Nintendo 3DS - επίσημο θρεντ

metalcandyman είπε:
Καθε ανθρωπος εχει την αποψη του.Οποιος εχει αντιρησεις και δε γουσταρει τοτε ασ μην το παρει και τελειωσε το θεμα.
Ακριβώς το αυτό. Εγώ γουστάρω να τα χώνω σε κονσόλες και παιχνίδια. Τώρα αν είναι κοροϊδία ή όχι αυτό και πάλι το κρίνει ο καθένας που αγοράζει. Δεν με ενδιέφερε ακόμα ένας φορτιστής για Nintendo έχω ήδη 2. Τώρα να μου πεις στα 230 ευρώ και να μην έχει φορτιστή δεν σε πείραξε;

ΟΧΙ!!!!!!! :p

Όσο με πείραξε δηλαδή που παρέλαβα καινούργιο αμάξι και άναβε το λαμπάκι της βενζίνης!!!! :p

Η κονσόλα "μετράει" άγρια ήδη λιώνω ΞΑΝΑ το Mario 3D και περιμένω 14 Αυγούστου το 2. Και θα στηθώ από το πρωί στο Public απέξω γιατί έτσι γουστάρω και έτσι τη βρίσκω.
 
metalcandyman είπε:
Ειναι δεν ειναι παρομοιες με την ιαπωνικη αγορα οι πωλησεις το θεμα ειναι οτι παλι εκκατομυρια θα πουλησει και η ταξη μεγεθους ητε το θελουμε ητε οχι απο την αγορα της ιαπωνιας ξεκιναει τουλαχιστον για της ιαπωνικες εταιριες.τωρα αν παιζουν με την νοημοσυνη μας φιλε ειναι δεικη σου αποψη.Εγω και την τιμη βρηκα μια χαρα και απο μια αποψη καταλαβαινω την NINTENDO για το θεμα με τον φορτιστη.Μπορει να μην συμφωνω αλλα δεν προκειται να πω και οτι με κοροιδευει κιολας.Αμα θελει καποιος και νομιζει οτι τον κοροιδευουν ας μην τη παρει δικαιωμα του ειναι.
ROFL!!! Τις δύο πρώτες ημέρες του στην Ιαπωνία το PS Vita πούλησε 322.000 κομμάτια και το 3DS XL τα μισά από αυτά. Τι σημαίνει αυτό? Ότι το PS Vita θα έχει καλλίτερη πορεία στη συνέχεια? Για αυτό σου λέω μη δίνεις σημασία στις πωλήσεις των πρώτων ημερών στην Ιαπωνία...οι Ιάπωνες είναι ελαφρόμυαλοι και φραγκάτοι.
 
Φιλε geo καταλαβαινω πολυ καλα αυτα που λες και τα ξερω και γω αλλα επειδη 23 χρονια ειμαι NINTENDO ΚΑΡΑFANBOY ξερω παρα πολυ καλα την NINTENDO και ξερω οτι οτιδηποτε φορητο και αν βγαλει θα κανει τρελες πωλησεις ειναι δεδομενο αυτο.Εδω η Atari κυκλοφορουσε το εγχρωμο lynx η sega τα game gear και nomad και η sony το θηριο τεχνολογικα psvita και η NINTENDO με το ταπινο κλασικο game boy και τωρα με το 3DS κανει 10πλασιες πωλησεις.Ωσο για τον φορτηστη τα ειπαμε δεν συμφωνω και γω αλλα κατανοω και την λογικη της NINTENDO σαυτο το θεμα.
 
Τώρα μίλησες περισσότερο ως λογικός άνθρωπος που αγαπά τα video games παρά ως ένας fanboy......συμφωνώ απλά!
 
