Playmobil Kατάλογοι

thebest20 είπε:
Εγώ έχω σε ένα μπαούλο από μπαμπού κάτι έπιπλα από τις σειρές με τη διώροφη βίλλα από τον ανηψιό μου,και από τα ξαδέρφια μου τα προηγούμενα έπιπλα της ροζ σειράς,και γενικά ήθελα να πάρω κι άλλα,για να εξοπλίσω το σπίτι που θέλω,με πολλές σειρές!Από τα μπρελόκ θέλω κυρίως φιγούρες που δεν περιστρέφονται τα χέρια τους,και φιγούρες της ροζ σειράς!Οι τελευταίες δεν με ενδιαφέρουν πολύ!
Εσυ παλι καλα, εχεις μια σειρα να ασχολειθεις και την παλευεις.Εγω τι να πω που εχω:Πειρατες,Μεσαιωνικη,Αγρια Δυση και Αστυνομια? Θα μου πεις...να μην εμπλεκες αλλα ελα που ειναι οι πιο ωραιες σειρες!!!
 
Ψάχνωντας διάφορα στο net έπεσα πάνω σε αυτό το blog. Νομίζω αξίζει να ρίξετε μια ματιά .Έχει αρκετούς καταλόγους περασμένων ετών καθώς και 2 καταλόγους εξαρτημάτων.

http://playmobilmexico.blogspot.com/search/label/Cat%C3%A1logo%20Digital

Επίσης στο παρακάτω site δείχνει με ποιο τρόπο θα βγάλουμε τα χέρια απο τα playmobil.

http://www.playmofriends.com/forum/index.php?topic=4395.0

Οφείλω να ομολογήσω οτι αυτό δεν το είχα σκεφτεί,θα το δοκιμάσω όμως και ελπίζω να πετύχει.
 
Αντρικο...εγραψες!!!!!!! :bow: :bow: :bow: :bow:
 
Είδες τι μπορεί να βρεις αμα ψάχνεις για πειρατές? χαχαχαχαχαχαχαχα!!!

Λοιπόν αυτό με τα χέρια το δοκίμασα και φυσικα πετυχαίνει αλλά όχι σε όλα. Σε αυτά που είναι ένα μονοκόμματο πράμα (βλέπε χέρια ινδιάνων ) δυσκολεύτικα παρα πολυ και το μόνο που κατάφερα ήταν να λυγισω το πιρούνι (sorry μάνα) Αν κάποιος όμως τα κατάφερε ας μας πει γιατι θα με γλυτώσει απο πολλά έξοδα :p
 
and1 είπε:
Είδες τι μπορεί να βρεις αμα ψάχνεις για πειρατές? χαχαχαχαχαχαχαχα!!!Λοιπόν αυτό με τα χέρια το δοκίμασα και φυσικα πετυχαίνει αλλά όχι σε όλα. Σε αυτά που είναι ένα μονοκόμματο πράμα (βλέπε χέρια ινδιάνων ) δυσκολεύτικα παρα πολυ και το μόνο που κατάφερα ήταν να λυγισω το πιρούνι (sorry μάνα) Αν κάποιος όμως τα κατάφερε ας μας πει γιατι θα με γλυτώσει απο πολλά έξοδα :p
Koιτα επειδη το εψαξα λιγακι...(οσο παταει ο ελεφαντας δηλαδη :p :D) ο τυπος λεει οτι πρεπει

να ζεσταθει πρωτα ολο το πλαστικο που συγκρατει το χερακι και μετα κανεις το κολπο με το

πηρουνι.Αλλα (γιατι παντα να υπαρχει ενα αλλα? :diablotin: ) θα πρεπει να ειναι απολυτα ιδια τα χερακια

που θα αλλαχτουν αλλιως τσαμπα ο κοπος... :tsktsk: . Εννοω απο πλευρας μεγεθους.

Και παλι με τον ιδιο τροπο (ζεσταμα) θα πρεπει να "κουμπωσουν" στο πλαστικο

που επιλεξαμε.

Καλο θα ηταν να μη το συνεχισουμε γιατι

βγαινουμε off-topic.Μενουμε εντος θεματολογιας

και οτι απορια εχεις με pm. :)
 
Μήπως υπάρχει ο ελληνικός κατάλογος εξαρτημάτων του 2012?Η τουλάχιστον να μας πει κάποιος τι προσθήκες έχει?
 
thebest20 είπε:
Μήπως υπάρχει ο ελληνικός κατάλογος εξαρτημάτων του 2012?Η τουλάχιστον να μας πει κάποιος τι προσθήκες έχει?
Μπορεις να τον δεις εδω :)
 
stayros είπε:
Μπορεις να τον δεις εδω :)

Σε ευχαριστώ πολύ!!!Δεν είναι ιδιαίτερες οι προσθήκες!Μόνο η επέκταση παλατιού μου αρέσει,που κοστίζει μόνο 18,99? και φαίνεται να έχει πολύ χώρο!
 
