Playmobil (νέες κυκλοφορίες)

Thank you...

Από τον κατάλογο εξαρτημάτων δεν ακούστηκε τίποτα;;
 
Ακόμα τίποτα αλλά όπου να 'ναι θα βγει κ αυτός ;)
 
Αυτός όμως είναι ο Γερμανικός κ για κάποιο λόγο δεν συμβαδίζουν απόλυτα με τον Ελληνικό. :xm: Για παράδειγμα στον Γερμανικό υπήρχε το 4294 ενώ στον δικό μας δεν υπήρχε ;)
 
and1 είπε:
Αυτός όμως είναι ο Γερμανικός κ για κάποιο λόγο δεν συμβαδίζουν απόλυτα με τον Ελληνικό. :xm: Για παράδειγμα στον Γερμανικό υπήρχε το 4294 ενώ στον δικό μας δεν υπήρχε ;)
Παντως πανω κατω μια πρωτη γευση την πηρες. :sta2

Το καλο που τους θελω παντως ειναι να υπαρχουν το ραντσο και η σκουνα στον καταλογο, αλλιως.... :armed:
 
Αυτά από το DS Store του Γερμανικού καταλόγου που λείπουν από τον Ελληνικό,θα τα έχουμε του χρόνου.Έτσι γίνεται πάντα.Επίσης σε κάποια ανεβαίνουν οι τιμές τους και σε κάποια μειώνονται,το ίδιο γίνεται και στην Ελλάδα την επόμενη χρονιά.

+ Μικρό ξενοδοχείο.Ωραίο αλλά με αρκετά τσιμπημένη τιμή στα 80 ευρώ.Είναι εκτός καταλόγου αλλά υπάρχει σε Γερμανία,Ισπανία και ΗΠΑ.

91k7PZTVfcL._SL1500_.jpg

91P6wcEFyZL._SL1500_.jpg

91pIm-7klsL._SL1500_.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νέα βαλιτσάκια,θα κυκλοφορήσουν μέσα 2014 στην Ελλάδα.Η τιμή του καθενός είναι 9,99.

5608.jpg

5609.jpg

5611.jpg
 
Από τώρα μπορούμε να εξαιρέσουμε το ροζ! :p

Τα υπόλοιπα τα γλυκοκοιτάζω! :dribble:
 
To ροζ πιο πολύ μοιάζει με polly pocket παρά με playmobil. Το πρώτο πες πως ήδη το έχει πάρει η kambia :p :p:p
 
Εγώ αντιθέτως θεωρώ το ροζ καλύτερο γιατί έχει περισσότερα εξαρτήματα και με αυτά τα ρούχα μπορούν να ντυθούν πολλές,για διοράματα που έχουν σχέση με ζωή στην πόλη.Με ξενερώνει που το βαλιτσάκι είναι ροζ και μερικά από τα εξαρτήματα.Θα τα ήθελα σε πιο ουδέτερα χρώματα και μακάρι να βγάλουν και ρούχα για άντρες!
 
Νέος Ελληνικός κατάλογος εξαρτημάτων. Σε κάποια γράφει κ τιμές ;) Παρατήρησα ότι τα κανόνια στη σκούνα είναι νέου τύπου κ όχι τα παλιά που έβαζες την μπίλια κ τραβούσες το έμβολο :angry:
 
Μου κάνει εντύπωση που ενώ έχουν καταργηθεί το σχολείο,το νοσοκομείο και η διώροφη βίλα,συνεχίζουν να υπάρχουν ακόμα οι επεκτάσεις τους.Η επέκταση του εμπορικού κέντρου πολύ καλή τιμή,άραγε με πολλές επεκτάσεις,φτιάχνεται εκ νέου ένα εμπορικό κέντρο?Όσο για τα πιο κλασικά sets βλέπω ότι κάθε χρόνο ανεβαίνουν οι τιμές τους (πχ μεσαιωνικά σπίτια)
 
and1 είπε:
Νέος Ελληνικός κατάλογος εξαρτημάτων.
Αντε ντε...αυτα ειναι!!!!! :thumbup:

and1 είπε:
Σε κάποια γράφει κ τιμές ;)
Οι οποιες "τσουζουν" λιγακι....:precry2:

and1 είπε:
Παρατήρησα ότι τα κανόνια στη σκούνα είναι νέου τύπου κ όχι τα παλιά που έβαζες την μπίλια κ τραβούσες το έμβολο :angry:
Παρε "δανεικα" απο κανενα πειρατικο... ;)
 
Είδα και τον κατάλογο του 2015,αυτών δηλαδή που κυκλοφορούν στη Γερμανία,τώρα.Έχει επιπλέον έναν παιδικό σταθμό,ο οποίος είναι ένα κτίριο φορτωμένο με βλακείες,όπως κλόουν,μικρή πισίνα με μπάλες κλπ,ενώ στο ισόγειο μπορούν να μπουν έπιπλα κανονικά.Επίσης βγήκε νέο τεράστιο μοντέρνο σπίτι το οποίο φαίνεται πολύ εξελιγμένο,αν και ο πάνω όροφος είναι ροζ,ταιριάζει περισσότερο με το θέμα του εμπορικού κέντρου.Όταν τα βρω σε καλή ανάλυση θα τα βάλω και εδώ.
 
thebest20 είπε:
Όταν τα βρω σε καλή ανάλυση θα τα βάλω και εδώ.
Οχι πριν τα παρουσιασει η "μαμα" επισημα! :)

Ασε το τι κυκλοφορει δεξια κι αριστερα στο facebook κλπ...

Κι εγω τα εχω δει,αλλα περιμενω την επισημη παρουσιαση και μετα! ;)

Στο λεω με σιγουρια γιατι βρηκα φωτο απο το νεο καστρο και την παρουσιασα στο Tricornejock αλλα μου την διεγραψαν! :(

Οριστε και η απαντηση που μου εδωσαν...

Hello Steve, 


these is from the new knights series for the second half 2014. In two weeks



after the toyfair 2014 we can present all the new sets for this year.


 


I think on this facebook page they will also remove the picture
 
Είδα κ γω ένα καινούριο κάστρο στο facebook αλλα δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο. Εντύπωση μου έκανε το ένα πράσινο χμμ ork να το πω? Τεσπα κάτι τέτοιο.
 
Πίσω
Μπλουζα