NEOGEO-CD emulator!

Anemos

RetroActive
Joined
21 Απρ 2007
Μηνύματα
315
Αντιδράσεις
0
Από τους αριστους emulators για το PSP μας.

με άψογη ταχύτητα και καταπληκτικό ήχο,έρχεται να μας θυμίσει όλες τις μεγάλες επιτυχίες του NEOGEO CD στην WIDE μικρή οθόνη μας..

Όσα παιχνίδια και αν δοκίμασα έπαιξαν άψογα με τέλειο εύχρηστο χειρισμό από το joystik και τέλειο ομαλό gaming,και πλούσια χρώματα.

τα ISO backup μας από τα CD του NEOGEO πρέπει να αποσυμπιεστούν με το WINRAR (εγώ χρησιμοποίησα)να μπούν στο Directory Roms.

παράδειγμα:

PSP memory :\ PSP\GAME\NEOCD\ROMS\METAL SLUG

σημαντικό είναι τα roms να είναι αποκλειστικά ISO από τα NEOGEO CD,και όχι ISO από άλλες παλιότερες έκδοσεις NEOGEO (απλό)

μέσα στο Directory κάθε game πρέπει να υπάρχει και ένας υποφάκελλος με όνομα MP3 στον οποιο θα πρέπει να βάλετε τα αντίστοιχα mp3 που θα βρείτε στο backup σας.

neocdscrbg8.jpg
 
Μπράβο Άνεμε!Τέτοια να βλέπω!Κλαψ!(Συγκίνηση! :) )
 
To site για chat & download μεταφερθηκε σε ενα πολυ καλιτερο και με τεραστιο χωρο database! : http://pspemulation.pspuae.com/

εκεί θα βρείτε και το NEOGEO CD.

μπορείτε να κάνετε ξανά εγγραφη γιατί δε μπόρεσα να κρατήσω backup το προηγούμενο με τα post τα παλιά.. sorry Pooky..

τα download είναι έτοιμα και θα προστεθούν κιάλα με περισσότερα games και οδηγίες..
 
Neo-Geo CD :eek:

Φοβερό .... μιλάμε για το απόλυτο emulation handheld πλέον. ;)
 
Σιγά τα νέα βρε παιδιά...... και σιγά τα ωά.

Βασικά δεν υπάρχει και καμια διαφορά ενός NeoGeo παιχνιδιού και ενός NeoGeoCD πέραν του CD audio, το NeoGeoCD βγήκε απλά σαν φθηνή λύση αντί των πανάκριβων cartridges.

Άσε που δεν είναι και τίποτα καινούργιο, τέλειο NeoGeo emulation υπάρχει και σε άλλα handhelds και μάλιστα εδώ και καιρό :D
 
Και ποιός ασχολείτε με άλλα handhelds;
 
Όποιος θέλει καλό emulation, LOL
 
Σ'αυτό το thread μιλάμε για psp όμως οπότε είμαστε περισσότεροι και δε σε παίρνει... :D

Και καλό emulation δεν έχει μόνο το gp2x σου...Κάτι έχουμε και μεις!
 
Αντε βρέ.... και όταν βγεί και σωστό mame για psp πείτε ε? :D :D:D:D:D:D:D:D Τέλος!!
 
Τι σχέση έχουν όλα αυτά με το thread τώρα, ένας θεός ξέρει.

Αυτό το trolling με τα handhelds άρχισε να καταντάει αηδία.
 
Αυτό που έγραψα ήταν on topic αν δεν απατώμαι ....

Σταματάω εδώ , γιατί πάλι trolling ξεκινάει που είναι και κόντρα στους κανόνες του forum.
 
Καλό emulation... Θα δώσει ένας άνθρωπος 180 ευρώ + τα μεταφορικά για να αγοράσει το gp2x με αυτή την glare οθόνη, που η ευκρίνια του psp είναι πολύ καλύτερη, και άσε επιπλέον που ανάθεμα και αν έχει κανένα σοβαρό commercial τίτλο. Αλλά ξέρω, δεν σας ενδιαφέρουν τα commercial παιχνίδια. Εδω σε κάποιο άλλο thread μου είχατε γράψει και σιγά τα αβγά για τα commercial παιχνίδια του psp. Δηλαδή θα τρελαθούμε τελείως. Ωραίο μηχανάκι το gp2x και ήμουν απο τους πρώτους που ήθελε να το αγοράσει. 80 με 100 ευρώ το κοστολογώ. Όχι τα διπλάσια που κάνει.
 
