PCs δώρα από τους φίλους του GRM στο Ζάννειο ίδρυμα παιδικής αγωγής και προστασίας

:D χαρα μας tarasque

Δεν μπορω να διακρινω ποιο παιχνιδι ειναι??? Σε Double Dragon κατι μηπως??
 
Σνιφ συγκινηθηκα που ειδα το trusty σαραβαλακι, ξανα στην ενεργη δραση...

Παναγιωτη να σαι καλα.

Μακαρι και οι υπολοιποι να στριμωξουμε αντιστοιχες δραστηριοτητες στον ελευθερο χρονο μας!

Ετσι, πετραδακι-πετραδακι μπορουμε να ομορφυνουμε - εστω και σε ελαχιστο βαθμο - καποιες καταστασεις γυρω μας
 
Kambia είπε:
:D χαρα μας tarasque
Δεν μπορω να διακρινω ποιο παιχνιδι ειναι??? Σε Double Dragon κατι μηπως??
δεν είναι το Double Dragon, αυτό έχει καρτουνίστικους χαρακτήρες απλά δε θυμάμαι τίτλο, θα το δω και θα σας πω :)
 
Χαρηκα που ειδα το απαισιο μαυρο Dellακι μου σε δραση - να στε καλα παιδια :)
 
Αυτά είναι! Πολύ ωραίες οι φωτό!!!!

Βρε σεις τι κάνατε στο μηχάνημα και έχουν λοιώσει τα φλόπια; :) :)

Είπαμε overclocking κάνουμε αλλού!!!!!!!

Πάνο ποιο από όλα είναι το δικό σου μηχάνημα;
 
Χμμμ,για να δω τι θυμάμαι λοιπόν....

picture.php


Το πρώτο -και "περιπετειώδες"- PCάκι που φτιάξαμε ! :D

picture.php


Χα,εδώ λοιπόν,κάτω από το γραφείο αυτό,κρύβεται ένας P-III @ 933 Μhz ,1 GB RAM που "αναστήσαμε" με τον Παναγιώτη...

picture.php


Λοιπόν,αυτό το PC που βλέπετε είναι ένας Athlon που τον είχαν εγκαταλείψει,επειδή είχε κολλήσει το....power button !!

Xα,χα,χα !! :D

picture.php


Το PC του Wally (που εμπλουτίσαμε οι υπόλοιποι) :D

(είχα καλύψει την θέση των κενών floppies με ξυλοταινία,αλλά ήξερα ότι δε θα έμενε ζωντανή για καιρό ! :p )

picture.php


Αυτό είναι το δεύτερο PCάκι που φτιάξαμε ! ;)

picture.php


Στο PC αυτό που δε φαίνεται,πρέπει να είναι μέσα ο P4 @ 1.8 Ghz που επίσης "αναστήσαμε" με τον Παναγιώτη... :)

picture.php


Φυσικά το PC του Paspartoo ! ;)

picture.php


Κι αυτό του kakou21 (που επίσης εμπλουτίσαμε οι υπόλοιποι ) :D

tarasque είπε:
sorry για την ποιότητα αλλά κακός φωτισμός + κινητό έχει αυτά τα αποτελέσματα :xm:
Μπα,κάθε αλλο φίλε,μας θύμισες μια πολύ ωραία δραστηριότητά μας,τι λες τώρα.... ;)
 
Αυτές οι φωτογραφίες, είναι μέγιστη χαρά !

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες (περισσότερο ή λιγότερο).
 
Ωραίες φωτογραφίες! Πολύ το χάρηκα, πάντα τέτοια παιδιά!

Μερικές μάλιστα μου δώσανε αφορμή για κάποια σχόλια.

manos426f είπε:
Χμμμ,για να δω τι θυμάμαι λοιπόν....
picture.php


Λοιπόν,αυτό το PC που βλέπετε είναι ένας Athlon που τον είχαν εγκαταλείψει,επειδή είχε κολλήσει το....power button !!

Xα,χα,χα !! :D
Λοιπόν, έχω ακριβώς το ίδιο κουτί και μαντέψτε...

Φυσικά έχει χαλάσει το power button!!!

Αφού πέρασα κάμποσο καιρό λειτουργώντας το με αλχημείες, προσευχή και ευλάβεια στο πάτημα του κουμπιού, τελικά βαρέθηκα και το "επισκεύασα" αφαιρώντας το τελείως. Για να εκκινήσει το PC απλά ακουμπάω τα 2 καλωδιάκια που καταλήγανε στο κουμπί στιγμιαία μεταξύ τους. Ούτε κλέφτης αυτοκινήτων να ήμουνα...

manos426f είπε:
picture.php


Το PC του Wally (που εμπλουτίσαμε οι υπόλοιποι) :D

(είχα καλύψει την θέση των κενών floppies με ξυλοταινία,αλλά ήξερα ότι δε θα έμενε ζωντανή για καιρό ! :p )
Καλά η ξυλοταινία στα floppies, αλλά τα 3 optical drives σε τι ακριβώς χρειάζονται; 8)

manos426f είπε:
picture.php


Στο PC αυτό που δε φαίνεται,πρέπει να είναι μέσα ο P4 @ 1.8 Ghz που επίσης "αναστήσαμε" με τον Παναγιώτη... :)
Και για όσους ρωτήσανε νωρίτερα, το παιχνίδι είναι το Bonanza Bros. Έτσι μπράβο, να πηγαίνουν τα παιδιά στον σωστό δρόμο...

