Playmobil (νέες κυκλοφορίες)

Τέλειο το κρουαζιερόπλιο και το παλάτι με τη Ραπουνζέλ.Τα άλλα δεν μ'άρεσαν!!!!!!
 
Ολες οι σειρες ειναι εξισου ωραιες - αν υπαρχουν τα φραγκα... :D - και ολες εχουν μερικα χρησιμα εξαρτηματα. :sta2

Το μονο στεναχωρο,η μη κυκλοφορια διπλης σειρας των figures....μονο η 10 θα βγει. :(

edit

Εν τω μεταξυ,για πρωτη φορα φετος, η Playmobil διαλεξε συλλεκτη για να παρουσιασει τα νεα προιοντα.

ο Circus Oliver - κατα κοσμον Oliver Schaffer - ειναι ενας απο τους μεγαλυτερους συλλεκτες

με παρουσιασεις σε πολυ εξαιρετικες δουλειες. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και τέλος δλδ με τα figures?
 
Οχι τελος,αλλα αντι για 2 σειρες που κυκλοφορουσαν μεσα στην χρονια (π.χ. περσι ειχαμε 8 -9), φετος θα εχουμε μονο μια...την 10. :sta2
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ξέρω αλλά αυτή η νέα πυραμίδα ρε παιδιά πολύ μιζέρια μου βγάζει, την έχουν κουτσοκουρέψει απο παντού. Φαντάζομαι η τιμή της θα είναι χαμηλότερη σε σχέση με την παλιά πυραμίδα. Σχετικά με τα figures όπως είπε κ ο Σταύρος δεν θα σταματήσουν. Σας παραθέτω την απάντηση της Playmobil σε μέλος του pcc club σχετικά με το πότε θα κυκλοφορήσει η σειρά 11

Hi VarksClick - as we are a little secretive about our novelties, we cannot tell you exactly when the Fi?ures series 11 will be released!There are no plans to discontinue the Fi?ures series though, so please don't worry. The release schedule will be different in the future to ensure that the series remains appealing and continues to offer an interesting mix of varieties without becoming repetitive!

 


edit

Στο playmobil.de ανέβηκε ο νέος κατάλογος για το 2016 με όλα τα νέα θέματα. Δείτε εδώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η μοντέρνα βίλλα και το εμπορικό κέντρο καταργήθηκαν δηλαδή!!
 
Έχεις δίκιο δεν το είχα προσέξει. Να σε πω την αλήθεια δεν θα μου κάνει καμιά εντύπωση να τα ξαναδούμε σε νέες κ ίσως φτωχότερες εκδόσεις σ' έναν από τους επόμενους καταλόγους. Δες για παράδειγμα τους Ρωμαίους κ τους Αιγύπτιους.
 
Καλύτερα να υπάρχει ένα από τα 2,βίλλα ή κουκλόσπιτο.Και τα 2 είναι υπερβολή.Επίσης βγήκε η σειρά Fashion Girls,οι φιγούρες της οποίας είναι εκπληκτικές για συλλογή.
 
Αναμένω για τη σειρά playmofriends που κυκλοφορεί Σεπτέμβριο 2016.Θα τσιμπήσω και μερικά specials αφού τα βρίσκω οικονομικά.
 
And1 έχουν κυκλοφορήσει και duo packs,το ένα εκ των οποίων είναι πειρατής με παιδάκι (5164).Εγώ θα τσιμπήσω σίγουρα τους νεόνυμφους (5163) και τους λουόμενους (5165).Από το καλοκαίρι του 2015 έψαχνα το 5165 και τώρα κυκλοφόρησε επιτέλους εδώ.
 
Το ξέρω thebest, το έχω δει αυτό το duo pack αλλά λέω να το πάρω όταν πετύχω το -30% μαζί με κάποια άλλα που θέλω. Δυστυχώς ανεβάσανε την τιμή κ σε αυτά, από 4? στα 5?.
 
Σήμερα πήγα να ψαχουλέψω σε παιχνιδάδικο,αλλά δεν βρήκα κανένα φόρεμα από fi?ures 10,οπότε δεν πήρα κάτι.Ούτε την πριγκήπισσα με το extra φόρεμα (4781) βρήκα.Μου αρέσει όμως και μια πριγκήπισσα-ωραία κοιμωμένη με αργαλειό (4790) που είδα σήμερα για πρώτη φορά σε κατάστημα και θα την πάρω οπότε έχω υπολογίσει 4 μικρά σετάκια + 2 duo packs + 2 fi?ures 10 για αγορά.Ίσως πάρω και τη μοτοσυκλέτα με τα 2 μικρά αγόρια.
 
Εγώ πάλι που θέλω θέλω το ένα τρίτο του καταλόγου; :eek: Δεν με βλέπω καλά.... Λοιπόν μια περίεργη συνεργασία ανακοινώθηκε μεταξύ της playmobil και της εταιρίας Funko. Μ' ένα πρόχειρο ψάξιμο που έκανα η εταιρία αυτή βγάζει διάφορες φιγούρες ,μπλουζάκια, κούπες κλπ από διάφορα franchise ταινιών κ κινουμένων σχεδίων. Οι φιγούρες θα είναι από γνωστές ταινίες όπως επιστροφή στο μέλλον, Ο Τσάρλι και το εργοστάσιο σοκολάτας, χελωνονιντζάκια κ.λπ. Θα κυκλοφορίσουν το καλοκαίρι του 2016 κ θα κοστίζουν 14,99$ Τώρα αν είναι exclusive κάποιας συγκεκριμένης χώρας ή όχι θα σας γελάσω. Ακολουθούν μερικές φωτο για να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται.

Επιστροφή στο μέλλον



Sherlock



Ο Τσάρλι και το εργοστάσιο σοκολάτας



Χελωνονιντζάκια



Doctor Who

πηγή

bttf_large.jpg

sherlock_large.jpg

wonka_large.jpg

tmnt_large.jpg

who_large.jpg
 
  • Like
Reactions: PT8
Εμένα έχουν τα ανήψια μου πολλά,κουκλόσπιτα,εμπορικό,βίλλα,παλάτι (παίρνουν το χρόνο τουλάχιστον 2 μεγάλα sets Χριστούγεννα και Πάσχα),οπότε δεν μου κάνουν ιδιαίτερη αίσθηση γιατί τα έχω αγγίξει.Επιπλέον δεν έχω χώρο,το δωμάτιό μου το οποίο είναι το μικρότερο του σπιτιού,έχω 1 ράφι μόνο.Και εντάξει δεν υπάρχουν και πολλά χρήματα τον τελευταίο καιρό.Τα έχουμε ξαναπεί άλλωστε, τα 3Χ (Χρόνος-Χώρος-Χρήματα). Μόνο αν βγει κάποια βικτωριανή σειρά όπως παλιά θα την αγοράσω ολόκληρη.

Παρεμπιπτόντως κάποιες από τις παραπάνω φιγούρες είναι ωραίες,κάποιες όμως μου φαίνονται πολύ ψεύτικες.Και 15 ευρώ για μία φιγούρα,δεν είναι λίγα!
 
thebest20 είπε:
Και 15 ευρώ για μία φιγούρα,δεν είναι λίγα!
15 ευρω - αν καταληξει να κανει τοσο - για 6ιντση (18cm) φιγουρα,οχι απλα καλη....ΣΟΥΠΕΡ ειναι!!!!! :sta2

Funko is proud to announce a historic partnership with PLAYMOBIL, one of the most cherished names in collectibles history. Funko – the largest stylized vinyl collectibles company in the world - and PLAYMOBIL are collaborating to pair the classic articulated, 6-inch ABS figures with exciting pop culture and entertainment licenses for a collector-focused line. As PLAYMOBILʼs first official licensee, Funko will have the opportunity to bring new and beloved characters to PLAYMOBILʼs nostalgic frame.
“Weʼre honored and thrilled to create the first ever cross-license with PLAYMOBIL and bring their unique style to the hip and trendy pop culture licenses Funko is known for,” said Funko CEO Brian Mariotti. “Itʼs an amazing opportunity, and we know fans of both styles are going to love these figures.”

Funkoʼs first wave of PLAYMOBIL 6 inch, 200% figures will include characters from Willy Wonka and the Chocolate Factory, Ghostbusters, Back to the Future, and BBCʼs Sherlock and Doctor Who, with many more forthcoming. Figures will retail for $14.99 and be available in stores summer 2016.
 
stayros είπε:
15 ευρω - αν καταληξει να κανει τοσο - για 6ιντση (18cm) φιγουρα,οχι απλα καλη....ΣΟΥΠΕΡ ειναι!!!!! :sta2
Έτσι, μάλιστα! Τώρα έχει λογική η τιμή αυτή.
 
Μόλις πήρα το 4781 (πριγκήπισσα) και μέσα είχε δύο στέμματα.Μου θυμίζει τα παλιά της βικτωριανής εποχής.Επίσης το 5098 (κτηνίατρος Play & Give) και είναι τέλειο (απέκτησα γάτες και σκύλο που τα είχα χάσει,όπως επίσης και θήκη που κοιμάται η γάτα).Γενικά τα special plus έχουν πολλά εξαρτήματα και συμφέρουν.Στην παρακάτω photo φαίνεται η κτηνίατρος με τα ζώα της,και η πριγκήπισσα χωρίς το extra φόρεμα (το οποίο δεν της ταιριάζει χρωματικά)



IMG_0023.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νέα sets με τιμή 40 ευρώ!Κυκλοφορούν και στην Ελλάδα σε επιλεγμένα καταστήματα παιχνιδιών.Η πηγή είναι το klickywelt.de
 
Πήρα το μπρελόκ με τον skateboarder (6613) για τα κλειδιά μου.Λέω να πάρω και την πριγκήπισσα (6618) απλά επειδή είναι ωραία φιγούρα,για το ράφι μου.Μετά σειρά έχουν οι νεόνυμφοι και οι λουόμενοι.

Περιμένω με αγωνία να έρθουν στην Ελλάδα τα playmofriends και τα fashion girls.
 
Ήθελα να πάρω τους λουόμενους αλλά δεν τους βρήκα,και έτσι επέλεξα να πάρω την ωραία κοιμωμένη (4790)
 
Πίσω
Μπλουζα