Σιγά τα νέα βρε παιδιά...... και σιγά τα ωά.
Αυτο δεν ειναι απαντηση στη προσπαθεια του Anemoυ να μας ενημερωσει σχετικα με τον NEOGEO emu του PSP - ειδικα εφοσον ποσταρει στον "δικο" του χωρο στο forum.
Τουλαχιστον ενα ευχαριστω θα πρεπε να ακουσει.

Τα υπολοιπα απλα γινονταi edit.

+

Gtsamour καλα εκανες και εσβησες τη συγκεκριμενη φραση - λιγο πριν τη σβησω εγω - αλλα κρατησε σε παρακαλω πιο "ηπιους" τονους στο γραψιμο σου - Θυμηθειτε οτι δεν γραφετε στο Isomnia ..
 
Υπόψιν σε όποιον ενδιαφέρεται στα Media Markt της Κηφησίας έχει το εξάρτημα για να προβάλλονται τα παιχνίδια του psp στην Tv(44 ?).
 
telonio είπε:
Καλό emulation... Θα δώσει ένας άνθρωπος 180 ευρώ + τα μεταφορικά για να αγοράσει το gp2x με αυτή την glare οθόνη, που η ευκρίνια του psp είναι πολύ καλύτερη, και άσε επιπλέον που ανάθεμα και αν έχει κανένα σοβαρό commercial τίτλο. Αλλά ξέρω, δεν σας ενδιαφέρουν τα commercial παιχνίδια. Εδω σε κάποιο άλλο thread μου είχατε γράψει και σιγά τα αβγά για τα commercial παιχνίδια του psp. Δηλαδή θα τρελαθούμε τελείως. Ωραίο μηχανάκι το gp2x και ήμουν απο τους πρώτους που ήθελε να το αγοράσει. 80 με 100 ευρώ το κοστολογώ. Όχι τα διπλάσια που κάνει.
Glare οθόνη? Άσχετο. Τουλάχιστον δεν κάνει blurring όπως της psp ούτε θεωρείται λαχείο αν δεν έχει καμμένο pixel out of the box.

Δεν θυμάμαι να είπε κανείς "σιγά οι commercial τίτλοι του psp", αν το βρείς κάνε post το link....

Οι commercial τίτλοι του είναι μια χαρά (για όποιον τον ενδιαφέρουν), αν εξαιρέσεις ότι 3 παιχνίδια του κάνουν όσο μια psp (μου θυμίζει τους εκτυπωτές με τα ακριβά μελάνια).... οπότε μην αναρωτιέσαι για τα 180 του gp2x.

Και εγώ γύρω στα 100 κοστολογώ μια psp(με τόσα drawbacks), όχι παραπάνω.
 
Ας φτιαχτεί ένα thread με διαμάχες και ας βγουν τα σπαθιά εκεί. Μη χαλάμε τα threads.
 
Λοιπόν, πάμε από την αρχή, NEOGEO-CD emulator στο psp...το δοκίμασε κανένας;
 
Glare οθόνη? Άσχετο. Τουλάχιστον δεν κάνει blurring όπως της psp ούτε θεωρείται λαχείο αν δεν έχει καμμένο pixel out of the box.

Καθόλου άσχετο. Μόνο εγώ παρατήρησα ότι είναι glare η οθόνη του gp2x έναντι του psp κανένας άλλος; Εκτός και αν έχω πρόβλημα στα μάτια. Το blurring που το είδες γιατί προσωπικά όσα παιχνίδια έχω δει στο psp δεν αντιμετωπίζουν τέτοιο πρόβλημα. Για το λαχείο με τα καμμένα pixel δεν διαφωνώ. Αλλά έχεις την εντύπωση ότι το gp2x έχει διαφορετική τεχνολογία και δεν υπάρχει περίπτωση να το βγάλεις απο το κουτί και να έχει καμμένο pixel; Και αν τύχει και έχει, άντε μετά να το στέλνεις στο εξωτερικό για να στο αλλάξουν. Για τα καμμένα pixel στο psp διάβασα στο νετ. Το δικό μου αλλά και όσους γνωστούς έχω που έχουν psp δεν έχουν απολύτως κανένα καμμένο pixel.

