NES Classic Mini

Δηλαδή τα cartridges αυτών των 30 παιχνιδιών θα χάσουν μέρος της αξίας τους εξαιτίας αυτής της κίνησης? :p
 
Vetus είπε:
Kαλή φάση κι ιδανικό για να το παίρνεις μαζί σου στην εξοχή (λόγω μικρού μεγέθους) και για να το κάνεις δώρο σε παιδιά. Αν και η τιμή του είναι λιγάκι τσιμπημένή και η συλλογή παιχνιδιών του αν και περιέχει κλασσικά, αγαπημένα παιχνίδια όπως Super Mario Bros και Legend of Zelda έχει και κάποια παιχνίδια τελείως άκυρα όπως το Tecmo Bowl, Double Dragon II (ενώ το πρώτο είναι πιο δημοφιλές). Επίσης βάζουν υποδιαίστερα, ξεπερασμένα ports από arcade games όπως το GHOSTSʽN GOBLINS, βάζουνε Super C χωρίς να βάζουν το Contra, δεν βάλανε Earthbound Zero και Dragon Quest...
Το Double Dragon 2 στο NES ειναι παιχνιδαρα και βελτιωμενο σε ολους τους τομοις σε σχεση με το πρωτο και μην μπερδευουμε την δημοφιλια που ειχε το πρωτο που το ξεραμε και το ειχαμε λιωσει ολοι στα arcades.To 2 στο NES ειναι πολυ καλητερο απο το πρωτο.Το Ghots'n Goblins ειναι παιχνιδαρα ειναι απο της πιο δυσκολες εκδοσεις και μην βλεπεις τωρα πως ειναι υποδιαιστερη εκδοση γιατι εκτος που παιζετε μια χαρα και ανετα ηταν η μοναδικη εκδοση που υπηρχε τοτε σε κονσολα εγω που το ελιωνα στα arcades οταν το ειδα στο NES και το αγορασα δεν πιστευα στα ματια μου εκλαιγα απο χαρα που λεει ο λογος.Οι μονες αλλες εκδοσεις ηταν της Amiga που ηταν σχεδον ολοιδια με τα arcades και μια αθλια C64 εκδοση με λιγες πιστες και οτι να ναι σε σχεση με το original.To Tecmo Bowl μονο ακυρο δεν ειναι ειδικα στο αμερικα παιζετε φανατικα ακομα και σημερα και ειναι παιχνιδαρα απλα επρεπε να βαλουν και το Tecmo super bowl που ειναι ακομα μεγαλητερη παιχνιδαρα.Χιλιες φορες το Super C παρα το χιλιοπαιγμενο Contra το Super C ειναι καλητερο,ομορφοτερο,μεγαλητερο και πιο δυσκολο οποτε χιλιες φορες αυτο.Οσο για τα Earthbound και καποιο Dragon Quest συμφωνω πως επρεπε να ειναι μεσα αλλα σε γενικες γραμμες η λιστα ειναι πολυ καλη.
 
Λογικο να ειναι καλυτερο το ghosts n goblins σε nes απο c64 γιατι πρωτον εχει την ιδια αναλυση με το ηλεκτρονικο (256*224) και δευτερον το εβγαλε η ιδια η capcom αρα ειχε ολα τα αρχικα γραφικα και το gameplay θα ειναι πιο κοντα στο αρχικο. Αν και αμα τα βαλεις και τα δυο στη τηλεοραση και τα βαλεις διπλα ο c64 παιζει να εχει καλυτερα γραφικα, τα χρωματα στο nes ειναι λιγο καπως. Εχει βγει εκδοση για c64 προσφατα πιο πιστη στο ηλεκτρονικο και με ολες τις πιστες και το ιδιο εκνευριστικα δυσκολο.

http://nostalgia.c64.org
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προσωπικά αν και έχω NES και κάποια από τα παιχνίδια που θα έχει η κονσόλα, θα με ενδιέφερε η αγορά καθώς παιχνίδια όπως Castlevania, Zelda κτλ οι τιμές τους έχουν ανέβει στα ύψη αν τα αγοράσεις original. Αυτό που θα ήθελα όμως είναι να είχε και μια θύρα για κάρτες μνήμης και ουσιαστικά επέκταση των παιχνιδιών.
 
