Playmobil (νέες κυκλοφορίες)

viking4a είπε:
Nα πεταχτώ στο ψιλικατζίδικο της κυρα-Χελγκας εδώ παρακάτω να πάρω καμιά ντουζίνα? :p
Παρακαλω να τεθει ο χρηστης viking4a υπο καθεστως banαρισματος.... :ban: ....δεν θα γινει ανεχτη περαιτερω,

τετοια απαραδεκτη συμπεριφορα!!!!!:mad:

:tease: :tease: :tease:
 
Σήμερα πήρα 2 playmobil special plus από supermarket με μόλις 2,5 ευρώ το καθένα,το ένα είναι η ντίβα που παραλαμβάνει το χρυσό δίσκο, και το άλλο ο μαύρος rockstar με μικρόφωνο και ηχεία.

12246940_1096717767027078_2041428633633233947_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια χαρα τιμη τα πηρες!!! :thumbup:

Τον rock star τον εχω απο περσι,οταν ακομα κυκλοφορουσε Γερμανια.

Δεν τον αγορασα,ηταν δωρακι επιβραβευσης για την πρωτια σε custom διαγωνισμο. :)

Εν τω μεταξυ κυκλοφορει ηδη η σειρα 10 των Figures στην Γερμανια..... :D

Εδω - οπως παντα - θα τα δουμε απο Φεβρουαριο και μετα.

attachment.php
 
Σταύρο,ο rockstar σου γράφει στα πόδια geobra?Γιατί ο δικός μου δεν γράφει τίποτα και μου έκανε εντύπωση.

Περιμένω τη σειρά figures 10,έχω περιέργεια να δω τι είναι αυτή με τα φούξια μαλλιά.
 
thebest20 είπε:
Σταύρο,ο rockstar σου γράφει στα πόδια geobra?Γιατί ο δικός μου δεν γράφει τίποτα και μου έκανε εντύπωση.
Θα το τσεκαρω και θα σου πω! :sta2

thebest20 είπε:
Περιμένω τη σειρά figures 10,έχω περιέργεια να δω τι είναι αυτή με τα φούξια μαλλιά.
Ελπιζω με τα παρακατω screenshoot απο you tube να βοηθησουν..... ;)

(Ενταξει δεν ειναι και ο ορισμος της ευκρινειας.... :fafoutis: .....αλλα την δουλεια τους την κανουν....)

attachment.php


Με χαραποιει ιδιαιτερα που ξαναβλεπω Εκσιμωους!!!!! :happyjump: :happyjump: :happyjump:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα παιδιά. Μήπως ξέρει κανείς αν οι φιγούρες που είναι στα σακουλάκια φαίνονται, ώστε να διαλέξεις αυτή που θέλεις μιας και τα κάνω συλλογή, ή είναι ο,τι τύχει;
 
Homer1988 είπε:
Καλησπέρα παιδιά. Μήπως ξέρει κανείς αν οι φιγούρες που είναι στα σακουλάκια φαίνονται, ώστε να διαλέξεις αυτή που θέλεις μιας και τα κάνω συλλογή, ή είναι ο,τι τύχει;
Τα φακελακια ειναι αδιαφανη και δεν φαινονται οι φιγουρες,ειναι οτι σου τυχει! :)

Αλλα κανε μια ψηλαφηση πιο πριν καλου-κακου,

μπορεις ευκολα να καταλαβεις για ποια φιγουρα ειναι,απο τα εξαρτηματα που εχει μεσα. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thanks Steve για τις φώτος ;) Ούτε φέτος γλυτώνω την ψηλάφηση :p
 
H ψηλάφηση των figures έχει γίνει επιστήμη :D :D :D
 
thebest20 είπε:
Σταύρο,ο rockstar σου γράφει στα πόδια geobra?Γιατί ο δικός μου δεν γράφει τίποτα και μου έκανε εντύπωση.
Μια απο τα ιδια....ουτε ο δικος μου γραφει τιποτα!!!! :eek:

Δεν γνωριζω γιατι εγινε αυτο,

υποθετω καποιο λαθος του καλουπιου,της παραγωγης....τι να πω? :xm:

Συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες!!! :D

Παρουσιαστηκε και επισημα η σειρα 10 των Figures στο PCC. :D

*HDQ οφθαλμολουτρο...εδω. :sta2

*HDQ = High Definition Quality.......:biglaugh::biglaugh: :p :p
 
Aυτα τα καινουργια playmobil με τα anime-like ματια,τα θεωρω τραγικα... :xm:
 
Μια απ'τα ίδια.Δεν με ενθουσίασαν,μόνο η σερβιτόρα και η βαμπιρέλα μου άρεσαν.Το γυναικείο ρομπότ χάλια τελικά.Από πρωτοτυπία καθόλου (πριγκήπισσα,βασίλισσα,νεράιδα).Από αντρικές δεν μου άρεσε καμία.Μένει να δούμε αν θα είναι καμία διπλοπρόσωπη,που νομίζω το φάντασμα θα είναι.

Εν τω μεταξύ σε γνωστό κατάστημα που πήγα βρήκα τη σειρά 9,από την οποία είχαν μείνει μόνο 5-6 κοριτσίστικες,και οι υπόλοιπες ήταν αγορίστικες.
 
Από νέα έχω αγοράσει αρκετά special plus.Τα βρίσκω κάτω από 2,70 το καθένα,και έχουν πολλά εξαρτήματα!!Ανυπομονώ για νέα duo packs,και για τα playmofriends
 
Ήταν να μην κάνει την αρχή η Playmobil με την φιγούρα XXL του Άγιου Βασίλη κ τώρα ποιος την πιάνει....

41215131818.jpg πηγή

[UNSET]-1.jpg πηγή

[UNSET].jpg πηγή

edit Έχω την εντύπωση ότι στην πρώτη φώτο απλά πήρε το κουτί από την φιγούρα του νέου Άγιου Βασίλη κ έβαλε μέσα την παλιά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
and1 είπε:
edit Έχω την εντύπωση ότι στην πρώτη φώτο απλά πήρε το κουτί από την φιγούρα του νέου Άγιου Βασίλη κ έβαλε μέσα την παλιά.
Αυτη με την NASA ειναι ενα παρα πολυ πετυχημενο custom. :sta2

Εκτος πια αν μας ερθει - απο το πουθενα - καμια κεραμιδα απο την "μαμα".... :brick:

Οι αλλες δυο εχουν ηδη δρομολογηθει απο την "μαμα" για official κυκλοφορια. :sta2
 
Δεν μου αρέσουν οι μεγάλες φιγούρες.Προτιμώ μικρές για τα ράφια μου!!!Στόχος μου να φτάσω τις 100 φιγούρες για αρχή (ήδη έχω φτάσει τις 40 μαζί με τις παλιές μου),έτσι για να βγάλω τα απωθημένα μου για αυτές που μου πέταξαν (γύρω στις 700 φιγούρες),και αργότερα να φτάσω τις 1000.Δεν με συγκινούν πάντως τα θέματα της πόλης,μόνο special plus και duo packs λατρεύω.
 
stayros είπε:
Αυτη με την NASA ειναι ενα παρα πολυ πετυχημενο custom. :sta2
Custom είναι; :eek: :brick: :burn: Αν δεν το έλεγες ούτε που θα το καταλάβαινα. Πάντως αυτή την φιγούρα του Άγιου Βασίλη που βλέπουμε στην πρώτη φώτο την ζαχαρώνω :cool:

Επίσης θέλω κ αυτό :p

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα