Playmobil. Τα δικά μας (ΟΧΙ στα κουτιά τους)

παιδια καλησπέρα!! το καλοκαιρι τελειωνει σιγα σιγα, οποτε πρεπει να βρουμε δουλιτσα για το χειμωνα...ξερει κανεις καποιο μαγαζι/παλαιοπωλειο στην Αθηνα, που να πουλαει μεταχειρισμενα playmobil???
 
Υπέροχο το αρχοντικό και διαχρονικότατο,είσαι πολύ τυχερός που το έχεις σε καλή κατάσταση.Έχω κι εγώ το 5305 και χαίρομαι που μεγάλωσα με αυτό.

Ότι θέματα έχεις από τη σειρά του αρχοντικού (φιγούρες,αμάξια κλπ) μπορείς να τα ποστάρεις;
 
thebest20 είπε:
Υπέροχο το αρχοντικό και διαχρονικότατο,είσαι πολύ τυχερός που το έχεις σε καλή κατάσταση.Έχω κι εγώ το 5305 και χαίρομαι που μεγάλωσα με αυτό.Ότι θέματα έχεις από τη σειρά του αρχοντικού (φιγούρες,αμάξια κλπ) μπορείς να τα ποστάρεις;
Ευχαριστώ πολύ! Είναι το αγαπημένο της κόρης μου και το διαφυλάξαμε καλά. Θυμάμαι, της είχα πάρει μερικά σετ από τη ροζ σειρά για τον εμπλουτισμό του, αλλά πρέπει να είναι συσκευασμένα με το σπίτι σε μία τεράστια κούτα. Θα ρωτήσω την κόρη μου και θα επανέλθω.
 
Monsieur1 είπε:
παιδια καλησπέρα!! το καλοκαιρι τελειωνει σιγα σιγα, οποτε πρεπει να βρουμε δουλιτσα για το χειμωνα...ξερει κανεις καποιο μαγαζι/παλαιοπωλειο στην Αθηνα, που να πουλαει μεταχειρισμενα playmobil???
Παρακαλώ όλες οι απαντήσεις να δοθούν μέσω πμ, για να μην έχουμε θέματα με διαφήμιση εμπόρων / καταστημάτων. Thanks! :)
 
D@redevil είπε:
Παρακαλώ όλες οι απαντήσεις να δοθούν μέσω πμ, για να μην έχουμε θέματα με διαφήμιση εμπόρων / καταστημάτων. Thanks! :)
Με ενδιαφερει και εμενα...Ας μου στειλει καποιος πμ
 
Monsieur1 είπε:
παιδια καλησπέρα!! το καλοκαιρι τελειωνει σιγα σιγα, οποτε πρεπει να βρουμε δουλιτσα για το χειμωνα...ξερει κανεις καποιο μαγαζι/παλαιοπωλειο στην Αθηνα, που να πουλαει μεταχειρισμενα playmobil???
Με ενδιαφερει και εμενα..Ας στειλει καποιος πμ.
 
Είδα σήμερα στο φλο μια κούτα με πρπ 200 τμχ. μεςα και απο περιέργεια ρώτησα ποσο τα έδινε, για να σας πω εδώ, καθώς εγώ δε μαζεύω...

Με είπε 50? κι όταν τσινισα (πάντα το κάνω, ειναι κανόνας στα παζάρια) ,με είπε 40?..

Ξανατσινισα και έφυγα...

* επίσης είδα παρα πολλά οχήματα, αυτοκινούμενα, τελεφερίκ, αεροπλάνα, διαστημόπλοια κτλ..δε ρώτησα γι αυτά.. Έχω βαρεθεί να βλέπω playmobil, ευτυχώς δε μαζεύω απο δαύτα,γιατι αλλιώς....
 
Βρήκα κι αυτά από συλλέκτη.Υπέροχα κυρίως τα βικτωριανά!

p1.jpg

p2.jpg

p3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
p4.jpg

Από άλλο συλλέκτη αυτό το πακετάκι,τα φορέματα τα πρόσθεσα εγώ επειδή μου περίσσευαν.

p4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πριν από πολύ καιρό είχα βρει το κτήριο της αστυνομίας από τον κωδικό 5013 σε έναν κάδο ανακύκλωσης.

Ότι μπόρεσα έσωσα. Σε μια πρώτη απόπειρα να το στήσω διαπίστωσα πως έλειπαν κομμάτια από το πάτωμα, ένα κομμάτι της σκεπής και 3 κομμάτια του τοίχου της φυλακής.

Σήμερα σε μια ανασκαφή στα κουτιά μου, το έβγαλα στην επιφάνεια και είπα να δω τί άλλα περισσευούμενα κομμάτια που έχω καταδιαστήματα βρει και ένα κομμάτι από πάτωμα που αγόρασα πρόσφατα θα μπορούσαν να μου ολοκληρώσουν το κτήριο. Το αποτέλεσμα ικανοποιητικό ώστε να το χαίρεται η κόρη μου που μου το άρπαξε με τη μία από τα χέρια :D



Αν κάποια στιγμή βρω τα "δικά" του κομμάτια θα τα αποκαταστήσω.

nocode20140519204704123.jpg

20160925_114341.jpg

20160925_113828.jpg

20160925_113818.jpg
 
Μια χαρά είναι και έτσι,μπράβο που το βρήκες!Τώρα μένει να βρεις επιπλάκια πχ γραφείο καρέκλες και κρεβάτι για το κελί.
 
...

p5.jpg

p6.jpg

p7.jpg

p8.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
p9.jpg

Σημερινή παραλαβή,και τα φορέματα από το 4781

p10.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νέα παραλαβή

p1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20...ξανανεβασε σε παρακαλω την φωτο γιατι δεν φαινεται τιποτα! :)

Αυτο το post θα αυτοκαταστραφει μετα την αποκατασταση της φωτο... :D
 
33ub9s7.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα