Pier Solar: Καινούργιο game για MegaDrive

κρίμα που δεν είναι πλέον διαθέσιμο,ήταν από τα λίγα homebrew που ήθελα να αγοράσω :(
 
DarkSynbios είπε:
Μου ηρθε το Pier Solar σημερα! Θα βαλω φωτογραφιες αργοτερα ^^
Έλα ρε και με έκανες να ντυθώ να βγω έξω να ψάξω το γραμματοκιβώτιο! Εμένα δεν μου ρθε ακόμα (id παραγγελίας 1200..κάτι). Ελπίζω να το έχω και εγώ σύντομα στα χέρια μου.

Καλόπαιχτο φίλε.
 
Από ότι διαβάζω στο sega-16.com ήδη τρέχει 2ος γύρος παραγγελιών. Οπότε όσοι δεν προλάβατε τα preorders γρηγορείτε!
 
Και ναι! Σήμερα πήγα και το παρέλαβα στο ταχυδρομείο! Μεγάλη συγκίνηση, είναι το πρώτο (καινούριο) παιχνίδι που παίρνω για το MD μετά από 14 χρόνια!!!!

Ότι και να πω είναι λίγο, η δουλειά που έχουν κάνει οι δημιουργοί είναι απαράμιλλη. Μακάρι και τα εμπορικά παιχνίδια να είχαν τόση ποιότητα. Το κουτί είναι ένα στολίδι, με πρωτότυπο σχεδιασμό, ενσωματώνει το βιβλιάριο οδηγιών, το audio cd και τη κασσέτα (σφραγισμένη και με πιστοποιητικό αυθεντικότητας παρακαλώ!).

Το παιχνίδι αυτό καθεαυτό λίγο πρόλαβα να το παίξω, οι πρώτες εντυπώσεις είναι και αυτές άριστες, έχει το feel των κλασσικών 16-bit RPG, πολύ καλοσχεδιασμένα γραφικά και ήχο που streamάρει από το cd (εδώ είναι η μοναδική παραφωνία καθώς συχνά πυκνά ο ήχος κομπιάζει μιας και το cd drive παλεύει να διαβάσει τα δεδομένα, ίσως το megacd μου να είναι στα τελευταία του). Αρκετά με τα λόγια, σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες από το "περιτύλιγμα" και σας αφήνω για να περιπλανηθώ στους κόσμους του Pier Solar!

Υ.Γ. μακάρι η WaterMelon να κυκλοφορήσει και άλλα τέτοια παιχνίδια, τους αξίζει ένα μεγάλο μπράβο.

 
ουσιαστικα εμπορικο παιχνιδι ειναι,δε το βγαλανε για πλακα

ειμαι σιγουρος οτι ειναι φανταστικο
 
Και το δικό μου μόλις έφτασε! Posterity Pack. Δυστυχώς αν και έχω το Mega Drive ετοιμοπόλεμο, δεν έχω SD TV για να το δοκιμάσω στο σπίτι μου εδώ στην Αθήνα. :(

img0072rg.jpg
 
πότε θα είναι ξανα διαθεσιμο για παραγγελία ξέρουμε?πόσο πάει μαζί με τα μεταφορικά??
 
Μετά από πολύ καιρό αναμονής και αφού οι τιμές στο Ebay έφτασαν σε εξωφρενικά ύψη, επιτέλους έγινε ξανά διαθέσιμο!!!

http://www.magicalgamefactory.com/en/shop/

49 δολλάρια, για όσους το θέλανε απεγνωσμένα και δεν μπορούσαν να το αποκτήσουν. Τρέξτε πριν εξαντληθεί ξανά... :)

Ανακοινώθηκε και έκδοση με Αγγλικα/Ισπανικά/Πορτογαλικά που θα γίνει διαθέσιμη σε λίγους μήνες. Η τωρινή έχει Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά.

Επίσης διαθέσιμο για preorder και ειδικό soundtrack με 4 CD, στα 25 δολλάρια.

Την τύχη μου μέσα, όταν είμαι άφραγκος εμφανίζονται όλα...
 
Εστω και αργα αλλα παλι καλα που καταλαβαν οτι για να βγαλουν ενα αξιοπρεπες RPG σαυτο το καημενο megadrive θα επρεπε να μιμηθουν το στυλ και το υφος των RPG'S που κυκλοφορησαν στον βασιλια αυτων των παιχνιδιων στο φανταστικοτεραστιο και υπερμεγηστο SNES :p
 
Αφου δεν πεθαινει το εργαλειο ρε Dark ;)
 
Back to the old days Πανος! :p Μεσα στο '13 θα εχουμε 2 RPG για το Dreamcast! ;)
 
Αντε αντε! δεν το εχω παιξει ελπιζω να το παιξω στο Wii U :) .
 
Άντε, εύχομαι να σταματήσει στα $199.999 :diablotin:
 
Εγω ρε θα το συμπληρωσω και θα κυκλοφορησει.Τα παντα ολα για την τεραστια NINTENDO την μοναδικη εταιρια που αξιζει να βρισκεται στον χωρο των Videogames.
 
Τα καταφερε τελικα.

46c4462f857f9e09bb894e56f928ee3b_large.png
 
μια χαρα! ισως το παρω στο Wii U :D
 
Πίσω
Μπλουζα