Nintendo 3DS - επίσημο θρεντ

Η αλήθεια είναι πως ο βασικός λόγος που δεν είχα αγοράσει το 3DS (πέρα από τον οικονομικό παράγοντα και το ότι δεν ήταν τόσοι πολλοί οι τίτλοι που με ενθουσίαζαν μέχρι τώρα) είναι πως περίμενα έκδοση με δυο μοχλούς, αλλά αφού δεν συνέβη ούτε τώρα, μάλλον δεν θα συμβεί ούτε στο μέλλον. Υποθέτω πως η Ninty από τη στιγμή που δεν το έκανε από την αρχή, διστάζει να βγάλει ξεχωριστή έκδοση, άρα μάλλον δεν θα είναι πολλά τα παιχνίδια που θα υποστηρίζουν το διπλομόχλι (πόσω μάλλον που να το απαιτούν).

Λόγω μεγέθους... παλάμης πάντως, μάλλον θα προτιμήσω το XL κι ας είναι πιο ακριβό. Τουλάχιστον στην Αγγλία οι τιμές είναι κάπως πιο φυσιολογικές (στο zavvi το έχει για pre-order στις £167).

Το μόνο που πραγματικά με ενόχλησε είναι που βγήκε ο Miyamoto και διαβεβαίωσε πως δεν δουλεύουν σε αναβαθμισμένη έκδοση του 3DS και την επόμενη μέρα ανακοινώθηκε το 3DS XL (εκτός αν βγει και πει πως το δήλωσε αυτό γιατί ήδη είχε ολοκληρωθεί η ανάπτυξη του XL... :p )
 
Olorin είπε:
Η αλήθεια είναι πως ο βασικός λόγος που δεν είχα αγοράσει το 3DS (πέρα από τον οικονομικό παράγοντα και το ότι δεν ήταν τόσοι πολλοί οι τίτλοι που με ενθουσίαζαν μέχρι τώρα) είναι πως περίμενα έκδοση με δυο μοχλούς, αλλά αφού δεν συνέβη ούτε τώρα, μάλλον δεν θα συμβεί ούτε στο μέλλον. Υποθέτω πως η Ninty από τη στιγμή που δεν το έκανε από την αρχή, διστάζει να βγάλει ξεχωριστή έκδοση, άρα μάλλον δεν θα είναι πολλά τα παιχνίδια που θα υποστηρίζουν το διπλομόχλι (πόσω μάλλον που να το απαιτούν).
Λόγω μεγέθους... παλάμης πάντως, μάλλον θα προτιμήσω το XL κι ας είναι πιο ακριβό. Τουλάχιστον στην Αγγλία οι τιμές είναι κάπως πιο φυσιολογικές (στο zavvi το έχει για pre-order στις £167).

Το μόνο που πραγματικά με ενόχλησε είναι που βγήκε ο Miyamoto και διαβεβαίωσε πως δεν δουλεύουν σε αναβαθμισμένη έκδοση του 3DS και την επόμενη μέρα ανακοινώθηκε το 3DS XL (εκτός αν βγει και πει πως το δήλωσε αυτό γιατί ήδη είχε ολοκληρωθεί η ανάπτυξη του XL... :p )
Σίγουρα κάτι έχουν στα σκαριά. Να πουλήσει όμως το 3DS XL για να βγάλουν τα R&D έξοδα και θα μας το σκάσουν σε κάνα χρόνο.
 
Α βρε Νιντέντο με τις πολιτικές σου. Είμαι βέβαιος ότι η επόμενη στρατηγική της εταιρείας είναι να μας πουλήσεις κονσόλα (Wii U) χωρίς τροφοδοτικό και χειριστήριο, αυτά είναι!! Οι εποχές αλλάζουν! :D
 
Aς βγουν μετα απο αυτο το βιντεο τα παπαγαλακια και να πουν οτι δεν αξιζει η αγορα του 3DSXL.Oλα ειναι καλητερα και δεν χανει πουθενα σε γραφικα λογο της μεγαλητερης οθονης οπως ειπαν πολυ στην αρχη χωρις καν να το δουν.

 
28 του μηνός περιμένω να ανοίξει το Public! Θα επακολουθήσει review!!!!!

Άσε ρε Βασίλη τα παπαγαλάκια, έχω πήξει από "ειδικούς" που έχουν γνώμη για την Apple και μόνο στο youtube έχουν δει τους υπολογιστές της, στη Nintendo θα κολώσουν! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να λεμε την αληθεια η κατασκευη του θυμιζει κατι απο το Pandora. Δειχνει ολιγον ασχημο σε σχεση με το απλο,ειναι πιο Chinese κατασταση!
 
Οπως αναμενοταν το 3DS XL πεταει σε πωλησεις ακομα δεν κυκλοφορησε καλα καλα.

Της δυο πρωτες μερες κυκλοφοριας του στην ιαπωνια πουλησε 200.000 κομματια και για να κανουμε μια μικρη συγκριση το DSi ειχε πουλησει σε αντοιστηχες μερες 170.000 κομματια και το DSi XL 100.000 κομματια.Επισης πολυ υψηλα νουμερα σημηωνει το new super mario bros 2 αφου της πρωτες δυο μερες κυκλοφοριας του πουλησε 430.000 κομματια.
 
Ψήνομαι να χτυπήσω ένα. Έχουμε φθάσει σε κάποια ηλικία και τα ματάκια θα αρχίσουν να υποφέρουν με την μικρούλα οθόνη του 3DS.
 
divined είπε:
Ψήνομαι να χτυπήσω ένα. Έχουμε φθάσει σε κάποια ηλικία και τα ματάκια θα αρχίσουν να υποφέρουν με την μικρούλα οθόνη του 3DS.
Φιλε εκανα κατι αγορες και δεν με περνει να το παρω τωρα αλλα θα το παρω πολυ συντομα.Επαιξα ομως σε εναν φιλο και πραγματικα μετα οταν επαιξα στο 3DS μου απορουσα πως παιζουμε σαυτο.Μιλαμε για τεραστια διαφορα οι μεγαλες οθονες.
 
Εχτές το πρωί τελικά ενέκυψα και το αγόρασα. ΟΚ, πήρα αυτό με το γκρι καπάκι, αυτό ήθελα άλλωστε και ήταν το προτελευταίο στο Public του Συντάγματος το οποίο και ουσιαστικά πλην του τελευταίου δήλωνε ότι έχει ξεπουλήσει.

Η κονσόλα έχει απίστευτη κατασκευή, είναι πολύ όμορφη από κοντά και με εξαιρετικό "κράτημα" στα χέρια. Βολεύει και εμένα που έχω μικρά χέρια, φαντάζομαι τον Olorin θα πλέει σε πελάγη ευτυχίας! Το 3D effect είναι όντως πιο ζωντανό και πιο άνετο, γενικά η αίσθηση που σου αφήνει είναι άριστη!

Τη χρειαζόμουν; Σε καμία περίπτωση. Ήταν περιττό έξοδο; Όσο περιττά είναι και τα 4 mac που έχω. Στη διασκέδαση, στο χόμπυ και στη τρέλλα δεν υπάρχει περιττό και άσκοπο. Και άλλο μοντέλο ΧΧL να βγει θα το πάρω και αυτό! :D

Παραφωνία η πωλήτρια που όταν τη ρώτησα αν έχει φορτιστή μέσα μου απάντησε θετικά, ενώ το μόνο που εμφανώς την έννοιαζε ήταν να μου πουλήσει το πακέτο επέκτασης της εγγύησης που της έχει πει ο επίσης πανάσχετος μανατζαρίος της.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλοπαιχτο γιωργαρε πολυ καλα εκανες και το πηρες.Σε λιγες μερες θα το τσιμπησω και γω.
 
metalcandyman είπε:
Οπως αναμενοταν το 3DS XL πεταει σε πωλησεις ακομα δεν κυκλοφορησε καλα καλα. 


