MEGA - Αγαπημένες κωμικές σειρές

Αν υπήρχε πάντως και δικαίωμα 2ης ψήφου,θα ήταν αρκετά ψηλά,τώρα το φάγανε οι "Απαράδεκτοι" !
 
Ακομα με την κουλουρα ειναι ρε παιδια οι Αυθαιρετοι??? Κριμα....
 
Το κουλουράκι το έφαγα!!!Θα πρωτοτυπήσω ψηφίζοντας αυθαίρετους γιατί οι ερμηνείες των ηθοποιών στην συγκεκριμένη σειρά είναι απίστευτες.Αν και λατρεύω απαράδεκτους,νομίζω ότι οι αυθαίρετοι κάνουν τη διαφορά.
 
ψήφισα τους <<απαράδεκτους>>. (αδυναμίες είναι αυτές....... )
 
Πραγματικός καλπασμός για τους "Απαράδεκτους" λοιπόν,που φανερώνει την ΠΟΙΟΤΗΤΑ της σειράς εκείνης !

Μακάρι το MEGA να προβάλλει όλα τα επεισόδια (δηλαδή και τα 49 γνωστά και όσα άλλα υπάρχουν,μια και εχει αναφερθεί πολλάκις ότι τα επεισόδια ήταν παραπάνω) στην 20ή επέτειό του !
 
Τα επεισόδια μαζί με τα εορταστικά ήταν 49!Είχε κρατήσει 1,5 σεζόν!Είχε τελειώσει Ιανουάριο 94 νομίζω!
 
Παιδια ειχα σκεφτει να μην συμπεριληφθουν οι Απαραδεκτοι στο poll διοτι το αποτελεσμα θα ηταν δεδομενο αλλα φοβηθηκα μια τυχον κατακραυγη,σταυρωμα και να καταληξω να τραγουδαω το Bright Side of Life ατενιζοντας την Καπερναουμ και το Σινα... :)
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!

Τα κοράκια θα σου τρωγαν το συκώτι σαν τον Προμηθέα!!!

Πολύ απλά, αν δεν είχαν μπει οι "Απαράδεκτοι", θα κάλπαζαν οι "Αυθαίρετοι"...
 
Σίγουρα. Πάντως πρόκειται για δύο πολύ αγαπημένες σειρές των early 90s. Kαι ας μην ψήφισα καμιά απ τις δυό εγώ. Είπα να ρίξω εναλακτική ψήφο.
 
Δεν χρειαζεται να πω τι ψηφισα.Μια ματια στο αβαταρ,στην υπογραφη μου και στο ψευδωνυμο μου τα λεει ολα.Για οσους δεν θυμουνται και δεν το εχουν ψαξει ο Μπιρλας και ο Κορκος ειναι 2 <<πασιγνωστοι>> ηθοποιοι ,που επαιζαν σε μια μικρη θεατρικη σκηνη,σε ενα κουλτουριαρικο εργο,οπου ειχε παει την γνωστη τρελοπαρεα ο Κωνσταντεν για να τους κανει να εισχωρησουν στην υψηλη κουλτουρα!!(επεισοδιο--> Ο Παρασκευας)

Δημητρα<<Καλε κατεβαστε την καρεκλα απο τον τοιχο,δεν ειναι ισορροπημενα πραγματα αυτα!!>>

Δημητρα<<Μα τι ανθρωποι ειναι αυτοι,που προκειται να ερθουν?τι ειναι αυτοι οι διανοουμενοι, καννιβαλοι ειναι?πειτε μου>>

Κωνσταντεν <<Ειναι ανθρωποι πανω απο τον μεσο ορο,λειτουργουν σε αλλες συχνοτητες,πιανουν αλλα μηκη κυματος,δεν ειναι τωρα η αισθητικη του μετριου!!!!>>

Δημητρα <<Καλε μην τον κοιτας,δωστου ενα χαπακι,δεν ειναι καλα,δεν το βλεπεις το ματι του,κοιτα πως με κοιταει!!>>

:bow: :bow:

Μυθικη σειρα για τα δεδομενα της Ελληνικης τηλεορασης...η καθημερινη μου παρεα στον υπολογιστη,μιας και καθε μερα βλεπω 2-3 επεισοδια τους ανελειπως...ακομα και οταν δεν την βλεπω ,την βαζω σαν μουσικο χαλι ,οταν σερφαρω στο ιντερνετ,για να την εμπεδωσω καλυτερα....Λατρεια,μυθος και θρυλος ολα μαζι σε ενα...απιστευτες ερμηνειες ειδικα απο Γιαννη και Δημητρα..ειδικα ο Γιαννης ειναι η μορφη της τετραδας!!!

