Playmobil

Δυστυχώς είμαι μακριά. :cry:

Περιμένουμε ανταπόκριση.
 
Από ότι είδα,από κάποιες photos που είχε βάλει στο site,θα έχει σίγουρα,τα παλιότερα δωμάτια,αλλά κυκλοφορίας περίπου 2004.Δεν νομίζω να υπάρχουν πιο παλιά συλλεκτικά sets,αν πάει κάποιος ας μας πει!
 
Μερικα απο την συλλογη του ξαδερφου Γιωργου. Φαινεται και ο Μπετοβεν, ο πιανιστας που υπαρχει διπλος.

DSC07746.jpg

DSC07739.jpg

DSC05927.jpg
 
Domenica είπε:
Μερικα απο την συλλογη του ξαδερφου Γιωργου. Φαινεται και ο Μπετοβεν, ο πιανιστας που υπαρχει διπλος.
Εκπληκτικά όλα!!!Είναι ωραίο να συνδυάζονται όλες οι σειρές playmobil μεταξύ τους!
 
Να μερικα ακομα, χαιρομαι που σου αρεσαν σιγα σιγα θα ανεβασω κάμποσα!

Να μερικα ακομα!

Και αλλα...

DSC05923.jpg

DSC05921.jpg

DSC05916.jpg

DSC05914.jpg

DSC05910.jpg

DSC05885.jpg

DSC05846.jpg

DSC05771.jpg

DSC05766.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Super!!!!!!!ειδα και κατι ωραια κομματια εκει.......
 
φοβερα σετακια!μακαρι να ειχαν διασωθει και τα δικα μου...
 
πίστεψέ με όλοι αυτό λέμε....αααα ρε μάνα.....
 
Χαιρομαι που σας αρεσουν, θα ανεβασω και αλλες φωτο ο ξαδερφος εχει μια αποθηκη και μισο γκαραζ παιχνιδια και τα μισα ειναι πλειμομπιλ.
 
μμμμ και που ειναι αυτή η αποθήκη είπαμε? μου λείπουν μερικά κομμάτια........
 
Διαθέτω και εγω πολυ μεγάλη συλλογή απο playmobil από πολλες σειρές . Έχω καστρά ιπποτών , βικινγκς {ξύλινο φρουρίο, πλοίο} , φρούρια βόρειων και νοτιων στην άγρια δυση αλλα και όλη την διαστημική σειρα με το διαστημικό σταθμό. Τα περισσοτέρα βρίσκονται σε άριστη κατάσταση και σώζονται και τα κουτιά και οι οδηγίες τους.


[edit]Για αγγελίες υπάρχει το αντίστοιχο υποφόρουμ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γνωρίζει κανείς αν τα καταστήματα εχουν παραλάβει τα Χριστουγεννιάτικα playmobil?ψάχνω εδώ στη Θεσσαλονίκη αλλα πουθενά.Αν τα εχει δει κάποιος μήπως θυμάται τιμές να μας πει? στο περίπου...
 
Εδώ στην Αθήνα υπάρχουν παντού! Πήρα το σετ με το Χριστουγεννιάτικο παζάρι (τέλειο!), γύρω στα 24 ευρώ. Το Καρουζέλ νομίζω στα 12 είναι. Μπορείς βέβαια να τα βρεις στο δίκτυο, σε καταστήματα παιχνιδιών, με τις τιμές τους.
 
ναι κοίταξα σε κάποια site άλλα και πάλι υπάρχουν κάποιες διαφορές ως προς τις τιμές το ένα απο το άλλο.τα set που ειναι με Άγιο Βασίλη και χιονάθρωπο ή αγγελάκι πόσο περίπου έχουν?ξέρει κανείς?
 
Απ' ό,τι βλέπω, 6,79. Εγώ πάντως τόσο τα βρίσκω στα περισσότερα καταστήματα. Η τιμή τους γενικά είναι φιξ. Κάποια ελάχιστα τα εχουν ακριβότερα από μόνοι τους.
 
Τα χριστουγεννιάτικα sets είναι διαχρονικά πάντως!Κάπου έχω μια φιγούρα Άη Βασίλη από πιο παλιά,και ο ανηψιός μου έχει την φάτνη σε παλιότερη έκδοση.Αυτές τις μέρες θα πάρει το χριστουγεννιάτικο σαλόνι με το δέντρο που ανάβει,και μάλλον και το παζάρι!
 
Υπάρχουν φωτογραφίες από παλαιότερα Χριστουγεννιάτικα σετ;; Δε θυμάμαι να τα έχω δει.. δεν είχα ποτέ κάποιο τέτοιο .. :xm:

Θα επανορθώσω φέτος όμως :D
 
ναι υπήρχαν και μπορώ να πω οτι ήταν ακόμη πιο ωραία σε σχέση με αυτά που βγήκαν φέτος στην αγορά.γνώμη μου πάντα έτσι?μην παρεξηγηθώ....πιστεύω το έλκυθρο με κωδικό 3604 ήταν φοβερό.φωτογραφίες μπορείς να δεις εδώ:

http://playmodb.org/cgi-bin/sets.pl?theme=Christmas&sortby=setnum&focus=all&pics=on
 
Πίσω
Μπλουζα