Playmobil: Διοράματα

Πολύ ωραίο, Μπράβο. Τον Εσκιμώο με το όπλο, τον είχα και εγώ μικρός! :D
 
and1 είπε:
Συγνώμη αλλα πότε έγινες legofan ? :eek: Δουλειά της d@redevil πρέπει να είναι αυτό :tease:
Ειδες? Με παρεσυραν οι κακες παρεες....:biglaugh:

Για αυτο μακρια απο LEGOfan....:tongue:

and1 είπε:
Τώρα που ανέβασες τις φωτογραφίες λύσε μου την απορία που έχω. Γιατί δεν έβαλες το ίδιο background και στις άλλες φωτογραφίες?Το είχα δει κ στο προηγούμενο διόραμα σου κ ήθελα να στο ρωτήσω.
Σωστη και ευλογη η απορια/παρατηρηση σου. :)

Απαντω αμεσως....

Καλο και χρησιμο το Gimp αλλα ειναι λιγο μανικι οταν "κοβεις" φωτο για να την "κολλησεις" πανω σε background. :precry:

Συγκεκριμενα για την πρωτη εφαγα πανω απο μια ωρα ωστε να καταφερω να σουλουπωσω το "νερο" και να την "κοψω"

ωστε να την βαλω πανω στην φωτο που βρηκα. Ετσι απο το να κανω ολη αυτη την διαδικασια σε καθε φωτο,φτιαχνω μονο

την πρωτη - την βιτρινα που λεμε -και αφηνω τις υπολοιπες ως εχουν.Το πολυ πολυ να τις "πειραξω" ελαχιστα με το Picasa. ;)

and1 είπε:
Την άποψη μου για την δουλειά σου θα την δεις ένα post πριν απο το δικό σου (724) ;)
Την ειδα και σε ευχαριστω, να 'σαι καλα Αντρικο!!! :thumbup:

RIO είπε:
Πολύ ωραίο, Μπράβο.
Σε ευχαριστω πολυ Βασιλη,να 'σαι καλα!!! :thanx2:
 
Σταυρο...εκανες καλο ξεκινημα το 2014.

Πολυ καλο το παγωμενο τοπιο...

Προταση...πανω απο το φελιζολ μπορει να μπει κατι να μοιαζει με χιονι...τυχαιως ανακαλυψα οτι το αλευρι μοιαζει πολυ..

:thumbup:
 
Ευχαριστω Παρδαλε! :thanx2:

Για ξαναπαρατηρησε μια τις φωτο...θα δεις κατι "ιχνη" απο πουδρα. ;)
 
Πολυ ωραιο Σταυρο, στα γνωστα υψηλα επιπεδα!
 
Ajax87 είπε:
Πολυ ωραιο Σταυρο, στα γνωστα υψηλα επιπεδα!
Ενταξει...δεν θα το ελεγα ετσι ακριβως αλλα σε ευχαριστω!!!! :thanx2:

Εχει τις ατελειες του αν το παρατηρησεις... ;)

Π.χ.: ο Πιγκουινος...ειναι λαθος!

Οι Πιγκουινοι ζουν στο Νοτιο Πολο και οχι στον Βορειο Πολο!

Το φελιζολ...φαινεται παρα πολυ με αποτελεσμα να "χαλαει" την εικονα και να δειχνει προχειροδουλεια. :xm:

Ειπαμε φταιει το περσινο μου παραστρατημα -Βλ. τουβλακια... :p - για το ολισθημα,αλλα θα επανερθω συντομα!!! :cool:
 
stayros είπε:
Ενταξει...δεν θα το ελεγα ετσι ακριβως αλλα σε ευχαριστω!!!! :thanx2:
Εχει τις ατελειες του αν το παρατηρησεις... ;)

Π.χ.: ο Πιγκουινος...ειναι λαθος!

Οι Πιγκουινοι ζουν στο Νοτιο Πολο και οχι στον Βορειο Πολο!

Το φελιζολ...φαινεται παρα πολυ με αποτελεσμα να "χαλαει" την εικονα και να δειχνει προχειροδουλεια. :xm:

Εμενα μια χαρα μου φαινεται :p , εσεις που ασχολειστε με το θεμα λογικο ειναι να βλεπετε παραπανω πραγματα...

Οσο για τον πιγκου'ι'νο ειπε να αλλαξει λιγο βαρεθηκε στα νοτια, τι το κανεις θεμα;; :p
 
Ειναι παρα πολυ ωραιο το σκηνικο..

Θαυμασα το φελιζολ και το μπλε υφασμα απο κατω. Χιονι και θαλασσα δηλ
 
Ajax87 είπε:
Εμενα μια χαρα μου φαινεται :p , εσεις που ασχολειστε με το θεμα λογικο ειναι να βλεπετε παραπανω πραγματα...
Σωστος! :thumbup:

Ajax87 είπε:
Οσο για τον πιγκου'ι'νο ειπε να αλλαξει λιγο βαρεθηκε στα νοτια, τι το κανεις θεμα;; :p
Ελα ντε....ειπε ο κακομοιρος ο πιγκουινακος να κανει διακοπουλες και του το βγαλαμε ξινο. :D :p

Λορένα είπε:
Ειναι παρα πολυ ωραιο το σκηνικο..
Θαυμασα το φελιζολ και το μπλε υφασμα απο κατω. Χιονι και θαλασσα δηλ
Να 'σαι καλα Λορενα μου, σε ευχαριστω πολυ!!! :flower:

Monsieur1 είπε:
Ευχαριστω πολυ!!! :thanx2:
 
Aλλη μια υπερπαραγωγη της stayros productions!!!! :bow: :bow:
 
angel_grig είπε:
Aλλη μια υπερπαραγωγη της stayros productions!!!! :bow: :bow:
Υπερβολες....

Ενα διοραματακι στο "φτερο" ηταν χωρις να το εχω καλοσκεφτει για το πως και τι. ;)

Σε ευχαριστω παντως!!!! :thumbup:
 
συγχαρητηρια και παλι Σταυρο!!!!!!!

τελικα μεσα επεσα στην 1η μαντεψια που εκανα :flower:

για μενα ο Pingu κανει CAMEO εμφανιση,πηγε επισκεψη ο ανθρωπος, εμ... το ζωακι ηθελα να πω..βαρεθηκε τους αλλους πιγκουινους :D
 
katerinak είπε:
συγχαρητηρια και παλι Σταυρο!!!!!!!τελικα μεσα επεσα στην 1η μαντεψια που εκανα :flower:

για μενα ο Pingu κανει CAMEO εμφανιση,πηγε επισκεψη ο ανθρωπος, εμ... το ζωακι ηθελα να πω..βαρεθηκε τους αλλους πιγκουινους :D
Σε ευχαριστω Κατερινα μου!!! :flower:

Ναι,ησουν σωστη αν και ηταν ευκολακι...νομιζω! :)

Εμμμ... μα...

Πες τα βρε παιδι μου...

Πηγε το κακομοιρο μια βολτα και του το βγαλαμε απο την μυτη....:biglaugh:

Στο ξενικο το φορουμ...μονο που δεν με εδειραν που εκανα λαθος με τον πιγκουινο... :precry:

Τα περισσοτερα σχολια ειχαν να κανουν με αυτο!!!! :eek:

Λες και ηρθε η συντελεια του κοσμου!!!!! :eek:

Τι να πεις? Ξενοι παιδι μου....αλλη κουλτουρα....:biglaugh:
 
stayros είπε:
Στο ξενικο το φορουμ...μονο που δεν με εδειραν που εκανα λαθος με τον πιγκουινο... :precry:

Τα περισσοτερα σχολια ειχαν να κανουν με αυτο!!!! :eek:

Λες και ηρθε η συντελεια του κοσμου!!!!! :eek:

Τι να πεις? Ξενοι παιδι μου....αλλη κουλτουρα....:biglaugh:
χεχεχεχεχε σοβαρά? Μα δεν τους εξήγησες ότι ο πιγκουίνος είναι guest star? Εν ανάγκη πες τους ότι είναι ο Mumble απο το Happyfeet :p :p:p κ ότι βρέθηκε στον Βόρειο Πόλο γιατί ψάχνει την μοναδική του αγάπη:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
stayros είπε:
Σε ευχαριστω Κατερινα μου!!! :flower:
Ναι,ησουν σωστη αν και ηταν ευκολακι...νομιζω! :)
ευκολο ηταν :)

stayros είπε:
Εμμμ... μα...Πες τα βρε παιδι μου...

Πηγε το κακομοιρο μια βολτα και του το βγαλαμε απο την μυτη....:biglaugh:

Στο ξενικο το φορουμ...μονο που δεν με εδειραν που εκανα λαθος με τον πιγκουινο... :precry:

Τα περισσοτερα σχολια ειχαν να κανουν με αυτο!!!! :eek:

Λες και ηρθε η συντελεια του κοσμου!!!!! :eek:

Τι να πεις? Ξενοι παιδι μου....αλλη κουλτουρα....:biglaugh:
δηλαδη αντι να θαυμασουν το υπεροχο διοραμα "κολλησαν" στην ΚΑΜΕΟ εμφανιση του καημενου του Pingu;;;; :tsktsk: :tsktsk:

κατω τα χερια απ τον πιγκουινο!! :frypan: :frypan: :frypan:

μα ουτε μια γκεστ εμφανιση δε μπορει να κανει κανεις.. αμεσως να τον κρινουν..
 
and1 είπε:
χεχεχεχεχε σοβαρά? Μα δεν τους εξήγησες ότι ο πιγκουίνος είναι guest star? Εν ανάγκη πες τους ότι είναι ο Mumble απο το Happyfeet :p :p:p κ ότι βρέθηκε στον Βόρειο Πόλο γιατί ψάχνει την μοναδική του αγάπη:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
:rofl: :rofl:

katerinak είπε:
δηλαδη αντι να θαυμασουν το υπεροχο διοραμα "κολλησαν" στην ΚΑΜΕΟ εμφανιση του καημενου του Pingu;;;;
011.gif
011.gif


κατω τα χερια απ τον πιγκουινο!!
fryingpan.gif
fryingpan.gif
fryingpan.gif


μα ουτε μια γκεστ εμφανιση δε μπορει να κανει κανεις.. αμεσως να τον κρινουν..
Τιποτα παιδι μου....ανενδοτοι...ψυχροι...

Anyway....Ας τους βρει η καταρα του πιγκουινου! :D :p
 
Αντρίκο, μόλις έχασες το κομμάτι της πίτας που δικαιούσαι!!! Άκου "φταίει η D@re"! :D :p

Ντροπή! Αφού είπαμε ότι για όλα φταίει ο ΟΤΕ!....

Σταύρε μου, εγώ πιστεύω ότι έκανες υπέροχη δουλειά.

Το θέμα του πιγκουϊνου είναι πολύ απλό κι έπρεπε να το ξεκαθαρίσεις αρχής - εξαρχής: Οι πιγκουϊνοι της Μαδαγασκάρης έχουν εκεί αποστολή κι αυτός είναι ο Κοβάλσκι που πήγε να συλλέξει στοιχεία για το κλίμα! :biglaugh:

Για Playmobilers στερούνται φαντασίας κολασμένα πάντως!....
 
D@redevil είπε:
Αντρίκο, μόλις έχασες το κομμάτι της πίτας που δικαιούσαι!!!
:nono: :nono: :nono:

D@redevil είπε:
Ντροπή! Αφού είπαμε ότι για όλα φταίει ο ΟΤΕ!....
Κ η κοντή :p :p :p

D@redevil είπε:
Το θέμα του πιγκουϊνου είναι πολύ απλό κι έπρεπε να το ξεκαθαρίσεις αρχής - εξαρχής: Οι πιγκουϊνοι της Μαδαγασκάρης έχουν εκεί αποστολή κι αυτός είναι ο Κοβάλσκι που πήγε να συλλέξει στοιχεία για το κλίμα! :biglaugh:
Αυτή την εκδοχή δεν την είχα σκεφτεί :eek: o_Oo_O :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh:
 
D@redevil είπε:
Σταύρε μου, εγώ πιστεύω ότι έκανες υπέροχη δουλειά.
Ευχαριστω πολυ Μαριαννακι μου!!!!!! :flower:

D@redevil είπε:
Το θέμα του πιγκουϊνου είναι πολύ απλό κι έπρεπε να το ξεκαθαρίσεις αρχής - εξαρχής: Οι πιγκουϊνοι της Μαδαγασκάρης έχουν εκεί αποστολή κι αυτός είναι ο Κοβάλσκι που πήγε να συλλέξει στοιχεία για το κλίμα! :biglaugh:
Κλαιω.... :rofl: :rofl: :rofl:

D@redevil είπε:
Για Playmobilers στερούνται φαντασίας κολασμένα πάντως!....
Εντελως ομως.... ;)
 
Πίσω
Μπλουζα