NEOGEO-CD emulator!

gtsamour είπε:
Το έχω ξαναπει αλλά what the heck....To gp2x μετρά 1 χρόνο και κάτι ζωής και δεν έχει γίνει εκμετάλλευση των δυνατοτήτων του ακόμα (δεύτερη cpu). Το psp μετράει πάνω από δύο χρόνια (ίσως και παραπάνω δε θυμάμαι) και ότι έχει να δώσει στο emulation απο πλευράς hardware είναι γνωστό και το εκμεταλλέυονται ήδη. Παρόλα αυτά κατα τη γνώμη μου το gp2x είναι καλύτερο (έστω και λίγο) στο emulation ήδη.

Διαφωνώ στο ότι υστερεί (και μάλιστα 30%). πχ το mame είναι πολύ καλύτερο στο gp2x.
μονο το ΜΑΜΕ.. ναι..

γιατί το παράτησαν και δεν το βελτίωσαν ,όχι ότι δε μπορεί να πάει καλύτερα από το GP2X..

για τα 30% στο σύνολο.. ίσως και λίγα είπα..

για τις 2 CPU .. φαντάζεσαι όταν θα έρθει η ώρα να τις χρησιμοποιήσουν sto PSP?

ήδη οι δικοί μας στο PSPUAE το έχουν καταφέρει και διορθώνουν μερικά bugs για την βέλτιστη ταχύτητα AMIGA που έχετε δει σε emulator!

αυτή η έκδοση με τις 2 CPU θα αργήσει λίγο γιατί θέλει επαναπρογραμματισμό και δουλειά..

η επομενη όμως που θα βγει προσεχώς η PSPUAE 0.63 είναι ήδη έτοιμη με 10~30 % μεγαλύτερη ταχύτητα.

p.x το XENON με 50/fps frame skip 0
 
Σαν hardware το τι μπορεί να γίνει είναι ήδη γνωστό στους emulator developers. Δεν είπα ότι δεν θα βγούν άλλοι emulators, απλά η ισχύς που μπορούν να βγάλουν απο ένα psp είναι γνωστή και ήδη εκμεταλλευόμενη (σαν cpu εννοώ, όχι για βελτιώσεις στον κώδικα, που έτσι και αλλιώς μπορεί να γίνει σε όλες τις κονσόλες),

Τα 20 ευρώ που λές μόνο από internet, και είναι γνωστό ότι ειδικά στο ελλάντα δεν ψωνίζει και πολύς κόσμος από εκεί.
 
Όχι μόνο το mame φίλε μου. CPS2, neogeo και πολλά άλλα είναι έτη φωτός μπροστά στο gp2x και ας είναι ΠΟΛΥ νεότερο.

Τη δεύτερη CPU της PSP ΑΝ γινόταν (που δεν γίνεται παρα μόνο ίσως σε 3D παιχνίδια emulated) πότε περιμένουν πιά να τη χρησιμοποιήσουν, στα 4 χρόνια?
 
ίσως πρέπει να πάρεις ένα PSP με custom firmware στα χερια σου και να το τσεκάρεις.

εγώ πάλι επειδή το GP2X το είχα βάλει στο μάτι εδώ και πολύ καιρό..αυτή τι στιγμή θα το έπαιρνα μονο για συλλεκτικούς λόγους.

έχω διαβάσει αρκετά όπως είπα..

και απ τους πρώτους στο insomnia που είχα κάνει review και ψάξιμο για τα GP: http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=123568&highlight=GP2X

θεωρώ ότι αν το έπαιρνα τώρα.. θα καθόταν στο ράφι.
 
Ας μας πει ο maxouli που έχει και τα δύο και βλέπει τώρα και αυτό το thread...

Αν έχεις διαβάσει πολλά όπως λές θα έπρεπε να ξέρεις και κάποια πράγματα που όμως δεν φαίνεται να ξέρεις (CPS2, neo geo κλπ) εκτός και αν τα διάβασες 2-3 μήνες πρίν, οι εξελίξεις στο gp2x είναι ραγδαίες.
 
ραγδαίες θα είναι και για το PSP..

και ένα άλλο που πιστεύω ότι είναι σημαντικό.. το GP2X είναι πολύ ακριβό για αυτά που προσφέρει!

αν δε κάνω λάθος αυτή τι στιγμή είναι πιο ακριβό από το PSP.

τις ασυμβατότητες με τις SD κάρτες που τις πας?

στο PSP βάζεις μια μαϊμού μέσα.. και πάει ρολοι.

μπαταρίες αλκαλικές τώρα.. στη εποχή που ζούμε?

και μη μου πεις ότι βγάζεις - βάζεις επαναφορτιζόμενες είναι Η λύση..
 
Ραγδαίες μετά από 2+ χρόνια και είναι ακόμα εκεί που είναι?

Το gp2x όταν κυκλοφόρησε έκανε 180, τώρα μπορείς να το βρείς και 135 αν ψάξεις, Η psp όταν βγήκε έκανε 500.

Οι ασυμβατότητες είναι ελάχιστες πια μετά το f/w 2.1 και σχεδόν ανύπαρκτες στο 3.0.

Οι αλκαλικές έχουν και τα καλά τους. Αν ξεμείνεις βρίσκεις πάντού χωρίς να περιμένεις να φορτίσει η δική του.

Φυσικά και επαναφορτιζόμενεςσ χρησιμοποιώ και εγώ και όλοι όσοι έχουν. 2700mAh 3.5 ώρες. Και με ταχυφορτιστή σε 20 λεπτά είναι γεμάτες.
 
Τι να μας πει ο maxouli ? σε ποιο θεμα θες να αναφερθει gtsamour ?

στον τιτλο του thread ? ή για τα ολα οσα offtopic αναφερεις εδω και 5 σελιδες ?

Μιλησα στην αρχη του thread για το Ontopic - τα επανελαβε ο keeper , o Shock και ο Tallman και συνεχιζεις να "επιχειρηματολογεις" περι το ποια ειναι η καλυτερη κονσολα και γιατι το ενα κανει αυτο και το αλλο οχι , στηριζομενος στη ανεκτικοτητα του Anemou που σου απανταει.

Μεχρι εδω λοιπον ή συζητατε κατι σχετικο με τον NEO GEO CD emu του PSP ή ανοιξτε ενα αλλο (ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΔΗΛΑΔΗ) με θεμα το ποια ειναι η καλυτερη handheld console.

+και να περιορισεις λιγο τον εριστικο σου λογο gtsamour - εχει αρχισει να ενοχλει.
 
Ανεκτικότητα??????? εγώ σταμάτησα αλλά η κουβέντα offtopic συνεχίστηκε.

Είχαμε ανοίξει σχετικό θέμα αλλά αν θυμάμαι καλά κλειδώθηκε.

Τεσπα.

+ είναι ο τρόπος που μιλάω αυτός και δεν έχει σκοπό να είναι εριστικός. Αν ενοχλεί τόσο υπάρχει και το ban.
 
Πάντως μόνο για το NEOGEO emu το PSP αξίζει σαν αγορά!!!!!!
 
Εχω να πώ το εξής. Όσοι είδαν το GP2X παραδέχτηκαν οτι είναι πάρα πολύ καλή κονσόλα και θα ήθελαν να την αγοράσουν. Προσοχή. Μόνο όσοι την είδαν. PSP έχει (ή έχει δεί) όλος ο κόσμος, αλλά δεν έχω ακούσει πάντα καλά λόγια. Το αντίθετο μάλιστα, δηλαδή μου έχουν πεί φίλοι μου πόσο βαρετή κονσόλα είναι. Εντάξει δεν λέω, καλό το outrun ή το ghosts n goblins αλλά μέχρι εκεί. Και εγώ που είμαι οπαδός των emu λέω οτι η gp2x είναι καλύτερη.

Θα έλεγα να κανονίσουμε ένα meeting να δείτε και να κρίνετε οι ίδιοι.

Και φυσικά το meeting δεν θα γίνει για να σε πείσω να αγοράσεις gp2x (δεν έχω μετοχές του) αλλά για να δείς την διαφορετικότητα και τι έχει να σου προσφέρει. Ας κλείσει εδώ το off topic, στο οποίο συνέβαλα και εγώ.
 
Ανεκτικότητα??????? εγώ σταμάτησα αλλά η κουβέντα offtopic συνεχίστηκε.
Σωστα ... αλλα απο ποιον ?

Είχαμε ανοίξει σχετικό θέμα αλλά αν θυμάμαι καλά κλειδώθηκε.
Δεν θυμασαι γιατι ?

είναι ο τρόπος που μιλάω αυτός και δεν έχει σκοπό να είναι εριστικός.
Αυτο το πιστευω, δεν καταλογιζω προθεση αλλα το αποτελεσμα ειναι πολυ συχνα εριστικο.


Αν ενοχλεί τόσο υπάρχει και το ban.
Αυτοπροτεινεσαι ? :biglaugh: - ειμαι παντα της αποψης να τα "λεμε" πρωτα και να καταλαβαινομαστε. Αλλα αν δεν τα "λεμε" και δεν καταλαβαινομαστε ολα μπορουν να συμβουν.
 
Σωστα ... αλλα απο ποιον ?

Από εμένα? Δε νομίζω, εγώ συνέχισα 1 σελίδα μετά.

Δεν θυμασαι γιατι ?

Θυμάμαι, θα ξεκλειδώσεις εκείνο ή να ανοίξουμε άλλο?

Αυτο το πιστευω, δεν καταλογιζω προθεση αλλα το αποτελεσμα ειναι πολυ συχνα εριστικο.

Έχεις δίκιο αλλά είμαστε σχεδόν όλοι άνω των 30 ετών και πάει καιρός που τελειώσαμε το Αρσάκειο... δε νομίζω να παρεξηγείται κανείς τόσο εύκολα :D

Αυτοπροτεινεσαι ? :biglaugh: - ειμαι παντα της αποψης να τα "λεμε" πρωτα και να καταλαβαινομαστε. Αλλα αν δεν τα "λεμε" και δεν καταλαβαινομαστε ολα μπορουν να συμβουν.

Αν ενοχλούν τόσο πολύ αυτά που λέω και το πως τα λέω, να αυτοπροταθώ δεν έχω πρόβλημα, δεν θα είναι το πρώτο μου :D
 
Δεν ειναι θεμα προσωπικης παρεξηγησης ειναι θεμα κανονισμων λειτουργιας και θεσεων του admin. Δεν σχολιαζονται.

Οποιος θελει να ανοιξει thread ας το ανοιξει δεν βαζουμε ταριφα σε αυτο.
 
relax..

μπορει κατι χρισιμο να βγει απο αυτο..

προσωπικά δε με ενοχλεί το offtopic

όμως η ισχυρογνωμοσύνη με ενοχλεί.

δεν απαρνήθηκα ποτε το GP2X όπως για όλα λέω ποτε μη λες ποτε.. αυτό περιμένω να ακούσω και από άλλους, που μάλλον.. δεν έχουν δει PSP παραμόνο στις βιτρίνες και σε φωτό από SITE.
 
Και ποιός δεν έχει δει πια PSP, εσύ έχεις δεί από κοντά gp2x?
 
NEOGEO emu & roms δεν μπορώ να καταλάβω ποιος φάκελος πάει που?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
plintiriopiaton ..

αν το κατέβασες από το forum μου..

είναι έτοιμο απλά το βάζεις στη memory: PSP\GAME ολόκληρο το directory όπως είναι copy δηλαδή.

έχει και ένα game μέσα για δοκιμη θα δεις που πάνε όλα τα αρχεία και φυσικά μπορείς να προσθέσεις και τα δικά σου games NEOGEO-CD..

φτάνει να είναι για το NEOGEO-CD και να είναι σωστά και όχι χαλασμένα. συνήθως είναι μεγάλα αρχεία και με mp3.

περισσότερα στο forum μας..
 
νομίζω απο torrents και έχει και 61 παιχνίδια σε ρομ...το δικό σου θέλει και έναν κωδικό έτσι? που θα τον βρω?
 
Πίσω
Μπλουζα