Εχω αρκετα απο αυτα τα παιχνιδια στο στο nes αλλα παιζω μονο σε crt tv!δεν ειδα καπου να λεει σε τι αναλυση παιζουν τα παιχνιδια λογο hdmi στο mini και αν εχουν καποιο φιλτρο πχ bilinear για την απεικονιση σε lcd led οθονες
 
Λιγο που το εψαξα, το καθε παιχνιδι θα εχει ενα ειδος προκαθορισμενων save states, το 2ο χειριστηριο θα εχει αλλα 10 ευρω και μαλλον θα εχει φιλτρα CRT αλλα η Nintendo ειπε οτι θα δωσει περισσοτερες λεπτομερειες αργοτερα.

Κυκλοφορει και ραδιο αρβυλα οτι μεσα στο κουτακι ειναι το 2ds και τρεχει virtual console αλλα αυτο ειναι απλως φημη.

Ετσι και βγαλει κανενα gameboy με τιποτα παιχνιδαρες μεσα θα το παρω κι εγω.
 
Αρπαχτούλα προφανώς με σχετικά υψηλή τιμή για αυτά που προσφέρει. Πάντως είναι όμορφο για gaming χώρο ή δωράκι. Για διπλό , γίνεται ακόμη πιο ασύμφορο..ανεβαίνει το κόστος στα 70..(έξτρα μοχλός).

Εμένα μου ποροκαλεί εντύπωση το γεγονός πως αποτελεί κίνηση του Αμερικάνικου παραρτήματος . Μετά τις τελευταίες ψυχρολουσίες στο hardware/software κομμάτι, φαίνεται πως η εταιρεία προσαρμόζεται ακόμη περισσότερο στα δεδομένα του σήμερα, δίνοντας ελευθερίες στα παραρτήματά της και υιοθετώντας μία πιο μοντέρα λογική μάρκετινγκ (ευτυχώς), αποβάλοντας κομμάτια του συντηρητισμού της.
 
Eντύπωση μου κάνει που δεν το σκεφτήκανε νωρίτερα, όταν τέτοιου είδος κονσόλες ήταν της μόδας.
 
Βρεθηκε promotional Vhs για το Nes Mini :p

Mini NES Classic Edition 1980s Commercial - Nintendo Promotional VHS Found

Το βιντεακι ειναι φτιαγμενο απο το Nintendolife. http://www.nintendolife.com/videos/8...onal-vhs-found

Ps. Το πρακανανε λιγο με τα φιλτρα, δεν ειναι τοσο χαλια το vhs :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Ps. Το πρακανανε λιγο με τα φιλτρα, δεν ειναι τοσο χαλια το vhs :D
Διαφήμιση και να μην το παρακάνει γενικά με κάτι? Τότε δεν θα ήταν διαφήμιση αλλά κάτι άλλο :p
 
Ανακοινωθηκε και απο γνωστο πολυκαταστημα η τιμη του για την Ελλαδα, οπου θα κοστιζει 69.99?. Καθολου καλη κινηση η αυξηση της τιμης εκ μερους των υπευθυνων.
 
Getta στην ελλαδα του pro και του fifa και 30 ευρω να το ειχαν βαλει παλι ελαχιστοι θα το επερναν οποτε ακομα και με τα 70 ευρω θα το παρουμε αυτοι που το θελουμε για τους δεικους μας λογους ο καθενας.
 