Της δυο πρωτες μερες κυκλοφοριας του στην ιαπωνια πουλησε 200.000 κομματια και για να κανουμε μια μικρη συγκριση το DSi ειχε πουλησει σε αντοιστηχες μερες 170.000 κομματια και το DSi XL 100.000 κομματια.Επισης πολυ υψηλα νουμερα σημηωνει το new super mario bros 2 αφου της πρωτες δυο μερες κυκλοφοριας του πουλησε 430.000 κομματια
.
Ανέκαθεν οι Ιάπωνες είχαν την τάση ή τη χαζομάρα να στήνονται στις ουρές για πάρουν πρώτοι οτιδήποτε νέο τους προσφέρει η Nintendo. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι οι πωλήσεις στον υπόλοιπο κόσμο θα είναι παρόμοιες με την ιαπωνική αγορά. Όταν πουλάς κάτι τόσο ακριβά και χωρίς τα αναγκαία εξαρτήματα (όρα φορτιστής), παίζεις με τη νοημοσύνη μας.
 
geo2004z είπε:
Ανέκαθεν οι Ιάπωνες είχαν την τάση ή τη χαζομάρα να στήνονται στις ουρές για πάρουν πρώτοι οτιδήποτε νέο τους προσφέρει η Nintendo. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι οι πωλήσεις στον υπόλοιπο κόσμο θα είναι παρόμοιες με την ιαπωνική αγορά. Όταν πουλάς κάτι τόσο ακριβά και χωρίς τα αναγκαία εξαρτήματα (όρα φορτιστής), παίζεις με τη νοημοσύνη μας.
Ειναι δεν ειναι παρομοιες με την ιαπωνικη αγορα οι πωλησεις το θεμα ειναι οτι παλι εκκατομυρια θα πουλησει και η ταξη μεγεθους ητε το θελουμε ητε οχι απο την αγορα της ιαπωνιας ξεκιναει τουλαχιστον για της ιαπωνικες εταιριες.τωρα αν παιζουν με την νοημοσυνη μας φιλε ειναι δεικη σου αποψη.Εγω και την τιμη βρηκα μια χαρα και απο μια αποψη καταλαβαινω την NINTENDO για το θεμα με τον φορτιστη.Μπορει να μην συμφωνω αλλα δεν προκειται να πω και οτι με κοροιδευει κιολας.Αμα θελει καποιος και νομιζει οτι τον κοροιδευουν ας μην τη παρει δικαιωμα του ειναι.
 
Μεγαλη κοροϊδια ,οχι απλως κοροϊδια,συσκευη χωρις φορτιστη δεν εχει ξαναδωθει και φυσικα ειναι αποψη μου και φυσικα δεν δεχομαι το μαυρο να γινεται ασπρο.
 
Καθε ανθρωπος εχει την αποψη του.Οποιος εχει αντιρησεις και δε γουσταρει τοτε ασ μην το παρει και τελειωσε το θεμα.
 
Αν τελειωσε το θεμα ,τοτε να το κλειδωσουμε το θρεντ,καραλολ.
 
Πόσο εύκολη είναι η μεταφορά των παιχνιδιών/saves στο νέο 3DS XL. Ειδικά για τα saves, είναι συμαντικότατο, που να ξαναπαίζεις απο την αρχή.
 
Πιθανολογω κατι αναλογο με το παρακατω θα παιζει...

 
χμμ. Εύκολο φαίνεται. Οπότε για όποιον είναι έτοιμος να διαθέσει (όπως εγώ) ξανά λεφτά για το ίδιο προϊόν, δεν έχει κανένα δισταγμό.
 
Μια χαρα,γραψε μας την διαδικασια μην χρειαστει και σε κανεναν αλλον!
 
Πίσω
Μπλουζα