Phoenix 02 - Δεκέμβρης 2008

Αν και κάπως καθυστερημένα, ένα μεγάλο μπράβο για το 2ο τεύχος και από εμένα παιδιά!! :thanx2:

Το σκεφτόμουν να πάρω κάποιο πολυμηχάνημα για το pc αυτό τον καιρό, μου φαίνεται θα το επισπεύσω!! :D
 
Ultimate RESPECT for Notis...

Στο τεύχος Φεβρουαρίου του PC Master, δεν θα βρείτε απλά μια αναφορά στο δεύτερο τεύχος του Phoenix, από τη στήλη του Olorin, αλλά και το ίδιο το περιοδικό στο συνοδευτικό DVD!!!

picture.php


Είσαι τεράστιος!!!!! :bow:
 
Μεγαλεία. :) Σ'ευχαριστούμε μάγκα!
 
Πράγματι ο Νότης είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ....κοντά στα 2 μέτρα (και μπασκετμπολίστας !!!) LOL !!
 
Ναι, τον γνώρισα σήμερα... του φτάνω κάπου στο στέρνο.
 
Ένα μεγάλο "ευχαριστoύμε" στον Νότη,είναι το λιγότερο που μπορούμε να πούμε νομίζω...!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και πάλι ένα μεγάλο "ευχαριστούμε" στον Olorin !! :thumbup:

Nα σημειωθεί πως ο διαγωνισμός έχει ήδη πάρει παράταση επ' αόριστον, διότι όπως ήταν αναμενόμενο με την κυκλοφορία του τεύχους την περίοδο των Χριστουγέννων, δεν είχε πολύ "κίνηση".

Υπενθυμίζουμε ότι για να υπάρξουν νικητές δεν είναι απαραίτητο να απαντηθούν σωστά όλες οι ερωτήσεις, αλλά όσο το δυνατόν περισσότερες. :)
 
billy είπε:
Nα σημειωθεί πως ο διαγωνισμός έχει ήδη πάρει παράταση επ' αόριστον, διότι όπως ήταν αναμενόμενο με την κυκλοφορία του τεύχους την περίοδο των Χριστουγέννων, δεν είχε πολύ "κίνηση".
Υπενθυμίζουμε ότι για να υπάρξουν νικητές δεν είναι απαραίτητο να απαντηθούν σωστά όλες οι ερωτήσεις, αλλά όσο το δυνατόν περισσότερες. :)
Το είπα το πρωί στον Wally που συναντηθήκαμε, το γράφω και εδώ τώρα:

οι ερωτήσεις του διαγωνισμού σας ήταν εξωφρενικά δύσκολες, κάτι που αποθάρρυνε πολλούς από το να συμμετέχουν. Αν βλέπεις 40 ερωτήσεις και δεν έχεις απαντήσεις ούτε για τις 15, απλώς το παρατάς... :xm:
 
alkis21 είπε:
Ναι, τον γνώρισα σήμερα... του φτάνω κάπου στο στέρνο.
Εγώ αρκετά πιο ψηλά :D :D:D, αλλά εξακολουθεί να με περνά. Σήμερα που συζητάγαμε δε μου ανέφερε τίποτα, αλλά δεν το'φερε κι η κουβέντα προς το περιοδικό. Να'ναι καλά το άτομο!
 
Διασημότης διασημοτήτων :)
 
Maddog είπε:
Το είπα το πρωί στον Wally που συναντηθήκαμε, το γράφω και εδώ τώρα:οι ερωτήσεις του διαγωνισμού σας ήταν εξωφρενικά δύσκολες, κάτι που αποθάρρυνε πολλούς από το να συμμετέχουν. Αν βλέπεις 40 ερωτήσεις και δεν έχεις απαντήσεις ούτε για τις 15, απλώς το παρατάς... :xm:
Όντως οι περισσότερες ερωτήσεις είναι δύσκολες.

Αυτό που δε θέλουμε όμως είναι να έχουμε μια κλήρωση ανάμεσα σε (ας πούμε) 100 άτομα που θα τις είχαν απαντήσει όλες. Αλλιώς θα βάζαμε ερωτήσεις του στυλ του πρώτου τεύχους, που είχε το τεστ "Πόσο καλός Retro Gamer είσαι".

Επίσης, θέλουμε οι συμμετέχοντες να ξέρουν πραγματικά τις απαντήσεις και να μη τις βρουν με ένα απλό Googlάρισμα...

Είναι ξεκάθαρο πως, δε χρειάζεται να απαντηθούν όλες οι ερωτήσεις... Έτσι, κάποιος που θα έχει απαντήσει έστω και 3-5 ερωτήσεις, μπορεί να είναι ο νικητής που θα πάρει το Atari Flashback και ο επόμενος με 2 σωστές απαντήσεις να πάρει το Trivial Pursuit '90s κ.ο.κ.

Γι' αυτό μη διστάζετε και μην αποθαρρύνεστε...

Στείλτε τώρα τις απαντήσεις σας, όσες και αν είναι αυτές και μπορεί να είστε μέσα στους νικητές...
 
Θα γίνω κοινότοπος, αλλά και πάλι θα πω, πως τα ευχαριστώ ανήκουν στα παιδιά που κόπιασαν να φτιάξουν το περιοδικό... Εμένα άλλωστε δεν μου πήρε πάνω από 5' να γράψω την παραγραφούλα αυτή και να στείλω το link στον αρχισυντάκτη για να συμπεριλάβει το περιοδικό στο DVD... ;)

//Νομίζω πως θα συμφωνήσω με τον Maddog στο θέμα του quiz... Πάνω από 10-15, δεν νομίζω να γνώριζα (άντε ίσως μερικές ακόμα με λίγο επιμελές ψάξιμο... #) ), για αυτό δεν μπήκα καν στον κόπο να απαντήσω... :xm: Βέβαια τώρα μου ανοίξατε την όρεξη που είπατε πως είναι ακόμα σε ισχύ και κερδίζει ο... πλειοδότης. :p
 
Νότη,δηλαδή η επιλογή του τι θα μπει στο DVD του περιοδικού είναι καθαρά θέμα του αρχισυντάκτη,ε ;
 
Olorin είπε:
Βέβαια τώρα μου ανοίξατε την όρεξη που είπατε πως είναι ακόμα σε ισχύ και κερδίζει ο... πλειοδότης. :p
Οντως, ισχύουν όσα έγραψε παραπάνω ο Dino... :)

Το ότι κερδίζει όποιος έχει τις περισσότερες σωστές απαντήσεις αναγράφεται και στους όρους του διαγωνισμού, αλλά το επισημάναμε και εδώ σε περίπτωση που είχε περάσει απαρατήρητο !! :D
 
Εγώ που έχω απαντήσει 30 από τις 42 ερωτήσεις να θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό? :D

billy έχεις τσεκάρει στο email αν έχεις παραλάβει απαντήσεις και από ποιούς?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
οσο και εμενα! χαχαχαχα
 
gtsamour είπε:
Εγώ που έχω απαντήσει 30 από τις 42 ερωτήσεις να θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό? :D billy έχεις τσεκάρει στο email αν έχεις παραλάβει απαντήσεις και από ποιούς?
Nαι, έχω ζητήσει να μου κοινοποιηθούν οι δικές σου απαντήσεις, και έχεις πολλές σωστές !! :thumbup:

Oσον αφορά τα τελικά αποτελέσματα... all in good time. ;)
 
Η τελευταία βρε παιδιά γιατί ήταν τέσσερις ερωτήσεις σε μια ε? Μου έβγαλε την ψυχή :D
 
Πίσω
Μπλουζα