Getta Robo είπε:
Ανακοινωθηκε και απο γνωστο πολυκαταστημα η τιμη του για την Ελλαδα, οπου θα κοστιζει 69.99?. Καθολου καλη κινηση η αυξηση της τιμης εκ μερους των υπευθυνων.
Ας τα κρατήσουν στις αποθήκες τους τότε να τα καμαρώνουν.
 
Κάπου αλλού το είδα 60,21. Προσωπικά, για πολλούς και διάφορους λόγους, θα περιμένω να το δω στα ράφια πρώτα για να το πάρω. Εξάλλου τι καλύτερο για Χριστούγεννα με μια κλασσική κονσόλα όπως το NES?

Imgema είπε:
Ας τα κρατήσουν στις αποθήκες τους τότε να τα καμαρώνουν.
Κι όμως ξέρω κόσμο που έκανε προπαραγγελία. Μιλάω για 10 άτομα περίπου.
 
metalcandyman είπε:
Getta στην ελλαδα του pro και του fifa και 30 ευρω να το ειχαν βαλει παλι ελαχιστοι θα το επερναν οποτε ακομα και με τα 70 ευρω θα το παρουμε αυτοι που το θελουμε για τους δεικους μας λογους ο καθενας.

Bill ποιος ο λογος να μην το παρουμε απο το εξωτερικο?
 
johnny19818 είπε:
Κι όμως ξέρω κόσμο που έκανε προπαραγγελία. Μιλάω για 10 άτομα περίπου.
Εντάξει, ο καθένας όπως του κάτσει. Μπορεί να μην ήξεραν καν ότι είναι πιο ακριβό εδώ. Μπορεί να το ξέρουν και να μην τους νοιάζει. Εμένα προσωπικά αυτή η Ελληνική κλεψιά μου την δίνει στα νευρα και δεν αγοράζω σχεδόν ποτέ τίποτα καινούριο εδω πέρα. Μόνο από έξω ή μεταχειρισμένο ή αν βρω καμιά προσφορά από stock κλπ.

Μια ερώτηση, ποια αντιπροσωπία φέρνει προιόντα της Nintendo τώρα? Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα Nintendo στην Ελλάδα εδώ και καιρό και έχω χάσει επεισόδια.

.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Getta Robo είπε:
Ανακοινωθηκε και απο γνωστο πολυκαταστημα η τιμη του για την Ελλαδα, οπου θα κοστιζει 69.99?.
johnny19818 είπε:
Κάπου αλλού το είδα 60,21.
Θεωρείται διαφήμιση να ανεφέρουμε τα καταστήματα? Περισσότερο για απλή ενημέρωση μου κάνει και θα ήθελα να τα ξέρω, γι' αυτό ρωτάω. Περιέργως δεν βρήκα τίποτα με μια απλή περιήγηση σε μερικά από τα "γνωστά", πόσο μάλλον σε 2.
 
Imgema είπε:
Εντάξει, ο καθένας όπως του κάτσει. Μπορεί να μην ήξεραν καν ότι είναι πιο ακριβό εδώ. Μπορεί να το ξέρουν και να μην τους νοιάζει. Εμένα προσωπικά αυτή η Ελληνική κλεψιά μου την δίνει στα νευρα και δεν αγοράζω σχεδόν ποτέ τίποτα καινούριο εδω πέρα. Μόνο από έξω ή μεταχειρισμένο ή αν βρω καμιά προσφορά από stock κλπ.

Μια ερώτηση, ποια αντιπροσωπία φέρνει προιόντα της Nintendo τώρα? Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα Nintendo στην Ελλάδα εδώ και καιρό και έχω χάσει επεισόδια.

.
Googlαρε νες μινι προπαραγγελια (στα ελληνικα οπως το γραφω) και θα το δεις.
 
Παρτε και το επισημος Trailer να γουσταρετε NOW YOU'RE PLAYING WITH POWER λεμε ρεεεεεεεεεεεεε!!!

 
Πίσω
Μπλουζα