Ms Pacman dedicated cabinet

Γιώργο τι εννοείς; Οι φωτογραφίες που ανέβαζα δεν ήταν αρκετά μεγάλες; Ανοίγουν σαν thumbs?

D@redevil, stayros, οκ να κατάλαβα τον τρόπο που λέτε.

Δεν ήθελα να το κάνω έτσι εξ αρχής διότι το αλουμίνιο t-mold που έβαψα μαύρο πιστεύω πως θα ξέβαβε σε σημεία αν ακουμπούσα σύριζα το κοπίδι.

Αναγκαστικά η λεπίδα θα ερχόταν σε επαφή με το t-mold και θα είχα μερεμέτια...

Τελευταίο ποστ λοιπόν με κάποιες επιπρόσθετες μικροδιορθώσεις και ένα βίντεο για φινάλε...

Αφού έβαλα τη πόρτα στη θέση της η οποία παίζει και το ρόλο της πλάτης πίσω από την οθόνη είδα πως έχει κενά γύρω γύρω και δεν ακουμπά

απόλυτα με το υπόλοιπο έπιπλο. Η λύση ήταν απλή. Δυο μεταλικές γωνιές κάθετα στο ύψος ακριβώς εκεί που τελειώνει το συρταρωτό τζάμι και πάνω σε αυτές κολλημένη

μια δεύτερη πλάτη ώστε είτε με ανοιχτή είτε με κλειστή τη πόρτα αυτό το οποίο θα βλέπω θα είναι μια καθαρή και σωστή επιφάνεια που δεν αφήνει να περνά φως καθώς

εφάπτεται απόλυτα με το υπόλοιπο "έπιπλο".

31.jpg

Τέλος η πόρτα μιας και μπήκε χωρίς μεντεσέδες χρησιμοποίησα την κλειδαριά της καθώς και τέσσερα

πολύ απλά συρτάκια ένα για κάθε γωνία...

32.jpg

Για το κλείσιμο έκανα ένα μικρό βίντεο νομίζω αρκετά ταιριαστό.

Ευχαριστώ για τη παρέα σας, τα σχόλιά σας, τις προτάσεις σας από την αρχή του θέματος μέχρι και τη ολοκλήρωσή του...

...

30.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλόπαιχτη Βασίλη. Για μια ακόμη φορά έχεις κάνει φανταστική δουλειά. Τελικά αποφάσισες τί θα κάνεις με το "αδειο" μπροστινό μέρος?

Υγ. Σου μεγάλωσα λίγο τις εικόνες για να φαίνονται απευθείας στο ποστ χωρίς εξτρά κλικ :)
 
Kambia είπε:
Καλόπαιχτη Βασίλη. Για μια ακόμη φορά έχεις κάνει φανταστική δουλειά. Τελικά αποφάσισες τί θα κάνεις με το "αδειο" μπροστινό μέρος?
Υγ. Σου μεγάλωσα λίγο τις εικόνες για να φαίνονται απευθείας στο ποστ χωρίς εξτρά κλικ :)

Ναταλί σε ευχαριστώ γενικώς αλλά και για τη διόρθωση στις εικόνες. Για το μπροστινό κομμάτι δεν έχω αποφασίσει ακόμη τι θα κάνω.

Τη μια λέω πως θέλει κάτι μπροστά, την άλλη μου αρέσει έτσι... Νομίζω σε λίγο καιρό η καμπίνα από μόνη της θα αποφασίσει για το πρέπει να γίνει.

Δε με βιάζει κάτι... :)
 
Για μενα ετσι οπως την βλεπω την καμπινα ενοειται πως θελει κατι απο μπροστα και αν δεν βολευει το original artwork βαλε κατι αλλο με θεμα το Ms Pacman πιστευω πως θα φαινεται πολυ καλητερα με αυτο παρα με το σκετο μαυρο της καμπινας που εχει τωρα.Επισης αφου ο μοχλος ειναι κλασικος 4way αν το κεφαλι του μπορει να βγει γνωμη μου ειναι να βαλεις το κλασικο κοκκινο κεφαλι γιατι και βολευει περισσοτερο απο αυτο το μαυρο αλλα και θα ειναι πιο κοντα στην original καμπινα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Για μενα ετσι οπως την βλεπω την καμπινα ενοειται πως θελει κατι απο μπροστα και αν δεν βολευει το original artwork βαλε κατι αλλο με θεμα το Ms Pacman πιστευω πως θα φαινεται πολυ καλητερα με αυτο παρα με το σκετο μαυρο της καμπινας που εχει τωρα.Επισης αφου ο μοχλος ειναι κλασικος 4way αν το κεφαλι του μπορει να βγει γνωμη μου ειναι να βαλεις το κλασικο κοκκινο κεφαλι γιατι και βολευει περισσοτερο απο αυτο το μαυρο αλλα και θα ειναι πιο κοντα στην original καμπινα.
Να και η οριστική πλέον κατάσταση. Νομίζω πως ολοκληρώθηκε... :p

Για τον μοχλό και το κόκκινο χρώμα σωστή η παρατήρησή σου,

είναι κάτι που θέλω να κάνω και θα γίνει στο άμεσο μέλλον...

Τελευταία φωτογραφία λοιπόν...

33.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλοριζικη και καλοπαιχτη Βασιλη!!!! :thumbup:

Κουκλα βγηκε......:dribble:

Καλυψες και το την φατσα μπροστα...μια χαρα!!!!! :cool:

Το μπρελοκακι ολα τα λεφτα!!!! :D
 
Τώρα μάλιστα! Ολοκληρώθηκε.

Και το μπρελόκ όλα τα λεφτά :D

EDIT

Σταυρο πιάσε κόκκινο. Ταυτόχρονα γράψαμε τα ίδια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kambia είπε:
Τώρα μάλιστα! Ολοκληρώθηκε. Και το μπρελόκ όλα τα λεφτά :D

EDIT

Σταυρο πιάσε κόκκινο. Ταυτόχρονα γράψαμε τα ίδια
Οτι θα το ελεγα.... :D
 
Τελεια καλα ρεκορ να εχεις βουρ στο λιωσμο
 
Θαυμαστά τα έργα σου Βασίλη !

Και το μπρελόκ όλα τα λεφτά :D

:p
 
Ευχαριστω πολύ παιδιά...!!! :)

Να ρωτήσω κατι όμως...

το μπρελόκ δεν ειναι όλα τα λεφτά?

#)
 
Lol! Ναι, το μπρελόκ είναι όλα τα λεφτά! Να είσαι γερός να τα χαρείς (όχι μόνο την καμπίνα, αλλά όλα τα καλούδια σου! :flower: )

Εννοείται ότι η καμπίνα απλά τα σπάει....
 
stayros είπε:
Το μπρελοκακι ολα τα λεφτα!!!! :D
Να σας πω.....

Kambia είπε:
Και το μπρελόκ όλα τα λεφτά :D

geoanas είπε:
Και το μπρελόκ όλα τα λεφτά :D

Fred Madison είπε:
το μπρελόκ δεν ειναι όλα τα λεφτά? #)

D@redevil είπε:
Lol! Ναι, το μπρελόκ είναι όλα τα λεφτά!

...σαν πολυ αντιγραφη δεν επεσε? :animangry:

Κανονιστε.... :armed: ......θα ζητησω πνευματικα δικαιωματα και ποινικη ρητρα για καθε επαναληψη!!!!!:biglaugh::biglaugh: :tease: :tease:
 
H καμπινα τα σπαει!!!....Καλοπαικτη Βασιλη!!

και φυσικα το μπρελοκ ειναι ολα τα λ7!!! :D
 
Πραγματικά πολύ όμορφη καμπίνα. Αξιοζήλευτο αποτέλεσμα. Τα συγχαρητήριά μου.
 
Δεν μπορώ να πιστέψω πως είναι δυνατόν!!! ενώ μπαίνω στο forum καθημερινά για να δώ τι καινούργιο υπάρχει, δεν έπεσε στην αντίληψή μου η κατασκευή του Βασίλη!

Έχω σκάσει που δεν το παρακολούθησα από την αρχή και το πέτυχα στα τελειώματα.

Χορταστική παρουσίαση με σούπερ φωτογραφίες. Όσο για το τελικό αποτέλεσμα ......υποκλίνομαι. Πραγματικό διαμάντι δίπλα στα υπόλοιπα στο υπογειό σου.

Βασίλη πραγματικά μου "άναψες φωτιές". Ένα έχω να πώ ........ αφού θες κόντρες θα τις έχεις :D !!! Λίγη υπομονή και θα καταλάβετε.




Να είναι καλόπαιχτη και για πάντα απροβλημάτιστη .

ΜΦΧ
 
τι ωραια καμπινα ειναι αυτη και πως στο καλο μου ειχε ξεφυγει;;;;

συγχαρητηρια για την κατασκευη. Αξιοζηλευτη!!!

Υ.Γ. Ναι το μπρελοκ ειναι ολα τα λεφτα!!! χαχαχα
 
Μια από τις ωραιότερες καμπίνες που έχουν γίνει ποτέ ! Ήμουν τυχερός που παρακολούθησα την κατασκευή του Βασίλη από το σημείο 0 !
 
Πίσω
Μπλουζα