Playmobil (νέες κυκλοφορίες)

kadmos είπε:
Δηλαδή οι έφηβοι έχουν χειρότερο γούστο απ' τα παιδιά και γι' αυτό σχεδιάστηκαν αυτά τα κάτι σαν playmobil; Πάντως οι σχεδιαστές εκεί στην εταιρεία χρειάζονται σίγουρα μαθήματα σχετικά με το τι είναι playmobil.
Anyway...σε δουλειά να βρισκόμαστε :D
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Ευχαριστούμε για την παρουσίαση Σταύρο!!

Είδα πολλά ενδιαφέροντα κομμάτια και χαίρομαι :)

Μου άρεσε το δεντρόσπιτο, το καινούριο κουκλόσπιτο και άλλα!

Όσο για τα "εφηβικά", αν και δε μου αρέσουν αυτού του τύπου τα καινούρια playmobil, νομίζω ότι για τις ηλικίες που προορίζονται και εφ' όσον έχουν να κάνουν με τηλεοπτικές σειρές δεν είναι και πολύ άσχημα.

Αρκεί βέβαια να μην επικρατήσουν στο μέλλον. Αυτό θα ήταν τραγικό.
 
Για τη σειρά δε θα σχολιάσω.

Για τα νέα κομμάτια που έρχονται ήδη έχω ξεκινήσει να βάζω στην μπάντα για να πάρω το κάτι τις :)
 
stayros είπε:
Οπως νεα Πειρατικη σειρα....

τον αιθερα στον Αντρικο παρακαλω.... :D :p

attachment.php
Άσε άσε Σταυρή γιατί ήδη βάζω στην άκρη money ;) Kambia αν σε περισσεύει τίποτα δώσε κ σε εμάς έτσι ? :p Είναι κ πολλά τα άτιμα αλλά ευτυχώς έχουμε χρόνο. Τώρα για την νέα σειρα super 4 τι να πω? Ντάξει....χάλια μαύρα όμως :p Ευτυχώς κάποια κτήρια είναι ωραία αλλά αυτές οι νέες φιγούρες δεν βλέπονται :tsktsk: Εγώ πάντως σαν έφηβος που είμαι προτιμώ τα παλιά σετάκια :cool:
 
Many many thanks Stayros!!

Για τη νέα σειρά δεν θα ήθελα να ανοίξω το στόμα μου, αλλά καλού κακού ας μαζέψουμε ό,τι μπορεί ο καθένας από τα μέχρι τώρα, γιατί αν επικρατήσει η μετάλλαξη...

Καλές επενδύσεις σε όλους μας πάντως :)
 
Εδώ μπορείτε να δείτε μερικές φωτο με τα νέα Playmobil απο την διεθνή έκθεση παιχνιδιών κ εδώ ένα βίντεο.


Είναι απο την επίσημη σελίδα της Playmobil στο facebook
 
Τώρα που παρατηρούσα καλύτερα τις εικόνες διαπίστωσα πως το νέο κουκλόσπιτο δεν έχει σκάλα! Δεν καταλαβαίνω την λογική. Ασανσέρ επίσης δε βλέπω.

Μπαίνει επιπρόσθετη σκάλα? Ξέρει κανείς λεπτομέρειες? Γενικά πάντως στα νέα κτήρια σκάλες δεν υπάρχουν.
 
Kambia είπε:
Τώρα που παρατηρούσα καλύτερα τις εικόνες διαπίστωσα πως το νέο κουκλόσπιτο δεν έχει σκάλα! Δεν καταλαβαίνω την λογική. Ασανσέρ επίσης δε βλέπω. Μπαίνει επιπρόσθετη σκάλα? Ξέρει κανείς λεπτομέρειες?
Συνηθως,βγαινουν με τις επεκτασεις στον καταλογο εξαρτηματων. ;)

Kambia είπε:
Γενικά πάντως στα νέα κτήρια σκάλες δεν υπάρχουν.
Προσεχε τι λες..... :p .....5574




Και ενα making of βιντεακι για την Νεα Ιπποτικη Σειρα... :stayros

Πως κατασκευάστηκαν οι νέοι Ιππότες PLAYMOBIL

 
stayros είπε:
Συνηθως,βγαινουν με τις επεκτασεις στον καταλογο εξαρτηματων. ;)
Ναι αλλά πάνε πακέτο με την επέκταση του ορόφου. 'Ασε που το θεωρώ χαζό να πάρω ένα 2οροφο σπίτι και να μην έχει σκάλα!

stayros είπε:
Προσεχε τι λες..... :p .....5574


Ε, τους ξέφυγαν κανα 2 κτήρια :p

stayros είπε:
Και ενα making of βιντεακι για την Νεα Ιπποτικη Σειρα... :stayros

Πως κατασκευάστηκαν οι νέοι Ιππότες PLAYMOBIL

Ωραίο. Πώς θα γίνει να πιάσω δουλειά στο τμήμα που βγάζει τα καλούπια; :D
 
Τώρα, λόγω του μικρού έχει εμπλουτιστεί η συλλογή μου αρκετά :diablotin: επίσης του κρατάω όλα τα κουτιά και αφορμής δοθείσης, είπα να πάρω το εμπορικό τραίνο για πάρτη μου. (έχω μανία με τα τραίνα)

Μέχρι που είδα την τιμή του
smiley-shocked013.gif
μετά έπεσε το μάτι μου στα σπίτια, τα κάστρα και λοιπές υπερκατασκευές και όλα μα όλα ήταν σε 3 ψήφια νούμερα.
 
Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ο κατάλογος που κυκλοφορεί στην Γερμανία αυτή τη χρονιά. Σας ανεβάζω τα πειρατικά (Αντρίκο βάστα γερά), τα σακουλάκια για το ζωολογικό κήπο και το λούνα πάρκ για να δείτε ενδεικτικά τις τιμές Γερμανίας και να υπολογίσετε μίνιμουν ποσό που προβλέπετε να ξοδέψετε + ένα χ ποσοστό πάνω για τιμές Ελλάδας.

20150207_151927.jpg

20150207_151901.jpg

20150207_152027.jpg
 
Kambia είπε:
....να υπολογίσετε μίνιμουν ποσό που προβλέπετε να ξοδέψετε + ένα χ ποσοστό πάνω για τιμές Ελλάδας.
Ιδιες τιμες παιζουν κι εδω Ναταλι....Γραμμη απο την "μαμα". ;)
 
Ε τότε μια χαρά. Μπορώ να υπολογίσω το μπατζετ :D
 
Ανυπομoνώ για το -30% :p :p:p Το μεγάλο πειρατικό καράβι πόσο έχει?
 
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση Ilias1 :)
 
στο site playmobil.de ανέβηκαν τα νέα sets (κουκλόσπιτο με έπιπλα,νοσοκομείο,διαγωνισμός με μοντέλα,νέα φάρμα,δενδρόσπιτο με νεράιδες)

πχ http://www.playmobil.de/Online-Shop/Sortiment/Puppenhaus

Το νέο κουκλόσπιτο είναι εκπληκτικό,όπως επίσης και τα νέα έπιπλα

5303_product_detail
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δε με ενθουσίασε το επόμενο κουκλόσπιτο. Καταρχάς είναι πιο μικρό, ένα μπαλκόνι και δεν έχει σκάλες!

BTW πότε θα βγούνε τα νέα φακελάκια? :mad:
 
Kambia είπε:
Δε με ενθουσίασε το επόμενο κουκλόσπιτο. Καταρχάς είναι πιο μικρό, ένα μπαλκόνι και δεν έχει σκάλες!
Εχει ομως ενα χρησιμοτατο εξαρτηματακι.... :D

Περισσοτερα δεν λεω.... :sealed: .....ψαξε και θα καταλαβεις πιο. :sta2 ....

Kambia είπε:
BTW πότε θα βγούνε τα νέα φακελάκια? :mad:
Πλακα κανεις τωρα ετσι?????!!!!! :eek:

Η σειρα 8 απο τα figures κυκλοφορει απο τον Φεβρουαριο!!!!!! :sta2
 
Πράγματι, αυτό με τη σκάλα πονεμένη ιστορία!!!

Αλλά είναι ωραίο το συγκεκριμένο και λογικά θα είναι οικονομικότερο..
 
Πίσω
Μπλουζα