Σημερα το μεσημερι παρελαβα το συλλεκτικο playmobil COLLECTOR 1974-2009!!! Τα λογια ειναι περιττα και αφηνω τη φαντασια σας να οργιασει...
 
REVOX είπε:
Σημερα το μεσημερι παρελαβα το συλλεκτικο playmobil COLLECTOR 1974-2009!!! Τα λογια ειναι περιττα και αφηνω τη φαντασια σας να οργιασει...
Έπρεπε ήδη να έχεις ποστάρει φωτό! :biglaugh:

[edit] Στα γερμανικά είναι να υποθέσω, ε?
 
D@redevil είπε:
Έπρεπε ήδη να έχεις ποστάρει φωτό! :biglaugh:
Θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα!!!! Περιμένουμε φωτογραφίες ,αν φυσικά επιτρέπεται :wait2:
 
Ποια sets έχει από LYRA NEW και με κωδικούς L?
 
Με τον μικρό μου να είναι αρκετά στον Η/Υ, καταλαβαίνετε... Αλλά με την πρώτη ευκαιρία, θα ποστάρω φωτό. Τώρα, όσων αφορά LYRA γενικότερα και με κωδικούς L, έχει πάρα πολλούς αλλά αν θέλεις κάποιν συγκεκριμένα, πες μου να τον δω.
 
Ελπίζω να βγει και άλλος κατάλογος που να επικεντρώνεται κυρίως στα sets που βγήκαν σε όλες τις χώρες,δηλαδή να έχει όλα τα LYRA με L,LYRA NEW,Antex,Trol,Estrella,Schaper,Playpeople κλπ.Πάντως οι 2 προηγούμενες εκδόσεις,από ότι έχω ακούσει,περιείχαν μόνο sets της Geobra.
 
Καλώς τον! :)

Μας έφτιαξες τη μέρα! :thumbup: Πανέμορφο το βιβλιαράκι (και μη εισενέγκης εμέ εις πειρασμόν, γιατί λεφτά δεν υπάρχουν! Τα έκανα όλα lego & playmobil! :D )

Βλέπω όμως αγγλικά στο εξώφυλλο και η απορία μου παραμένει: Η γλώσσα είναι αγγλική ή γερμανική τελικά?
 
D@redevil είπε:
Καλώς τον! :)
Μας έφτιαξες τη μέρα! :thumbup: Πανέμορφο το βιβλιαράκι (και μη εισενέγκης εμέ εις πειρασμόν, γιατί λεφτά δεν υπάρχουν! Τα έκανα όλα lego & playmobil! :D )

Βλέπω όμως αγγλικά στο εξώφυλλο και η απορία μου παραμένει: Η γλώσσα είναι αγγλική ή γερμανική τελικά?
Καλημερα! :)

Καλοριζικος! :)

Μαριαννακι μπορεις να τον δεις κι εδω

Αλλα υπαρχει και στο Fun Park το δικο μας

και ειναι στα 20 ευρω!

Λογικα πρεπει να ειναι στα Αγγλικα

που ειναι πιο διεθνης γλωσσα.
 
Παιδιά είναι και στα Γερμανικά και στα Αγγλικά. Ούτως ή άλλως γράφει Printed 2009 in Germany. Το κόστος είναι 20 ευρώ αλλά επειδή είμαι Θεσσαλονίκη και το Fun Park δεν δέχονταν αντικαταβολή ή κατάθεση σε κάποιον λογαριασμό, με παίδεψαν και αναγκάστηκα να στείλω χρήματα με το courier το οποίο χρεώθηκα εγώ. Σημειωτέον ότι πριν 10 μέρες έκανα παραγγελία 60 ευρώ πράγματα από την playmobil την οποία είπα αν γινόταν να προσθέσει και το συγκεκριμένο κατάλογο και μου απάντησε ότι αυτό δεν είναι εφικτό. Έτσι λοιπόν το κόστος απόκτησης του καταλόγου ανέβηκε καλά, καλά... Ευτυχώς που παρείγγειλα 2 καταλόγους (για ένα φιλαράκι μου) και μοιραστήκαμε τα έξοδα!
 
.....επειδή είμαι Θεσσαλονίκη....
Εννοείται οτι στην επόμενη συνάντηση Retromaniax στην Θεσσαλονίκη θα έρθεις με τον κατάλογο μαζί :D :D :D
 
Εννοειτε!!! Ενημερωστε με για τον χωρο και τον χρονο!!!
 
Πίσω
Μπλουζα