Playmobil. Τα δικά μας (ΟΧΙ στα κουτιά τους)

Ο πάγκος με τα πιάτα λογικά είναι αυτός

attachment.php


Και ο πάγκος με τα λαχανικά,από τη ροζ σειρά!

attachment.php


Αν σου λείπουν διαφορετικά κομμάτια,από τον κάθε πάγκο,μπορείς να ενώσεις τους 2 πάγκους,κι ας έχουν άλλο χρώμα!Eμένα μου λείπουν μερικά λαχανικά,από τον πάγκο,αλλά κατά τ'άλλα είναι μια χαρά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για κάποιον λόγο δεν μπορώ να δω τις φωτογραφίες σου.
 
Eίναι το 3486 και 5341,τώρα μάλλον αν πατήσεις κλικ θα φαίνονται!
 
Ο πρώτος είναι αυτός αλλά και εκείνος με τα λαχανικά ήταν της ίδιας εποχής. Δεν έχω κανένα καινούριο μαγαζι. όπως και εκείνος με τα καπέλλα!

Τώρα που κοίταγα το γερμανικό αρχείο ίσως να ήταν κάπως έτσι, σκέτος πάγκος με ταμπέλες γιατί λαχανικά δεν έχω κανένα: 3296-1.jpg

Να και το αυτοκίνητο:

3210-2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπον...τα παρακατω βρεθηκαν σημερα

στο γνωστο "εμπορικο" ξερετε τωρα--να μην μπαινω σε λεπτομερειες--απο ενα

γρηγορο ξεκαθαρισμα βγηκαν τα εικονιζομενα...

DSC02827.jpg

...πανω σε αυτα θα "παιξουμε" ενα μινι κουιζ!

Ποια σετακια μπορειτε να αναγνωρισετε?

Αντε τσακαλια μου...για να δω τι ξεφτερια εχετε γινει! :D

Οχι με λογια και περιγραφες...με φωτο! :boss:
 
Αν σου πω πχ να πας εδώ και να σου δώσω κωδικούς είναι καλά?
 
Kambia είπε:
Αν σου πω πχ να πας εδώ και να σου δώσω κωδικούς είναι καλά?
Μου το χαλας αλλα...οκ...συμβιβαζομαι! :)

Και επειδη καταλαβα οτι θα γεμισει το θρεντ

με "ανακυκλωμενες πληροφοριες" σου λεω

οτι ειμαστε μια χαρα! :thumbup:
 
E τότε με τι φώτο εννοείς ? :)
 
Kambia είπε:
E τότε με τι φώτο εννοείς ? :)
Ελεγα αντι του " ειναι το ταδε σετ..." να ποσταριζοταν

απευθειας η φωτο.Αλλα με καλυψες με τον καταλογο! :)
 
Ή είστε όλοι υπεράνω, ή είστε όλοι έξω! :D

Λοιπόν, άντε να κάνω εγώ σεφτέ!

Τα φανταράκια των Βορείων, στα δεξιά: 4005 (βλέπω ότι φοράνε κίτρινα φουλάρια! :D )

Στους Ινδιάνους: Εντελώς κόκκινος Ινδιάνος (αρχηγός βέβαια, αλλά Ινδιάνος!) είναι μόνο στο 3001. Ο ασπροκόκκινος όμως, εμφανίζεται σε 2 σετάκια: 4002 & 2005

Σε πράσινα μεσαιωνικά, βρήκα μόνο το 2012 & το 4004, ενώ ακριβώς δεξιά τους ο κοκκινόασπρος στρατιώτης της βασίλισσας, είναι από το 3544!

Αυτά! #)
 
Λοιπόν έχουμε και λέμε.

Ο φράχτης μαζί με τους ινδιάνους και κάποια λοιπά εξαρτηματάκια θα μπορούσε να είναι μέρος του #3406

Επίσης μεμονωμένος ο κόκκινος ινδιάνος καβάλα στ΄άλογο (αλλά κάνε τον αρχηγό) είναι το #3351 (λείπει το τόξο)

Άνετα φτιάχνεις το σετ LYRA NEW #4005 με τους Βόρειους ή το #2014 NEW (καλά μικρά σετ μπορείς να κάνεις ένα σωρό ;) )

Οι φρουροι μπορεί να είναι μέρος του σετ #3544

Ο πράσινος με τη βαλίστρα (δε θυμάμαι σε πιο άλλο σετ είχε βαλίστρες) μπορεί να είναι το 3L69

Αυτά για αρχή :)

ΕDIT

Σε κάποια λέω τα ίδια σετ με την D@redevil :)
 
Είπες 3L69?Υπάρχει τέτοιος κωδικός?Μήπως εννοείς το 3L89 με τον πράσινο,που είναι σαν ρομπέν των δασών,και τον κίτρινο πάνω στο άλογο?
 
Ναι γράψε λάθος. Δεν το είδα καλά. #3L89
 
να στε καλά ρε παιδια...!!!τέλεια όλα αυτά....και γώ έχω τρελό κόλλημα με τα playmobil αν και πολύ πρόσφατα πήγα στο fun park στην κηφισσιά και πρόσθεσα νέες φιγούρες στην συλλογή μου.....θα σας δείξω και φωτογραφίεσ απ όλα αυτά σιγά σιγά όμως....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@ giannakis trela

Καλωσόρισες !!! Γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες όμως εδώ. Κάνε επεξεργασία το μήνυμά σου σε παρακαλώ
 
giannakis trela είπε:
να στε καλά ρε παιδια...!!!τέλεια όλα αυτά....και γώ έχω τρελό κόλλημα με τα playmobil αν και πολύ πρόσφατα πήγα στο fun park στην κηφισσιά και πρόσθεσα νέες φιγούρες στην συλλογή μου.....θα σας δείξω και φωτογραφίεσ απ όλα αυτά σιγά σιγά όμως....
Καλώς ήρθες giannakis trela στην παρέα μας.....

Εχμμμ, γκουχ γκουχ......προσοχή παρακαλώ......σαν παλαιότερο μέλος αυτού του forum:takethat: :shtup:, καλά καλά ρε παιδιά, νεώτερο ήθελα να πω, θα ήθελα να σε καλοσωρίσω στην παρέα μας, να ακολουθείς πιστά τους κανονισμούς και εάν είσαι και καλό παιδάκι δεν αποκλείεται να συναντήσεις και κανά στρουμφάκι..... τι άσχετα γράφω ο παλαβός, playmobilάκι ήθελα να πω....

Με αυτά και με άλλα, καλώς ήρθες..... ;) !!! και περιμένουμε σίγουρα να δούμε συλλογή, έτσι?
 
Eννοείται.....Τυχαία έβλεπα για playmobil και έπεσα πάνω στο site εδώ.....μου άρεσε το όλο κλίμα και σε συνδύασμο την δική μου τρελα με τα playmobil είπα να συμμετάσχω και γω.....απλά πήγα να ανεβάσω φωτογραφία αλλά δεν ανέβηκε δεν ξέρω γιατί ....
 
Πίσω
Μπλουζα