Oι Απαράδεκτοι (1991 MEGA)

Dennisd1982 είπε:
Κι επίσης έχει χιούμορ ..Αττικής!Δύσκολα γίνεται αντιληπτή από κατοίκους της επαρχίας ή που δεν "γύριζαν" εκείνη την εποχή!
Εγώ από επαρχία είμαι και μια χαρά την κατάλαβα, την απόλαυσα και την απολαμβάνω ακόμη με την επίσης επαρχιώτισσα γυναίκα μου.
 
Dennisd1982 είπε:
Κι επίσης έχει χιούμορ ..Αττικής!Δύσκολα γίνεται αντιληπτή από κατοίκους της επαρχίας ή που δεν "γύριζαν" εκείνη την εποχή!
Λίγο άκομψο το σχόλιο αυτό... Ελπίζω να καταλαβαίνεις.
 
johnny19818 είπε:
Εγώ από επαρχία είμαι και μια χαρά την κατάλαβα, την απόλαυσα και την απολαμβάνω ακόμη με την επίσης επαρχιώτισσα γυναίκα μου.
jhonny φιλαρακι μου κοιτα συμπτωση και γω μια χαρα την βλεπω και την καταλαβαινω την σειρα ολες αυτες της δεκαδες φορες που την ειδα και ειμαι και απο επαρχια και μαλιστα απο χωριο που εδω γενηθηκα και εδω μενω.Τελικα και στην επαρχια εχουμε μυαλο ωστε να μπορουμε να καταλαβουμε το χιουμορ των απαραδεκτων.
 
Φαίνεται λίγο περίεργο, αλλά καμία άλλη τηλεοπτική εμφάνιση του Σπύρου Παπαδόπουλου (ως ηθοποιού,φυσικά) δεν άφησε τόσο έντονο αποτύπωμα, όσο αυτή η πρώτη και "ανώριμη" τηλεοπτικά... Ενώ οι υπόλοιποι ηθοποιοί,όπως π.χ. η Δήμητρα Παπαδοπούλου, η Ρένια Λουϊζίδου ή ο Γιάννης Μπέζος, έκαναν μεταγενέστερα καλύτερες εμφανίσεις. (Προσωπική άποψη, βεβαίως...)
 
metalcandyman είπε:
jhonny φιλαρακι μου κοιτα συμπτωση και γω μια χαρα την βλεπω και την καταλαβαινω την σειρα ολες αυτες της δεκαδες φορες που την ειδα και ειμαι και απο επαρχια και μαλιστα απο χωριο που εδω γενηθηκα και εδω μενω.Τελικα και στην επαρχια εχουμε μυαλο ωστε να μπορουμε να καταλαβουμε το χιουμορ των απαραδεκτων.
Αυτό μας έλειπε τώρα να αμφισβητήσουμε και τη νοημοσύνη μας όσον αφορα τις σειρές της τηλεόρασης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προς ενημέρωσή σας. Κάποια ποστ, που δικαιολογημένα έγιναν λόγω ενός ατυχούς σχολίου, διεγράφησαν όπως και το σχόλιο.

ΥΓ. Κάποια στιγμή και αυτό το ποστ θα αυτοκαταστραφεί
 
ΦΖΠ1 είπε:
Φαίνεται λίγο περίεργο, αλλά καμία άλλη τηλεοπτική εμφάνιση του Σπύρου Παπαδόπουλου (ως ηθοποιού,φυσικά) δεν άφησε τόσο έντονο αποτύπωμα, όσο αυτή η πρώτη και "ανώριμη" τηλεοπτικά... Ενώ οι υπόλοιποι ηθοποιοί,όπως π.χ. η Δήμητρα Παπαδοπούλου, η Ρένια Λουϊζίδου ή ο Γιάννης Μπέζος, έκαναν μεταγενέστερα καλύτερες εμφανίσεις. (Προσωπική άποψη, βεβαίως...)
Συμφωνώ με αυτό που λες. Προσωπικά πιστεύω ότι αυτό συνέβη επειδή ήταν πολύ διασκεδαστικός στον συγκεκριμένο ρόλο, ενώ κατά τα άλλα δεν τον θεωρώ κανέναν καλό ηθοποιό. Oύτε στους Απαράδεκτους θεωρώ ότι έπαιζε καλά, αν πάρουμε υπόψη μας το πως πρέπει να είναι ένας ηθοποιός, το παράκανε και εκεί και πολλές φορές έκανε αυτό που λέμε "overacting", απλά για τη συγκεκριμένη σειρά όχι μόνο δεν πείραζε αυτό, αλλά ήταν πολύ ωραίο, καθώς οι χαρακτήρες είχαν μια γενική τρέλα και χαλαρή διάθεση. Έτσι, αν και ηθοποιοί όπως ο Μπέζος, η Παπαδοπούλου ή ο Χαλακατεβάκης για μένα έκαναν μπαμ ότι ήταν ανώτεροι, ο Παπαδόπουλος με διασκέδαζε φοβερά με τον τρόπο που έβγαζε τα νεύρα του, με το τραύλισμα, ή με τις ξαφνικές εκρήξεις που είχε, τόσο που σε αρκετά επεισόδια ήταν ο αγαπημένος μου.
 
Ηταν μια σειρα οπου γενικα γινοταν της τρελης. Θεωρω πως το σεναριο που δινοταν στους ηθοποιους ηταν υποτυπωδες και πανω σ' αυτο γινοταν πολυς αυτοσχεδιασμος. Πραγματικα δεν ξερω πως αυτο το πραγμα εβγαλε καλο αποτελεσμα.

Μερικες φορες παντως το εβρισκα και σαχλο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάντως πιστεύω ότι έχει γεράσει κάπως η σειρά. Για την εποχή της ήταν πολύ προχωρημένο το χιούμορ και οι διάλογοι, αλλά πολύ πρόσφατα που πήγα να ξαναδώ κάποια επεισόδια, δεν ενθουσιάστηκα όπως τότε...
 
Θεωρώ τον Μπέζο στη σειρά αυτή, τον καλύτερο gay ρόλο της ελληνικής τηλεόρασης. Ούτε πολύ γυναικωτός, ούτε προκλητικός και προσπαθούσε να δείχνει και άντρας πότε πότε. Τόσο, όσο δηλαδή.
 
johnny19818 είπε:
Θεωρώ τον Μπέζο στη σειρά αυτή, τον καλύτερο gay ρόλο της ελληνικής τηλεόρασης. Ούτε πολύ γυναικωτός, ούτε προκλητικός και προσπαθούσε να δείχνει και άντρας πότε πότε. Τόσο, όσο δηλαδή.
Συμφωνώ απόλυτα! Ο καλός ηθοποιός φαίνεται...
 
Βρε παιδιά μπρος στα σημερινά σκουπίδια, οι Απαράδεκτοι είναι μια όαση γέλιου. Προσωπικά, στα διαλείμματα φαγητού, βλέπω κι από ένα επεισόδιο.
 
Μια φορά στο τρίμηνο, οπωσδήποτε θα δω μια γύρα όλα τα επεισόδια. Εξακολουθώ να βρίσκω τους διαλόγους ευρηματικούς, τη Δημητρούλα και το Γιάννη εκπληκτικούς (μιλάμε για το απόλυτα ξεκαρδιστικό δίδυμο) και ναι, κι εμένα μου φάνηκαν παράξενα αυτά τα χάσματα με την εγκυμοσύνη της Ρένιας, το ξεσπίτωμα του Χαλακατεβάκη, την μνηστή Κα Σάσα (τη φιλόλογο! :D ) κ.λ.π.

Τότε, όπως σωστά ειπώθηκε, ήταν ήσσονος σημασίας, γιατί αν δεν απατώμαι η σειρά προβαλλόταν κάθε Τετάρτη βράδυ στις 21:00. Με την πάροδο της μιας εβδομάδας, ούτε που θυμόμουν τι είχε γίνει (από τότε δεν θυμόμουν τι έφαγα χθες - σιγά μη θυμάμαι τι έγινε μια βδομάδα πριν! :p ). Όταν έκατσα και τα είδα μαζεμένα πριν από μερικά χρόνια, τότε όντως κι εμένα μου χτύπησαν αυτά τα σεναριακά χάσματα, αλλά το απέδωσα στην "ποιητική αδεία" και απλά απόλαυσα τη συνέχεια χωρίς να προβληματιστώ παραπέρα. Άλλωστε, τι νόημα θα είχε 20 χρόνια μετά?.... Οπότε νομίζω ότι ήταν λογική η απορία που διατυπώθηκε! :)

Αγαπημένο επεισόδιο το "Freakin' out"! Ακούγονται Metallica, Manowar και άλλα υπέροχα σουξέ της εποχής (χώρια τη Δημητρούλα που δίνει ρεσιτάλ!)....

"Και φιλάκια στον Κο Χατζηνικολάου!" :D :D
 
johnny19818 είπε:
Θεωρώ τον Μπέζο στη σειρά αυτή, τον καλύτερο gay ρόλο της ελληνικής τηλεόρασης. Ούτε πολύ γυναικωτός, ούτε προκλητικός και προσπαθούσε να δείχνει και άντρας πότε πότε. Τόσο, όσο δηλαδή.
Πράγματι, τότε άφησε εποχή. Κι ήταν και εποχή που δεν "χωρούσε και πολλά" από αυτά που κάνουν σε τέτοιους ρόλους σήμερα. Επιτυχία του Μπέζου τότε, επιτυχία του και που το αποτίναξε (για μένα αργότερα άρχισε να χαλάει ως ηθοποιός και να μ' εκνευρίζει, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα).

Ωστόσο νομίζω ότι τον υποσκέλισε ο Πυρπασόπουλος στα "Υπέροχα πλάσματα" (προσωπική άποψη) , σειρά όπου και πάλι κυριαρχούσε αρκετές φορές το σουρεάλ στοιχείο. Ας πούμε, προέκταση των Απαράδεκτων στο 2008...

Μην ξεχνάμε πάντως, ότι μιλάμε για σειρά από τις πρώτες της ιδιωτικής τηλεόρασης. Την εποχή που το Μega ερχόταν από τηλεπαιχνίδια τύπου "Πάνω ή κάτω" με τον Άλκη Στέα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΦΖΠ1 είπε:
Πράγματι, τότε άφησε εποχή. Κι ήταν και εποχή που δεν "χωρούσε και πολλά" από αυτά που κάνουν σε τέτοιους ρόλους σήμερα. Επιτυχία του Μπέζου τότε, επιτυχία του και που το αποτίναξε (για μένα αργότερα άρχισε να χαλάει ως ηθοποιός και να μ' εκνευρίζει, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα).
Άσχετο με το θέμα και αν θέλουν οι Moderators ας το διαγράψουν αλλά εμένα με ενοχλεί το ύφος του στις συνεντεύξεις, έχει αποκτήσει μια εκνευριστική απολυτότητα ίσως λόγω της επιτυχίας που έχει κάνει. Εξαίρετος ηθοποιός βέβαια αναμφισβήτητα.
 
Οντως ο μπεζος ειναι εξαιρετικος ηθοποιος αλλα πολλες φορες η καλητερα της περισσοτερες δεν θελει να ακουει καν για τους απαραδεκτους.Οταν για τα 20 χρονια mega μιλουσαν για καποιο νεο εορταστικο επεισοδιο των απαραδεκτων ο μονος που δεν δεχοταν με τιποτα ηταν ο μπεζος δεν ηθελε να το συζητηση καν.Φυσικα δεν τον κατηγορω γιατι το να παιξει σημερα πχ ξανα εκεινο τον ρολο μπορει να ηταν καπως αλλα προσωπικα εγω το θεωρω καπως απαραδεκτο να δειχνει τετοια αντιμετωπιση στον σειρα και στον ρολο που τον ανεδειξε.Επισης αυτο ειναι κατι που το παρατηρω απο πολλους ηθοποιους οπως τον Richard dean anderson πχ που η σειρα που σαρωσε,τον ανεδειξε και εκανε επιτυχια ηταν ο MacGyver αλλα οταν τον ρωτουσαν γιουτην αλαζε θεμα και ειδικα σε μια συνεντευξη ειχε νευριασει κιολας και ειχε πει φτανει πια με τον MacGyver τωρα υπαρχει το Stargate.Απαραδεκτο να ξεχνανε ετσι απλα της σειρες που τους ανεδειξαν και εγιναν φιρμες.
 
butch_cassidy είπε:
Άσχετο με το θέμα και αν θέλουν οι Moderators ας το διαγράψουν αλλά εμένα με ενοχλεί το ύφος του στις συνεντεύξεις, έχει αποκτήσει μια εκνευριστική απολυτότητα ίσως λόγω της επιτυχίας που έχει κάνει.
Εμενα μου εχει δωσει την εντυπωση οτι απλα δεν παει τους δημοσιογραφους, με τις ενιοτε κλισέ και ανόητες ερωτήσεις.
 
Rakeesh είπε:
Εμενα μου εχει δωσει την εντυπωση οτι απλα δεν παει τους δημοσιογραφους, με τις ενιοτε κλισέ και ανόητες ερωτήσεις.
Εγώ πάλι ότι δεν πάει , ούτε τους ίδιους του τους θαυμαστές... :)
 
Πίσω
Μπλουζα