Δεν θυμάμαι να είπε κανείς "σιγά οι commercial τίτλοι του psp", αν το βρείς κάνε post το link....

Οι commercial τίτλοι του είναι μια χαρά (για όποιον τον ενδιαφέρουν), αν εξαιρέσεις ότι 3 παιχνίδια του κάνουν όσο μια psp (μου θυμίζει τους εκτυπωτές με τα ακριβά μελάνια).... οπότε μην αναρρωτιέσαι για τα 180 του gp2x.

Ειλικρινά συνεχίζω να αναρωτιέμαι.

Και εγώ γύρω στα 100 κοστολογώ μια psp(με τόσα drawbacks), όχι παραπάνω.

Πάσο.
 
telonio είπε:
Το blurring που το είδες γιατί προσωπικά όσα παιχνίδια έχω δει στο psp δεν αντιμετωπίζουν τέτοιο πρόβλημα. Για το λαχείο με τα καμμένα pixel δεν διαφωνώ. Αλλά έχεις την εντύπωση ότι το gp2x έχει διαφορετική τεχνολογία και δεν υπάρχει περίπτωση να το βγάλεις απο το κουτί και να έχει καμμένο pixel; Και αν τύχει και έχει, άντε μετά να το στέλνεις στο εξωτερικό για να στο αλλάξουν. Για τα καμμένα pixel στο psp διάβασα στο νετ. Το δικό μου αλλά και όσους γνωστούς έχω που έχουν psp δεν έχουν απολύτως κανένα καμμένο pixel.
Δεν θυμάμαι να είπε κανείς "σιγά οι commercial τίτλοι του psp", αν το βρείς κάνε post το link....

Οι commercial τίτλοι του είναι μια χαρά (για όποιον τον ενδιαφέρουν), αν εξαιρέσεις ότι 3 παιχνίδια του κάνουν όσο μια psp (μου θυμίζει τους εκτυπωτές με τα ακριβά μελάνια).... οπότε μην αναρρωτιέσαι για τα 180 του gp2x.

Ειλικρινά συνεχίζω να αναρωτιέμαι.

Και εγώ γύρω στα 100 κοστολογώ μια psp(με τόσα drawbacks), όχι παραπάνω.

Πάσο.
Αν δεν έχεις δει το blurring τότε ή παζεις μόνο παιχνίδια τύπου pacman, ή πρέπει να είμαι εγώ τυφλός και οι υπόλοιποι εκατοντάδες που το αναφέρουν σε forums.

Δεν έχει να κάνει μόνο με την τεχνολογία μιας οθόνης αλλά και με την ποιότητα κατασκευής της, και δεν είναι τυχαίο ότι ας πουμε για το DS και το gp2x δεν ακούστηκε κάτι ανάλογο.

Εγώ πάλι έχω γνωστούς που είχαν καμμένα pixels και πάρα πολλοί που το αναφέρουν στα forums φαντάζομαι δεν είναι φαντασιόπληκτοι. Αντίθετα για το gp2x δεν έχω διαβάσει τίποτε ανάλογο.

Επίσης καλύτερα να το στείλω εξωτερικό παρά να προσεύχομαι να γίνουν 5 τα καμμένα για να μου το αλλάξουν (θα πάρει λιγότερο χρόνο να το στείλω έξω)...

Όσο για το σιγά τ'αβγά του pooky τι, ο άνθρωπος είπε καθαρά ότι του είναι αδιάφορα τα commercial οπότε το ίδιο του κάνει είτε μιλάει για psp είτε για DS κλπ κλπ. Φαντάζομαι για τον εαυτό του μιλούσε όχι γενικά.

Kαι εγώ αναρρωτιέμαι, πως δεν αναρρωτιέσαι γιατί η κονσόλα που αγαπάς κοστίζει όσο τρία παιχνίδια της.

Τεσπα, είναι το τελευταίο post μου εδώ, αν είναι ανοίγουμε άλλο thread.

Πολλά συγγνώμη στον Anemoς.
 
Πίσω
Μπλουζα