Playmobil

Λοιπον, το πρωι πηγα σε ενα φιλο που εχει καταστημα με comics ( Ω, ναι...ασχολουμαι και με αυτα :) ) για καφεδακι.Καθως τα λεγαμε και ξεφυλιζα το Previews (Μηνιαιος Αγγλικος καταλογος αποκλειστικα για καταστηματα comics απ' ωπου μπορεις να παραγγειλεις διαφορα καλουδια) επεσα πανω σε αυτο εδω που δεν περιμενα να το βρω εκει μεσα...Playmobil Previews.jpg...και εμεινα αφωνος :eek: :eek:!!!!!!!! Υ.Γ. πληροφοριες για το τι ακριβως ειναι το Previews θα βρειτε εδω...http://www.previewsworld.com/Home/1/1/71/940... :)
 
Αυτά τα μικρά σετάκια είναι τέλεια

409070_176355139136131_119512978153681_257691_1268482849_n.jpg


417502_176355645802747_119512978153681_257694_680115358_n.jpg


429878_176355429136102_119512978153681_257693_579316190_n.jpg


Eπίσης και το λεωφορείο είναι τέλειο,αν και το υπολογίζω να έχει 40?-50?

403699_176355085802803_119512978153681_257690_1870136538_n.jpg


Που φτάσαμε!Τα παλιά λεωφορεία/τροχόσπιτα/ασθενοφόρα είχαν 2.500-3.000 δρχ το καθένα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλές οι τιμές του ξενοδοχείου!Περίμενα το μεγάλο set να έχει πάνω από 150?.Επίσης η disco περίμενα να έχει πάνω από 50?.Και η disco και το μεγάλο ξενοδοχείο έχουν ενσωματωμένο mp3 player και μπορείς να περάσεις τραγούδια!
 
Αν αποκτήσω οικογένεια,θα παίρνω στο παιδί μου!Και για να φτιάχνω διοράματα!Αλλά μέχρι τότε,σε 7-8 χρόνια,θα έχουν βγει άλλα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο γερμανικό site έχει και κατάλογο όλων των παλαιότερων ετών. Πολύ ενδιαφέρον:

http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sites-DE-Site/de_DE/Search-Show?cgid=ARCHIV

Είναι τέλεια τα playmobil. Φέτος λέω να πάρω το ψαροκάϊκο (5131), το είδα στον καινούριο κατάλογο τον ελληνικό, αλλά δεν τον βλέπω στον γερμανικό. Δεν είναι τα ίδια παντού, να υποθέσω;
 
zouzou είπε:
Στο γερμανικό site έχει και κατάλογο όλων των παλαιότερων ετών. Πολύ ενδιαφέρον:
http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sites-DE-Site/de_DE/Search-Show?cgid=ARCHIV

Είναι τέλεια τα playmobil. Φέτος λέω να πάρω το ψαροκάϊκο (5131), το είδα στον καινούριο κατάλογο τον ελληνικό, αλλά δεν τον βλέπω στον γερμανικό. Δεν είναι τα ίδια παντού, να υποθέσω;
Η σειρά αυτή που έχει το ψαροκάικο κράτησε μόνο ένα χρόνο και καταργήθηκε!Το ίδιο έγινε και με τα 2 western sets,αλλά και με τη γαμήλια τελετή!Βέβαια στην Ελλάδα θα συνεχίσουν να βγαίνουν sets για λίγο καιρό ακόμα!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Α, μάλιστα! Στον ελληνικό κατάλογο πάντως παρουσιάζεται ως καινούριο, πέρυσι δεν υπήρχε.
 
Ακριβώς,είναι καινούργιο,αλλά για περιορισμένο χρονικό διάστημα!Επίσης στη Γερμανία καταργήθηκε και το νοσοκομείο!
 
Καλησπερα ,ειμαι καινουργιο μελλος .Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι ,υπαρχει πλειμομπιλ μετρο ?

εχω ξενηνησει να παιρνω πλειμομπιλ στον γιο μου και απο οτι βλεπω του αρεσουν παρα πολυ ,βρηκα στο πατρικομου και τα δικα μου και θα μου τα στειλει η μανα μου :) μεσα απο τον μιρκο θα βγαλω και τα δικα μου απωθημενα αφυ μικρη κοιτουσα τους καταλογους για ωρες επαιζα στην φαντασια μου με αυτα που δεν μου επαιρναν ....

να επανελθω στην αρχικη μου ερωτηση ...υπαρχει μετρο ?καποια θελει να μου πουλησει κατι τετοιο αλλα δεν το βρησκω σε καταλογο ...ενει ενα μπροστινο μερος απο κατι σαν μετρο και δεν εχει τιποτα αλλο ....
 
