Playmobil

WOW!!!!!! κ που είπαμε οτι μένεις? αααχχχχχ αυτό το καράβι......πάντως είναι σαν καινούρια όλα.
 
χεχεχεχε...Δεν ειπαμε...χεχεχεχεχε....Ευχαριστω για το σχολιο παντως! :) Η αληθεια ειναι οτι τα προσεχα ολα μου τα παιχνιδια.
 
και απ' ότι λες θα ήταν μεγαλύτερη η συλλογή σου αν δεν είχαν πεταχτεί και τα υπόλοιπα ε?welcome to our club!!!!δυστυχώς.......
 
φοβερη η συλλογη σου!!!και πολυ καλα διατηρημενα μπραβο!!!
 
Δεν μπορω να καταλαβω τι τους επιανε τους γονεις και πεταγαν παιχνιδια τοτε...Τελοςπαντων. Guitarmaniac,ειναι καλοδιατηρημενα γιατι τα εναπομειναντα που γλυτωσαν το πεταμα τα προσεχα ως κορες οφθαλμου!!!! Εξαιτιας του retromania ξαναρχησα να μαζευω παλι τα αγαπημενα μου PLAYMOBIL (βλεπε Αστυνομους) και θελω να πιστευω οτι αυτη τη φορα θα φτιαξω μια αξιολογη συλλογη.
 
stayros είπε:
Δεν μπορω να καταλαβω τι τους επιανε τους γονεις και πεταγαν παιχνιδια τοτε...Τελοςπαντων. Guitarmaniac,ειναι καλοδιατηρημενα γιατι τα εναπομειναντα που γλυτωσαν το πεταμα τα προσεχα ως κορες οφθαλμου!!!! Εξαιτιας του retromania ξαναρχησα να μαζευω παλι τα αγαπημενα μου PLAYMOBIL (βλεπε Αστυνομους) και θελω να πιστευω οτι αυτη τη φορα θα φτιαξω μια αξιολογη συλλογη.
καταλαβαινω φιλτατε...κι εγω μια απο τα ιδια,κι εγω τωρα βρισκομαι σε μια φαση,που προσπαθω να ξανα φτιαξω τη συλλογη μου.
 
Stavros το Χριστουγεννιάτικο σετ με κωδικό 3850 το αγόρασες απο Ελλάδα?ρωτάω γιατί δεν θυμάμαι να το είχα ξαναδεί σε κάποιο κατάστημα
 
Ναι.Το ειχα αγορασει απο το JUMBO Νικαιας.Και μαλιστα το ειχα παρει πριν παρει φωτια και καει.Γιατι απο την πυρκαγια και μετα μειωσε πολλους κωδικους σε πολλα παιχνιδια του.
 
το περιοδικό playmobil κυκλοφορεί ακόμη στην αγορά?
 
Νομίζω πως το είδα σήμερα που πέρναγα από ένα περίπτερο στο κέντρο. Το είδα φευγαλέα αλλα μου φάνηκε πως κάτι τέτοιο ήταν και είχε δώρο μια δυο φιγούρες.
 
κοίταξα στο net και όντως κυκλοφορεί ακόμη και έχει δώρο μια φιγούρα ιππότη για όποιον ενδιαφέρεται.

http://www.anubiskids.gr/playmobil/
 
Πλακα κανεις!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek: Ελα ρε......κυκλοφορει τετοιος θησαυρος????????????? Εφυγα για περιπτεροοοοοοοοοοο.........Να υποθεσω οτι με καθε τευχος εχει δωρο και φιγουρα?
 
βασικά εχει περίπου 1 με 1,5 χρονό αν δεν κάνω λάθος που κυκλοφορεί αλλα νόμιζα οτι σταμάτησε.εεε σχεδόν σε κάθε τεύχος υπήρχε δώρο φιγούρα. αν μπεις στο youtube και γράψεις :περιοδικό playmobil θα σου βγάλει όλες τις σχετικές διαφημίσεις
 
Ναι,κάθε τεύχος είχε φιγούρα!Βέβαια σε ένα,υπήρχε ο σκελετός μούμια και όχι κάποια φιγούρα!Και είναι λίγο ακριβό γύρω στα 4-6?,καθώς αντίστοιχες φιγούρες βρίσκεις και στα special κουτάκια,με 2,90?.Βέβαια κάποιες από αυτές του περιοδικού είναι συλλεκτικές και δεν κυκλοφορούν στο εμπόριο!Επίσης δεν βγαίνει κάθε μήνα,νομίζω είναι 2μηνο ή 3μηνο!
 
Ανά 3μηνο κυκλοφορεί έναντι 4,50 ?.

stayros πολύ ωραία η συλλογή σου. Ζήλεψα τα playmospace και τα κουβαδάκια :)
 
Kι εγω αυτά τα playmospace ζήλεψα..!! Ειδικά τον άσπρο αστροιναυτη, τον οποίο και είχα..!!!!

Ειναι κάποια παιχνιδια που θυμάμαι πολύ έντονα πως τα απέκτησα..!!!

Είχα ζητήσει θυμάμαι το διάστημα (όπως λέμε τον ουρανό με τ άστρα ένα πράμα :cool: ) και με θυμάμαι σαν και τώρα, να ψηνομαι απο πυρετό, καθισμένο στο κρεβάτι του πατρικού μου, μόλις γυρισε η μανα μου απ τη δουλειά της..κι εγω περίμενα ενα απλό λιτό διάστημα....

Και μου δίνει αυτά...

attachment.php


attachment.php


:bash: :rant: :rant::mad::mad:

Και ρωτώ εγώ τώρα... Ένα παιδάκι που ζητάει ένα ΔΙΑΣΤΗΜΑ όπως το φαντάζεται..άπειρο και τεράαστιο...μπορεί να ικανοποιηθεί απο μια τρελόμπαλα με αστέρια,που κατα την μάνα μου το αντιπροσώπευε?? Και έστω ότι αυτό ήταν το διάστημα...τι στο καλό θα έκανε ο spaceplaymo τύπος εκεί πάνω?? Γι αυτό λοιπόν κι εγω με την φαντασία μου , αναβίωσα την ιστρορία του Μικρού Πρίγκηπα στον μικρό του πλανήτη, και τον έβαζα να ποτίζει τ αστεράκια..!! :D Αλλά πριν απ αυτό, ο πυρετός είχε ξεπεράσει τους 40 βαθμους απ το κλάμα μου.....


ΓΟΝΕΙΣ....αν το παιδί σας, ζητήσει το διάστημα και σκεφτείτε να του πάρετε μια τρελλόμπαλα με αστεράκια...... :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kambia μου,ευχαριστω για την πληροφορια για το περιοδικο :) ...τωρα οσο αφορα για τα κουβαδακια που ειπες...κυκλοφορουσε κι αλλο ενα (ηταν 3 στο συνολο τους απο αυτη τη σειρα) με την Αγγικη βασιλικη φρουρα αλλα δεν το προλαβα...θα φωτογραφησω την φωτο που εχουν τα κουβαδακια μου και θα σου δειξω πιο εννοω.Μakisimos...κριμα που σταματησε η σειρα PLAYMOSPACE :( ...πιστευω καποια στιγμη να ξανακυκλοφορησει η PLAYMOBIL κατι αναλογο.
 
Wow!!!! Δρχ 500 ε?αααα ωραιές εποχές.τώρα με 1,50? σίγουρα δεν παίρνεις playmobil.......πλάκα πλάκα πόσες φορές έκανα τον άρρωστο ή έπερνα το ύφος του καημένου παιδιού για να μου πάρουν playmobil.το κόλπο όμως δεν έπιανε πάντα :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα