O Ανδροκλής και τα λιοντάρια του (1985 ΕΡΤ2)

Η σειρά υπάρχει με όλα τα επεισόδια ανεβασμένη στο γνωστό file hosting service με links απο κάποιο άλλο forum αλλά οι κανόνες εδώ δεν επιτρέπουν να τους παραθέσω. Απλά ότι έχει γίνει σχεδόν τέλεια δουλειά σε εγγραφή για τα δεδομένα της τότε εποχής και ότι η σειρά είναι πραγματικά άπαιχτη!!
 
racer είπε:
Η σειρά υπάρχει με όλα τα επεισόδια ανεβασμένη στο γνωστό file hosting service με links απο κάποιο άλλο forum αλλά οι κανόνες εδώ δεν επιτρέπουν να τους παραθέσω. Απλά ότι έχει γίνει σχεδόν τέλεια δουλειά σε εγγραφή για τα δεδομένα της τότε εποχής και ότι η σειρά είναι πραγματικά άπαιχτη!!
Καλώς ήρθες στο φόρουμ! Μπορείς σε παρακαλώ, με προσωπικό μύνημα, να μου δώσεις το λινκ αυτού του γνωστού file hosting, γιατί, απλά, σε μένα δεν είναι γνωστό;;;
 
Καλώς ήρθες στο φόρουμ μας, racer!
 
Για όποιους φίλους του forum δεν έχουν ακόμα "ανακαλύψει" την αρχή τίτλων της σειράς στο youtube:


Ευχαριστώ πολύ τον πολύ καλό μου φίλο που το ανέβασε στο youtube - το έψαχνα πολύ καιρό...

:bow:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ξερω αν εχει ηδη αναφερθει αλλα εδω και λιγες μερες εχουν ανεβει στο youtube oλα τα επεισοδια.

http://http://www.youtube.com/user/alekos40

Επισης ο συγκεκριμενος χρηστης εχει ανεβασει και το ''Ορκιστειτε παρακαλω''.

Ακομα υπαρχει ο Ισοβιτης του Αρκα,Ο συμβολαιγραφος,τα Καθημερινα,οι Απαραδεκτοι και η Μανταμ Σουσου.
 
Θα σε παρακαλούσα να διαβάσεις λίγο τους κανονισμούς του φόρουμ. Απαγορεύονται τέτοιου είδους πληροφορίες δημόσια. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα p.m.
 
dim είπε:
Δεν ξερω αν εχει ηδη αναφερθει αλλα εδω και λιγες μερες εχουν ανεβει στο youtube oλα τα επεισοδια.
http://http://www.youtube.com/user/alekos40

Επισης ο συγκεκριμενος χρηστης εχει ανεβασει και το ''Ορκιστειτε παρακαλω''.

Ακομα υπαρχει ο Ισοβιτης του Αρκα,Ο συμβολαιγραφος,τα Καθημερινα,οι Απαραδεκτοι και η Μανταμ Σουσου.
Μολις ειδα το προφιλ του χρηστη alekos40.

Προσωπικα θεωρω απαραδεκτη αυτη την κινηση. Ειδικα οταν τα περισσοτερα απο αυτα τα σηριαλ ειναι "δουλεια" και κοπος αλλου ανθρωπου. Αλλα και γενικα ειμαι αντιθετος στο ανεβασμα ολοκληρων σειρων στο youtube. Ενα-δυο αποσπασματα θα ηταν αρκετα. Για τα "υπολοιπα" υπαρχει η κατ ιδιαν επικοινωνια.
 
Τουλάχιστον ο συγκεκριμένος χρήστης λέει και ένα ευχαριστώ στην πηγή από την οποία προέρχονται όλα αυτά τα βίντεο. Είναι και αυτό κάτι. Δεν θέλω να σχολιάσω παραπάνω
 
Εγω απο την αλλη ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τα βιντεακια,ευτυχως που υπαρχει (προς το παρον ) και το youtube να βλεπουμε τετοιο υλικο.

Μεσω Ps3 και του browser του σε συνδυασμο με την λειτουργια ΖΟΟΜ τα βλεπω fullscreen στην lcd και θυμαμαι εποχες ΕΡΤ-2.

Ουτε download ουτε τιποτα.

Θελω και αλλα. :)
 
Έχω ξετινάξει όλο το αρχείο μου.Τι άλλο να ανεβάσω δεν ξέρω
 
tsalk είπε:
Τουλάχιστον ο συγκεκριμένος χρήστης λέει και ένα ευχαριστώ στην πηγή από την οποία προέρχονται όλα αυτά τα βίντεο. Είναι και αυτό κάτι. Δεν θέλω να σχολιάσω παραπάνω
Ναι αυτο ειναι θετικο.
 
Ειδα καποια επεισοδια μετα απο χρονια στο youtube δεν ξερω τι ηταν ο Βουτσας και οι ατακες του ,το σεναριο καλογραμμενο μεσα στην απλοτητα του,οι αναμνησεις απο παλια,το σηματακι της ετ-2 ,παντως το ευχαριστηθηκα.

Οχι δεν θα πω για την καταντια της Ελληνικης τηλεορασης και ουτε για το χιουμορ των σημερινων σηριαλ.

Καταλαβαινετε. :(

Μακαρι να ανεβουν και αλλα ,θελω "Καθημερινα". ::)
 
Aardvark είπε:
Ειδα καποια επεισοδια μετα απο χρονια στο youtube δεν ξερω τι ηταν ο Βουτσας και οι ατακες του ,το σεναριο καλογραμμενο μεσα στην απλοτητα του,οι αναμνησεις απο παλια,το σηματακι της ετ-2 ,παντως το ευχαριστηθηκα.Οχι δεν θα πω για την καταντια της Ελληνικης τηλεορασης και ουτε για το χιουμορ των σημερινων σηριαλ.

Καταλαβαινετε. :(

Μακαρι να ανεβουν και αλλα ,θελω "Καθημερινα". ::)
Τα Καθημερινα ηταν πολυ ανωτερα σε ολα τα σημεια....
 
Να θυμηθούμε λίγο αναλυτικά το καστ (όσα θυμάμαι κι εγώ):

Κώστας Βουτσάς (Ανδροκλής Καρπερός)

Παύλος Χαϊκάλης (Ζαχαρίας, ο μεγάλος γιος, καφετζής, με τη θρυλική ατάκα "Εγώ είμαι άντρας"!)

Δημήτρης Φράγκιογλου (Μιχάλης, ή "Φούσκας)

Κώστας Ευρυπιώτης (Κωστής)

Μαρίνα Ρώμα (Μαρίνα)

Γιώργος Γιανναράκος (ο...εξαφανισμένος γιος, δε θυμάμαι το όνομά του)

Νένα Μεντή (Γεωργία, σύζυγος και "τύραννος" του Ζαχαρία)

Δημήτρης Καλλιβωκάς (Σταμάτης, φίλος του Ανδροκλή)

Νατάσα Τσαγκαρισιάνου (Βούλα, υπάλληλος του γραφείου που δούλευε ο Ανδροκλής)

Μάρθα Καραγιάννη (Ιωάννα Βαρούτη, οδοντίατρος, έπαιξε στον δεύτερο κύκλο)

Ολίνα Ξενοπούλου (Τερέζα, κόρη της Ιωάννας)

Τούλα Σπινέλη (Κάτια, γραμματέας της Ιωάννας)

Τάκης Βλαστός (ο καφετζής του γραφείου, Γρηγόρης "ο γρήγορος")

Δήμητρα Σερεμέτη (αδελφή του Ανδροκλή, δε θυμάμαι το όνομά της)

Βαγγέλης Πρωτοπαπάς (άνδρας της Σερεμέτη, επίσης δε θυμάμαι το όνομά του)

Αξέχαστη σκηνή: Ο Ανδροκλής προσπαθεί να κάνει καμάκι δίπλα σε μια πισίνα μιλώντας ρωσικά ("Για λιουμπλιού τσεμπιά"), αλλά η "κοπέλα" είναι η Ιωάννα και μόλις την αναγνωρίζει πέφτει στην πισίνα.

Στο αμέσως επόμενο επεισόδιο, μόνιμη ατάκα το "μη μου μιλάτε για κρουαζιέρα" και όλοι τον ρωτούσαν "αλήθεια, πώς περάσατε στην κρουαζιέρα", με αποτέλεσμα να γίνεται θηρίο.

Εγώ την ηχογραφούσα στο κασετόφωνο (!!) γιατί τότε δεν είχα βίντεο και πρέπει κάπου να υπάρχουν μερικές κασέτες μαγνητοφώνου με κάποια επεισόδια, αλλά πού να τα βρεις...
 
Ευχαριστούμε πολύ για την αναλυτικότατη παρουσίαση όλων των πρωταγωνιστών της σειράς. Θα ήθελα απλώς εγώ τα συμπληρώσω ότι η αδερφή του Ανδροκλή (Δήμητρα Σερεμέτη) η γνωστή Μερόπη,και ο άντρας της (Βαγγέλης Πρωτοπαπάς) ο Παντελής με το ραφτάδικο.
 
.....παιδιά.....δεν ξέρω αν είμαι off topic....αλλά νιώθω την ανάγκη να πω κάπου "δημόσια"....ότι εύχομαι ο Κώστας Ευριπιώτης να ξεπεράσει την περιπέτεια στην οποία μπήκε με το ατύχημα που είχε την περασμένη Παρασκευή και ...να βγει νικητής...... :xm: .....είναι πολύ καλός κωμικός ....και πολύ νέος για οποιαδήποτε άλλη εξέλιξη......
 
NBJOGA είπε:
.....παιδιά.....δεν ξέρω αν είμαι off topic....αλλά νιώθω την ανάγκη να πω κάπου "δημόσια"....ότι εύχομαι ο Κώστας Ευριπιώτης να ξεπεράσει την περιπέτεια στην οποία μπήκε με το ατύχημα που είχε την περασμένη Παρασκευή και ...να βγει νικητής...... :xm: .....είναι πολύ καλός κωμικός ....και πολύ νέος για οποιαδήποτε άλλη εξέλιξη......
...Όλα καλά θα πάνε! Stay positive:)! Κι εγώ στεναχωρήθηκα, όταν το έμαθα. Είναι υπέροχος κωμικός και ειδικά στις μέρες μας "δεν περισσεύει" ούτε ένας τέτοιος άνθρωπος, που μπορεί και μας χαρίζει αβίαστα άφθονο γέλιο...Όλα καλά θα πάνε!
 
Από τη σειρά αυτή θυμάμαι την εξής σκηνη:

Κοιτάζει ο Βουτσάς το μηχανάκι του γιου του που είχε πρόβλημα. Τον βλέπει κάποιος, τον πλησιάζει και τον ρωτάει:

- Μπορώ να σας βοηθήσω, κύριε;

- Βεβαίως, αν ξέρετε από μηχανές.

- Ξέρω, ξέρω...

- Ρίξτε της μια ματιά, τότε...

- Εντάξει, τι μάρκα είναι;

- Είναι του γιου μου...

- Tuyumu; Τι μάρκα είναι αυτή, γιαπωνέζικη; Δεν την έχω ξανακούσει...
 
Πίσω
Μπλουζα