Playmobil. Τα δικά μας (ΟΧΙ στα κουτιά τους)

Kambia είπε:
Γιατί τα playmospace είναι κάτι που δε βρίσκεις πολύ εύκολα και κυρίως όχι σε τέτοιες τιμές!

Με γειές :)
Ωραία.. Έτσι από περιέργεια, πόσο κυμαίνεται η τιμή κατά μέσο όρο γι αυτό που είδατε στις φωτογραφίες, μπορεί κάποιος expert να μου πει? Έστω και με π.μ.

Ευχαριστω

edit: τώρα που έμαθα πως λέγεται τουλαχιςτον, είδα στο ebay τιμές.. Περίπου 40?...

Αρα.. κάτι κάναμε!! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γύρω στα 50 ευρώ το λιγότερο,μπορεί και 100 ευρώ!Πολύ καλή τιμή το πήρες.Αν και δεν μου αρέσει αυτή η σειρά (είχα μόνο τον άσπρο αστροναύτη μικρός),ήταν από τις κορυφαίες στα 80s.
 
thebest20 είπε:
Γύρω στα 50 ευρώ το λιγότερο,μπορεί και 100 ευρώ!Πολύ καλή τιμή το πήρες.Αν και δεν μου αρέσει αυτή η σειρά (είχα μόνο τον άσπρο αστροναύτη μικρός),ήταν από τις κορυφαίες στα 80s.
Επιτέλους, κάποιος απάντησε!! (εκτός απο την kambia) :)

Στο ebay εγώτο βρηκα απο 33? - 40+?.. Γιατι τέτοια διαφορά εσύ;

Το βρηκα και στο κουτί του κλειστό στα 80?...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι,με το κουτί του 50 ως 100 ευρώ,παρέλειψα να το γράψω!!!!!
 
Καλημέρα Παιδιά! Σας επισυνάπτω τις παρακάτω φωτό σχετικά με την συντήρηση έργων τέχνης!

Και σχετικά με τον διαστημικό σταθμό είναι καταπληκτικός ακόμα και σήμερα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ανεβάζω τους νεονύμφους μαζί με μερικές άλλες φιγούρες - καλεσμένους στο γάμο!!!!!
 
viking4a είπε:
Ωραία.. Έτσι από περιέργεια, πόσο κυμαίνεται η τιμή κατά μέσο όρο γι αυτό που είδατε στις φωτογραφίες, μπορεί κάποιος expert να μου πει? Έστω και με π.μ.

Ευχαριστω

edit: τώρα που έμαθα πως λέγεται τουλαχιςτον, είδα στο ebay τιμές.. Περίπου 40?...

Αρα.. κάτι κάναμε!! ;)
Στο ebay τα βρισκεις ειτε πολυ φθηνα ειναι αλλά με υπερβολικα εξοδα ειτε πολυ ακριβα και επισης με αρκετα τα μεταφορικα.. Επισης βρισκεις πολλα καινουργια κομματια (του τρεχοντος ετος) σε αρκετα μεγαλυτερη τιμη απο το skroutz (χωρια τα υπερβολικα εξοδα). Πραγματικα, δεν εχω βρει καποια καλη ευκαιρια...

Προς ολους.... Μονο απο ebay αγοραζετε;
 
corollagr είπε:
Στο ebay τα βρισκεις ειτε πολυ φθηνα ειναι αλλά με υπερβολικα εξοδα ειτε πολυ ακριβα και επισης με αρκετα τα μεταφορικα.. Επισης βρισκεις πολλα καινουργια κομματια (του τρεχοντος ετος) σε αρκετα μεγαλυτερη τιμη απο το skroutz (χωρια τα υπερβολικα εξοδα). Πραγματικα, δεν εχω βρει καποια καλη ευκαιρια...

Προς ολους.... Μονο απο ebay αγοραζετε;
Εμείς έχουμε αγοράσει καινούρια (στοκ) την πυραμίδα από Γερμανία μέσω άμαζον ~110? περιλαμβάνοντας και τα μεταφορικά! Μας την "έφερε" ο Αϊ Βασίλης στον Γιώργο πριν 4 χρόνια!

