NES Classic Mini

69,99ευρω για Ελλαδα...

Το θεμα ειναι οτι εγινε sold out. Φερανε λιγα κομματια μαλλον.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπάρχει περίπτωση να το βρει κάποιος ετοιμοπαράδοτο αν δεν έκανε προ-παραγγελία?
 
Απο αυτα που διαβαζω, δυσκολα... Λενε ομως οτι θα ερθουν αλλες παρτιδες κατα τα Χριστουγεννα.
 
Tα 51 ευρώ μεταφορικά με χαλάνε. :supergrin:
 
Μόνο συγκίνηση και αναμνήσεις,όσες φορές και να δω τη συγκεκριμένη φωτογραφία,χαμογελάω εσωτερικά,εικόνες μιας ολόκληρης εποχής γυρίζουνε στο μυαλό μου. Μακάρι να έχουμε κι άλλες αντίστοιχες εξέχουσες ιδέες στο μέλλον.
 

1@Ajax87[/USER] Καλορίζικο Γιάννη να είναι. Όσον αφορά την τροφοδοσία μην ψάχνεις για φορτιστές. Σύνδεσε το σε μια usb της τηλεόρασης σου και λογικά θα είσαι οκ.
 

1@johnny19818[/USER] : όχι δεν θα δουλέψει.μια στάνταρ usb είτε από PC είτε από τηλεόραση δίνει μόνο 500 mA. usb 2 μιλάμε πάντα μιας και η usb 3 είναι αναβαθμισμένη και δίνει 900 mA. οι φορτιστές δίνουν παραπάνω συνήθως μέχρι 2 Α. έχω ένα σκληρό δίσκο που θέλει 2 USB να δουλέψει και μάλιστα δεν κάνουν τα μπροστινά, πρέπει να είναι πίσω θύρες που παίρνουν ρεύμα κατ' ευθείαν από την μητρική!
 
Περα των γνωστων πληροφοριων απο το διαδυκτιο, μιλησα με συνεργατη της CD Media. Εχει γινει υπερπανικος με το Nes Mini και τρεχουν και δεν φτανουν. Η παραγωγη ειναι το ενα δεκατο σε σχεση με την ζητηση, εξου η ολη κατασταση.

Για τις γιορτες του Δεκεμβρη παντως, εικαζεται πως σκοπευουν να καλυψουν ολη την ζητηση.

Τελικα δεν ειχαν αδικο οταν λεγανε πως η Nintendo ξερει να εκτυπωνει χρηματα!
 

Uskoke είπε:
1@johnny19818[/USER] : όχι δεν θα δουλέψει.μια στάνταρ usb είτε από PC είτε από τηλεόραση δίνει μόνο 500 mA. usb 2 μιλάμε πάντα μιας και η usb 3 είναι αναβαθμισμένη και δίνει 900 mA. οι φορτιστές δίνουν παραπάνω συνήθως μέχρι 2 Α. έχω ένα σκληρό δίσκο που θέλει 2 USB να δουλέψει και μάλιστα δεν κάνουν τα μπροστινά, πρέπει να είναι πίσω θύρες που παίρνουν ρεύμα κατ' ευθείαν από την μητρική!
500mΑ είναι ο φορτιστής του κινητού... Οπότε θέλω νέο φορτιστή αν πάρω το μηχάνημα;

 
Οπως εχω γραψει και σε προηγουμενο ποστ ο κατασκευαστης στο manual γραφει "συμβατο τροφοδοτικο 5V/1A" αρα λογικα τα 500ma δεν το φτανουν.
 

Uskoke είπε:
1@johnny19818[/USER] : όχι δεν θα δουλέψει.μια στάνταρ usb είτε από PC είτε από τηλεόραση δίνει μόνο 500 mA. usb 2 μιλάμε πάντα μιας και η usb 3 είναι αναβαθμισμένη και δίνει 900 mA. οι φορτιστές δίνουν παραπάνω συνήθως μέχρι 2 Α. έχω ένα σκληρό δίσκο που θέλει 2 USB να δουλέψει και μάλιστα δεν κάνουν τα μπροστινά, πρέπει να είναι πίσω θύρες που παίρνουν ρεύμα κατ' ευθείαν από την μητρική!
Και όμως, δουλεύει στη δική μου τηλεόραση, σε USB2 θύρα στην οποία δεν δουλεύει σκληρός δίσκος. Φυσικά αντιλαμβάνομαι πως δεν είναι ο κανόνας μιας και το πρότυπο είναι για 500mA, ούτε το προτείνω.

 
Και με power bank δουλευει.
 
Ναι, το είδαμε ότι χακαρίστηκε κιόλας. Ε, ας έβαζε η Nintendo εξ'αρχής όσα παιχνίδια έπαιρνε στη μνήμη του το μηχάνημα ή ας υπήρχε οδηγία (καθ'όλα νόμιμη που να ισχύει και η εγγύηση) πως να περάσεις roms. Τώρα θα πεις και τα roms παράνομα είναι...
 
Φαινεται οτι η Atari (σε εισαγωγικα) μαλλον παει για κατι παρομοιο. Δειτε εδω και εδω
 
Xμμ ,καλα κανει αυτη τα ξεκινησε με τα FLASHBACK.
 
Θα πρόκειται για κάτι καινούργιο ή άλλη μία νέα έκδοση του Flashback με περισσότερα παιχνίδια;
 
Συμφωνα με πληροφοριες του Eurogamer το SNES Mini ειναι ηδη υπο αναπτυξη και θα αντικαταστησει το NES Mini γιαυτο και σταματαει η παραγωγη του και οποιος προλαβε προλαβε.Πιθανοτερη ημερομηνια κυκλοφοριας ειναι τα χριστουγεννα.

Αν εχει μεσα τα παιχνιδια που θελουμε ολοι και ειναι γνωστα αυτα θα ξεσκισει και θα κανει πολυ περισσοτερες πωλησεις απο το NES Mini.Σιγουρη αγορα οπως ηταν και το NES Mini βεβαιως βεβαιως.

https://twitter.com/tomphillipsEG/status/854646361001734144/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.insomnia.gr%2Ftopic%2F626564-nintendo-classic-mini-nintendo-entertainment-system%2Fpage-35
 
Πίσω
Μπλουζα