Playmobil

@stayros Αυτά τα κουβαδάκια που έχεις είναι τα μεγάλα. Έχουν μέσα κανέναν κατάλογο που να είναι διαφορετικός από αυτούς που έχουμε ανεβάσει στο φορουμ?

Εγώ έχω 3 κουβαδάκια μικρά της Lyra.

@Makisimos. Αυτό ακριβώς ήταν το δικό μου πρώτο playmospace. Μετά μου πήραν και το μικρό διαστημόπλοιο με το ρομποτάκι

Χωρίς την μπάλα με τα αστεράκια :D

Πάντως μια σκέψη να στολίσω και γω με playmobil έχει περάσει από το μυαλό μου....
 
Kambia μου,καταρχην καλησπερα,εχω κατι καταλογακια μικρα -2 αν θυμαμαι καλα- και 1 μεγαλο του 1990.Τα μικρα δεν θυμαμαι αν ηταν απο τα κουβαδακια...θα τα φωτογραφησω μαζι και το μεγαλο και θα τ'ανεβασω στην αναλογη ενοτητα συντομα.
 
Θυμάμαι ότι μερικά κουβαδάκια είχαν μικρά καταλογάκια,και μερικά άλλα,είχαν μόνο 1 διαφημιστικό με 1-2 photos το πολύ!
 
Καλησπερα.Σημερα πηρα για πρωτη φορα το περιοδικο PLAYMOBIL (#7)...λοιπον σαν περιοδικο μπορω να πω οτι με ενθουσιασε,απλη και λιτη υλη ευκολα κατανοητη για τα σημερινα πιτσιρικια...αλλα αυτο που με ενθουσιασε πιο πολυ ηταν η φιγουρα του ιπποτη που ειχε δωρο...απλα... :bow: . ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!!!!!!!!! Ειναι υπεροχα φτιαγμενη και προσεγμενη.Με εβαλε σε πειρασμο ο :diablotin: τοσο ωστε να το ξανα :wait2: να ξεκινησω και παλι να μαζευω ιπποτες.ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧ....κουραγιο τσεπουλα μου...
 
ναι όντως οι φιγούρες είναι πολύ καλες.κ γω περιμένω σε κάποιο από τα επόμενα τεύχη να βάλουν κανά πειρατή.ελπίζω δηλ.
 
Ασε...ετσι και κανουν οτι δινουν δωρο πειρατη...με βλεπω να χτυπαω δανειο...χεχεχεχεχεχεχε :D
 
Άσε άσε εγώ έχω ήδη καεί......κοίτα το 2012 είναι να κυκλοφορήσει και στην Ελλάδα η νεα σειρά από πειρατές και παίζει στο επόμενο τεύχος να βάλουν και δώρο μια φιγούρα πειρατή,ξες σαν promotion της νέας σειράς ένα πραμα.εκτός αν έχουν άλλα σχέδια.....
 
Πάντως,με εξαίρεση 2 sets,τα υπόλοιπα των πειρατών δεν είναι και πολύ ακριβά!

http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sites-DE-Site/de_DE/Search-Show?cgid=Piraten

To πειρατικό καράβι το περίμενα να είναι πιο φθηνό!Αλλά η συγκεκριμένη σειρά,θυμίζει κάπως την παλιά με τους πειρατές!
 
ναι έχεις δίκιο.κ γω αυτό είπα όταν τα είδα κ σίγουρα είναι καλύτερη αυτή η σειρά απο την προηγούμενη.50,00? ειναι οκ τιμή αν σκεφτεις οτι αυτό που πουλάν τώρα στο εμπόριο έχει 100,00 περίπου. Βεβαία οι τιμές πιστεύω θα είναι πιο ανεβασμένες σε σχέση με αυτές στο site που βλέπουμε.
 
Με ενδιαφέρουν τα playmobil σου,σου στελνω το mail mou vangelis120879@gmail.com αν θελεις στειλε μου μθνημα με φωτο και τιμες ή αν εχεις καμια αγγελια στο εμαρκετ,ricardo,ebay κτλ,,,,,,,,φιλικά βαγγέλης!!!!
 
Οι τιμές γενικά είναι standard,τουλάχιστον στο fanpark έχει ίδιες τιμές με το γερμανικό site!Στα μαγαζιά είναι πιο ανεβασμένες 2 με 5 ? παραπάνω!
 
Playmobil special Spanish Knight #4742.jpg Αλλες 2 φιγουριτσες προσθεθηκαν σημερα στην συλλογη μου...το 4670 Σταυροφορος Ιπποτης και το 4742 Ισπανος Ιπποτης (Κοκισταδορος).Φασουλι,φασουλι μεγαλωνει το σακουλι...χεχεχεχε :D Playmobil special #4670 stayroforos.jpg
 
attachment.php


attachment.php


xmas 2011_1.jpg
 
είσαι σε καλο δρόμο!!!!!!χεχεχεχεχεχε :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αααααααααααααα
 
Υποβρυχιο PLAYMOBIL.jpg Αυτο το ωραιο κομματι αποκτηθηκε σημερα και ειναι πλεον μερος της συλλογης μου! Δεν ξερω ουτε απο ποιο κωδικο ειναι,ουτε ποτε κυκλοφορησε.Η φιγουρα γραφει απο κατω στο ποδι georba 1997 και το υποβρυχιο 1999!!!!!!!! Καμια :help: :please: ?????????
 
stayros είπε:
Προβολή συνημμένου 42319 Αυτο το ωραιο κομματι αποκτηθηκε σημερα και ειναι πλεον μερος της συλλογης μου! Δεν ξερω ουτε απο ποιο κωδικο ειναι,ουτε ποτε κυκλοφορησε.Η φιγουρα γραφει απο κατω στο ποδι georba 1997 και το υποβρυχιο 1999!!!!!!!! Καμια :help: :please: ?????????
Το ότι η φιγούρα λέει 1997 και 1999 το υποβρύχιο,είναι αρκετά πρόσφατη κυκλοφορία,δηλαδή 4-5 χρόνων το πολύ,γιατί στα πρόσφατα sets έχουν τέτοιες χρονολογίες.Να σκεφτείς,τα δικά μου,της ροζ σειράς,έχουν στα πόδια τους χρονολογίες από 1980 ως 1985 κλπ.Ένας σαξοφωνίστας που έχω,και βγήκε το 1995,έχει χρονολογία 1990!
 
μμμμ βρήκα σε αυτό το site πληροφορίες για το συγκεκριμένο κομμάτι :http://collectobil.com/catalogue/items/3064.htm
 
Πίσω
Μπλουζα