Playmobil

stayros είπε:
Ααααα...ωπα...λαθος καταλαβα εγω.Νομιζα οτι λες για τα τρενα,οκ.Δεν εχω δει κατι τετοιο,δηλαδη να πωλουνται βασεις μονες τους.Απλα, φανταζομαι, οτι αν θες να επεκτεινεις κατι π.χ. κουκλοσπιτο...Η' παιρνεις οροφο Η' παιρνεις 2...πραμα που δεν συμφερει.
Το καλό είναι ότι διάβασα τυχαία σε κάποιο γερμανικό forum πως οι επεκτάσεις του ξενοδοχείου,δεν θα ξεπερνάνε τα 30? η καθεμία!

Γενικά ήθελα βάσεις!Είχα διαβάσει κάπου πιο παλιά ότι τα ανταλλακτικά (πχ εξαρτήματα,βάσεις κλπ) γίνεται κάποιος να τα βρει και ξεχωριστά!
 
αυτό που λες πρώτη φορά το ακούω. κοίτα στο εξωτερικό μπορεί, εδώ στο Ελλάντα λίγο δύσκολο........
 
Τελικα σε αυτη τη ζωη ολο ανακαλυπτουμε και βρισκουμε νεα πραγματα! :) Σημερα για παραδειγμα,πηγα μια βολτα κατα Μοναστηρακι μερια και ιδου τι βρηκα...

Playmobil Nεα αποκτηματα.jpg

...Πειτε μου τωρα,εφταιγα εγω που βρεθηκαν εντελως τυχαια μπροστα μου? Οχι...πειτε μου,εφταιγα? ::)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:animeek::animeek::animeek:ζηλεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dribble::dribble::dribble:μ έστειλες τώρα!!!! στείλε μου τους πειρατές please :augenrollen:
 
and1 είπε:
:animeek::animeek::animeek:ζηλεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dribble::dribble::dribble:μ έστειλες τώρα!!!! στείλε μου τους πειρατές please :augenrollen:
Δεν με αφηνουν να τους δωσω...εχουν "γαντζωθει" πανω μου :p :p:D:D
 
χαχαχαχαχαχαχαχα πολύ καλό :D :D:D ωραία κομμάτια βρήκες !!!! θέλω και γω :cry: :cry: :cry:
 
Όλα αυτά δηλαδή τα βρήκες στο Μοναστηράκι?Μεταχειρισμένα?Επίσης παρατήρησα ότι κάποια δεν έχουν μαλλιά!
 
thebest20 είπε:
Όλα αυτά δηλαδή τα βρήκες στο Μοναστηράκι?Μεταχειρισμένα?Επίσης παρατήρησα ότι κάποια δεν έχουν μαλλιά!
Οπως ακριβως το ειπες: Μεταχειρισμενα απο το Μοναστηρακι.Τα μαλλια δεν ειναι προβλημα (εχω καβαντζα καποια),το προβλημα ειναι τα 3-4 που ειναι σπασμενα :( και τα αξεσουαρ τους.Αντε πες,τα σπασμενα τα κρατα για ανταλλακτικα (κεφαλια,μαλλια,συνδεσμους,χερια) τα αξεσουαρ τους? Αντε τωρα να βρεις καπελα,οπλα,ασπιδες κλπ..Τελος παντων, θα τα βολεψω! :)
 
εεεε μα γι αυτό σου είπα να μου στείλεις τους πειρατές. βρε για σένα νοιάζομαι να μη ξοδευτείς παραπάνω....... χαχαχαχαχχαχαχαχαχα :p :biglaugh:
 
Βρήκες κι άλλα playmobil εκεί,ή ότι είχε το πήρες?
 
and1 είπε:
εεεε μα γι αυτό σου είπα να μου στείλεις τους πειρατές. βρε για σένα νοιάζομαι να μη ξοδευτείς παραπάνω....... χαχαχαχαχχαχαχαχαχα :p :biglaugh:
Μα δεν θα ξοδευτω! Εχω καβατζα τα περισευουμενα απο τα υπολοιπα σετ που εχω,οποτε...ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!:biglaugh: Best,ο τυπος τα ειχε σε ταψακι να το πω,γαβαθα να το πω κατι τετοιο παντως...οποτε τα εκανε τραμπα σε μια σακουλα και τελος.Κοιταξα μηπως βρω και πουθενα αλλου αλλα τζιφος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολλές φιγούρες που κυκλοφορούν τώρα,έχουν 2 πρόσωπα,από τη μία πχ το κανονικό πρόσωπο,και από την άλλη πρόσωπο με χαμόγελο,ή άλλη έκφραση,και στο κεφάλι υπάρχει ειδικός μηχανισμός,που περιστρέφονται τα μαλλιά καλύπτοντας τη μια πλευρά.Επίσης σε αυτές τις φιγούρες,πάνε μόνο τα μαλλιά που έχουν,και όχι άλλα μαλλιά!
 
thebest20 είπε:
Πολλές φιγούρες που κυκλοφορούν τώρα,έχουν 2 πρόσωπα,από τη μία πχ το κανονικό πρόσωπο,και από την άλλη πρόσωπο με χαμόγελο,ή άλλη έκφραση,και στο κεφάλι υπάρχει ειδικός μηχανισμός,που περιστρέφονται τα μαλλιά καλύπτοντας τη μια πλευρά.Επίσης σε αυτές τις φιγούρες,πάνε μόνο τα μαλλιά που έχουν,και όχι άλλα μαλλιά!
Αν δεν κανω λαθος υπαρχει μια τετοια στην σειρα Top Agents.Και νομιζω οτι ειναι και η πρωτη που βγηκε.
 
stayros είπε:
Αν δεν κανω λαθος υπαρχει μια τετοια στην σειρα Top Agents.Και νομιζω οτι ειναι και η πρωτη που βγηκε.
Αυτή μήπως είναι,που έχει γυαλιά ζωγραφισμένα?

4876.jpg


H αυτή?

5289.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με αφορμή τα νέα σετ που θα κυκλοφορήσουν, είπα να θυμίσω την αξία των παλιών και καλών κωδικών που επέτρεπαν τη δημιουργία.

1ο)Ταχυδρομείο.

Εικόνα1090.jpg

Εικόνα1085.jpg

Εικόνα1087.jpg

Εικόνα1088.jpg

Εικόνα1089.jpg
 
Και τα νέα sets επιτρέπουν τη δημιουργία!Ειδικά με τα σπίτια,μπορεί ο καθένας να τα επεκτείνει,να τα διαμορφώσει όπως θέλει εσωτερικά και εξωτερικά,να ρυθμίσει το διαχωριστικό ώστε να γίνει ένα δωμάτιο μικρότερο/μεγαλύτερο κλπ!Βέβαια αυτό δεν γίνεται μόνο στο 5302 γιατί κάθε όροφος έχει για κάθε όροφο μία βάση,διαμορφωμένη,έτσι ώστε να φτιαχτεί το σπίτι με συγκεκριμένο τρόπο!
 
Αν δεν τα πιάσω στα χέρια μου... επιφυλάσσομαι!!

Ορίστε και η Τράπεζα

Εικόνα1122.jpg

Και η Αστυνομία - Κρατητήριο:

Εικόνα1138.jpg

Εικόνα1116.jpg

Εικόνα1118.jpg

Εικόνα1119.jpg

Εικόνα1120.jpg

Εικόνα1133.jpg

Εικόνα1134.jpg

Εικόνα1136.jpg

Εικόνα1139.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20 είπε:
Αυτή μήπως είναι,που έχει γυαλιά ζωγραφισμένα?
4876.jpg


H αυτή?

5289.jpg
Οχι.Ειναι απο το 4875...Playmobil #4875 Top Agents.jpg...το Αρχηγειο των Τop Agents.Eιναι η φιγουρα που ειναι πανω στα σκαλια.Ηταν η πρωτη με κεφαλι 2πλης οψης αν δεν κανω λαθος.
 
@Spybill: Τα σετ είναι εκπληκτικά! Μιλάμε για την απόλυτη λεπτομέρεια!

Αυτά έχουν κυκλοφορήσει ή είναι να κυκλοφορήσουν τώρα?

P.S. Το ίδιο σηματάκι δεν είχαμε κάποια φάση κι εμείς στα ΕΛ.ΤΑ.? Πώς έχω αυτήν την εντύπωση!... (εκτός κι αν μπερδεύομαι από κάποιες χώρες που ήμουν έξω....)
 
Καλά,τέλειο το αρχηγείο των TOP AGENTS.Βρήκα 3D παρουσίαση και από ότι φαίνεται έχει και χώρο για πολλά έπιπλα!

http://download.playmobil.com/3D_Scenes/EN/4875.htm

Τέλεια τα συγκεκριμένα!Το Μάρτιο θα βγουν στην Ελλάδα!!!!!!!

11cbmee.jpg


24zyb8n.jpg


28rlap3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα