My SNES Games Collection.

μολις σημερα προστεθηκαν στη συλλογη μου τα:

arkanoid

kirby's fun pak

tetris attack
 
Όμορφες οι προσθήκες σου manitari, ειδικά το Kirby που είναι εξαιρετικό παιχνίδι. Αν, όμως, μπορούσαν να συνοδευτούν και από εικόνες θα ήταν ακόμη καλύτερα.
 
δε χαλαω χατιρι :p

v4s7wi.jpg
 
τι μου θυμισε το kirby εχω να παιξω χρονια
 
Αχχχ.... όταν βλέπω αυτό το αυτοκόλλητο της Itochu με πιάνει μία νοσταλγία!! Φοβερές οι προσθήκες σου manitari!!
 
Μικρη η συλλογη μου για snes αλλα ποσταρω για να δω σε καποια χρονια ( να μα στε καλα πρωτα) ποσο θα εχει μεγαλωσει. Ολα σε αριστη κατασταση, pal, με οδηγιες-κουτια :)

breath of fire 2

desert fighter

kirby's fun pak

mario paint

secret of mana

street fighter 2

street racer

super mario all stars

terranigma

tetris and dr mario
 
το τι τηλέφωνο ειχα ριξει στην itochu πιτσιρικας!ασ τα να πανε.αν δε με απατα η μνημη μου και η κουτα του N64 με αυτοκολλητο itochu ειναι(αγορασμενο φεβρουαριο του 97)
 
manitari666 είπε:
το τι τηλέφωνο ειχα ριξει στην itochu πιτσιρικας!ασ τα να πανε.αν δε με απατα η μνημη μου και η κουτα του N64 με αυτοκολλητο itochu ειναι(αγορασμενο φεβρουαριο του 97)
Το δικό μου το Nintendo 64 είναι αγορασμένο κάπου το Μάιο του 1997, ίσως και λίγο αργότερα, ενώ έχει σίγουρα το αυτοκόλλητο της Itochu. Όμως δε μπορώ να ξέρω με σιγουριά πότε άλλαξε η αντιπορσωπεία και έγινε Nortec, διότι έχω δει αρκετά παιχνίδια του Snes με την ταινία της nortec, καθώς και αρκετές Snes Κονσόλες....
 
geo2004z είπε:
Το δικό μου το Nintendo 64 είναι αγορασμένο κάπου το Μάιο του 1997, ίσως και λίγο αργότερα, ενώ έχει σίγουρα το αυτοκόλλητο της Itochu. Όμως δε μπορώ να ξέρω με σιγουριά πότε άλλαξε η αντιπορσωπεία και έγινε Nortec, διότι έχω δει αρκετά παιχνίδια του Snes με την ταινία της nortec, καθώς και αρκετές Snes Κονσόλες....
μου επιτρεπεις ;)

picture.php
 
Έχετε σκοπό να με τρελάνετε με όλα αυτά τα itochu-κόλλητα!!! :wub:

Το Breath of Fire είναι ένα αξιόπιστο RPG που αποδεικνύει ότι και η Capcom μπορεί να φτιάξει παιχνίδια ρόλων. Σε σχέση όμως με άλλα παιχνίδια ρόλων τους Snes είναι αρκετά μέτριο, όμως από τα λίγα pal RPG που υπήρχαν, δε μπορεί να περάσει απαρατήρητο!

Εφ' όσον κυκλοφόρησε στην Ελλάδα πριν το 1997 είναι λογικό να έχει το αυτοκόλλητο της Itochu. Υπάρχουν όμως ορισμένα παιχνίδια του Snes που κυκλοφόρησαν πριν την κυκλοφορία του Nintendo 64 και έχουν την ταινία της Νόρτεκ, σε αντίθεση με το Nintendo 64 που έχει Itochu.

Επίσης, η άλλη απορία που μου γεννάται είναι αν υπάρχουν κάποια παιχνίδια του Nintendo 64 που έχουν αυτό της Itochu.
 
