Mmmm Σοκολάτα ...

milka η λευκή σοκολάτα!!!Ήταν η πρώτη λευκή που δοκίμασα και είχα πάθει σοκ!
 
MILKA!!!!

Θυμάται κανείς την διαφήμιση στην τηλεόραση;;;;;
 
Θύμα της νυχτερινής προπαγάνδας υπερ των θεραπευτικών ιδιοτήτων της σοκολάτας κατέβηκα και αγόρασα μια ΙΟΝ ΥΓΕΙΑΣ ΦΟΥΝΤΟΥΚΙΟΥ παρακαλώ.Δεν είστε φαν της μπίτερ ε?Δεν πειράζει...Πιο πολλές για μενα!
 
Αχ βρε αδερφούλα, και σ'αυτό ίδιες βρε παιδί μου;Ιον και πάλι ιον! :thumbup:
 
Ιον και τα μυαλα στο μπλέντερ!Είχα και μια μικρή αδυναμία έναν καιρό στις Crunch βέβαια αλλά ξεθύμανε γρήγορα...Σοκολάτα με ρύζι..Που ακούστηκε!
 
Arduinna είπε:
...Σοκολάτα με ρύζι..Που ακούστηκε!
Μάλλον πηγαίνανε για την μεγαλύτερη αγορά, προς ανατολή μεριά αλλά πριν φτάσουν εκεί είπαν να ρίξουν και εδώ μερικές διαφημίσεις να δουν τι θα πιάσουν.
 
Η Milka ξανακυκλοφόρησε στην Ελλάδα, αλλά τη βρίσκεις συνήθως μόνο σε περίπτερα και σε μεγάλες συσκευασίες
 
Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό τόπικ, αλλά θυμάστε αυτή τη διαφήμιση????

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AnnQmEmXcbI]YouTube - Serenata Ad
 
Arduinna είπε:
Ιον και τα μυαλα στο μπλέντερ!Είχα και μια μικρή αδυναμία έναν καιρό στις Crunch βέβαια αλλά ξεθύμανε γρήγορα...Σοκολάτα με ρύζι..Που ακούστηκε!


Συμφωνώ απόλυτα... με ιδιαίτερα αδυναμία στην ΙΟΝ αμυγδάλου... η πρώτη αγάπη και παντοτινή...Όσο για την Crunch σαν ιδέα σε ξένιζε και όμως δεν ήταν καθόλου άσχημη σας πληροφορώ... ;)
 
ΙΟΝ Αμυγδάλου. Σταθερή αξία
 
Πω πω!Ειμαι και σε δίαιτα παλιοχαρακτηρες!
 
Crunch..... Με την διαφημιση με το γκομενακι στο λεωφορειο... Πωπω παω να παρω...
 
Την Alpine την θυμαται κανεις? (ή καπως ετσι..)

Η διαφημιση ειχε και μια αγελαδα (ελβετικης καταγωγης μαλλον. Εκεινη η ασπρομαυρη :xm: )
 
Λορένα είπε:
Την Alpine την θυμαται κανεις? (ή καπως ετσι..)
Η διαφημιση ειχε και μια αγελαδα (ελβετικης καταγωγης μαλλον. Εκεινη η ασπρομαυρη :xm: )

Πολύ ωραία σοκολάτα!

Άραγε κυκλοφορεί ακόμα;
 
Δεν ξέρω αν θυμάστε ότι στις γιορτές, πάρτυ, γεννέθλια το κέρασμα ήταν σοκολατάκια χύμα γάλακτος: μαργαρίτες ή χοντρά ημιστρόγγυλα με σχέδια ή αυτά που ήταν τυλιγμένα σε χαρτί χρωματιστό με λουλουδάκια και είχαν γεύσεις (ευτυχώς όλα κυκλοφορούν ακόμα).

Τελικά η σοκολάτα που ποτέ δεν τρωγόταν ήταν η υγείας...
 
Σοκολάτες, όλες καλές. Για θυμηθείτε όμως τη γεύση σοκολάτας στις κρέμες Άνθος Αραβοσίτου Γιώτης! Κυκλοφορούν ακόμα αλλά σε άλλη συσκευασία, νομίζω. Και ποιος θυμάται το Άλσα Ζελέ με τη χαρακτηριστική χορευτική διαφημιση, αλλά και τα σιρόπια της Άλσα για το φαγητό; (σε αυτήν τη διαφήμιση είχαν διασκευάσει το τραγούδι "Μ' αρέσει..... μ' αρέσει..." σε "Μ' αρέσουν... μ' αρέσουν/ σιρόπια της Άλσα για το φαγητό/ για κρεεεμες, γιαούούρτι, για τάρτες......" (έκλεισαν οι διακόπτες) :sealed:

Φοβούμαι ότι το Αλτσχάιμερ χτύπησε την πόρτα μου!
 
Οποιαδήποτε!Κυρίως Lacta και ΙΟΝ!
 
Η ΙΟΝ αμυγδάλου πιστέυω ότι είναι μια κλασσική σοκολάτα με διαχρονική αξία. Γενικά μου αρέσουν τα προϊόντα της ΙΟΝ. Επειδή αναφέρθηκαν και σοκολάτες από εξωτερικό μπορώ να πω ότι πέρυσι που πήγα στο Βερολίνο και πήγα στο Ritter-Sport Cafe όπου υπάρχουν όλες οι γεύσεις της Ritter Sport τρελάθηκα με την ποικιλία και τη γεύση. Τίς είχα δοκιμάσει και Ελλάδα αλλά καμία σχέση. Οι αυθεντικές Γερμανικές έχουν άλλη χάρη. Επίσης οι Lindt τα σπάνε.
 
Πίσω
Μπλουζα