Mα ετσι ειναι φιλαρακι μου.Ενταξει ειμαι NINTENDO FANBOY κανουμε το χουλιαμα μας εδω με τους οπαδους των sega,sony,microsoft κτλ αλλα πανω απ'ολα αγαπαμε τα videogames και ημαστε gamers.Με τα arcades εχω ερωτα και μπορει να κανω πλακα μαυτα που λεω για την sega αλλα τα arcades της sega τα λατρευω.Δεν περναει μερα που να μην παιξω wonder boy,shinobi,golden axe,altered beast και δεκαδες αλλα.Οπως και με παιχνιδια στης κονσολες της που ασχολουμαι καθε μερα.Οπως το vectorman που εγραψα ενα review χθες.Απλα ξερεις τι με τρελενει και δεν μιλαω για το forum εδω αλλα γενικα.Με τρελενει ο πολεμος που τρωει η NINTENDO για το Wii U.Aν καποιος βαλει τα πραγματα κατω και δει τι εχει κανει η NINTENDO σχετικα με το Wii και τι εχει κανει μεχρι τωρα για το Wii U θα καταλαβει οτι ειναι η μερα με την νυχτα.Και σε τεχνολογια και σε συμφωνιες με Developers και γενικα με τα παντα.Μιλαμε το εχει ψαξει,μελετηση και σχεδιασει απο χιλιες μεριες.Τελως παντων ξεφυγαμε λιγο απο το θεμα αλλα οταν θες να εξηγησης κατι δεν γεινεται να μη βγεις λιγακι εκτος θεματος :D
 
Μια ευχη εκκατομυριων οπαδων της τεραστιας NINTENDO της σειρας Zelda και του zelda majora's mask φαινεται οτι επιτελους γεινεται πραγματικοτητα.Τα ηλεκτρονικα καταστηματα GAMES και GAMESTATION ανεβασαν το πρωι το zelda majora's mask ως μια απο της μελοντικες κυκλοφοριες του 3DS.Φυσικα η καταχωρηση αυτη λιγα λεπτα μετα αφεραιθηκε.

θεμα χρονου οπως φαινεται ειναι η ανακοινωση για το Remake αυτου του φανταστικου παιχνιδιου και ενoς απο τα κορυφαια zelda.

The_Legend_of_Zelda_Majoras_Mask_3DS_News_Image_01.jpg
 
Ακούγεται καιρό το όλο θέμα. Είχαν ανεβάσει petition με το κωδικό όνομα Operation Moonfall, όχι τυχαίο για όσους έχουν παίξει το παιχνίδι.

Ελπίζω να προχωρήσει, αν και ενδόμυχα ελπίζω και για ένα νέο φρέσκο 3DS Zelda.
 
DarkSynbios είπε:
Ανακοινωθηκε η τιμη του στην Ελλαδα που ειναι στα 230 ευρω χωρις φορτιστη(λιγο ντροπη δεν βλαπτει).Αντε καλοριζικο!
Θέλω να πιστεύω ότι η Nintendo πήρε αυτή την απόφαση σκεπτόμενη την τακτική των εταιριών κινητής τηλεφωνίας να χρησιμοποιείται από όλες τις συσκευές χαμηλής κατανάλωσης (smartphones κτλ.) μέχρι το τέλος του 2012 ο USBMicro, για λόγους παραγωγής, οικονομίας, περιβαλλοντικούς αλλά και επίσης ώστε να σταματήσουμε να τσεκάρουμε κάθε φορά 5~6 φορτιστές μέχρι να βρούμε τον σωστό και να μη συνεχίσουμε να γεμίζουμε συρτάρια με αντικείμενα που στο τέλος έχουν τον ίδιο ακριβώς σκοπό.

http://www.zdnet.com/blog/igeneration/micro-usb-to-be-universal-eu-phone-charger/1964
 
Απλα παιχνιδαρα οπως και ολα τα paper mario αλωστε και σιγουρη αγορα την πρωτη μερα που θα κυκλοφορησει.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνα με πληροφοριες τον φεβρουαριο στην ιαπωνια θα κυκλοφορησει το Dragon Quest VII για το 3DS με πολλες βελτιωσεις σε σχεση με την εκδοση του ps1.

Φανταστικα νεα και μακαρι να το δουμε και στην ευρωπη γιατι ειναι το αγαπημενο μου Dragon Quest.
 
metalcandyman είπε:
Συμφωνα με πληροφοριες τον φεβρουαριο στην ιαπωνια θα κυκλοφορησει το Dragon Quest VII για το 3DS με πολλες βελτιωσεις σε σχεση με την εκδοση του ps1.
Φανταστικα νεα και μακαρι να το δουμε και στην ευρωπη γιατι ειναι το αγαπημενο μου Dragon Quest.
Δεν έχω παίξει κάποιο Dragon Quest. Αλλά σίγουρα περιμένω με αγωνία το Paper mario. Είναι όλα τους φανταστηκά.
 
Καινουργιο trailer του Castlevania lords of shadow:Mirror of fate της αποκλειστικης αυτης παιχνιδαρας για το 3DS.

 
πολυ καλο περιμενω να βγει μιαζει με το shinobi που εχω που μου αρεσει αρκαιτα ποτε βγαινει ξερουμε Bill?
 
To ειχα ποσταρει παλαιοτερα σαν φημη αλλα ηρθε η ωρα που επιβεβεωθηκε και ενα απο τα κορυφαια και απο τα πολυαγαπημενα μου RPG το Dragon Quest VII ερχεται ως Remake βελτιωμενο στο 3DS.Θα κυκλοφορησει τον φεβρουαριο στην ιαπωνια και μακαρι να το δουμε και δω γιατι το περιμενω πραγματικα σαν τρελος.

Εδω υπαρχουν φωτογραφιες απο τι παιχνιδι στο 3DS

http://gamingeverything.com/33333/first-dragon-quest-vii-3ds-screenshots/
 
Η NINTENDO εδωσε στην δημοσιοτητα μια λιστα με τα παιχνιδια που θα κυκλοφορησουν στο 3DS απο τωρα και το πρωτο πενταμηνο του 2013.Και μετα περιμενουν καποιοι να πουλησει το psvita η να παει να το αγορασει ο κοσμος.Ρε την φουκαριαρα την $ony χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :p :p:p:p

Scribblenauts Unlimited

Super Black Bass

Viking Invasion 2: Tower Defence

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked

Crash City Mayhem

Sonic & All-Stars Racing Transformed

Imagine: Champion Rider 3D

Dr Kawashimaʼs Devilish Brain Training

Monster High: Labyrinth Skating

Midnight Mysteries: The Devil on the Mississippi

Luigiʼs Mansion 2: Dark Moon

Castlevania: Mirror of Fate

Monster Hunter 3 Ultimate

ATV Fever

Hello Kitty Picnic

Jewel Quest 4 Heritage

Jewel Quest Mysteries 3: The Seventh Gate

Animal Crossing: New Leaf

Fire Emblem: Awakening

3DS eshop

GUILD01: Crimson Shroud

Hydroventure: Spin Cycle

Super Mario Bros: The Lost Levels

escapeVektor

Nano Assault EX

Ghostsʼn Goblins

Tokyo Crash Mobs

Fractured Soul

Picross e2

NightSky

ATV Wild Ride 3D

Rhythm Hunter: Harmo Knight

Harvest Moon NES

Legend of the River King NES

Pinball: Revenge of the Gator

Mega Man 2

Ninja Gaiden II: The Dark Sword of Chaos
 
To 3DS σαρωνει τα παντα στο περασμα του και οπως φαινεται αυτο θα γεινεται για πολλα χρονια.Trailer βιντεο για το φοβερο Monster Hunter 4 που θα κυκλοφορησει καταρχην στην ιαπωνια το καλοκαιρι.

 
Εκπληκτικη Limited Edition του επισης εκπληκτικου Fire Emblem Awakening για τους τυχερους Αμερικανους το οποιο θα περιεχει προεγκατεστημενο το παιχνιδι.Μακαρι να γιννει κανενα θαυμα και να το δουμε και στην ευρωπη ασχετα που ειναι πολυ δυσκολο αυτο.

screenshot_296037.jpg

Επιτελους εμφανιστηκε το Trailer του Remake του φανταστικου Dragon Quest VII το οποιο ως γνωστων ειναι απο τα κορυφαια RPG'S ολων των εποχων και μεσα στο top 5 μου.Πραγματικα φαινεται απιστευτο και πανεμορφο.Και μετα σε λεει ο αλλος για psvita χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :p Γελαει ο κοσμος :p :D:p:D

http://www.youtube.com/watch?v=IQ8xOVmBkjU&feature=player_embedded
 
Το αρχικο στο Cube ηταν αγαπημενο μου και απο τα λιγα Mario που μπορω να παιξω

 
Donkey Kong Country Returns, will release in Japan, Europe and North America this summer.

 
Πίσω
Μπλουζα