Playmobil. Τα δικά μας (ΟΧΙ στα κουτιά τους)

@hhmaria , @songless_bird , @greekeagle12 πολύ καλά κομμάτια. Πολλά μπράβο όμως κ :clap: στη μαμά της @hhmaria ;) . Stavros πολλά RESPECT στη συλλογή σου η

οποία αυξάνεται και πληθύνεται :bow:

Άσε κ καμιά δημοπρασία για μας :p
 
Ωραια και σπανια σετακια Αετε,να τα χαιρεσαι!!!! :thumbup:

and1 είπε:
Stavros πολλά RESPECT στη συλλογή σου η οποία αυξάνεται και πληθύνεται :bow:

Άσε κ καμιά δημοπρασία για μας :p

Να 'σαι καλα Αντρικο!!! ;)

Αν και ο Τζερμαν μπεης ειναι γεματος ευκαιριες...εχει πεσει ενα "παγωμα" μεχρι νεοτερας... :precry:
 
Βρήκα και στο internet από ποιο κουτί ήταν οι καουμπόυδες, μεξικάνοι και ο σερίφης.... να η φωτό. αλλά μάλλον έχω μπερδέψει κάποιες από τις φιγούρες με των ινδιάνων

attachment.php
 
Επειδή σε άλλο νήμα κάποιοι βιαστήκαν να φέρουν τα Χριστούγεννα :)

ορίστε και κάποιες εικόνες από το μέλλον...

5494_front.jpg

5494_back.jpg

5494_a.jpg

5494_b.jpg

5494_c.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και ξαφνικά, στο εντελώς άσχετο, ήρθε αυτό στα χέρια μου...

άντε τώρα να μαζεύω ΚΑΙ τα σχετικά!!

φωτογραφία0177.jpg

φωτογραφία0179.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σπυρακο κρυφτο γρηγορα μην το δει η Καμπια... :p :biglaugh:

Αντε...καλοριζικο και καλοπαιχτο!!!! :thumbup:
 
stayros είπε:
Σπυρακο κρυφτο γρηγορα μην το δει η Καμπια... :p :biglaugh:....
Είναι τυχερός που δεν ξέρω που μένει... Αλλά εδώ που τα λέμε τί να το κάνεις βρε αδερφέ το διαστημόπλοιο? Εσύ είσαι του μεσαιωνικού / βικτοριανού στυλ. Πέτα το (αλλά πες μου σε ποιον κάδο :p :p :p )

Ax.... αυτή η playmospace σειρά... Πόθος ανεκπλήρωτος.

Καλόπαιχτο Spybil :flower:
 
Άσε...μπελάδες στο κεφάλι μου έβαλα :biglaugh::biglaugh:
 
Τελικα το παταρι του μπατζανακη εκρυβε θησαυρους!!!! :thumbup:

Φανταζομαι οτι τα flashback θα ερχοντουσταν απανωτα!!!! :D
 
Τα παρακάτω που θα δείτε τα βρήκα σε μια μαύρη σακκούλα σκουπιδιών δίπλα στο κάδο απορριμάτων! Δε χρειάστηκε δεύτερη σκέψη όπως φαντάζεστε για να τα πάρω. Ας είναι καλά η ινδιάνικη σκηνή που προεξείχε και την πήρε το μάτι μου αλλιώς θα πήγαιναν στη χωματερή.

Ειδοποίηση: έχετε ένα μπουκαλάκι αιθέρα πρόχειρο :p

IMG_20140404_232935.jpg

IMG_20140405_002346.jpg

IMG_20140405_002339.jpg

IMG_20140405_000416.jpg

IMG_20140404_235416.jpg

IMG_20140404_235410.jpg

IMG_20140404_232945.jpg

IMG_20140405_003423.jpg

Τώρα μένει να βρω σε ποια σετ ανήκουν, να δω τι λείπει και αν είναι σιγά σιγά να τα συμπληρώσω. Οποιαδήποτε βοήθεια σχετικά με τα σετ (κωδικούς και εικόνες) ευπρόσδεκτη :)

Πάντως πρέπει να υπήρχε και άλλη σακκούλα με τα υπόλοιπα, αλλά δεν έψαξα :banghead:
 
Kambia είπε:
Τα παρακάτω που θα δείτε τα βρήκα σε μια μαύρη σακκούλα σκουπιδιών δίπλα στο κάδο απορριμάτων! Δε χρειάστηκε δεύτερη σκέψη όπως φαντάζεστε για να τα πάρω. Ας είναι καλά η ινδιάνικη σκηνή που προεξείχε και την πήρε το μάτι μου αλλιώς θα πήγαιναν στη χωματερή.
Πάντως πρέπει να υπήρχε και άλλη σακκούλα με τα υπόλοιπα, αλλά δεν έψαξα :banghead:
Γουατ ντα φανκ;;; Τα πεταξανε ετσι απλα; Ειναι και καινουρια....τελευταιων ετων δηλαδη. Οι ειδικοι ξερουν καλυτερα.

Δεν τα δινανε σε καμια οικονομικα στριμωγμενη οικογενεια τουλαχιστον!

Αντε μεγεια! Ριξε ενα γερο πλυσιμο...καλου κακου!

Αν δεν εψαξες πανε τα υπολοιπα...

Ασε.....εκανα και γω μια ωραια ανακαλυψη αλλα δεν μπορω να την ακουμπησω ακομα. Ισως και ποτε... :animeek:

Αλλα ελπιζω να βγαλω φωτογραφιες...

Ουτε να το σκεφτομαι δε θελω...
 
:sagonistopatoma:

DINO ---> TEZA !!!!! (Δεν είχα αιθέρα...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτά είναι ευρήματα. Ένα καλό πλύσιμο όπως είπε κι ο παρδαλός παραπάνω και βουρ για παιχνίδι και βιτρίνα.
 
Kambia μπράβο,είναι θησαυρός.Ειδικά η κοπελιά με τα πράσινα ρούχα,είναι τέλεια,είναι από 2 sets,από το set της ροζ σειράς με το ψαράδικο,ή από ένα set άγριας δύσης με άμαξα.
 
Ευτυχώς που σώθηκαν! Αν είναι δυνατόν να πετάει κάποιος τέτοια διαμαντάκια...
 
πππσσσσσς αυτά είναι :thumbup: Ήδη αναγνώρισα κάτι πειρατές :sta2 :p Καλόπαιχτα Kambia ;)
 
Τhanks παίδες. Ο Dίno συνήλθε? :D

Σταύρο ευχαριστώ για τη βοήθεια με τα σετ.

Πάντως το πρώτο που είπα όταν τα μάζεψα ήταν

"Μα είναι δυνατόν να πετάς playmobil?"

Τελικά οι μαμάδες terminator ακόμα υπάρχουν! Λυπάμαι το αγοράκι (γιατί η σακκούλα είχε και αυτοκινητάκια, πλαστικές φιγούρες και άλλα μικροπαιχνίδια) που τα "έχασε".
 
Kambia είπε:
Τελικά οι μαμάδες terminator ακόμα υπάρχουν!
Ζουν ανάμεσά μας..... :p

Kambia είπε:
Λυπάμαι το αγοράκι (γιατί η σακκούλα είχε και αυτοκινητάκια, πλαστικές φιγούρες και άλλα μικροπαιχνίδια) που τα "έχασε".
Θα έχει πλακα πάντως μετα απο χρόνια το παιδάκι αυτό να κάνει εγγραφή στο retromaniax κ να δει που κατέληξαν τα παιχνίδια του. :D Kambia φυλάξου :p
 
Πίσω
Μπλουζα