MMC64

MrZammler

RetroWannaBe
Joined
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
44
Αντιδράσεις
1
Σκέφτομαι να πάρω ένα, το έχει χρησημοποιήσει κανείς;

Δεν μπορεί να διαβάσει d64 images από τη μάνα του (υπάρχουν κάτι plugins) αλλά δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο δουλεύει. Το μόνο που θέλω, είναι να μπορώ να τρέξω κάποια παιχνίδια....

http://www.protovision-online.de/hardw/hardwstart.htm#mmc64
 
Αν το πάρεις πες μας την άποψη σου γιατί με ενδιαφέρει και εμένα.

Ξέρω δε σου απάντησα. sorry
 
Φαίνεται κάτσε καλά...πολύ καλό. Κάτι τέτοιο ψήνομαι ναι αγοράσω και εγώ

στον Spectrum!
 
Γεια..

Δουλεύει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. για το φόρτωμα παιχνιδιών..

Μερικά προβλήματα συμβατότητας είχα σε μια 256ΜΒ (Transcent SD) και με το 128D.

Chris
 
Ωπ δικός μας;

Καλώς ήρθες φίλε μας. Έλα στην ομάδα μας, εμείς είμαστε οι καλοί. Θα τους πάρουμε φαλάγκι τους spectrumamstradάδες.

Ψιτ. Και ο πρόεδρος δικός μας είναι. :)
 
ΑΚΜΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!
 
Έλαααααααααααααα.......Τι γίνεται εδώ?

Κυριοι να σας θυμίσω για άλλη μια φορά τις ρίζες σας!!Μην εκτροχιάζεστε............

zx128interfaceslm2.jpg
 
Kudos Ακμακα! Mια φωτογραφια,1000 λεξεις...τους βυθισαμε :D :D
 
Βαράτε τους! :bash:
 
Wally - Akmaka ΛΥΘΗΚΑ λέμε.

Μου φτιάξατε το κέφι ρε σεις, η κοιλιά μου.

Commodore και φρυγανιά συκάλεως!!!

Y.Γ 1 Πρέπει να δείξετε κάτι καλύτερο από ένα microdrive. Εδώ μιλάμε για ΜΜC κάρτες SD, MP3 players και άλλα τέτοια. :diablotin:

Y.Γ 2. Πρέπει να κανονίσουμε ριφιφί στο σπίτι του akmaka
 
shock είπε:
Y.Γ 2. Πρέπει να κανονίσουμε ριφιφί στο σπίτι του akmaka
Χε χε...Μάλλον μας κόβω ριφιφάκι στο διαμέρισμα του φίλτατου geoanas.... :diablotin: :D

Σύντομα έτσι όπως πάνε τα πράγματα η μεταφορά των δεδομένων στον ZX θα γίνετε με bluetooth........
 
οκ,θα παιξω λιγο Saboteur για προθερμανση...
 
@akmakas Η φωτό με τρέλανε. Εγώ έχω έναν ταπεινό λαστιχά με interface 1 και χωρίς microdrive ....κλάψ

@wally Ότι και να κάνετε έχετε μέλλον ακόμα. SID, mp3, web server κ.α

...Αλλά είστε σε καλό δρόμο.

...Πρέπει να βρω αυτό το divIDE γμτ,


Αλλα έξοδα :rolleyes:


 


Edit @wally Rob Hubbard. Μεγάλη μορφή και αυτός όχι όσο ο Miner αλλά ήταν πρωτοπόρος και αυτός. Από ότι έχεις καταλάβει τα avatar μου είναι tributes.


 
Λοιπόν έχω μια εβδομάδα που χρησιμοποιώ το MMC 64 και έχω μείνει με την κάτω γνάθο σε μια μόνιμη υπερέκταση (!)

Το cartridge είναι απλά ένα ΘΑΥΜΑ.Δεν έχω ξεκολλήσει από τον CBM 64.

Ήδη έχω φουλάρει 2 SD 512Megs και 1 256Μ.

Παίζω τα πάαααααντα από το TOSEC, γράφω δισκέττες, ακούω SIDs , sdfsalk ewfjn κξνλξν,ξνκξν ηηξνκνjoq qdcqn......sorry αλλά είμαι ΤΟΣΟ FUCKING ΕΝΘΟΥΣΙΑ-Ζ-ΜΕΝΟΣ

:loco: :love: :happyjump: :silly: :wacko: :worship: :pirate: :woot: :axer:
 
:eek:Ρε φίλε...........Τι θες τώρα?Ακόμα δεν πήρα τον CBM64 μου και με έβαλες στην πρίζα....Μα τέλος πάντων λυπήσουμε με τον στερημένο! :D
 
Παιδιά τελικά το παράγγειλα και αυτό από το protovision γιατί το κασσετόφωνο του commodore είναι γτπ, περιμένω σε 2-3 μέρες να μου έρθει.

Μη γελιόμαστε όμως, καμία σχέση με την ανυπομονησία που έχω να μου έρθει το DivIDE+ για το spectrum τη δεύτερη εβδομάδα του Ιουνίου.

Ε μην τρελαθούμε κιόλας.....
 
Ωωωω ευχαριστώ..... χρειάζεται λες κανενα bios update με το που θα έρθει? Είναι η second edition με την μπλέ κάρτα.

Έχει καλές οδηγίες μαζί?

Απλά κανεις format thn SD σε fat16, πετας μέσα τα t64, tap κλπ και το κοτσαρεις στον C64?

Πήρες και το πλαστικό κέλυφος ή μόνο την κάρτα?
 
Πίσω
Μπλουζα