Playmobil

Κι άλλα playmobil φτηνά με πολλά εξαρτήματα...μεγάλα σε μέγεθος,όχι παιδάκια...Τα είχα δει στο Jumbo 3 euro το καθένα

515YPTZXJNL._SS500_.jpg


4948.jpg


Είχα δει ότι θα κυκλοφορήσει σύντομα και η κοπέλα που ανέφερα πιο πάνω που μετατρέπεται σε νεράιδα,μάγισσα και πριγκήπισσα!Λογικά έχουν να κυκλοφορήσουν κι άλλα τέτοια!
 
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά στην κεντρική αποθήκη της Playmobil στην Κάτω Κηφισιά λειτουργεί κατάστημα όπου μπορείς να βρείς πάρα πολλά παλιά κομμάτια που έχουν κυκλοφορήσει σε επανεκδόσεις.

Δεν είναι σε κουτιά αλλά σε σφραγισμένα σακουλάκια και μπορείς να πάρεις δωρεάν και κατάλογο με τις επανακυκλοφορίες για να κάνεις παραγγελία.

Το κατάστημα είναι κομμάτι του παιδότοπου και λειτουργεί και τις Κυριακές...
 
dpol είπε:
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά στην κεντρική αποθήκη της Playmobil στην Κάτω Κηφισιά λειτουργεί κατάστημα όπου μπορείς να βρείς πάρα πολλά παλιά κομμάτια που έχουν κυκλοφορήσει σε επανεκδόσεις.Δεν είναι σε κουτιά αλλά σε σφραγισμένα σακουλάκια και μπορείς να πάρεις δωρεάν και κατάλογο με τις επανακυκλοφορίες για να κάνεις παραγγελία.

Το κατάστημα είναι κομμάτι του παιδότοπου και λειτουργεί και τις Κυριακές...
Εννοείς το Playmobil Fan Park?Ναι έχει αναφερθεί αυτό!Αλλά να σε ρωτήσω?Έχεις πάει?Ποια κομμάτια σε σακουλάκι έχεις βρει και σε τι τιμές?
 
εχει και playmobil τα οποια δεν εχει μεσα ο καταλογος εξαρτηματων?εχει ας πουμε ανταλλακτικα για το παλιο πειρατικο καραβι η ακομα και πειρατες?οχι ομως αυτα που εχει ο καταλογος εξαρτηματων αλλα πιο παλια. υπαρχουν τετοια κομματια?
 
Ναί, είναι το fun park.

Είχα δεί την καουμπόϊκη άμαξα, ένα διθέσιο κίτρινο νοσοκομειακό ελικόπτερο, το περιπολικό του λιμενικού και άλλα...
 
αυτα νομιζω τα εχει και στον καταλογο οπου μπορεις και να τα παραγγειλεις. anyway αν γνωριζει καποιος αν υπαρχουν παλια κομματια ας απαντησει
 
Μου είχαν στείλει διαφημιστικό (μικρό κατάλογο) στο σπίτι στην Αθήνα,τον κοίταξα λίγο,αλλά τον πέταξα,να μην τον δουν οι δικοί μου και λένε ότι θέλω να πάρω playmobil.Είχε μόνο 2 παλιά κομμάτια,μόνο το κίτρινο αεροπλανάκι το είχε 8,90 και ένα πλοίο 14,90.Τα υπόλοιπα ήταν καινούρια και μερικά εξαρτήματα από μανάβικο,σχολείο κλπ (φθηνά,περίπου 4 euro το κάθε set,χωρίς φιγούρες).Αν ψωνίσεις μέχρι 25 euro σου δίνουν δώρο ένα μπρελόκ με άντρα πειρατή η γυναίκα πειρατή,και αν ψωνίσεις 50 euro,δεν πληρώνεις έξοδα αποστολής...Τα έξοδα αποστολής για οτιδήποτε είναι 10% της αξίας,δηλαδή αν ήθελες το κίτρινο αεροπλανάκι,πλήρωνες 8,90 + 0,89...δηλαδή σύνολο 9,80.Η αποστολή γίνεται με αντικαταβολή ή πιστωτική κάρτα.
 
αυτός ο καταλογος νομιζω ειναι παλιός γιατι στον τελευταιο καταλογο εδειναν ενα παιχνιδι κατι σαν επιτραπεζιο
 
Ναι,λογικά παλιός είναι,πριν 1,5 χρόνο περίπου μου τον είχαν στείλει!Είχα γραφτεί στο fanclub γιατί έλεγε ότι έστελνε δωρεάν κάποιο interactive cd-rom (με κάποιο παιχνίδι για υπολογιστή με πειρατές),αλλά τελικά δεν μου έστειλαν cd-rom,μόνο τον κατάλογο!Τώρα το επιτραπέζιο το έδιναν σαν δώρο με αγορές άνω των 50 euro?
 
οχι ηταν κ αυτό με αγορες πανω απο 25euro. πανω απο 50 euro αν κανεις παραγγελεια δεν πληρωνεις εξοδα αποστολης
 
Μπορείς αν γίνεται να σκανάρεις τον κατάλογο αν τον έχεις,ή λίγο πολύ τα βασικά του σημεία?Θέλω να τον παραγγείλω,αλλά στο σπίτι που μένω στην πόλη που σπουδάζω,για κάποιο λάθος που δεν έχω καταλάβει ακόμα δεν μου έρχεται τίποτα (ακόμα και τους λογαριασμούς,έχω κανονίσει να τους στέλνουν στους δικούς μου,γιατί τους πρώτους μήνες δεν μου ερχόταν τίποτα).Γίνεται να τον παραγγείλω αλλά να έρθει στο ταχυδρομείο της πόλης μου και να περάσω να τον παραλάβω?