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ειμαι ετοιμος να καταφυγω σε κατινιες(επεισοδιο <<κανε μου λιγακι μμμ>>),να ταπεινωθω ,να χρησιμοποιησω ολα τα μεσα (επεισοδιο <<Ποια Ελενη>>) για να βρω τα 2 επεισοδια που δεν εχω στην συλλογη μου..να πεσω παρα πολυ χαμηλα για αυτα τα 2 που μου λειπουν και για τα οποια δεν εχω την παραμικρη αναμνηση απο τα γυμνασιακα μου χρονια.Που μπορω να τα βρω βρε παιδια!!! τα δινω ολα για να τα αποκτησω!!!!
 
Ψήφισα κι εγώ.

Σπίτι μου αν έλιωνε ο σκληρός δίσκος ή τα DVDs, τότε σίγουρα θα είχαν λιώσει τα μέσα που έβλεπα τους Απαράδεκτους. Τόσο πολύ που τώρα πια δεν μπορώ να τα δώ γιατί τα έχω άρτια στη μνήμη μου! Όχι πως δεν μπορώ να τα ξαναδώ.

Πρωτοποριακή σειρά για την εποχή της που έγραψε η θεά Δήμητρα και μας άφησε μόνο με δύο σεζόν, ίσως να ήταν και για καλό.
 
Ψοφησα Απαράδεκτους. Μακράν!
 
Και εγώ Απαράδεκτους ψήφισα αν και μου άρεσαν και άλλα σήριαλ.

Η τρελοπαρέα όμως ξεχωρίζει :D !!!
 
Birlas_Korkos είπε:
...η καθημερινη μου παρεα στον υπολογιστη,μιας και καθε μερα βλεπω 2-3 επεισοδια τους ανελειπως...ακομα και οταν δεν την βλεπω ,την βαζω σαν μουσικο χαλι ,οταν σερφαρω στο ιντερνετ,για να την εμπεδωσω καλυτερα....
Εγώ έφτασα παραπέρα! Από αρχεία βίντεο μετέτρεψα διαλεχτά επεισόδια σε audio cd τα οποία άκουγα (σαν ραδιοφωνικό θέατρο ένα πράμα) στο αυτοκίνητο την ώρα που έπηζα στην κίνηση το πρωί για τη δουλειά.

Και καταλαβαίνω απόλυτα τη μανία, Μπίρλα Κόρκο, αφού πήγες να εξηγήσεις τα ονόματα του username σου και κατέληξες να μας γράφεις αποσπασματα από το σενάριο. Έτσι κι εγώ, μια αναφορά σε κάποιο επεισόδιο να κάνω και ξεκινάω ατάκες και διαλόγους!
 
Πώς;! Μόνο τρεις ψήφοι στους υπέρτατους Αυθαίρετους;!

Αιδώς Αργείοι!

t4tt.bmp


:headbangdude:
 
whatohh είπε:
Ψήφισα Απαράδεκτους..Damn..Αν μπορούσα να είχα άλλες 5 ψήφους...
Λείπουν όμως από τη λίστα Ντόλτσε Βίτα και 2 ξένοι.
Όντως, σημαντική παράλειψη το Ντόλτσε Βίτα.
 
μακράν απαράδεκτους δε το συζητώ...
 
Εληξε και αυτη η ψηφοφορια και μαλιστα με το αναμενομενο αποτελεσμα.

μαλλον δεν επρεπε να εχω βαλει τους Απαραδεκτους διοτι οντως παιζουν σε αλλη κλαση.

Απο τις μικρες ομαδες ειμαι Χαραυγιακος που λεει και ο Χαρυ Κλυν οποτε ως δευτερο θα εβαζα Αιθαιρετους (αν μαλιστα δεν εκαναν κοιλια στο τελος) και το εξαιρετικο Αχ Ελενη (φοβερο το επεισοδιο με τον Βασιλη παπακωνσταντινου με τικ)...

Φυσικα το Ρετιρε ειναι παντα στο απυροβλητον!!!
 
Νομίζω λοιπόν τελικά ότι αυτή ήταν η πιο ξεκάθαρη -όσον αφορά την ευκολία ανάδειξης του νικητή- φηφοφορία από καταβολής GRM.....
 
Απίστευτα και όμως ελληνικά (1ος κύκλος) με τον ξεκαρδιστικό Γιάννη Ζουγανέλη και την "μπέμπα" Ελένη Γερασιμίδου.
 
Πίσω
Μπλουζα