Μα για τα διοραματάκια μου κανείς να μην πει τίποτα... :cry:
 
Ιωάννης1ος είπε:
Μα για τα διοραματάκια μου κανείς να μην πει τίποτα... :cry:
Γκρινιάρη...

Ωραιότατα είναι. Συντήρηση εικόνας και συντήρηση υφάσματος :) H μπατονέτα όμως λίγο μεγάλη βγήκε΄.
 
Kambia είπε:
Γκρινιάρη...

Ωραιότατα είναι. Συντήρηση εικόνας και συντήρηση υφάσματος :) H μπατονέτα όμως λίγο μεγάλη βγήκε΄.
Ναι όντως μεγαλούτσικη βγήκε λόγο έλλειψης χρόνου! Να σας εξηγήσω καλύτερα πως έγιναν:
Μια συνάδελφος μου έφερε τα playmobil της κόρης της

:hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah:​



και στο διάλειμα έφτιάξα αυτά τα διοραματάκια τα φωτογράφησα, τύπωσα από μια φωτο οι οποίες αναρτήθηκαν στις πόρτες δίπλα από τους αντίστοιχους τίτλους των γειτονικών μου εργαστηρίων!

Τώρα οι υπόλοιποι συνάδελφοι (όσοι παραμένουν παιδιά) μου ζητούν να τους φτιάξω και άλλα... Είναι να μην κάνεις την αρχή... Στο δικό μου εργαστήριο το άβαταρ μας το έφτιαξε μια συνάδελφος που αρχικά είχε την ιδέα! (αν μου το επιτρέψει θα σας την δείξω!)

(Μόλις κάτσω στο λαπτοπ!)

Επανέρχομαι με φωτογραφίες της δωρεάς! :hurrah: (Μόλις κάτσω στο λαπτοπ!)

δεν άργησα και πολύ :headbang:









IMG_20160726_101840.jpg

IMG_20160726_101642.jpg

IMG_20160726_104900.jpg

IMG_20160726_101718.jpg

IMG_20160726_101718.jpg

IMG_20160726_105043.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια χαρά εξηγήθηκε η συνάδερφος!

Σου μένουν τώρα τα εργαστήρια μετάλλου, μικροτεχνίας, πέτρας...
 
Τέλεια είναι!Τη νεράιδα με τα φούξια μαλλιά την απέκτησα την προηγούμενη εβδομάδα από συλλέκτη,και πρέπει να είναι από ακριβό σετάκι.
 
Πήρα κι αυτό το σετάκι (Ο ναυαγοσώστης είναι δώρο από συλλέκτη)
 
Καλό δεκαπεντάυγουστο σε όλους!!! ;)



Οι πειρατές κάνουν ποδήλατο στον Περίβολο της Σαντορίνης!




image_142433.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν εχω δυνατοτητα "παραθεσης"

thebest20 δεν στελνεις κανα τηλεφωνο απο τους συλλεκτες μηπως εχουν και κανα playmobil σε θεμα western;
 
Οι σημερινές μου παραλαβές!
 
Σημερινή παραλαβή

fetch


http://retromaniax.gr/applications/core/interface/file/attachment.php?id=163571
 

Συνημμένα

  • .jpg
    .jpg
    4,9 KB · Προβολές: 0
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναφορικά με το αρχοντικό (5300) που είχα παρουσιάσει, βρήκα και μερικές φωτογραφίες από την κατασκευή του, καθώς επίσης από χριστουγεννιάτικο ημερολόγιο Playmobil που είχε φόντο-θέμα το αρχοντικό. Το είχα φέρει για την κόρη μου και κάθε μέρα του Δεκεμβρίου (έως τις 24.12) άνοιγε ένα κουτάκι που είχε μέσα φιγούρες ή/και αντικείμενα Playmobil, οπότε σχηματιζόταν το χιονισμένο τοπίο.Το είχαμε χρησιμοποιήσει το 2006, όμως δεν θυμάμαι αν ήταν παλαιότερο.

Παραθέτω σχετικές φωτογραφίες.





















2.jpg

3.jpg

7.JPG

4.jpg

6.JPG

1.jpg

5.JPG

9.JPG

8.JPG

10.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα