Oι Απαράδεκτοι (1991 MEGA)

foutix είπε:
Επειδή και εγώ την πάτησα με το γιαούρτι, ούτε βελουτελα ούτε αγελαδιτσα. Ένα ωραιότατο total πλήρες ήταν όπως εύκολα μπορεί κανείς να διακρίνει, λίγο πριν καταλήξει στα μούτρα του Σπύρου. Περίπου στο 10ο λεπτό του επίσημου επεισοδίου
Απλά βασίστηκε η ερώτηση στο διάλογο που ακολουθεί:

Δήμητρα: Τι σου ρίξανε, αγάπη μου, Αγελαδίτσα;

Σπύρος: Αγελαδίτσα δε νομίζω. Βελουτέλα πρέπει να 'ταν.
 
Το ερώτημα του κουιζ είναι λάθος. Ασχέτως των εικασιών των πρωταγωνιστών στον παραπάνω διάλογο, το γιαούρτι ήταν total πλήρες. Και εκεί φαίνεται ο super fun και όχι ο ντεμεκ
 
foutix είπε:
Το ερώτημα του κουιζ είναι λάθος. Ασχέτως των εικασιών των πρωταγωνιστών στον παραπάνω διάλογο, το γιαούρτι ήταν total πλήρες. Και εκεί φαίνεται ο super fun και όχι ο ντεμεκ
Συμφωνώ απόλυτα! Μπορεί να τα πήγα χάλια στο κουίζ και να ντρέπομαι να δημοσιεύσω τα αποτελέσματά μου, αλλά για το γιαούρτι δεν σηκώνω κουβέντα :p
 
ένα επίσης πολύ καλό επεισόδιο είναι το επεισόδιο με τιτλο ''Eurovision 92'' (το τραγούδι μου εχει κολλήσει στο μυαλό τελευταία...)


(χάλια κι εγώ στο κουιζ...έχω κενά...μνήμης)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σημερα στο Mega θα εχει καλεσμενους ολους τους πρωταγωνιστες μετα απο 25 χρονια απο το πρωτο επεισοδιο!!

στις 00:10 στην εκπομπη Τι Νεα?

δεν ανεβαζω λινκ ,δεν ξερω αν επιτρεπεται!!

Οι πρωταγωνιστές της ιστορικής σειράς του Mega θα βρεθούν καλεσμένοι στην εκπομπή «Τι Νέα;» με τον Κώστα Γιαννακίδη και τη Δέσποινα Βλεπάκη.


Λίγο πριν συμπληρωθούν 25 χρόνια από την προβολή του πρώτου επεισοδίου της σειράς, η Δήμητρα Παπαδοπούλου, ο Σπύρος Παπαδοπούλος και ο Γιάννης Μπέζος



συναντιούνται και θυμούνται την εποχή των γυρισμάτων, αλλά και τον αξέχαστο Βλάσση Μπονάτσο.


Ακόμα στην εκπομπή θα προβληθούν μαγνητοσκοπημένες συνεντεύξεις της Ρένιας Λουιζίδου και του Βασίλη Χαλακατεβάκη.


Αξίζει να σημειωθεί ότι το Mega, αρκετά χρόνια μετά, είχε προσεγγίσει τη Δήμητρα Παπαδοπούλου προκειμένου να γράψει ένα νέο κύκλο επεισοδίων αλλά η ίδια δεν δέχτηκε



κάτι που επαναλήφτηκε το 2009. Τότε, με αφορμή τα 20 χρόνια του Mega της ζητήθηκε να γράψει ένα επετειακό επεισόδιο με « αντικαταστάτη» του Μπονάτσου, κάτι που η Δήμητρα Παπαδοπούλου αρνήθηκε για καθαρά συναισθηματικούς λόγους. « Ακόμα και ένας από τους έξι χαρακτήρες της σειράς να λείπει, οι υπόλοιποι δεν μπορούν να ονομάζονται «απαράδεκτοι» είχε δηλώσει τότε.
 
Ενδιαφερον, με την εννοια οτι ποτε δεν τους εχουμε ξαναδει ολους μαζι απο τοτε (απο οσο ξερω δηλαδη). Πανω κατω ειπανε πραματα που ξεραμε ηδη, οπως το θεμα του reunion.

Οι ερωτησεις παντως πολυ γενικες και λιγο αμήχανες. Χαρακτηριστικο του επιπεδου των ερωτησεων

Βλεπακη: Πως τα καταφερατε και κανατε τη Σωτηρια Μπελλου;

Μπεζος: ... δεν ηταν και τιποτα ιδιαιτερο :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh είπε:
Ενδιαφερον, με την εννοια οτι ποτε δεν τους εχουμε ξαναδει ολους μαζι απο τοτε (απο οσο ξερω δηλαδη). Πανω κατω ειπανε πραματα που ξεραμε ηδη, οπως το θεμα του reunion.
Οι ερωτησεις παντως πολυ γενικες και λιγο αστοχες. Χαρακτηριστικο του επιπεδου των ερωτησεων

Βλεπακη: Πως τα καταφερατε και κανατε τη Σωτηρια Μπελλου;

Μπεζος: ... δεν ηταν και τιποτα ιδιαιτερο :p
Δυστυχώς ήταν μια κάπως αμήχανη συνέντευξη, σε ορισμένες φάσεις. Επειδή και η φύση των Απαράδεκτων ήταν πιο παρεΐστικη, ήθελε μια πιο παρεΐστικη συνέντευξη. Οι παρουσιαστές ήταν πότε ενθουσιασμένοι, πότε αμήχανοι, ενώ ο Μπέζος πολύ απόμακρος και σοβαρός. Μου έδωσε την αίσθηση του ότι κάτι είχαν ετοιμάσει οι παρουσιαστές, αλλά δεν τους έβγαινε, προσπάθησαν να το προσαρμόσουν, αλλά δε μπορούσε να βγει με άνεση. Κι αν κάτι τους πετύχαινε, κάπως (πχ την ερώτηση για τις αντιδράσεις του κόσμου), το τράβαγαν λίγο μπας και γεμίσει με πληροφορίες η συνέντευξη. Δεν είπαν όσα θα θέλαμε να ακούσουμε, αλλά επανέλαβαν όσα γνωρίζαμε ή είχαμε την αίσθηση ότι ξέραμε.
 
Ούτε εμένα μ' ενθουσίασε η εκπομπή. Δε ξέρω βέβαια τι άλλο θα μπορούσανε να πούνε σχετικό με τη σειρά έχουνε ειπωθεί πολλά όλα αυτά τα χρόνια.

Κρίμα πάντως γιατί δεν θα είναι τόσο εύκολο να τους ξαναδούμε όλους μαζί. Έχω την αίσθηση ότι Παπαδόπουλος και Μπέζος δεν τρελαίνονται γενικά να μιλάνε γι αυτή τη σειρά, τους λέει λιγότερα απ' ότι σε μας τους θεατές που μεγαλώσαμε με αυτό. Ίσως γιατί και οι δύο κάνανε πολλά πράγματα από τότε στο χώρο τους που τα θεωρούνε πιο σημαντικά. Για την Παπαδοπούλου είναι πιο αλλιώς πιστεύω γιατί της ανήκει περισσότερο αυτή η σειρά, εκείνη την εμπνεύστηκε και την έγραψε.
 
Γιατί δεν παίζονται πια σε επανάληψη "Οι Απαράδεκτοι";;; Μάθετε το εδώ

[edit] Τα off topic που ακολούθησαν περί πνευματικών δικαιωμάτων των συντελεστών διαγράφηκαν. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν πειραζει, τους εχουμε λιωσει στο Youtube :p
 
Σοβαρα; Τι απαιτουν δηλαδη οι συντελεστες; Δουλεια που κανανε και την πληρωθηκανε πριν απο 30 χρονια, να την πληρωνονται ξανα και ξανα μεχρι το τελος του κοσμου;
 
[Off topic mode on] Πνευματικά δικαιώματα είναι αυτά. Και από τη στιγμή που έχουν το δικαίωμα να πληρώνονται, καλά κάνουν!

Ποια η διαφορά δλδ από έναν συγγραφέα που για όσο πουλάει το βιβλίο του σε βάθος χρόνου αυτός πληρώνεται?

Τεσπά βγαίνουμε εκτός θέματος και η κουβέντα έχει "ψωμί" :)
 
Το σηριαλ ανηκει στην εταιρια παραγωγης η οποια κατοπιν το διαθετει στο εκαστοτε καναλι. Δεν ανηκει στους συντελεστες. Αυτοι κανανε ο,τι ητανε να κανουνε, πληρωθηκανε για τη δουλεια τους και τελος. Τι ειδους φαμπρικα ειναι αυτη με τα πνευματικα δικαιωματα; Καινουργιο φρουτακι;
 
Χρόνια είναι το φρουτάκι αυτό (μπορείς να το διαβάσεις καθώς υπάρχει στο διαδίκτυο) και δεν μπορείς να ξέρεις τί συμβόλαιο έχουν υπογράψει. Όπως είπα πιο πάνω βγαίνουμε εκτός θεματολογίας.

Τα off topic θα διαγραφούν.
 
Kambia είπε:
[Off topic mode on] Πνευματικά δικαιώματα είναι αυτά. Και από τη στιγμή που έχουν το δικαίωμα να πληρώνονται, καλά κάνουν! Ποια η διαφορά δλδ από έναν συγγραφέα που για όσο πουλάει το βιβλίο του σε βάθος χρόνου αυτός πληρώνεται?
Θα συνεχίσω για πολύ λίγο το off topic, αναφέροντας ότι σε συμβόλαιο για πνευματικά δικαιώματα είναι δυνατόν να υπάρχει χρονικός περιορισμός, ή και όχι. Δηλαδή, κάποια έργα "αποχαρακτηρίζονται" μετά από ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα (π.χ. βιβλία) και έχουν τη δυνατότητα πολλοί να αναπαράγουν (και να ανατυπώνουν), αλλά σε κάποια έργα τα πνευματικά δικαιώματα μεταφέρονται σε φυσικά πρόσωπα ή σε εταιρείες. Από τη στιγμή που δε γνωρίζουμε τα συμβόλαια, πολλά μπορούμε να υποθέσουμε. Αλλά σίγουρα, κάθε ρήτρα του συμβολαίου πρέπει να τηρείται. Στο χέρι του Mega είναι να κάνει μια οικονομική ανακατάταξη του προγράμματός του και να προβάλλει τους Απαράδεκτους...
 
Ποσα χρονια δηλαδη; Για τους συγγραφεις εδω και αιωνες συμβαινει απο το καθε βιβλιο που σημειωτεον, ειναι πνευματικο τους παιδι, να εχουν ποσοστα επι των κερδων, πραγμα που εχει εξ' αρχης οριστει στο συμβολαιο με τον εκδοτη.

Οι ηθοποιοι που γυρισαν μια σειρα πριν απο 40 χρονια ειχανε κανει καμια τετοια συμφωνια τοτε; Να πληρωνονται εις τον αιωνα τον απαντα για κατι που δεν τους ανηκει;
 
Το θέμα κλειδώνει. Θα καθαριστούν τα off topic και θα ανοίξει ξανά καθώς η παράκλησή μου να μείνουμε στο θέμα βλέπω πως περνάει στο "ντούκου". :)
 
ισχυει αυτο που λεει ο tonytony!!

ειχε γινει παρομοιο για αλλη πολυ μεγαλη ελληνικη σειρα που επαιζε επαναληψη στο εξωτερικο και οταν μαθευτηκε

ζητησαν καποιοι ηθοποιοι μεριδιο απο τα τηλεοπτικα και το σταματησαν.
 
Πίσω
Μπλουζα