Playmobil

3 φωτογραφίες είναι όταν τις ανεβάζεται σαν συνημμένο αρχείο.

Αν κάνεις copy-paste το url που είναι μέσα στα ...[ / img] (αν μπεις στο άλμπουμ σου και μετά στις φωτογραφία που έχεις ανεβάζει θα το δεις) μπορείς να βάλεις στο ποστ πολλές περισσότερες από 3
 
Domenica είπε:
Ο ξαδερφος μου, μανιωδης συλλεκτης εχει το Μπετοβεν εις διπλουν και το ενα πιανο δουλευει κιολας. Υποσχομαι θρεντ με την τεραστια συλλογη του συντομα!
Και εγώ 2 πιάνο είχα,και το ένα το πέταξα.Το άλλο μου δουλεύει!Είναι κρίμα που πέταξα μερικά που θεωρούσαν οι δικοί μου ότι είναι άχρηστα,επειδή τα είχα 2 φορές!Περιμένουμε με αγωνία τη συλλογή του ξαδερφού σου,ειδικά αν έχει τη σειρά με το σπίτι,πρέπει να είναι πολύ τυχερός.Εγώ ακόμα νοσταλγώ τις υπέροχες στιγμές που συναρμολογούσαμε το σπίτι (5305),καθώς το 5300 το είχα ήδη από την αδερφή μου!!!!
 
παιδια φοβερες οι συλλογες σας!!!!!υπηρξα και συνεχιζω να υπαρχω μανιωδης φιλη των playmobil.προσφατα αποφασισα να καλυψω τα κενα των συλλογων μου,να αντικαταστησω αυτα που δυστυχως χαριστηκαν χωρις την εγκριση μου αλλα ευτυχως δε βρεθηκαν σε χωματερες και να αγορασω καποια απ τα καινουρια που κυκλοφορουν.

απ τα λιγα που διασωθηκαν ειναι το πειρατικο καραβι(3750)και εχουν χαθει δυο πανια,οι δυο βαρκες ,τα κανονια και εχουν σπασει τα πλαστικα που στηριζοντουσαν τα πανια στα καταρτια,στο ebay δεν τα βρισκω υπαρχει περιπτωση να τα βρω απ την playmobil hellas και αν ναι μηπως ξερετε περιπου ποσο θα μου παει????
 
Και που πωλούνται αυτά τα σακουλάκια;; Δεν έπεσαν μέχρι τώρα στην αντίληψή μου. Εκτός αν η είδηση αφορά το εξωτερικό :( .
 
Τα σακουλάκια πωλούνται στο Playmobil Fan Park και σε κάποια καταστήματα παιχνιδιών,τα έχω δει!
 
Xμμ ειχα σιγουρα τα παρακατω χρυσα νομισματα σε σεντουκι,το σεντουκι στην φωτο παιζεται.


Απο ποιο σετ-σετακι των 80ς να ηταν αραγε,τα χαζευα σαν αληθινα.


%24(KGrHqN,!hcE5pnqSp4IBOggI4VzU!~~_12.JPG
 
Aardvark είπε:
Xμμ ειχα σιγουρα τα παρακατω χρυσα νομισματα σε σεντουκι,το σεντουκι στην φωτο παιζεται.
Απο ποιο σετ-σετακι των 80ς να ηταν αραγε,τα χαζευα σαν αληθινα.


%24(KGrHqN,!hcE5pnqSp4IBOggI4VzU!~~_12.JPG
Υπάρχουν πολλά sets που έχουν αυτά τα νομίσματα

Λογικά όμως σε αυτό το set είναι

http://playmodb.org/setpics/3550.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Xμμμ πειρατες δεν πρεπει να ειχα ποτε,ιπποτες ειχα αλλα παλι δεν νομιζω, το πιο πιθανον να ηταν απο γουεστερν ,περιπου κατι τετοιο αλλα στα 80ς.


4544.jpg


 


thnx για το λινκ.
 
Μου έβγαλε συγκεκριμένα sets με νομίσματα,και υπέθεσα ότι θα είναι κάποιο των 80s.Αυτό που έβαλες,δεν υπάρχει παρόμοιο στα 80's,με μία φιγούρα!Ίσως να ήταν από κανένα saloon κλπ ή κανένα της LYRA,από αυτά που δεν υπάρχουν σε κατάλογο!
 
thebest20 είπε:
Για τους fans έχουν κυκλοφορήσει οι φιγούρες σε σακουλάκια,που δεν γνωρίζει κάποιος τι περιέχουν!Είναι συναρμολογούμενες φιγούρες,και το κάθε σακουλάκι έχει 2?.
http://www.infinitehollywood.com/2011/09/figure-review-playmobil-blind-bag.html
Βρήκα σήμερα σε κατάστημα και πήρα 2 σακουλάκια. Ένα μπλε ένα ροζ. Είναι 24 φιγούρες στο σύνολο τους (12 +12). Το ωραίο είναι οτι μπορείς να κάνεις τρελλούς συνδυασμούς με τα σώματα :D . Tο κακό είναι οτι για να τα πάρεις όλα, επειδή είναι blind bag, θα πρέπει να αγοράσεις αρκετά για να βρεις αυτό που δεν έχεις (εδώ θα πέσει ανταλλαγή). Επίσης αυτό που με "δυσκόλεψε" είναι η περούκα μέχρι να μπει, και στις 2 φιγούρες!
 
Είναι όντως τέλεια,αλλά για να κάνει κάποιος συνδυασμούς δεν θα πρέπει να έχει συναρμολογήσει τις φιγούρες.Αν τις συναρμολογήσει μετά,δεν μπορούν να αποσυναρμολογηθούν εύκολα.Οι περούκες είναι όντως δύσκολο να μπουν,αλλά πλέον στο εξωτερικό κυκλοφορούν με έτοιμη την περούκα πάνω στο κεφάλι,γιατί έχω δει κάποια videos που ανοίγουν απευθείας το σακουλάκι.Επίσης στο πίσω μέρος της σακούλας υπάρχουν κάποιοι κωδικοί που είναι διαφορετικοί για κάθε φιγούρα και αν κάποιος τους θυμάται,μπορεί να ξεχωρίσει ποιοι είναι διαφορετικοί (είναι κόλπο αυτό),γι'αυτό και πλέον στο εξωτερικό έχουν τον ίδιο κωδικό όλα!
 
Αυτά τα είδατε;

Εικόνα1132.jpg

50 ευρώ έκαστο.

Εικόνα1130.jpg

Εικόνα1114.jpg

Εικόνα1115.jpg
 
Αυτά ποιανού είναι? Δικά σου και τα πουλάς ή τα αγόρασες 50 ευρώ? Γιατί δεν είναι ξεκάθαρο έτσι όπως το πόσταρες :)
 
Spybil είπε:
Αυτά κυκλοφορούν αποκλειστικά και μόνο στο playmobil fan park,και έχει 50? το καθένα.Καλές τιμές,για κάποιον που δεν θέλει να αγοράσει ολόκληρο κτίριο+αυτοκίνητο+αξεσουάρ και να χαλάσει πάνω από 150?
 
Kambia είπε:
Αυτά ποιανού είναι? Δικά σου και τα πουλάς ή τα αγόρασες 50 ευρώ? Γιατί δεν είναι ξεκάθαρο έτσι όπως το πόσταρες :)
Συγχωρέστε μου την ασάφεια!! Δικά μου είναι αγορασμένα, προκειμένου να συμπληρώσω κάποιες άλλες μου κατασκευές (Φυλακές και Νοσοκομείο, τα οποία και θα ανεβάσω). Απλώς επειδή δεν κυκλοφορούν σε κανένα σάιτ ή κατάλογο, είπα να ενημερώσω. Πληροφοριακά πάντως Thebest20, κυκλοφορούν σχεδόν παντού, ακόμα και στα J@mbo. Υπάρχει και ένα τρίτο με μικρή φάρμα και τρακτέρ πάντα στην ίδια τιμή.
 
Απλά το fanpark λέει ότι κυκλοφορούν αποκλειστικά και μόνο εκεί!Αυτό με τη φάρμα δεν το έχω δει,μπορείς να μου πεις τον κωδικό του?
 
Κυκλοφορούν κανονικά σε όλη την αγορά εδώ και 2 μήνες.

Η φάρμα λογικά είναι ο κωδικός 4142.
 
Η φάρμα αυτή έχει βγει εδώ και 1,5 χρόνο στην Ελλάδα,τα ξαδέρφια μου την είχαν αγοράσει το καλοκαίρι του 2010!Δεν έχω δει άλλη φάρμα που μεταφέρεται!
 
Πίσω
Μπλουζα