PCs δώρα από τους φίλους του GRM στο Ζάννειο ίδρυμα παιδικής αγωγής και προστασίας

Φώτοζ

Το πρώτο pc του GRM έχει ξεκινήσει με βαριές εργασίες

picture.php


Συζήτηση σχετικά με το νέο hardware (και το 2ο pc του GRM)

picture.php


Τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να είναι προσηλυτισμός για την αποδοχή των PC και μόνο αυτών :D :D:D

συγνώμη για την ποιότητα, υπόσχομαι την επόμενη φορά πως θα υπάρξουν περισσότερες φωτόζ με τα υπόλοιπα παιδιά και μηχανήματα :)
 
tarasque είπε:
Τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να είναι προσηλυτισμός για την αποδοχή των PC και μόνο αυτών :D :D:D
Χα,χα,bingo,αυτό είναι !!! :p :p

Πότε έβγαλες τις photos ρε Παναγιώτη και δε πήρα χαμπάρι ; 8)
 
Ωραιες οι φωτογραφιες.

Μπραβο ρε παιδια. Πολυ χαρηκα που πιασαν τοπο τελικα τα PC
 
Ο-Μ-Ο-Ρ-Φ-Α!!!!!!!!!!!!!!!!
 
manos426f είπε:
Χα,χα,bingo,αυτό είναι !!! :p :p Πότε έβγαλες τις photos ρε Παναγιώτη και δε πήρα χαμπάρι ; 8)
sorry που σας τράβηξα ανυποψίαστους, την επόμενη φορά θα πάρουμε φώτο όλοι οι παρόντες από το team :)
 
tarasque είπε:
sorry που σας τράβηξα ανυποψίαστους, την επόμενη φορά θα πάρουμε φώτο όλοι οι παρόντες από το team :)
Κανένα πρόβλημα ρε φίλε,τι sorry μου λες,άλλωστε οι photos αυτές,όπου τα άτομα που απεικονίζουν δε κοιτάνε προς τον φακό,κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλύτερες... ;)
 
Παιδιά, έχω να προσφέρω και εγω τα εξης

1. μια οθονη sony 15'' trinitron

2. μια κάρτα γραφικών nbidia agp 128 mb

παρακαλώ, στείλτε μου pm, για να κανονίσουμε τρόπο και τόπο παράδοσης
 
Εχω την εντυπωση οτι μας λειπει ενα monitor? Σωστα Μανο?

Να σαι καλα βρε Χριστινα!
 
Πάνο,πιθανότατα όχι,μια και θα δώσει ο pooky ένα 19',οπότε μαζί με τα 3 που πήγα ήδη εκεί + άλλα 3 που έχουν,ίσως δε χρειαστεί άλλο,θα το δούμε αυτό...

ΧΡΙΣΤΙΝΑ,έχεις p.m...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το ψάχνω, γιατί δεν θυμάμαι ποια έιναι ακριβώς. θα σας πω
 
Θα υπάρξει τελικά κι 6ο PC,σχεδόν εξ΄ολοκλήρου δωρεά από τον pooky,και η όλη αυτή κίνηση-προσπάθεια θα κλείσει με το μηχάνημα αυτό.Αποτελείται,όπως έχει κι ο ίδιος αναφέρει παραπάνω από:

CPU AMD Athlon XP 1700+

Mobo

Thermaltake copper cooler

RAM 2x512 DDR

VGA ATI 7500 AGP

DVD-rom LG

DVD-RW LG

HDD 40GB (αυτός δεν είναι 100% σίγουρο ότι είναι διαθέσιμος,θα το επιβεβαιώσει ο pooky)

Monitor 19' CRT

Keyboard MS

Θέλουμε λοιπόν PSU και tower για το PC αυτό.Για το πρώτο,ίσως εξασφαλίσω μέσα στην εβδομάδα εγώ ένα,θα το δω και θα ενημερώσω εδώ.

Για tower,αν περισσεύει σε κάποιον κάτι,ας το αναφέρει...
 
Μετροπόντικας υπάρχει για αυτό το μηχάνημα;
 
E,όχι,προς το παρόν,το ξέχασα αυτό...
 
Το 5ο PC μας,αρχική δωρεά από τον kakou21,με συμμετοχή κι άλλων παιδιών φυσικά,που προσφέρανε extra parts γι' αυτό,είναι έτοιμο !

Photos soon..

Να πω εδώ ότι:

α)H VGA του ήταν ελαττωματική τελικά και τοποθετήθηκε αυτή που έκανε δωρεά η φίλη ΧΡΙΣΤΙΝΑ (να 'σαι καλά ! )

β)Η μία εκ των 2 μνημών 256 DDR "έκανε νερά" επίσης,οπότε αφαιρέθηκε και μπήκε στη θέση της μια 512ΜΒ,προσφορά του pooky (να 'σαι καλά επίσης φίλε ! )

Συνεπώς είναι πανέτοιμο για παράδοση κι αυτό... ;) ;)
 
Μάλλον έχω να προσφέρω ένα DVD-RW.

Στο PC μου δεν γράφει (μόνο διαβάζεΙ), αλλά όταν το πήγα στο e-shop

(από όπου και το αγόρασα) μου είπανε ότι δουλεύει μια χαρά.

Ίσως είναι απλά θέμα ασυμβατότητας με το δικό μου PC.

Είναι και ολοκαίνουργο, σχεδόν αχρησιμοποίητο.

Οπότε αναγκαστικά θα αγοράσω άλλο.

Το θέλουμε το "παλιό" ;
 
Ασφαλώς χρειάζεται φίλε,γιατί όχι ;

Μήπως θα μπορούσες να το δώσεις στον Μάριο έως την Τετάρτη,ώστε να το φέρει στο ίδρυμα,να το τοποθετήσουμε κιόλας ;

σ.σ Nec είναι το drive μήπως ;
 
Μαλλον ναι διοτι στο δικο μου PC εχω ενα χιλιοκαιρισμενο Hitachi που το ειχα αφαιρεσει απο παλια επειδη δεν διαβαζε τιποτα
 
manos426f είπε:
Μήπως θα μπορούσες να το δώσεις στον Μάριο έως την Τετάρτη,ώστε να το φέρει στο ίδρυμα,να το τοποθετήσουμε κιόλας ;
Το βλέπω χλωμό !

Τετάρτη απόγευμα είναι η μόνη μέρα που έχω κενή,

ώστε να κατέβω κέντρο Πειραιά και να το πάρω από το service του e-shop.

Οπότε θα είναι διαθέσιμο από Πέμπτη.

manos426f είπε:
σ.σ Nec είναι το drive μήπως ;
ΟΥΑΚ !!!!!! ΝΑΙ !!!!! ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ;;;;;;;;;

Είναι Sony-Nec "Optiarc".

Συγκεκριμένα, αρχικά δείχνει να καίει κανονικά το DVD,

αλλά στο τέλος βγάζει μήνυμα "Finished burning CD" και το DVD δε δουλεύει !

Πολύ κουφό. Μάλλον περνάει το κενό DVD για CD.

Δοκίμασε 2-3 διαφορετικές μάρκες, αλλά τίποτα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
έχω και εγώ ένα τέτοιο nec με ακριβώς την ίδια συμπεριφορά. θα το φέρω την Τετάρτη καθώς σαν reader είναι μια χαρά.
 
Πίσω
Μπλουζα