Playmobil. Τα δικά μας (ΟΧΙ στα κουτιά τους)

Μπορει να μην εχω playmobil τωρα αλλα η αγαπη μου γιαυτα παραμενει και παντα μαρεσει τρομερα να βλεπω τετοια πραγματα.Φανταστικος ο ζωωλογικος κηπος φιλε spybil πραγματικα ολα τα λεφτα :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ιωάννης1ος είπε:
να μην σας κουράζω πάρτε υπογλώσια καθήστε αναπαυτικά και δείτε το αλμπουμάκι μου!
Τα υπογλωσσια κανανε δουλεια για την ωρα. Αν ειχες την κοκκινη αμαξα μαλλον θα πηγαινα για εγκεφαλικο.
 
pardalotzatziki είπε:
Τα υπογλωσσια κανανε δουλεια για την ωρα. Αν ειχες την κοκκινη αμαξα μαλλον θα πηγαινα για εγκεφαλικο.
Φίλε Κώστα, την ήθελα και εγώ την κόκκινη άμαξα... την αγοράσαμε τώρα!!! το νέο μοντέλο... είχε τα γεννέθλια του ο Γιωργάκης μας στις 17 Σεπτέμβρη και μερικά από τα δώρα του που ήταν "μπλιαχ" τα αλλάξαμε δώσαμε και κάτι παραπάνω και πήραμε το βαλιτσάκι με τον πειρατή και τον κονκισταδόρα και την κόκκινη άμαξα! Εμείς του κάναμε δώρο τον μεγάλο καταυλισμό των Ινδιάνων! Τώρα μας λείπει το φρούριο...!!!

Το απόγευμα θα του δώσω και την άσπρη άμαξά μου! ...πρέπει να παίζονται... πάντα όμως με σεβασμό γιατί πονάνε και αυτά παιδακι μου! (έτσι του λέμε και τα προσέχει! :cheers:
 
Ιωάννης1ος είπε:
Φίλε Κώστα, την ήθελα και εγώ την κόκκινη άμαξα... την αγοράσαμε τώρα!!! το νέο μοντέλο... είχε τα γεννέθλια του ο Γιωργάκης μας στις 17 Σεπτέμβρη και μερικά από τα δώρα του που ήταν "μπλιαχ" τα αλλάξαμε δώσαμε και κάτι παραπάνω και πήραμε το βαλιτσάκι με τον πειρατή και τον κονκισταδόρα και την κόκκινη άμαξα! Εμείς του κάναμε δώρο τον μεγάλο καταυλισμό των Ινδιάνων! Τώρα μας λείπει το φρούριο...!!!Το απόγευμα θα του δώσω και την άσπρη άμαξά μου! ...πρέπει να παίζονται... πάντα όμως με σεβασμό γιατί πονάνε και αυτά παιδακι μου! (έτσι του λέμε και τα προσέχει! :cheers:
Αντε με το καλο να συμπληρωσετε το σετ! Εννοω την αμαξα του 80 ομως. Ισως καποτε την παρω...παλι.
 
pardalotzatziki είπε:
Αντε με το καλο να συμπληρωσετε το σετ! Εννοω την αμαξα του 80 ομως. Ισως καποτε την παρω...παλι.
ωχ ήταν και αυτή ένα από τα παιχνίδια σου που έχασες;

Σου έυχομαι φίλε σύντομα να την αποκτήσεις! Ο ψάχνων πάντα βρίσκει! :beer:

Την περασμένη βδομάδα εκεί που οδηγούσα βλέπω στην ανακύκλωση το κουτί του τσίρκου... χειρόφρενο και καταδρομικό ντου... :armed: αλλά ήταν σχεδόν άδειο... βρήκα εξαρτήματα και καταλογάκια και τις οδηγίες συναρμολόγησης... τα κράτησα και αυτά! (μόνο το κουτί δεν κράτησα... :wait2: )
 
<1ο Μπάμ> Η Κάμπια πέφτει ανάσκελα μολις είδε την άμαξα...

<2ο Μπαμ> Η Κάμπια ξαναπέφτει ανάσκελα μόλις διάβασε το spoiler

Αυτή την άμαξα λες παρδαλέ?
attachment.php
 
Ιωάννης1ος είπε:
Την περασμένη βδομάδα εκεί που οδηγούσα βλέπω στην ανακύκλωση το κουτί του τσίρκου...
:thumbup: ............

Kambia είπε:
Αυτή την άμαξα λες παρδαλέ?
Αυτη λιγα χρονια πισω, με το μικρο καουμπ. καπελο και τα σταθερα χερια :D
 
Βρήκα και τον Διαστημικό σταθμό μου!!!

Φίλοι μου καθήστε αναπαυτικά πάρτε βαθιες ανάσες και απολάυστε: http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=2914

Προβολή συνημμένου 115189

κ. Σκότυ διακτίνησε μας...! προορισμός παιδική ηλικία!!!Προβολή συνημμένου 115190


Χθες από τον ενθουσιαμό μου(λέμε τώρα...) πόσταρα εκ παραδρομής την άμαξα μου στο θρεντ "τα playmobil μας χωρις κουτί"... επίσυνάπτω εδώ ξανά το σχετικό άλμπουμ!!! :2beers:



Προσωπικά πιστέυω ότι αυτός ο Διαστήμικος Σταθμός είναι ο καλύτερος της Playmobil!!! Χωράει πολλούς αστρονάυτες και πετάειιιι!!!...

2014-09-26 03.29.13.jpg

2014-09-26 03.09.37.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
O Σκοτυ εκανε καλη δουλεια, νομιζω εφτασα :D

Μονο 1055δρχ; Φτηνο για κουτι με οχημα και φιγουρες. Κανω λαθος;
 
την είχα την άμαξα αυτή μαζί με το κιτρινοπράσινο «σαλούν»! Δεν υπάρχει ούτε κομματάκι τώρα, όφου.... :(
 
pardalotzatziki είπε:
O Σκοτυ εκανε καλη δουλεια, νομιζω εφτασα :D
Μονο 1055δρχ; Φτηνο για κουτι με οχημα και φιγουρες. Κανω λαθος;
Μην ξεχνάς φίλε ότι αγοράστηκε γύρω στο 1981-82... τότε το χιλιάρικο είχε μεγαλύτερη αξία! Επίσης το αγοράσαμε από τον Σκλαβ...τη που έκανε τότε καλύτερες τιμές... πάντως και εγώ παραξενέυτηκα με την τιμή τώρα που την ξαναείδα!

Από τις φωτογραφίες που είχε πάνω στο κουτί μου άρεσε (πάντα) αυτή που ναυπηγούν τον στόλο τους τα playmobil! :happyjump:
 
Τέλειο το φουσκωτό! Το είχα κ εγώ (μέσα στην μπανιέρα όλη την ώρα κ έπαιζα :p )
 
Τα νέα αποκτήματα:

Playmo 5067_Ruks Museum_front.jpg

Playmo 5067_Ruks Museum_back.jpg

Playmo 5067_Ruks Museum.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επειδή στο συγκεκριμένο σετ δεν βρήκα κουτί, λίγο παράδοξο μιας και βρήκα κουτιά Lyra που είναι παλαιότερα, κι επειδή νομίζω το συγκεκριμένο είναι λίγο μετά την εποχή της Lyra, ποστάρω την καλλιτεχνική μου διάθεση εδώ :p . Οφείλω να τονίσω ξανά την ποιότητα Playmobil και το αθάνατο μπαούλο!

Το σκηνικό είναι σούρουπο, στον καταυλισμό των πρωτοπόρων της αναζήτησης χρυσού, στους πρόποδες του όρους Κλόνταϊκ ( :D )

- Οι Χρυσοθήρες του Far West (Goldhunters 3747):

95Ft73l.jpg

hkWDaC4.jpg

RvWIR68.jpg

rKm7Coj.jpg

GrMmL2P.jpg

G2GwERj.jpg

6WvK0Fj.jpg

ImuCvKx.jpg

d3yCGIW.jpg

Yo0X1yn.jpg

g4qGFNm.jpg

Ja5Yi8L.jpg

7D26i5J.jpg

zv55Xe0.jpg

LMtB902.jpg

YIMPaNc.jpg

WzFqkfB.jpg

ZwKIgak.jpg

m7lbTen.jpg

m1J7NTL.jpg

aogR2te.jpg

76SgmMO.jpg

CZes7yb.jpg

LHI3QZN.jpg
 
Άλλο ένα απωθημένο των παιδικών μου χρόνων :( Έχεις κρατήσει κ το κουτί?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα