Playmobil. Τα δικά μας (ΟΧΙ στα κουτιά τους)

corollagr είπε:
Εχω μαζεψει τα play-big... Εχω κατι πυροσβεστες, ινδιανους, στρατιωτη, φουρνο και σχολειο... (αν θυμαμαι καλα)
Επισης, ξεχασα να αναφερω οτι εχω και κατι lego... ενα σπιτι με κηπο και ενα αεροπλανοφόρο.. αλλά ολα τα κομματια ειναι χυμα (βαριομουν να τα συναρμολογησω...ειδικα το αεροπλανοφορο)
Τοσα πολλα Play big;; Μπραβο...

Ανεβασε στα αντιστοιχα θεματα...δεν θυμαμαι αν εχει ξεχωριστο θεμα για Play big βεβαια.
 
Είναι υπέροχα.Δυστυχώς κι εγώ είχα κούτες αλλά μου τις πέταξαν.Πέρα από το αρχοντικό,τον κήπο,το μανάβικο,το ανθοπωλείο,τη σκηνή του βασιλιά, δεν έχω άλλα,και αυτά που έχω με ελλείψεις.Θα ανεβάσω όμως σε καμιά 15αριά μέρες,κάποια πρόσφατα που απέκτησα (κοπέλες βικτωριανής εποχής).

Ανέβασε playbig αν θες,εδώ που ανεβάζουμε κλώνους playmobil http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?28754-%CC%E1%FA%EC%EF%FD%EC%F0%E9%EB-%E1%EB%EB%E9%FE%F2-%E3%ED%F9%F3%F4%EF%DF-%EA%E1%E9-%F9%F2-monkeybil-%EA%E9%ED%DD%E6%E9%EA%EF%E9-%EA%EB%FE%ED%EF%E9-playmobil

Αλλιώς άνοιξε νέο θέμα.
 
Πριν από λίγες μέρες μια γνωστή αλυσίδα super market είχε έκπτωση στα παιχνίδια -30% και είπα ν' αρπάξω την ευκαιρία να μου κάνω ένα δώρο :D .

20151208_183904.jpg
 
Δε βρήκα τα ημερολόγια :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
 
ππππφφφφ στείλε βρε ένα μνμ :( Όταν ξαναβγάλουν την προσφορά θα κάνω μια βόλτα μήπως και τα βρω.
 
Καλορίζικα and1. Το δέντρο θα είναι πολύ πλούσιο φέτος :) .
 
Νέες προσθήκες στην συλλογή μου



Δυστυχώς της τελευταία φιγούρα από την ροζ σειρά την πέτυχα καταλάθος κ αυτό γιατί ξέχασα ότι υπάρχουν 2 φιγούρες με χοντρό φουστάνι.

[edit] έγινε η μεταφορά [edit]

No1.jpg

No2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλεια είναι η κοπέλα με τα τραπουλόχαρτα.Θα προσπαθήσω να την πετύχω όπως και την πριγκήπισσα.Τα υπόλοιπα δεν μου αρέσουν.
 
thebest20 είπε:
Θα προσπαθήσω να την πετύχω όπως και την πριγκήπισσα.
Την πρώτη θα την καταλάβεις από το στέμα ενώ την δεύτερη από το σκίπτρο.

stayros είπε:
Τα top κομματια πετυχες.... :D

Καλοπαιχτα,Αντρικο! :thumbup:
Ευχαριστώ Σταυρή :D Τώρα πάμε για τους πειρατές ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μερικές αγορές που έκανα πρόσφατα :D

fetch







Ένα 3550 το οποίο θα πάει υπερ πίστεως και πατρίδος :p


  •  
     
    και για το τέλος το θρυλικό 3750 σε εξαιρετική κατάσταση το οποίο με περιμένει να το συναρμολογήσω






Ήταν απωθημένο των παιδικών μου χρόνων κ επιτέλους το απέκτησα. Το κακό είναι ότι κατα την αποσυναρμολόγηση ο πωλητής έσπασε καταλάθος έναν σύνδεσμο αλλά σκέφτηκα μια λύση που μπορεί κ να πετύχει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλεια τα πειρατικά καράβια και μοιάζουν μεταξύ τους!Το 3550 δεν έχει κατάρτια?
 
Έχει απλά ξέχασα να βάλω την φώτο. Τσέκαρε το προηγούμενο ποστ μου, είναι οκ ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι καλούδια βλέπουν τα μάτια μου!

Δεν το λες "μερικές αγορές" αυτό πάντως. Το λες σούπερ αγορές :D

To 3550 γιατί θα πάει υπέρ πίστεως;
 
Τι μερικες ρε συ Αντρικο....πλακα μας κανεις???!!!! :eek:

Εδω αποκτησες ολοκληρο στολο!!!!!!!! :burn:

Καλοριζικα φιλαρακι!!!!! :thumbup:



Απο την μια ο ενας εχει ξεσκιστει στα επιτραπεζια,απο την αλλη ο αλλος αποκτησε ολοκληρο στολο......

Ε....ποσα να αντεξω πια ο δυσμοιρος!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
Kambia είπε:
To 3550 γιατί θα πάει υπέρ πίστεως;
Θα το χρησιμοποιήσω για ανταλλακτικά για το παλιό μου καράβι διότι υπάρχουν κάποιες ελλείψεις.

stayros είπε:
Τι μερικες ρε συ Αντρικο....πλακα μας κανεις???!!!! :eek:
Εδω αποκτησες ολοκληρο στολο!!!!!!!! :burn:
Σ ευχαριστώ πολύ Σταυρή! Ασε γιατί κ γω την ώρα που τα έστηνα για να τα φωτογραφίσω έπαθα ένα μικρό σοκ.

stayros είπε:
Απο την μια ο ενας εχει ξεσκιστει στα επιτραπεζια,απο την αλλη ο αλλος αποκτησε ολοκληρο στολο......

Ε....ποσα να αντεξω πια ο δυσμοιρος!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Αυτός δεν πιάνεται, είναι εκτός συναγωνισμού :p
 
Πειρατικό καράβι 3550





Μετά από χμμ 26 χρόνια που έχω το καράβι δεν περίμενα με τίποτα να το ξαναφέρω στην αρχική του κατάσταση. Ήταν ένα ερείπιο κ τώρα νομίζω ότι είναι έτοιμο να σαλπάρει κ πάλι :p Το μόνο που μου λείπει είναι η πορτοκαλι σημαία αλλά δεν βαριέσαι κ έτσι δείχνει μια χαρά :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα