Phoenix 05 - Δεκέμβρης 2010

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254


UPDATE: TΟ LINK ΑΝΑΝΕΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ Β'

ΠεριεχόμεναΔώρα Δώρα Δώρα

Outlaw

Διαμαντάκια που μας ξέφυγαν

Blood Money

Prisoner of Ice

Privateer 2 The Darkening

Renegade CPC

Renegade C64

Apocalypse

Outrun

Indiana Jones Trilogy

Christmas Computer Games

Ocean:Το Χρονικό

SWOS:Το Εγχειρίδιο του Καλού Manager

XYZZY

Atari Flashback 2

Atari STE

Motorola 68000

Freezone Amiga

Freezone ST

Ελληνικό 8bit Software του 80

Χριστουγεννιάτικος Διαγωνισμός Phoenix

O Λαβύρινθος του Pac Man

Gaming Retro-καταστάσεις
Oι απαντήσεις στο Διαγωνισμό στέλνονται στο retromaniax παπακι windowslive.com
 
Τα ευσημα στον wally που ανελαβε τα σκηπτρα της αρχισυνταξιας, ενα μεγαλο μπραβο σε οσους συμμετειχαν στην δημιουργια του. Πολλα θεματα, πολυ υλη, ενας σουπερ διαγωνισμος και πολλες αναμνησεις σας περιμενουν για ξεφυλλισμα. Ελπιζουμε να απολαυσετε αυτο το τευχος οσο το απολαυσαμε και εμεις δημιουργωντας το.

Καλες γιορτες σε ολους και καλο διαβασμα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλεια. Φανταστικά. Κατεβάζω και διαβάζω με καφέ και πολυθρόνα!!!!!!!
 
Μπράβο σε όλους τους "συναδέλφους", το τεύχος είναι πολύ ποιοτικό. Και μην ξεχνάτε, εκτός από συγχαρητήρια και ευχαριστίες θα εκτιμήσουμε πολύ αν μας κάνετε συγκεκριμένα σχόλια και παρατηρήσεις για τα άρθρα μας.
 
Χμ. Μόνο από mediafire το κατέβασα. Έχουμε πρόβλημα;
 
Δεξι κλικ πανω στην εικονα και Save As.

Το mirror μπηκε στη περιπτωση που τη πεσουν πολλοι πανω στο αρχειο και βιαζεστε :)

παρτε και ενα video απο Dino

 
Να ευχαριστήσω κι εγώ, με τη σειρά μου, τον Wally, που στη "δύσκολη" στιγμή, μπήκε μπροστά και ανέλαβε την αρχισυνταξία του τεύχους, αλλά και όλους αυτούς που κόπιασαν για να βγει εγκαίρως για τα Χριστούγεννα!

Κάποια άρθρα ήταν έτοιμα από το καλοκαίρι, κάποια τελείωσαν μόλις πριν από μερικές ώρες!

Κύριοι... Είναι τιμή μου, που βρίσκομαι δίπλα σας!

Επίσης ένα ακόμα μεγάλο ευχαριστώ, στο αναγνωστικό κοινό (όλους εσάς δηλαδή), όπου για σας γίνεται ότι γίνεται και ξέρουμε οτι το εκτιμάτε και θα χαρούμε πολύ, όπως είπε και ο Άλκης, πιο πάνω, να μας γράψετε τις παρατηρήσεις σας, από το εξώφυλλο μέχρι την τελευταία σελίδα! :)

Να'στε καλά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άξιος ο μισθός και πολύ όμορφο εξώφυλλο (τουλάχιστον εμένα μου αρέσει πολύ ως concept).
 
Όλα καλά Πάνο. Μάλλον έπεσα σε "ώρα αιχμής" !

Πρώτη εντύπωση άριστη!!!!!!
 
Μπράβο παιδιά, ευχαριστούμε παρα πολύ!

Καλα Χριστούγεννα σε όλους!
 
Τα συγχαρητήρια μου στα μέλη που ασχολήθηκαν με το τεύχος. Θα το διαβάσω αύριο! Πάντα τέτοια!
 
Επιτέλους!! Έφυγε αμέσως για εκτύπωση! Τα συγχαρητήρια μου!
 
Τα μεγάλα εύσημα ανήκουν για άλλη μία φορά στο Wally, που ανέλαβε να τα δέσει όλα μαζί ως αρχισυντάκτης. Εύχομαι να το ευχαριστηθείτε και αν έχετε σχόλια ευπροσδεκτά.
 
Μπράβο παίδες. Ιδιαίτερα πλούσιο τεύχος , οτι πρέπει για τις γιορτές.
 
ευχαριστούμε παίδες για το δώρο σας, φοβερό τεύχος!
 
Να σημειωσω εδω οτι τα καλυτερα δειγματα σελιδοποισης του τευχους (Outlaw, Flashback2 και Apocalypse, Comic) εγιναν απο phil_vr και Dino αντιστοιχα. Τα συγκεκριμενα κομματια απλα τα εκανα import.
 
Ενα μεγαλο Ευχαριστω σε ολα τα παιδια που δουλεψαν και βγηκε ενα πλουσιο τευχος και στον αρχισυντακτη μας, Καλα Χριστουγεννα!
 
Μπράβο σε όλα τα παιδία που δούλεψαν για το τεύχος. Εγώ χρωστάω ακόμα ένα άρθο για τον ZxEvolution. Καλά Χριστούγεννα
 
Πολύ καλό τεύχος ( όπως πάντα ) και αρκούντος χριστουγεννιάτικο. Ευχαριστούμε !
 
Μπράβο βρε παιδιά! Συγχαρητήρια!! Αλλά επειδή προτιμώ το χαρτί, άντε να τα δούμε και σε έντυπα να τ'αγοράσουμε κάποια στιγμή!!
 
Πίσω
Μπλουζα