Playmobil Kατάλογοι

βρε παιδια βρε παιδια.η εικόνα με το ελικόπτερο είναι γιατι γυρνάν γουέστερν και τραβάν λήψεις απο ψηλα....τραυματίστηκε ο πρωταγωνιστης (επεσε απο τη σελα) και πάνε να τον συναρμολογήσουν,.χαχα
 
Μερικες ακομα φωτο απο τον Γαλλικο Καταλογο


Playmobil του 1988.


Catalogue1988page06.jpg

Catalogue1988page07.jpg

Catalogue1988page08.jpg

Catalogue1988page09.jpg

(ΠΗΓΗ:Tricornejock)

Τελικα ο δαιμων του τυπογραφειου ξαναχτυπησε... :diablotin: (βλεπε τα πιτσιρικια με τα ποδηλατα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Τελικα ο δαιμων του τυπογραφειου ξαναχτυπησε... :diablotin: (βλεπε τα πιτσιρικια με τα ποδηλατα)
Χαχαχα και μένα εκεί πήγε το μάτι μου στα παιδιά με το ποδήλατο :D
 
αρχίζω να πιστεύω οτι μέσα στην playmobil υπήρχε κατάσκοπος της Lego και έκανε προβοκάτσια στην διαφημηστική καμπάνια.χαχαχαχα
 
Εγώ έχω δει σε καταλόγους να συνδυάζονται τα μεσαιωνικά σπίτια με ζωή στην πόλη.Το διόραμα στον κατάλογο είχε μεσαιωνικά σπιτάκια,σχολικό,δασκάλα,μαθητές,αυτοκίνητα κλπ.
 
Μερικες ακομα σελιδες απο τον Γαλλικο Καταλογο


Playmobil του 1988.



Catalogue1988page10.jpg

Catalogue1988page11.jpg

Catalogue1988page12.jpg

Catalogue1988page13.jpg

(ΠΗΓΗ:Tricornejock)

Ο γνωστος δαιμονακος ξαναχτυπησε... :diablotin: (1η φωτο με τα μεσαιωνικα)
 
stayros είπε:
Μερικες ακομα σελιδες απο τον Γαλλικο Καταλογο
Playmobil του 1988.


(ΠΗΓΗ:Tricornejock)

Ο γνωστος δαιμονακος ξαναχτυπησε... :diablotin: (1η φωτο με τα μεσαιωνικα)
Χαχαχα!!! τα μεσαιωνικά δεν με πειράζουν καθόλου..... Για κοίτα όμως στην τελευταία φωτό την καμηλοπάρδαλη στα χιόνια.... Εγώ νόμιζα ότι μόνο στην αφρική συναντάς τέτοιες και σε κανά Ζωολογικό κήπο. Αρχίζω πραγματικά να πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά και ότι κάποιος έκανε πλάκα τελικά.....
 
playmofan είπε:
Χαχαχα!!! τα μεσαιωνικά δεν με πειράζουν καθόλου..... Για κοίτα όμως στην τελευταία φωτό την καμηλοπάρδαλη στα χιόνια.... Εγώ νόμιζα ότι μόνο στην αφρική συναντάς τέτοιες και σε κανά Ζωολογικό κήπο. Αρχίζω πραγματικά να πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά και ότι κάποιος έκανε πλάκα τελικά.....
Ωχ...:augenrollen:...εχεις δικιο...τωρα το ειδα!!!! :eek:
 
πάλι καλά που δεν έχουν κανενα εσκιμόο σε καμιά φώτο με το Ngorongoro.χαχαχα
 
Το πρωτο φυλλαδιο* Playmobil του 1974.

Μπροστινη οψη

Playmobil 1st leaflet  1974 Front side.jpg

Πισω οψη

Playmobil 1st leaflet 1974 Back side.jpg

Οι Ιστοριες

Playmobil 1st leaflet 1974 Stories.jpg

Playmobil 1st leaflet 1974 The stories.jpg

*Μεταφρασμενο σε 5 γλωσσες: Γερμανικα,Αγγλικα,Γαλλικα,Ισπανικα και Ολλανδικα.

 


ΠΗΓΗ Tricornejock


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σταύρο είσαι ΘΕΟΣ!!!!!! :bow: :bow: :bow: :bow:.τον έχω αυτόν το μικρό καταλογάκο όπως και τους περισσότερους κωδικούς.
 
Μερικες ακομα σελιδες απο τον Γαλλικο Καταλογο


του 1988



Catalogue1988page14.jpg

Catalogue1988page15.jpg

Catalogue1988page16.jpg

Catalogue1988page17.jpg

(ΠΗΓΗ:Tricornejock)

Τελικα νομιζω οτι αυτος ο διαβολακος ειχε μονιμη δουλεια στο τυπογραφειο... :diablotin:

(3η φωτο...οι Ιπποτες)
 
Διορθώστε με, αν κάνω λάθος, αλλά μερικά κομμάτια (π.χ. παιδική χαρά), δεν κυκλοφορούν ξανά? :xm:

Έχω την εντύπωση ότι τα έχω δει στους νέους καταλόγους, κι αν θυμάμαι καλά στο Life in the city...

Ευχαριστούμε Σταύρε! #)
 
D@redevil είπε:
Διορθώστε με, αν κάνω λάθος, αλλά μερικά κομμάτια (π.χ. παιδική χαρά), δεν κυκλοφορούν ξανά? :xm:
Έχω την εντύπωση ότι τα έχω δει στους νέους καταλόγους, κι αν θυμάμαι καλά στο Life in the city...

Ευχαριστούμε Σταύρε! #)
Όχι δεν κυκλοφορούν ακριβώς τα ίδια!Μόνο στον κατάλογο εξαρτημάτων υπάρχουν σκόρπια κομμάτια παιδικής χαράς (με διαφορετικά χρώματα) όπως τσουλήθρα,καρουζέλ,καροτσάκι με hot dogs/καροτσάκι με παγωτά κλπ,τα οποία πωλούνται στο fanpark!
 
thebest20 είπε:
Όχι δεν κυκλοφορούν ακριβώς τα ίδια!Μόνο στον κατάλογο εξαρτημάτων υπάρχουν σκόρπια κομμάτια παιδικής χαράς (με διαφορετικά χρώματα) όπως τσουλήθρα,καρουζέλ,καροτσάκι με hot dogs/καροτσάκι με παγωτά κλπ,τα οποία πωλούνται στο fanpark!
Όπως πάντα, κατατοπιστικότατος! ;)

Thanks! :thumbup:
 
Πρωτος Γερμανικος Καταλογος Playmobil (1975)

Μπροστινη οψη

Playmobil 1st catalogue 1975 Front side.jpg

Πισω οψη

Playmobil 1st catalogue 1975 Back side.jpg

(ΠΗΓΗ:Tricornejock)

Πολυ συντομα θα ερθει και η συνεχεια... ;)
 
Σταύρο, μπήκα λίγο σφήνα στo θέμα με τα φυλλάδια της πρώτης δεκαετίας της playmobil, γιατί ήθελα να σας δείξω τα παρακάτω. Ανοίγοντας εχθές το βράδυ το τραίνο 4052 για την καθιερωμένη συντήρηση, βρήκα δύο φυλλαδιάκια μέσα στο κουτί. Το ένα είναι αυτό: playmobil 4052b.jpg

Δεν το είχα δει ποτέ και γλύστρησε τυχαία σε μια γωνία μέσα στο σακούλι. Το γνωρίζετε? Άσε που μπορεί και εδώ να μιλήσουμε για δαίμονα τυπογραφείου, αφού συνδυάζεται λίγο περίεργα το ρομπότ με το υπόλοιπο θέμα....

- Να και το 4052 εν ώρα συντήρησης και χαράς (δικής μου :p !)...DSC04133.jpg

playmobil booklet 3.jpg

DSC04131.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το συγκεκριμένο που ανακάλυψες είναι αυτοκόλλητο?Επειδή και όλα τα sets της ροζ σειράς είχαν αυτοκόλλητα μεγάλα στρογγυλά,τα οποία ήταν απλά για συλλογή.
 
φιλέ playmofan ειναι ο κατάσκοπος της lego (που λεγαμε)που δουλεύει στο εργοστάσιο της playmobil και κάνει δολιοφθορές...

αχχχχ.το 4052 (ν1) σε καρακατασυλλεκτική εκδοση..μπράβο ρε φίλε .μν κάνεις το λάθος και βγάλεις τα αυτοκόλητα απο τη θέση τους...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα