PC Master

!!

Άντε ρε...πήγε ο ΚΟυβόπουλος στο PC master..μεγάλη άπώλεια για το CGM..για να δούμε αν θα βελτιωθεί η εικόνα το PCM...πάντως εγώ συνεχίζω να τα αγοράζω ανελυπώς...παρόλο που δεν προλαβαίνω να παίζω τόσα πολλά παιχν'ιδια πια, μου αρέσει να τα διαβάζω και να ενημερώνομαι....
 
Ο Πατρίκος έφυγε από την Compupress ή ανέλαβε άλλα καθήκοντα;;;

Ήταν "μορφή" γενικά για την εταιρεία... δεν μπορώ να πιστέψω πως τον άφησαν να φύγει ελαφρά τη καρδία...
 
Juanita είπε:
Ο Πατρίκος έφυγε από την Compupress ή ανέλαβε άλλα καθήκοντα;;;Ήταν "μορφή" γενικά για την εταιρεία... δεν μπορώ να πιστέψω πως τον άφησαν να φύγει ελαφρά τη καρδία...
Όχι, απʼ όσο γνωρίζω ο Πατρίκ(ι)ος ( :D ) είναι ακόμα στην Compupress και στο PCM είναι στη θέση του διευθυντή σύνταξης.
 
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Σε ποιά τεύχη του PCMASTER GOLD κάνει το αφιέρωμα ο Τσουρινάκης; Το GOLD δεν το παίρνω αλλά μόνο γι'αυτό το αφιέρωμα θα το ψάξω. Φανατικός παλιός adventuράς γαρ.
 
replicant4 είπε:
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Σε ποιά τεύχη του PCMASTER GOLD κάνει το αφιέρωμα ο Τσουρινάκης; Το GOLD δεν το παίρνω αλλά μόνο γι'αυτό το αφιέρωμα θα το ψάξω. Φανατικός παλιός adventuράς γαρ.
Στα τρίατελευταία και στο επόμενο που θα βγει..
 
...το τεύχος 29 του Gold (το οποίο είναι το πιό πρόσφατο) το τσέκαρα, και δεν έχει την τρίτη συνέχεια του αφιερώματος του Αντρέα.

Οπως λέει και ο Vantor στην εισαγωγή, αυτό έγινε λόγω πληθώρας ύλης - μιά και το Gold γιορτάζει τα 5α του γενέθλια. :)

Φυσικά το αφιέρωμα θα συνεχιστεί στο 30ο τεύχος. Eν αναμονή λοιπόν !! :D
 
....στο Gold που κυκλοφόρησε χτες, συνεχίζεται το μεγάλο αφιέρωμα του Αντρέα !!

Οπως είχε υποσχεθεί, γίνεται αναφορά στο Valkyrie 17 και στην Ket τριλογία, καθώς και σε πολλά ακόμα adventures - τα οποία τουλάχιστον σε μένα ήταν άγνωστα !! (Απο αυτά που αναφέρονται, τα *μόνα* τα οποία είχαν περάσει κάποτε απο τα χέρια μου είναι τα Boggit, Bored of the Rings, Robin of Sherlock, Bugsy, Very Big Cave Adventure, Mindfighter, και Jack the Ripper. Στα υπόψιν ότι για το τελευταίο δεν υπήρχε 100% λειτουργική έκδοση στον amstrad μέχρι πολύ πρόσφατα. Ευτυχώς αυτό δεν ισχύει πιά).

Eπίσης, μας αφήνει με την υπόσχεση ότι στο επόμενο τεύχος θα έχουμε μία παρουσίαση των διάφορων παιχνιδιών της Ultimate !! (ο Αντρέας είναι ως γνωστόν μεγάλος "filmation" fan - γι' αυτό άλλωστε του άρεσε και το "Immortal" όπως είχε πεί και ο Γιωργάκης σε εκείνο το special review).

Οσοι πιστοί, προσέλθετε !! :D
 
Juanita είπε:
Ο Πατρίκος έφυγε από την Compupress ή ανέλαβε άλλα καθήκοντα;;;Ήταν "μορφή" γενικά για την εταιρεία... δεν μπορώ να πιστέψω πως τον άφησαν να φύγει ελαφρά τη καρδία...
Sorry για τη νεκρανάσταση του thread, αλλά κατά έναν περίεργο λόγο, παρότι είμαι τόσον καιρό τώρα το πρόσεξα (ας όψεται το ΠΝ... :xm: )




Juanita, μεταξύ μας, μάλλον πιο πιθανό είναι να φύγει ο... Μανούσος από την Compupress, παρά ο Πατρίκος. :p Απλώς, επειδή είναι στην κυριολεξία "το παιδί για όλες τις δουλειές", η σχέση του με το PCMaster είναι περισσότερο έμμεση, γράφοντας δηλαδή το Editorial και 1-2 άλλα άρθρα αραιά και πού...

Εδώ που τα λέμε πάντως, το ξέρω ότι κάποτε πέρασε μέχρι και από την καρέκλα του Αρχισυντάκτη, αλλά τουλάχιστον στα 5,5-6 χρόνια που ανήκω στη συντακτική ομάδα, η θέση του Γιάννη ήταν αυτή που είναι και σήμερα...
 
Olorin είπε:
Sorry για τη νεκρανάσταση του thread, αλλά κατά έναν περίεργο λόγο, παρότι είμαι τόσον καιρό τώρα το πρόσεξα (ας όψεται το ΠΝ... :xm: )
Juanita, μεταξύ μας, μάλλον πιο πιθανό είναι να φύγει ο... Μανούσος από την Compupress, παρά ο Πατρίκος.
:rofl: :rofl: :rofl:

Λες να το δούμε και αυτό;;;

Μπα... :wait2: όσο υπάρχουν πι σι ο Μεγάλος Σουμάνος θα παραμένει στο θώκο του!!! :D
 
Παιδιά δεν ξέρω αν κάνω καλά που βάζω εδώ το ερώτημα, αλλά σε μια αναζήτηση που έκανα μου φάνηκε το πιο σχετικό θέμα και είπα να μην ανοίξω καινούργιο. Επειδή είμαι φανατικός και με τα παλιά περιοδικά του pc-master και επειδή η μάνα μου μια μέρα τα πέταξε όλα (τριπλό by-pass) μήπως ξέρετε που θα μπορούσα να βρώ σκαναρισμένα τεύχη όπως του pixel εδώ; Ευχαριστώ πολύ.
 
Dimitris_Amstrad1640 είπε:
Παιδιά δεν ξέρω αν κάνω καλά που βάζω εδώ το ερώτημα, αλλά σε μια αναζήτηση που έκανα μου φάνηκε το πιο σχετικό θέμα και είπα να μην ανοίξω καινούργιο. Επειδή είμαι φανατικός και με τα παλιά περιοδικά του pc-master και επειδή η μάνα μου μια μέρα τα πέταξε όλα (τριπλό by-pass) μήπως ξέρετε που θα μπορούσα να βρώ σκαναρισμένα τεύχη όπως του pixel εδώ; Ευχαριστώ πολύ.
Φίλε Dimitris_Amstrad1640,τα τεύχη του Pixel (όπως και του USER) τελούν υπό ειδικό καθεστώς-συνθήκες και τα βλέπεις ανεβασμένα εδώ.Για το PC MASTER δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο,συνεπώς ούτε έχουμε,ούτε και θα έχουμε σκαναρισμένα τεύχη του εδώ...
 
Ισως σκαναριστουν σε ενα αλλο μελλοντικο (μα πολυ μελλοντικο) ρετρο φορουμ...μπουαχαχαχα :p
 
Αν γίνει κάποτε στο μέλλον κάτι τέτοιο Wally,θα έχω μπόλικο υλικό να προσφέρω....!
 
Μακάρι να τα έιχα ακόμη και να τα σκάναρα εγώ μια που είμουν φανατικός του pc-master και είχα πάρα πολλά. Αλλα τι να κάνεις; Αμαρτίες γονέων.....
 
Παιδιά μην μπαίνετε στον κόπο.Ήδη συζητιέται στο forum του PCMaster να δωθούν παλιότερα τεύχη δωρεάν.Τώρα θα δίξει τι θα γίνει.
 
f2bnp είπε:
Παιδιά μην μπαίνετε στον κόπο.Ήδη συζητιέται στο forum του PCMaster να δωθούν παλιότερα τεύχη δωρεάν.Τώρα θα δίξει τι θα γίνει.
και πως να γίνει αυτό? σε ηλεκτρονική μορφή γίνετε δεν πιστεύω να ελπίζουν σε περιοδικά... :shake:
 
Τελικά υπάρχει καμιά εξέλιξη στο θέμα αυτό; Ήμουνα φανατικός του Pixel και του PC Master για πολλά χρονια, και συγκεκριμένα είχα τα τεύχη του PC Master από το πρώτο του! Δυστυχώς αμαρτίαι γονέων παιδεύουσι τέκνα και τώρα κλαίω για τη χαμένη μου συλλογή των δύο αυτών περιοδικών. Αν ξέρει κανείς που μπορώ να βρω παλιά τεύχη, θα ήμουνα υπόχρεος!
 
starchaser είπε:
και συγκεκριμένα είχα τα τεύχη του PC Master από το πρώτο του! Δυστυχώς αμαρτίαι γονέων παιδεύουσι τέκνα και τώρα κλαίω για τη χαμένη μου συλλογή των δύο αυτών περιοδικών. Αν ξέρει κανείς που μπορώ να βρω παλιά τεύχη, θα ήμουνα υπόχρεος!
Τι είπες τώρα !;!

Eίχες τα πρώτα τεύχη PC MASTER και στα πέταξε η μάνα ; :animeek:

Αυτά σχεδόν αποκλείετραι να τα ξαναβρείς,νεότερα τεύχη βρίσκεις...
 
Αμαρτίες γονέων παιδεύουσι τέκνα. :D

Πάντως γεγονός είναι ότι τεύχος 1 (σε οποιοδήποτε retro περιοδικό) κατέχουν μόνο όσοι είχαν ισχυρές αντιστάσεις στις μητρικές επιθέσεις εναντίον τους. :) :) :)
 
Maddog είπε:
Πάντως γεγονός είναι ότι τεύχος 1 (σε οποιοδήποτε retro περιοδικό) κατέχουν μόνο όσοι είχαν ισχυρές αντιστάσεις στις μητρικές επιθέσεις εναντίον τους. :) :) :)
Μωρέ ας είχα εγώ το PC MASTER #1 (και όλα όσα μου λείπουν,μέχρι το #42 ) και θα σου έλεγα αν θα τα είχε πειράξει κανείς ! :D :D
 
Πίσω
Μπλουζα