Playmobil (νέες κυκλοφορίες)

and1 είπε:
Είδα κ γω ένα καινούριο κάστρο στο facebook αλλα δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο. Εντύπωση μου έκανε το ένα πράσινο χμμ ork να το πω? Τεσπα κάτι τέτοιο.
Aκριβως το ιδιο λεμε Αντρικο! ;)
 
Πάντως βλέπω ότι αντιγράφουν τα LEGO.Η νέα βίλα είναι ίδια με αυτή των LEGO Friends,o παιδικός σταθμός θυμίζει κάτι από τα LEGO Duplo,και οι ? φιγούρες ξεκίνησαν πρώτα από τα LEGO.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20 είπε:
Όντως δεν θεωρείται exclusive.Exlusive πχ μπορεί να θεωρηθεί το σχολείο 3L24 που κυκλοφόρησε με επιπλέον θρανία και φιγούρες.
Εχχχχμμμμ....Σωστος....αλλα,μονο που το ποσταρες σε λαθος thread... :eek: :nervous:
 
Πήρα μια γεύση κ απο τα υπόλοιπα θέματα κ νομίζω ότι βιάζονται εκεί στην playmobil :xm:
 
Συνήθως 2-3 χρόνια κρατάει το κάθε θέμα,στον κατάλογο,μετά γίνεται update με διαφορετικά χρώματα/φιγούρες.Και μάλιστα κάποια όπως τα Special ή κάποιες νεράιδες που βγήκαν πέρυσι στη Γερμανία,κράτησαν 1 χρόνο,φέτος δεν υπάρχουν.Όπως και οι μηχανές,και τα άλογα,καταργήθηκαν τα παλιά και κυκλοφόρησαν νέα θέματα.
 
Κάποτε κρατούσαν πολύ περισσότερο, 6 με 7 χρόνια αν θυμάμαι καλά. Ίσως έχει να κάνει με τις πωλήσεις κ γενικά τι απήχηση έχει το κάθε θέμα. Btw κάποια καταστήματα έχουν κάνει ήδη παραλαβή των νέων playmobil. Πήρα κ τον κατάλογο να του ρίξω μια ματιά ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από σήμερα μπορούμε να ανεβάζουμε photos τις νέες κυκλοφορίες του 2015!!!Ήδη ανέβασαν στο playmofriends κάποιες σελίδες από τον κατάλογο,όταν ολοκληρωθούν θα τις ανεβάσω κι εγώ.Πάντως γράφει και "ενδεικτικές" τιμές ο νέος κατάλογος,και από ότι πρόσεξα,κάποια sets που ήδη έχουν κυκλοφορήσει και κυκλοφορούν και στην Ελλάδα (στον ολοκληρωμένο κατάλογο που είδα στο facebook),έχουν ίδιες τιμές και εδώ,με διαφορά 1-2 ευρώ ακριβότερα ή φθηνότερα!!!!!

Mέχρι στιγμής αυτά έχουν ανέβει στο playmofriends

6001_zps49fe9632.jpg

zXIng1c.jpg

4940_zps56335a0e.jpg

5588_5589_5590_zpsfb26a743.jpg

6000_zpsdc0decef.jpg

3z5Fosf.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτο που εχω να πω -ειδικα για τα καστρα - ξαναζεσταμενο φαγητο.

Μερικες τροποποιησεις στα ηδη υπαρχοντα και ξανα μανα στην αγορα.

Ασε που φαινονται να ειναι ενιαια κομματια! 30-40 κομματια στο κουτι και γεια σας.... :tsktsk:

Eυτυχως που το Troll βγαινει σε σετακι μονο του μαζι με δυο νανους. :D

Συγνωμη...αλλα οσο αφορα τα μεσαιωνικα,θα μεινω στο παλιο καλο Steck System!!! :)
 
Επίσης μπορείτε να πάρετε μια γεύση κ εδώ

Η νέα σειρά με τα κάστρα μου έκανε πάρα πολύ καλή εντύπωση :) . Οκ μπορεί να μην είναι με το παλιό κούμπωμα (κακώς) αλλά αυτό το ξαναζεσταμένο φαγήτο χμμ τρώγεται :p Αν προσέξετε, στα κάστρα υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά κ δείχνουν ωραία. Σε σχέση με την προηγούμενη , αυτή η σειρά είναι πολύ καλύτερη(για τα δικά μου γούστα) . Επίσης επέστρεψε το φάντασμα αλλά πιο εξελιγμένο ;) Αυτά που μου έκαναν κάκιστη εντύπωση είναι η νέα φάτνη κ οι 3 μάγοι. Εκτός του ότι οι φιγούρες δείχνουν χάλια δεν κατάλαβα τον λόγο να βγάλουν 2 νέες version κ μάλιστα τόσο νωρίς. Τον ένα μάγο αν του βάλεις ένα θυμωμένο πρόσωπο θα είναι ίδιος ο Jafar :p Ωραία βρήκα τα υπολοιπα Χριστουγεννιάτικα sets αλλά τώρα 10? το έλκυθρο ? :nono: :nono: :nono: Με τα υπόλοιπα σας αφήνω να παίξετε εσείς :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από Χριστουγεννιάτικα,το μόνο αγαπημένο μου είναι η οικογένεια με χριστουγεννιάτικο δέντρο και τα δώρα.Έχει 22 ευρώ αλλά το δέντρο ανάβει.Επίσης μ'άρεσε ο παιδικός σταθμός και η βίλα,αν και απεχθάνομαι τα ροζ χρώματα (προφανώς θα βγει και extra επέκταση όπως επίσης αυτά ενώνονται με παλιότερα κομμάτια,οπότε μπορεί να αποφευχθεί το πολύ ροζ).Οι τιμές σε αυτά που μ'αρέσουν είναι αρκετά νορμάλ.Τα άλλα δεν.Αυτό με το troll έχει 17 ευρώ.Επίσης τα κάστρα δεν μ'αρέσουν.Αν αυτό το σπιτάκι που έχει το κάστρο,πωλούνταν ξεχωριστά,μαζί με τις φιγούρες και τα εξαρτήματα,τότε θα ήταν πολύ καλή ιδέα για custom.
 
Από τις figures 6 είναι διπλοπρόσωπες ο Top Agent και η μάγισσα.Βέβαια η μάγισσα και πάλι είναι χάλια γιατί έχει πράσινο κεφάλι.Από ότι κατάλαβα,βγάζουν διπλοπρόσωπες αυτές που είναι πιο τρομακτικές ή αντιαισθητικές φάτσες (πχ μάγισσες,σκιάχτρο,top agents & rockstar,popstar,skater,φυλακισμένος) και αυτό μάλλον το κάνουν για να μην τρομάζουν τα παιδιά.Ενώ πχ οι νεράιδες που έχουν 1 πρόσωπο είναι γλυκές φάτσες,παρόλο που είναι σαν animated,είναι κάτι οικείο στα παιδιά.
 
Ένα βιντεάκι απο την έκθεση παιχνιδιών στην Νυρεμβέργη

 
Πόσο τέλεια sets η βίλλα,ο παιδικός σταθμός και το λούνα παρκ.Εκείνο που με ξενερώνει απίστευτα είναι ότι στο λούνα παρκ όλα δουλεύουν με μπαταρίες :( ,όπως επίσης περιττό και το δωμάτιο με τα φορέματα στη βίλα,βέβαια αξίζουν οι ντουλάπες του,και σε εκείνο το χώρο μπαίνει άνετα το μπάνιο :D .Όσο για τα ροζ χρώματα,system x είναι όλα,και προφανώς μπορούν να αφαιρεθούν αυτοί οι τοίχοι και να μπουν άλλοι στη θέση τους,οι τοίχοι της προέκτασης είναι ισάξιοι σε μέγεθος με τους ροζ τοίχους,οπότε μικρό το κακό.Και λογικά θα υπάρξει κι άλλη προέκταση στο DS Store.Ελπίζω να βγει και προέκταση για τον παιδικό σταθμό.Διθέσια τα 2 νέα αμάξια :( ,έχει καιρό να βγει οικογενειακό αυτοκίνητο.Βέβαια μπορεί να παίξει το σενάριο ότι η οικογένεια έχει 2 αμάξια,και το άσπρο cabrio με τα ροζ καθίσματα το οδηγεί η μητέρα και παίρνει το ένα παιδί,και το πράσινο αμάξι ο άντρας,έχοντας το άλλο παιδί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να χαρώ εγώ customising thebest20 :D Ομολογώ ότι θα με βρεις σύμφωνο σχεδόν σε όλα!
 
Σήμερα που ξανακοίταζα το λούνα παρκ κατάλαβα ότι δεν μ'αρέσει,τα μοναδικά sets που αξίζουν από αυτή τη σειρά είναι το καρουζέλ,η καντίνα και ο κλόουν με τα μπαλόνια.Τα υπόλοιπα πολύ ηλεκτρονικά,ψεύτικα μου φαίνονται.

Από τα νέα special μ'αρέσει η τραγουδίστρια που παραλαμβάνει το χρυσό δίσκο της,φαίνεται λαϊκή τραγουδίστρια από το ντύσιμο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20 είπε:
Σήμερα που ξανακοίταζα το λούνα παρκ κατάλαβα ότι δεν μ'αρέσει,τα μοναδικά sets που αξίζουν από αυτή τη σειρά είναι το καρουζέλ,η καντίνα και ο κλόουν με τα μπαλόνια.Τα υπόλοιπα πολύ ηλεκτρονικά,ψεύτικα μου φαίνονται.
Κατι παρομοιο ελεγα κι εγω οταν ειχε κυκλοφορησει η Βικτωριανη σειρα "1900"....

-"Ελα,μωρε τωρα...με σειρα για κοριτσια θα ασχοληθω"... :eviltongue:

Τα χρονια περασαν,η σειρα καταργηθηκε, εγινε πλεον απο τις πιο σπανιες,δυσευρετες και ακριβες

και βλαστιμαω την ωρα και την στιγμη που δεν ασχοληθηκα μαζι της..... :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Απο Βικτωριανα κατι σκορπια μονο... :(

Γι αυτο καλε μου best...ποτε μην λες ποτε... ;)
 
Όχι,η βικτωριανή σειρά ήταν άλλο όπως και τα μεσαιωνικά.Γενικά τα παλιά από όλες τις σειρές τα κοίταζα με δέος!!!!!Οτιδήποτε είναι με μπαταρία γενικά δεν μου κάνει καλή εντύπωση,μόνο το καρουζέλ μ'αρέσει από τα παιχνίδια του λούνα παρκ,επειδή είναι κάτι πιο κλασικό,άσε που δεν έχουν ωραίες φιγούρες τα υπόλοιπα sets αυτής της σειράς.
 
Μην ξύνεις πληγές, Σταύρε...μην ξύνεις πληγές!!!!
 
Νέα σετάκια,τα 2 πρώτα υπάρχουν ήδη στην Ελλάδα,τα 2 επόμενα είναι US-Exclusives αλλά κυκλοφορούν ήδη σε αρκετές ευρωπαϊκές χώρες

5612.jpg

οι 2 πρώτες photos είναι από το http://www.perfecttoys.gr και οι 2 επόμενες από http://www.playmobil.us

5993.jpg

5994.jpg

5610_product_detail.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα