MEGA Friday All-Nighters

Βλέποντας το σημερινό Mega Friday All Nighters, συνειδητοποιώ πόσο λείπουν από τη σημερινή τηλεόραση σειρές, όπως Σκορπιός και Μπελάδες για 2. Ποιο 24 και ποιο Alias?? Εδώ το storyline της βόμβας πλουτωνίου είχε απασχολήσει τη Μάρθα Βούρτση 20 χρόνια πρίν...

Βtw τι τρελό cultακι το Φόνος χωρίς Ταυτότητα?? Απαιτούμε την άμεση επαναπροβολή ολόκληρης της σειράς τώρα!!!!!

Επίσης. Πότε η Απαγορευμένη Αγάπη είχε storyline με αδερφότητα και βουντού πακετάκια??Και εγώ που ήμουν????Αχαχούχα

E-ΠΙ-ΚΟ το σημερινό!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ καλό το αφιέρωμα και σε αρκετές στιγμές έβγαζε τρελό γέλιο... Άλλο όμως παρατήρησα εγώ... Αν πρόσεχαν τόσο τα σενάρια και εστίαζαν και στην παραμικρή λεπτομέρεια, δεν θα είχαμε φτάσει στην εποχή του Λάκη του Γλυκούλη και της Πολυκατοικίας.... Άντε τώρα που εικοσάρισαν να σκέφτονται και πιο ώριμα! ;)
 
Πολύ καλό το αφιέρωμα. Θεϊκή η συμμετοχή του Ζουγανέλη. Στις σκηνές με τα χαστούκια έκλαιγα από τα γέλια.
 
c3podroid είπε:
Πολύ καλό το αφιέρωμα. Θεϊκή η συμμετοχή του Ζουγανέλη. Στις σκηνές με τα χαστούκια έκλαιγα από τα γέλια.
Γιατί με τα βρισίδια? Με την παύση?Με την παύση στη βροχή? Με τα αγγλικά?? Με τον epic ρόλο του φαλακρού Μέγα -Μαγίστρου στην Απαγορευμένη Αγάπη?? Τρελό γέλιο...

Βλέποντας το πρώτο επεισόδιο του Σκορπιού, μετά από πολλά πολλά χρόνια, μπορώ να παρακαλέσω το mega να το ξαναβάλει τώρα στις γιορτές, στις κενές θεσούλες που ακόμα σκέφτεται πώς να καλύψει?? Και ας είναι και 01.00...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αα, απο την Απαγορευμένη αγάπη ήταν το στιγμιότυπο με την αδελφότητα και τα βουντού;;; Κι έσπαγα το κεφάλι μου! Θεϊκό! :rofl: :rofl:

Τα χαστούκια ήταν όλα τα λεφτά! Η Καζιάνη τρώει χαστούκι στο δεξί μάγουλο και πιάνει το αριστερο!!! :rofl:

Και ο Ζουγανέλης που έφαγε το σύμπαν καθ'όλη τη διάρκεια, φοβερός!

Γενικά, σήμερα μου άρεσε πάρα πολύ!!!
 
Το επεισοδιο των φρουρών της Αχαϊας τι απέγινε;
 
katiaki1 είπε:
Το επεισοδιο των φρουρών της Αχαϊας τι απέγινε;
A, δεν προβλήθηκε τελικά;; Λογικά δε θα τους έφτασε η ώρα, αφού ο Σκορπιός τελείωσε 3! Για αποζημίωση να προβληθούν όλα τα επεισόδια των Φρουρων!! (λέω εγώ τώρα :p )

Την άλλη Παρασκεύη, έρχεται η ώρα της CULT Κωμωδίας και η τηλεταινία θα έχει πάνω-κάτω την ίδια μορφή.

MEGA-CULTCOMEDY

Περιγραφή: Και τώρα η ώρα της cult κωμωδίας. Μια τηλεταινία με αταίριαστους έρωτες, τρελές μεταμφιέσεις, άφθονο τραγούδι και ξέφρενο χορό...

Ο φέρελπις σκηνοθέτης και σεναριογράφος Πέτρος επανέρχεται στο κανάλι για να παρουσιάσει μια καινούργια ιδέα. Κωμωδία αυτή τη φορά. Μιλάμε για μια κωμωδία καταστάσεων που συνδυάζει τον κοινωνικό προβληματισμό με το μιούζικαλ, την ηθογραφική κομεντί με τη μαύρη κωμωδία και τη σεξοκωμωδία με τα τηλεπαιχνίδια... Αυτή τη φορά οι εκπρόσωποι του καναλιού δείχνουν ζωηρό ενδιαφέρον. 'Ομως μια αναπάντεχη άφιξη θα ανατρέψει τα πάντα. Στο meeting εμφανίζεται η γραμματέας του Καναλάρχη που ήταν ο πρώτος και αθεράπευτος έρωτας του Πέτρου. Και το φινάλε προμηνύεται εκρηκτικό!

1.00-6.00: Τα πιο cult επεισόδια από τις σειρές: Ρετιρέ, Μικρομεσαίοι, Βανίλια Σοκολάτα, Πατήρ, υιός και πνεύμα, Ροζ συννεφάκι, Χάι-Ροκ, 'Ερχονται οι Αμερικάνοι

ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ


Πρωταγωνιστούν: Γιάννης Σαρακατσάνης, Ανδρομάχη Μαρκοπούλου, Γιάννης Δρακόπουλος, 'Αλκηστις Βούλγαρη και στο ρόλο του Καναλάρχη ο Γιάννης Ζουγανέλης

Σκηνοθεσία: Αλέξανδρος Ζαρμπής

Σενάριο: Ζαχαρίας Μαυροειδής

Άσχετο: Το σήμα δεν άλλαξε! Πάλι μούφα είδηση ήταν;; Και περίμενα να δω καμιά κορυφαία αλλαγή... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου άρεσε αυτό με τον νεαρό σεναριογράφο (ο οποίος έγινε γνωστός από διαφημιστικό του Γερμανού και από την Πολυκατοικία που έκανε τον super ειδικό).

Η Βούρτση ως σατανικιά σε εκείνο το σίριαλ τα έσπαγε με τον άλλο τον τύπο με τα εξωτερικά γυρίσματα (που ήταν βίντεο από χώρες του εξωτερικού).

Τα χαστούκια, οι βρισιές και οι σκηνές σέξ απλά τέλειες μαζί όλες.

Ο Σκορπιός τέλειο το 1ο επεισόδιο, αχ μακάρι να το βάλουν σε Ε. Παρατήρησα ότι στους τίτλους αρχής αλλιώς ήταν και μετά έβαζαν το soundtrack του Στέφανου Κορκολή.

Η Απαγορευμένη Αγάπη με τον κακό μου άρεσε και την αδελφότητα με τον καλάφρα. Τότε που έβλεπα ΑΝΤ1 και Καλημέρα Ζωή θυμάμαι στα διαφημιστικά είχα πετύχει αυτά τα επεισόδια.

Το Μπελάδες Για 2 πριν από 12 χρόνια το έπαιξαν τελευταία φορά σε Ε.

Ανυπομονώ και για την cult βραδιά κωμωδιάς
 
whatohh είπε:
Βλέποντας το σημερινό Mega Friday All Nighters, συνειδητοποιώ πόσο λείπουν από τη σημερινή τηλεόραση σειρές, όπως Σκορπιός και Μπελάδες για 2. Ποιο 24 και ποιο Alias?? Εδώ το storyline της βόμβας πλουτωνίου είχε απασχολήσει τη Μάρθα Βούρτση 20 χρόνια πρίν...
Βtw τι τρελό cultακι το Φόνος χωρίς Ταυτότητα?? Απαιτούμε την άμεση επαναπροβολή ολόκληρης της σειράς τώρα!!!!!

Επίσης. Πότε η Απαγορευμένη Αγάπη είχε storyline με αδερφότητα και βουντού πακετάκια??Και εγώ που ήμουν????Αχαχούχα

E-ΠΙ-ΚΟ το σημερινό!

Το storyline με την αδελφότητα από την Απαγορευμένη Αγάπη ήταν στις τελευταίες χρονιές προβολής της σειράς (2004-2006 περίπου), όταν τελείωνε στον ΑΝΤ1 το Καλημέρα Ζωή την ίδια περίπου περίοδο.
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Το storyline με την αδελφότητα από την Απαγορευμένη Αγάπη ήταν στις τελευταίες χρονιές προβολής της σειράς (2004-2006 περίπου), όταν τελείωνε στον ΑΝΤ1 το Καλημέρα Ζωή την ίδια περίπου περίοδο.
Δεν είχα καμία αμφιβολία για αυτό. Γιατί τουλάχιστον τον πρώτο χρόνο, όταν η σειρά βασιζόταν στο πρωτότυπο Σουηδικό σενάριο με τα δύο δίδυμα που χωρίστηκαν στη γέννα, αν και παρωχημένο, μπορούσες να το δεις. Όταν ανέλαβαν οι Έλληνες συγγραφείς και μάλιστα έφυγαν οι πρωταγωνιστές Αθανασίου-Ακριτίδου.... κλάφτα Χαράλαμπε!!!

Πάντως respect για το Φόνο χωρίς ταυτότητα. Και να μου το λέγανε δε θα το πίστευα ότι υπήρχε τέτοιο συλλεκτικό κομμάτι στο αρχείο του MEGA. Σϊγουρα δεν το έχουν αγοράσει από το Extra 3 ή το New Channel??? :p Απαιτώ επανάληψη από την αρχή ως το τέλος!!!!!
 
ΑΑΑ ακόμη δεν αναρτήθηκε το πρόγραμμα για το Mega Friday All Nighters Σάτιρα. Standard Λαζόπουλο θα παίξει (περιμένουμε και νέο επεισόδιο Μήτσων στον Alpha), Μαλβίνα που είχε γράψει ιστορία, Ζουγανελληνικά επίσης. Και πιθανόν Μητσικώστα και ΑΜΑΝ. Αν υποψιαστώ να δω σε επανάληψη το Bellas TV ή το 2 Στα Όρθια θα πεθάνω όπως έλεγε και η χήρα Μήτση στους 10 Μικρούς Μήτσους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mega Σατιρα:

01:00-Δέκα μικροί Μήτσοι

02:00-Απίστευτα κι ομως ελληνίκα

03:00-Ο δικός μας άνθρωπος

04:00-Άνω-κάτω το Σάββατο

05:00-Μαλβίνα hostess

06:00-Πίτσι-Πίτσι με τον Μητσικώστα

Πηγή:Περιοδικό 7μέρες TV:D
 
Jason είπε:
Mega Σατιρα:01:00-Δέκα μικροί Μήτσοι

02:00-Απίστευτα κι ομως ελληνίκα

03:00-Ο δικός μας άνθρωπος

04:00-Άνω-κάτω το Σάββατο

05:00-Μαλβίνα hostess

06:00-Πίτσι-Πίτσι με τον Μητσικώστα

Πηγή:Περιοδικό 7μέρες TV:D
Το άκουσα, αλλά είπα να μην το γράψω άμα δν το ανακοινώσει το ίδιο το κανάλι... (καλά κάνεις και αναφέρεις την πηγή, να τους έχουμε στα όπα-όπα να δούμε ποια σειρά θα βάλουν μετά τα Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά :diablotin: ). Μάλιστα... Τη Μαλβινα 5 το πρωί βρήκαν να τη βάλουν; Είναι η μόνη ολόκληρη εκπομπή που με ενδιαφέρει. Οι Μήτσοι κυκλοφόρησαν κ σε DVD (υπέφερε βέβαια η τσέπη των ενδιαφερόμενων), αλλά είναι και νωρίς σχετικά στην ώρα προβολής....