AFRODITH είπε:
Καλησπερα ,ειμαι καινουργιο μελλος .Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι ,υπαρχει πλειμομπιλ μετρο ? εχω ξενηνησει να παιρνω πλειμομπιλ στον γιο μου και απο οτι βλεπω του αρεσουν παρα πολυ ,βρηκα στο πατρικομου και τα δικα μου και θα μου τα στειλει η μανα μου :) μεσα απο τον μιρκο θα βγαλω και τα δικα μου απωθημενα αφυ μικρη κοιτουσα τους καταλογους για ωρες επαιζα στην φαντασια μου με αυτα που δεν μου επαιρναν ....

να επανελθω στην αρχικη μου ερωτηση ...υπαρχει μετρο ?καποια θελει να μου πουλησει κατι τετοιο αλλα δεν το βρησκω σε καταλογο ...ενει ενα μπροστινο μερος απο κατι σαν μετρο και δεν εχει τιποτα αλλο ....
Καλως ηρθες Αφροδιτη! :) Για ριξε μια ματια εδω...http://playmodb.org/cgi-bin/sets.pl?theme=Train&sortby=setnum&focus=all&pics=on
 
ευχαριστω παρα πολυ!!!!! το 4016 ειναι !!!

απο οτι βλεπω ηταν ενα μεγαλο παιχνιδι !!!

θελω πολυ να σας ευχαριστησω που υπαρχετε και μου θυμησατε τα παλια ....ειδα και τα παιχνιδια μου εδω το σχολειο (θρανια πινακας) και καποια πιο μικρα ,οπως και το φρουριο του αδερφου μου και τα δικα του ...αξεχαστες εποχες .ευχομαι και τα παιδια μου να αγαπησουν τοσο πολυ τα πλειμομιλ .
 
AFRODITH είπε:
ευχαριστω παρα πολυ!!!!! το 4016 ειναι !!! απο οτι βλεπω ηταν ενα μεγαλο παιχνιδι !!!

θελω πολυ να σας ευχαριστησω που υπαρχετε και μου θυμησατε τα παλια ....ειδα και τα παιχνιδια μου εδω το σχολειο (θρανια πινακας) και καποια πιο μικρα ,οπως και το φρουριο του αδερφου μου και τα δικα του ...αξεχαστες εποχες .ευχομαι και τα παιδια μου να αγαπησουν τοσο πολυ τα πλειμομιλ .
Ειναι διαχρονικο και δημιουργικο παιχνιδι.Φαντασια να εχει το παιδι και δεν θα το βαρεθει ποτε. Περιμενουμε φωτο με τη δικια σου συλλογη! :)
 
Οι βάσεις και οι βίδες πωλούνται ξεχωριστά?
 
thebest20 είπε:
Οι βάσεις και οι βίδες πωλούνται ξεχωριστά?
Εχει μεσα στο σετ.Απο εκει και περα αν θες να κανεις επεκταση στις γραμμες, εχει αρκετα εξαρτηματα στον καταλογο εξαρτηματων.
 
stayros είπε:
Εχει μεσα στο σετ.Απο εκει και περα αν θες να κανεις επεκταση στις γραμμες, εχει αρκετα εξαρτηματα στον καταλογο εξαρτηματων.
Εννοώ αν γίνεται να τα βρεις ξεχωριστά,από τις επεκτάσεις!Ώστε πχ στον πάνω όροφο της φάρμας,που δεν χωράει έπιπλα,να προστεθεί μεγάλη βάση!Επίτηδες βάζουν μικρές βάσεις στον πάνω όροφο στα αγροκτήματα και στο εξοχικό σπίτι,για να μη χωράνε έπιπλα!
 
thebest20 είπε:
Εννοώ αν γίνεται να τα βρεις ξεχωριστά,από τις επεκτάσεις!Ώστε πχ στον πάνω όροφο της φάρμας,που δεν χωράει έπιπλα,να προστεθεί μεγάλη βάση!Επίτηδες βάζουν μικρές βάσεις στον πάνω όροφο στα αγροκτήματα και στο εξοχικό σπίτι,για να μη χωράνε έπιπλα!
Ααααα...ωπα...λαθος καταλαβα εγω.Νομιζα οτι λες για τα τρενα,οκ.Δεν εχω δει κατι τετοιο,δηλαδη να πωλουνται βασεις μονες τους.Απλα, φανταζομαι, οτι αν θες να επεκτεινεις κατι π.χ. κουκλοσπιτο...Η' παιρνεις οροφο Η' παιρνεις 2...πραμα που δεν συμφερει.
 
Πίσω
Μπλουζα