Εχω κλειστο το pilot wings 64 για τσεκαρε

picture.php


picture.php
 
Για αυτό μου αρέσει αυτό το φόρουμ....διότι λύνονται οι απορίες μου άμεσα!!! Thanks Mike! :D
 
ναι οντως εχω δει παιχνιδια Ν64 απο itochu.η αλλαγη αντιπροσωπιας πρεπει να εγεινε απριλιο-μαιο του 97.
 
Λοιπον εδω ειναι(ηταν) και τα δικα μου games..

1.Asterix & Obelix

2.Bubsy (Ηταν δωρο με την αγορα της κονσολας)

3.Fifa '97

4.Killer Instinct

5.Mortal Kombat 3

6.Super Punch Out!!

7.Super Soccer

8.Weaponlord

9.Simcity

Αυτα ειναι που θυμαμαι.. αν ξερετε καποιο site με λιστες απο τα παιχνιδια του SNES (εκτος απο το wikipedia) πειτε το να ψαξω και εκει μηπως βρω και τα υπολοιπα...

NBA Jam

Mortal Kombat Ultimate

*Σημερα εχω στην κατοχη μου μονο τα δυο τελευταια games (αυτα με το bold ) εξ αιτιας μιας ατυχεστατης παρεξηγησης , η οποια ειχε ως συνεπεια να πεταχθουν στα σκουπιδια ολα τα υπολοιπα παιχνιδια μου... loool ... - τα δανεισα σε ενα φιλο μου , και τα πεταξε η μητερα του.....- :cry:
 
Mojo είπε:
*Σημερα εχω στην κατοχη μου μονο τα δυο τελευταια games (αυτα με το bold ) εξ αιτιας μιας ατυχεστατης παρεξηγησης , η οποια ειχε ως συνεπεια να πεταχθουν στα σκουπιδια ολα τα υπολοιπα παιχνιδια μου... loool ... - τα δανεισα σε ενα φιλο μου , και τα πεταξε η μητερα του.....- :cry:
Πλάκα κάνεις...
 
Saulot είπε:

Οχι φιλε μου δυστυχως.... :(

του τα πεταξε απο τα νευρα γιατι δεν διαβαζε... χαχαχα (κι εγω τι εφταιγα looool) βεβαια δεν ηξερε οτι ηταν δικα μου ... τι να κανουμε συμβαινουν αυτα ..(ετσι δεν ειναι ??? :xm: )
 
Mojo είπε:
τι να κανουμε συμβαινουν αυτα
Καλό αυτο, πρέπει να το χρησιμοποιήσεις στο δικαστήριο.

Φτιάξτης ενα λογαριασμό πόσο έκαναν αυτα τα παιχνίδια να τα πάρεις τώρα (αν είσαι κακός βαλε τιμές απο το gamexplorers) Δείξτο της και πες της οτι πρέπει να τ'αντικαταστήσει. η καλλιτερα, βαλε την μητερα σου να το κάνει.

Το οτι δεν ήξερε οτι ήταν δικά σου, δέν είναι δικαιολογία για να τα πετάξει, καποιος (οι γονείς σου μαλλον) εδωσαν λεφτα για αυτα τα παιχνίδια.

Αν δανήσει ένα φόρεμα στη μαμα σου και εσυ το πετάξεις για οποιοδήποτε λόγο, θα άκουγες τα σχολιανά σου ασε που θα ήσουν τιμωρία για ν+1 χρόνια.
 
Οι γονείς πάντα είχαν αυτό το πρόβλημα. Νομίζουν ότι πετώντας τα παιχνίδια ή απομακρύνοντάς τα θα καταφέρουν να μας κάνουν να διαβάσουμε. Δυστυχώς, αυτές οι αντιλήψεις κυριαρχούν ακόμη και σήμερα. Τι να πω?? Κρίμα....

Εγώ, προσωπικά, έχω να δανείσω παιχνίδι πάνω από 10 χρόνια. Κανείς δεν προσέχει τα παιχνίδια μας όπως εμείς οι ίδιοι και πάντα τα λάμβανα πίσω σε κακή κατάσταση και όχι όπως τα είχα στην αρχή. Όταν ορισμένοι δε σέβονται και δεν εκτιμούν τα ξένα αντικείμενα , δεν αξίζει να ξανά δανείσεις στα ίδια άτομα.

Πλέον δε δανείζω σε κανέναν και ειδικά τα παιχνίδια του Snes που φοβάμει και εγώ ο ίδιος ορισμένες φορές να τα βγάλω από το κουτάκι τους μη φθαρούν. Μάλιστα, αν θέλω να παίξω κάποιο παιχνίδι της συλλογής μου, θα προτιμήσω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο κασετάκι παρά να χρησιμοποιήσω το δικό μου. Φίλε, το Snes είναι "θρησκεία"!!!!
 
Η itochu ειχε κλεισει ΕΛΑΧΙΣΤΟ καιρο μετα απο τοτε που εφερε το nintendo 64. Σιγουρα κατω απο τριμηνο. Αν θυμαστε, υπηρχε και ελειψη Ν64, λογω του οτι δεν υπηρχε αντιπροσωπεια για ενα διαστημα! Οσοι κανανε δικη τους εισαγωγη, θυμαμαι το πουλουσανε παναπανακριβα.. Ενας συμμαθητης μου το ειχε αγορασει σχεδον διπλο το μηχανημα γιατι δεν μπορουσε να το βρει αλλιως.

Η nortec στο πρωτο χρονο τουλαχιστον, ειχε φερει και καποια παιχνιδια snes.. Θυμαμαι σιγουρα το donkey kong country, και το goof troop, οπου μου ειχανε πει και πως ειναι απο τα παιχνιδια με τις καλυτερες πωλησεις στην Ελλαδα!

Πολυ καλη φαση η κυκλοφορια του Breath of fire 2 στην Ελλαδα, δεν ειχα ιδεα πως το ειχανε φερει εδω επισημα. Παντως, αν βασιζομασταν αποκλειστηκα στις εισαγωγες των δυο τοτε αντιπροσωπειων, δηλαδη της zegetron και της itochu, οι nintendo fans θα ειχαμε παιξει το 1/10 των παιχνιδιων.. στην καλυτερη περιπτωση κιολας..
 
geo2004z είπε:
Εγώ, προσωπικά, έχω να δανείσω παιχνίδι πάνω από 10 χρόνια. Κανείς δεν προσέχει τα παιχνίδια μας όπως εμείς οι ίδιοι και πάντα τα λάμβανα πίσω σε κακή κατάσταση και όχι όπως τα είχα στην αρχή. Όταν ορισμένοι δε σέβονται και δεν εκτιμούν τα ξένα αντικείμενα , δεν αξίζει να ξανά δανείσεις στα ίδια άτομα.

Πλέον δε δανείζω σε κανέναν και ειδικά τα παιχνίδια του Snes που φοβάμει και εγώ ο ίδιος ορισμένες φορές να τα βγάλω από το κουτάκι τους μη φθαρούν. Μάλιστα, αν θέλω να παίξω κάποιο παιχνίδι της συλλογής μου, θα προτιμήσω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο κασετάκι παρά να χρησιμοποιήσω το δικό μου. Φίλε, το Snes είναι "θρησκεία"!!!!

φιλε μου δεν αντιλεγω στο οτι το snes ειναι θρησκεια,αλλα διαφωνω στο να μη παιζεις καν με τα παιχνιδια σου για να μη τα χαλασεις!χανεις ολο το νοημα για μενα με αυτη την κινηση.τα παιχνιδια ειναι για να παιζουμε οχι για να τα χαζευουμε.ξερω οτι διαφωνειτε καποιοι(και γω ο ιδιος δε τα ακουμπαω,οχι για να μη τα χαλασω ομως.απλα επειδη βαριεμαι)το θεμα του δανεισμου ειναι αλλο κεφαλαιο.παλιοτερα δε δανειζα ευκολα.περιμενα μια καλη "ανταλλαγη"

για να δανεισω.τωρα πλεον δεν εχω προβλημα(ουτε παλιοτερα ειχα δηλαδη απλα επρεπε λιγο να με πιεσεις :p ).ειναι ωραιο να δανειζομαστε πραγματα και καταστασεις(περα απο παιχνιδια).ετσι μεγαλωνει η αξια τους.(ενα κοινωνικο μυνημα απ το μανιταρι :p )
 
Πίσω
Μπλουζα