Εννοώ βέβαια το retro gaming γενικά και το Sega gaming ειδικότερα, όχι φυσικά την υπόθεση του παιχνιδιού όπου κλέβεις ασύστολα. ;)
 
Maddog είπε:
Καλά η ξυλοταινία στα floppies, αλλά τα 3 optical drives σε τι ακριβώς χρειάζονται; 8)
Μα...στο να κλείσω τις τρύπες φυσικά !!! :D :D

(σοβαρά μιλώ,το κουτί αυτό....έμπαζε από παντού όταν το πήρα στα χέρια μου.... :p )
 
Ηταν αεριουχο και προνομιουχο! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 
Για να μην υπερθερμαίνεται :p
 
Kαι πάλι μπράβο σε όσα παλληκάρια ασχοληθήκανε, τρέξανε, κουβαλήσανε, καθαρίσανε, διορθώσανε, αναβαθμίσανε, χαρίσανε και ό,τι άλλο σε εις -ανε κάνανε για την φάση...

Σίγουρα και για το "πρακτικό" μέρος της προσφοράς - αλλά πάνω απ΄όλα για ένα είδος "μαθήματος" που περάσανε στους πιτσιρικάδες, το οποίο όσο κι αν μιλάμε για παιδικά μυαλουδάκια, έχει αφήσει τους σπόρους του.

Όσο για τα "extra drives" που έβαλε ο Ma-cgyver-nos426f, τί στεναχωριέστε : άμα χαλάσει κανένα, θα εχούν άμεσο backup oι πιτσιρικαραίοι, και δε θα χρειάζεται τεχνικός...

The more-the merrier............ ;)
 
Παιδιά δεν θα πρωτοτυπήσω λέγοντας ότι μου άρεσε πάρα πολύ αυτό που κάναμε. Είμαι περήφανος που είμαι μέλος του GRM.
 
έχει ενδιαφέρον πως οι πιτσιρικάδες από τα χιλιάδες παιχνίδια επέλεξαν το συγκεκριμένο καθώς και το bomberman (μήπως επειδή είναι το πάνε αλφαβητικά;; )

το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν ξεκολλάνε για να πάνε για φαγητό, ειδικά όταν είναι στη μέση μιας πίστας (το οποίο και καταλαβαίνω απόλυτα :) )

οι παιδαγωγοί καταβάλλουν μεγάλες προσπάθειες για να τα ξε-γαντζώσουν :D
 
Καλύτερα τα πιτσιρίκια από τώρα να γίνουν hardcore gamers (και ο gamer είναι πρωτίστως στην ψυχή και όχι στον εξοπλισμό που διαθέτει) παρά τίποτα χαζολαμόγια και μικροαπατεωνίσκοι της δεκάρας, ή ακόμα χειρότερα, σαν κάτι πυρότουβλα που ανακοινώνουν σε ηλικίες 15 και 16 ετών ότι θέλουν να θέσουν τέρμα στη ζωή τους.

Το gaming ειδικά για άτομα που αντιμετωπίζουν ιδιάζουσες και ευαίσθητες συνθήκες στην παιδική τους ηλικία αποδυκνείεται σωτήριο. Τουλάχιστον εμένα με κράτησε σε πολύ δύσκολες παιδικές και εφηβικές χρονικές περιόδους, που υποτίθεται ότι είναι η αποκορύφωση της ανεμελιάς για κάθε παιδί και φυσικά για μένα μόνο ανέμελες δεν ήταν.

Οπότε, καλύτερα χωρίς φαγητό ένα μεσημέρι, παρά μια ώρα χωρίς παιχνίδια.
 
μέρικες ακόμα φωτό

υπάρχει πρόβλημα, πλεον τα μηχανάκια έχουν αρχίσει και τραβάνε την προσοχή μικρότερων τάξεων με αποτέλεσμα να γίνεται το αδιαχώρητο :D πολύ χαίρομαι γιατί πραγματικά τα λιώνουνε καθημερινά :)

πλέον μάθανε και το τρίπλό με keyboard

picture.php


picture.php


picture.php


κάποιοι έχουν πιο strategic ανησυχιες

picture.php


picture.php
 
Να 'σαι καλά ρε Πάνο που συνεχίζεις να μας θυμίζεις ανά διαστήματα πόση αξία είχε αυτό που έγινε εκεί !!!

Φυσικά εννοείται πως Ο,ΤΙ πρόβλημα παρουσιάζεται στα PCs (όπως αυτά που μου ανέφερες πρσφάτως) θα φροντίζουμε να τo διορθώνουμε !

Καλά,οι πιτσιρικάδες είναι τρομεροί !!!

Τριπλό με keyboard ;!;;!;;
 
Ετσι ετσι....

Καλα κανουν και το διασκεδαζουν :D
 
Το τυπάκι με τη νεκροκεφαλή στο χεράκι του απλά..... MAX RESPECT.

Από μικρός φαίνεται ότι είναι δικός μας.

Γιο χο χο, γιο χο χο!!!!! Μ' ένα μπουκάλι ρούμιιιιιιιιι !!!!!!!!!!!!!

Αει σιχτίρ συγκινήθηκα!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα