New Channel

Αγαπημένη σειρά! :)

Αν θυμάμαι καλά, παιζόταν πριν ή μετά τα Χελωνονιντζάκια (?) :D

Γενικά, τον Denver τον ήθελα σε κουκλάκι! :D

Γενικά, ήταν από τα κανάλια που με άρεζαν! :)
 
Από το NEW Channel, που κάποια στιγμή απέκτησε λίγο πιο "κυριλλέ" στόφα, πέρασε και ο σημαντικός Γιάννης Καλαμίτσης. Υπάρχουν σχετικά βιντεάκια στο youtube.

(και μη θεωρήσετε την εξέλιξη του σποτ trash, ο Γιάννης είναι ένα μεγάλο παιδί...)
 
σημα του new channelhttps://www.youtube.com/watch?v=tl5DRKpogPM&feature=g-user-u
 
ειδα χθες και θυμηθηκα αυτη την φοβερη διαφημιση που επαιζε συνεχεια στο new channel [video=youtube;-yH_UglSfLc]http://www.youtube.com/watch?v=-yH_UglSfLc
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ήξερα ότι ήταν τόσο παλιό το NEW από το 1989.Νόμιζα ότι άνοιξε το 1991.
 
βρηκα και αλλο βιντεο με παλιες διαφιμησεις αυτος στην πρωτη διαφημιση για την γραμμη γελιου δεν ειναι ηθοποιος??νομιζω επαιζε στο αραχτοι και λαιτ αλλα χαθηκε μετα πολυ εκνευριστικη διαφιμηση παντως http://www.youtube.com/watch?v=LSJFJfnM3tU&feature=relmfu
 
Διαφημισεις του NEW Channel απο το Μικυ Μαους. :)

attachment.php
 
stayros είπε:
Διαφημισεις του NEW Channel απο το Μικυ Μαους. :)
Τέλειες φίλε stayros, σε ευχαριστούμε πολύ!!

Αχ, σαν χθες μου φαίνεται που έπαιζε το New Channel την παιδική σειρά, "Ντένβερ, ο τελευταίος δεινόσαυρος" (1992-93)....
 
Τα δύο λογότυπα του NEW CHANNEL:

Προβολή συνημμένου 82507 Προβολή συνημμένου 82508

To NEW CHANNEL, όταν πέρασε στα χέρια του Ανδρουλιδάκη το 2000, μετονομάστηκε προσωρινά σε NEW TEMPO, "μεταβατικό όνομα" δηλαδή, για να συνηθίσουν οι τηλεθεατές τη νέα ονομασία TEMPO.

new 1.jpg

new 2.jpg
 
και το 2002 εκλεισε λογω οικονομικων προβληματων

παντως το new ηταν το πρωτο καναλι που εφερε την τρας tv που λεμε με εκπομπές τυπου ερωτοδικιου, ανιτας πανια, τα μεσημεριανα μαγκαζινο κλπ η λαμπιρη εκει πρωτοβγηκε το 2001
 
Aυτό το κανάλι στα ξεκινήματά του δεν είχε σχέση και με τον αείμνηστο Σωτήρη Κούβελα;
 
nektarios1451 είπε:
και το 2002 εκλεισε λογω οικονομικων προβληματων
παντως το new ηταν το πρωτο καναλι που εφερε την τρας tv που λεμε με εκπομπές τυπου ερωτοδικιου, ανιτας πανια, τα μεσημεριανα μαγκαζινο κλπ η λαμπιρη εκει πρωτοβγηκε το 2001
Tα μπλέκεις λιγουλάκι... Είσαι σωστός για την τρας τιβί, στο NEW βγήκε πρώτα. Το NEW σταμάτησε το 1999, όταν άλλαξε η επωνυμία. Το TEMPO, όπου πρωτοβγήκε η Λαμπίρη και πάρα πολλοί άλλοι, έκλεισε το 2002. Κάνε μιά βόλτα στη σχετική ενότητα του φόρουμ, να δεις τι έχω γράψει, μιά που πέρασα 2 χρόνια εκεί...
 
Εεε, όχι, ο Κούβελας δεν πρέπει να είναι αείμνηστος, μπερδεύτηκα με τον Κοσμόπουλο !
 
μια εικονα απο το NEW CHANNEL
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άλλο ένα κανάλι που δεν έπιανε σε μας. Θυμάμαι να βλέπω τη διαφήμιση των Χελώνων Νίντζα στα περιοδικά και να μην μπορώ να το δω και να :rant:
 
ειχε κανει μεγαλο δικτυο το new μεχρι και Αρτα εβγαινε απο Ακαρνανικα το πιαναμε στην 35UHF.που ησουν εσυ και δεν το εβλεπες?
 
stayros είπε:
Διαφημισεις του NEW Channel απο το Μικυ Μαους. :)
attachment.php
Πολύ ωραίο, αυτό ξυπνάει αναμνήσεις! Αυτά τα δύο ήταν ο βασικός λόγος που λάτρευα το New Channel, ειδικά τα Χελωνονιντζάκια. Είχαν την τιμητική τους μόλις τελείωνε το σχολείο, ποιός υπολόγιζε τα μαθήματα μπροστά σ'αυτά τα παιδικά; Νομίζω ότι πρώτα έδειχνε τον Ντένβερ, γιατί θυμάμαι να ανοίγω για να δω τα Χελωνονιντζάκια και ο Ντένβερ να βρίσκεται προς το τέλος. Δεν έγινα ποτέ φαν του Ντένβερ, (σε αντίθεση με τα Χελωνονιντζάκια που με τρέλαιναν), παρ'όλα αυτά το έβλεπα αρκετές φορές. Επίσης, από το κανάλι αυτό θυμάμαι κι εγώ το Super Mario που όμως δεν με τράβηξε ποτέ, όπως και μία ξένη παιδική/νεανική περιπέτεια με θέμα την αναζήτηση για την πηγή της νιότης. Το έβαζε συχνά αυτό, ειδικά Σαββατοκύριακα, και το έβλεπα, αλλά δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να το βρω ακόμα.
 
Πίσω
Μπλουζα