Και γενικά ο κατάλογος τι τιμές έχει?Έχει βγάλει καμία bonus επέκταση για το παλιό νεοκλασικό σπίτι?Πχ το βασιλικό περίπτερο (Wedding Pavillion)?

Βρήκα έναν κατάλογο σε flash στο site των playmobil

http://download.playmobil.com/public/eCS/Store/gr/FSICatalog/index.html

Αυτό είναι το Wedding Pavillion

kazootoys2084169901057.jpg


Δεν υπάρχει πουθενά,δηλαδή και από το site των playmobil έχει καταργηθεί,αν και ήταν έτοιμο να κυκλοφορήσει!Θέλω να το πάρω και με κάποιο τρόπο να το ενώσω με το νεοκλασσικό σπίτι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τον καταλογο εξαρτηματων θελεις?ναι μπορω να το σκαναρω αλλα αυριο θα το κανω γιατι τωρα ειναι λιγο δυσκολο... ολες τις σελιδες η καποια συγκεκριμενη?κοιτα αν λες για τον παγκο εξοπλισμου ιπποτων εχει 21,79

αν τωρα λες για τον βασιλικο θησαυρό που περιλαμβανει ενα σετ απο χρυσα σπαθια ,πιατα ,κατι πανοπλιες κλπ εχει 7,99 κατι αλλο σε βασιλικο δεν βλεπω. μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης?
 
Θέλω να μου σκανάρεις τον κατάλογο εξαρτημάτων και ότι παλιά sets έχει!Ναι,αύριο ή όποτε μπορείς,δεν έχω πρόβλημα!

Όσο για το royal pavillion,τελικά ήταν wedding pavillion και το έκανα edit το προηγούμενο μήνυμα,αφού βρήκα τη photo

kazootoys2084169901057.jpg


Αυτό είναι!Το έβαλα και στην πίσω σελίδα!
 
σε αυτο που ζητας εχει μια γαμηλια αμαξα , κατι επιπλα κηπου και μετα μια επεκταση οροφου για το κουκλοσπιτο και μια εσωτερικη σκαλα επισης για το κουκλοσπιτο. τωρα αν περιμενεις τον καταλογο του 2010 μπορει κατι να βρεις γιατι αυτος που εχω ειναι του 2009
 
Μάλιστα,κατάλαβα..

η γαμήλια άμαξα λογικά είναι αυτή (χωρίς τα ανθρωπάκια και τα μικροεξαρτήματα)

http://collectobil.com/catalogue/items/5601.htm

τα έπιπλα κήπου αυτά (χωρίς ανθρωπάκια,παπαγάλο,γάτα,μικροεξαρτήματα)

http://collectobil.com/catalogue/items/5323.htm

Όσο για την επέκταση και τη σκάλα,πρέπει λογικά να είναι από το καινούριο νεοκλασσικό

Γαμήλια άμαξα και έπιπλα κήπου τα έχω και σε πολύ καλή κατάσταση.

Αυτό εδώ το σπιτάκι θα με ενδιέφερε,αν υπήρχε στα εξαρτήματα.Στη Γερμανία υπάρχει

http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sites-DE-Site/de_DE/Product-Detail?pid=7145&cgid=Ds_Gebaeude_und_Einrichtung
 
ναι η αμαξα ειναι χωρις ανθρωπακια οπως και τα επιπλα ειναι σκετα. οσο αναφορα για το σπιτι υπαρχει και εχει 42,99
 
Πολύ καλή τιμή έχει το σπίτι,αλλά μακάρι να είναι κενό από πίσω για να μπορώ να βάλω έπιπλα!Και να είναι στο μέγεθος του νεοκλασικού σπιτιού!
 
νομιζω πως το σπιτι απο την πισω πλευρα ειναι ανοιχτο

προσπαθω να ανεβασω φωτογραφιες αλλα δεν τα καταφερνω

ξερει καποιος?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ακόμα μερικές photos από το e-bay

playmobil3440haircuter3.jpg


bi3h3tgb2kkgrhqmoki8esn.jpg


7c1f12.jpg


bhduiqgb2kkgrhqmokiuerz.jpg


bjnp4vqwkkgrhquhdeeslhs.jpg


buts49bmkkgrhgookjejllm.jpg


bi1smcgkkgrhqeokjmesmhy.jpg


bjh9hq2kkgrhqqhdgeshddw.jpg


bjh9eggcgkkgrhqehcmes82.jpg


bi1m1w2kkgrhqqoki4esmsp.jpg


bjnpzkwb2kkgrhqihd4es9f.jpg


bjrnicwwkkgrhqyhcqesmku.jpg


bjenkwmkkgrhqiokjoesmgg.jpg


bgrig3wb2kkgrhqyhcqesmk.jpg


pmba1.jpg


bhcdb8gcgkkgrhqeheueskp.jpg


bjrnbvwmkkgrhqehdcet1gp.jpg


bjepmjbgkkgrhqiokjwetep.jpg


bi3e0wkkgrhqqokiiesnync.jpg


birkllbwkkgrhqehckes9hf.jpg


582s45.jpg


311727606o.jpg


d3123.jpg


bjenrywcgkkgrhquokimesn.jpg


mgk03143.jpg


birkr2gbwkkgrhqyhees1hq.jpg


23782spec06.jpg


img7872m.jpg


img7873u.jpg


img5443.jpg


img8170y.jpg


img7876p.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To βασίλειό μου όλο για αυτό εδώ το κομμάτι

img8170y.jpg


:cry:

με σκότωσες thebest20. Μου επανέφερες τρελλές αναμνήσεις
 
Πίσω
Μπλουζα