Ας ευχηθούμε να πάνε καλά τα All Nighters της σάτιρας, γιατί την βλέπω την αφιερωματική ζώνη να καταργείται πολύ νωρίτερα από την 25η Δεκεμβρίου... Ούτε ρετρο τηλεοπτικά Χριστούγεννα δε θα προλάβουμε να απολαύσουμε. :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα έχω να πω για το all nighters σάτιρα που με παρηγορεί. Μόνο το ΑΜΑΝ δεν θα βάλουν :( κρίμα, δεν θα το βάλουν γιατί δεν δίνει την άδεια ο Κανάκης, κρίμα κρίμα κρίμα. Ούτε στον ΑΝΤ1 καμιά επανάληψη, μόνο με την Αρβύλα θα την βγάλουμε. Αλλά αποσπάσματα θα παίξουν στο all nighters την άλλη Friday.

Το Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Tsalk είχε μοντέρ την Θεοδώρα Σολωμού (ανάθεμα που κάνει τα telecine των ταινιών του ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ).

Μήτσοι νέο επεισόδιο έχει τον Γενάρη , περιμένω πολύυυυ.
 
Jason είπε:
Mega Σατιρα:01:00-Δέκα μικροί Μήτσοι

02:00-Απίστευτα κι ομως ελληνίκα

03:00-Ο δικός μας άνθρωπος

04:00-Άνω-κάτω το Σάββατο

05:00-Μαλβίνα hostess

06:00-Πίτσι-Πίτσι με τον Μητσικώστα

Πηγή:Περιοδικό 7μέρες TV:D
Μόνο το ΑΜΑΝ δεν θα βάλουν, κρίμα, κρίμα, κρίμα που λέει και ο Κιούσης στο ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ.
 
so and so το σημερινό. Καλύτερο από τα δύο πρώτα, σίγουρα κατώτερο του προηγουμένου. Οι πρωταγωνιστές ήταν όπως πάντα όλα τα λεφτά.

Επίσης σύμφωνα με το τρέιλερ της επόμενης εβδομάδας, επιβεβαιώνεται το πρόγραμμα που δημοσιεύει το 7 μέρες tv.
 
whatohh είπε:
Επίσης σύμφωνα με το τρέιλερ της επόμενης εβδομάδας, επιβεβαιώνεται το πρόγραμμα που δημοσιεύει το 7 μέρες tv.
Μόνο που τα ολόκληρα επεισόδια σταματούν στις 5 με τη Μαλβίνα. Δεν κάνει λόγο, αν πρόσεξα καλά για επεισόδιο στις 6 το πρωί όπως αναφέρει το περιοδικό. :)
 
@ Sunset 89

Κεκτημένη ταχύτητα. Πράγματι η έκτη πρωινή του σ/κ είναι η ώρα της Ζιώγα για το μέγκα και στο τρέιλερ δεν αναφέρθηκε κάτι για το ''Πήτσι - πήτσι με το Μητση''.Γιατί όμως να το γράψει το περιοδικό?? :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
whatohh είπε:
@ Sunset 89

Κεκτημένη ταχύτητα. Πράγματι η έκτη πρωινή του σ/κ είναι η ώρα της Ζιώγα για το μέγκα και στο τρέιλερ δεν αναφέρθηκε κάτι για το ''Πήτσι - πήτσι με το Μητση''.Γιατί όμως να το γράψει το περιοδικό?? :)
Μάλλον είχαν λάθος ενημέρωση από το κανάλι... Πρώτη φορά θα'ναι άλλωστε;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για το χθεσινό all nighters μόνο ΡΕΤΙΡΕ είδα και μετά κοιμήθηκα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα