Playmobil

Μάρτιοοοοοοοο? αυτά δεν είναι σε σακουλάκια? το site λέει Φεβρουάριο
 
and1 είπε:
Μάρτιοοοοοοοο? αυτά δεν είναι σε σακουλάκια? το site λέει Φεβρουάριο
Ναι,στο fanpark Μάρτιο θα κυκλοφορήσουν,επικοινώνησα και μου το είπαν!Ίσως σε γνωστό κατάστημα της Αθήνας,κυκλοφορήσουν πιο νωρίς!Πάντως περνάω συνέχεια και δεν τα έχουν φέρει ακόμα!Αυτά τα 3 και ο φυλακισμένος έχουν 2 πλευρές!Του φυλακισμένου,η μια πλευρά είναι με λυπημένο στόμα,και αξύριστος,ενώ από την άλλη είναι χωρίς γένια και χαρούμενος,όπως η κλασική φιγούρα!Τα βλέπω και είναι τέλεια όλα!Το καλό είναι ότι κάθε φιγούρα έχει ένα δικό της προσωπικό κωδικό στο σακουλάκι,ώστε αν σημειώνεις τον κωδικό,δεν τυχαίνεις διπλά!
 
Ερώτηση: Ξέρετε αν από τον κατάλογο εξαρτημάτων το 7128 (θεατές) περιλαμβάνει τις συγκεκριμένες φιγούρες ή απλά ένα τυχαίο πλήθος;

Αν είναι όπως στην εικόνα είναι πολύ καλή φάση...
 
Lord_Makro είπε:
Ερώτηση: Ξέρετε αν από τον κατάλογο εξαρτημάτων το 7128 (θεατές) περιλαμβάνει τις συγκεκριμένες φιγούρες ή απλά ένα τυχαίο πλήθος;Αν είναι όπως στην εικόνα είναι πολύ καλή φάση...
Ναι,ακριβώς ότι φαίνεται στην εικόνα περιέχει!Τα είχε πάρει ένας γνωστός μου,πέρυσι από το Fanpark γύρω στα 10?.
 
Περιμένω με αγωνία να φέρουν τη σειρά Fi?ures 2!Μακάρι να είχα τη δυνατότητα να πάρω πολλές!Θέλω να φτιάξω πολλές φιγούρες,από διαφορετικά εξαρτήματα!!!!!
 
πως μπορουμε να μάθουμε τι κωδικό έχει η κάθε φιγούρα? thebest εσύ που τα ψάχνεις αν μάθεις πες μας κ μας γιατι δεν με βλέπω καλά...... :(
 
and1 είπε:
πως μπορουμε να μάθουμε τι κωδικό έχει η κάθε φιγούρα? thebest εσύ που τα ψάχνεις αν μάθεις πες μας κ μας γιατι δεν με βλέπω καλά...... :(
Πίσω κάθε σακουλάκι έχει έναν τριψήφιο κωδικό που είναι διαφορετικός,και έναν τετραψήφιο που είναι ίδιος!Αν πχ πας στο κατάστημα,και τα ψάξεις,και πάρεις τη μια φορά 12 διαφορετικούς κωδικούς πχ από τα sets των αγοριών,θα τύχεις και τις 12 φιγούρες!Βέβαια θα πληρώσεις 24?.Επίσης μπορείς να σημειώνεις και σε ένα χαρτάκι τον κωδικό της κάθε φιγούρας που θα παίρνεις,ώστε κάθε φορά πας στο κατάστημα να παίρνεις κάποια με άλλο κωδικό!

Από την άλλη,αν θες μια συγκεκριμένη φιγούρα,δεν μπορείς να ξέρεις τον κωδικό της,μόνο αν την έχει αγοράσει και άλλος,και σου τον πει!Απλά,με αφαιρετική ιδιότητα,παίρνεις αυτά με τους κωδικούς που δεν έχεις!
 
ααααα καλό αυτό!!!!!!κοίτα θα ψαχουλέψω λίγο τα σακουλάκια στην αρχή για να καταλάβω ποιος είναι ο πειρατής και έτσι κ τον πετύχω θα κάνω πάρτυ!!!!!!! έτσι έκανα κ με τα 2 προηγούμενα και έτυχα αυτά που ήθελα!!!!
 
Εγώ θέλω κυρίως τον Punk Rockstar,τη Vampire Lady,τον Skater που έχει μαλλιά Justin Bieber,και τον φυλακισμένο!Επειδή έχουν 2πλό πρόσωπο!Βέβαια θέλω και τον Elvis,αλλά και ακόμα έναν punk rockstar (για να βάλω το κεφάλι,από την όψη με τα γυαλιά στον Elvis)!Αυτό που σκεφτόμουν είναι να είχα και από τη σειρά 1 τη rock τραγουδίστρια,τον κιθαρίστα και μερικές ακόμα φιγούρες,και από τη σειρά 3 που θα βγει τον Αύγουστο, τη Lady Gaga και τον pop τραγουδιστή,και να έφτιαχνα κάτι σαν συναυλία!Ίσως αν είχα από μια άλλη γυναικεία φιγούρα και ξανθά μακριά μαλλιά,με μια ακόμα Lady Gaga να έφτιαχνα τη Madonna!Κάπως έτσι το σκέφτομαι,αλλά από ότι φαίνεται δεν θα πάρω καμία!

2? η κάθε φιγούρα θα έχει!!!!!!Στο εξωτερικό είναι πιο ακριβές έχουν 2,50?!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απλα δειτε το βιντεο:

....No comments:animeek::animeek::animeek:
 
Εμ, τι comments ρε Σταύρο μου! :D

Εδώ η δική μου καρδιά έχασε ένα χτύπο! Δεν τολμώ να σκεφτώ την Κάμπια όταν θα δει την τζαμαρία με την άγρια δύση στο 00:43! :D

Για να μην πω για το Fort Brave στο 1:06! :shtup:

Συγνώμη, είμαστε σίγουροι ότι αυτά τα παίρνουν παιδιά?! Να ξηλώσω το stand θέλω!...

[edit] Συγνώμη που νοερά "απαξίωσα" τη σειρά Top Agents! Μπορώ να την έχω?! :D (πολύ Tron ρε παιδάκι μου!)

/me liiiiikes! :D

[edit2] Πες με ότι μπορείς να παίξεις ποδόσφαιρο α λα Subbuteo στο 3:49!... :eek:

[edit3] Τίποτα μωρέ! Απλά ήθελα να πω ότι τόσα edits δεν έχω κάνει σε όλα μου τα post! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Απλα δειτε το βιντεο:http://www.youtube.com/watch?v=VhVzpqEpkds&feature=player_embedded#!....No comments:animeek::animeek::animeek:

Top Agents Night Mission ...... Ωωωωωωωω !!!!!!! Αλλά και το βαλιτσάκι ποδοσφαίρου τώρα που το σκέπτομαι, και αυτό θα τους αρέσει :wink:
 
caprice είπε:
Top Agents Night Mission ...... Ωωωωωωωω !!!!!!! Αλλά και το βαλιτσάκι ποδοσφαίρου τώρα που το σκέπτομαι, και αυτό θα τους αρέσει :wink:
Top Agents, μια ταπεινή μου πρόταση! Μπορούν να φτιάξουν πολύ όμορφες ιστορίες με τα υπόλοιπα που ήδη έχουν! ;)
 
Ευτυχώς που έχουμε ακόμα έναν χρόνο περιθώριο μέχρι να έρθουν σε εμάς! έχω αρκετά ακόμα να πάρω από τον κατάλογο του 2012 και ακόμη περισσότερα από τον κατάλογο εξαρτημάτων!!!! Κάποιος παραπάνω είπε κάτι για κελί;;

@ D@redevil: ό,τι έχω ανεβάσει είναι από παλιά σετ. Το Ταχυδρομείο είναι το 4400 x2, η Τράπεζα περιέχει το 4402 και το Κρατητήριο βασίζεται στο 3988 με πολλές προσθήκες όμως.
 
Κι εγώ θέλω το αρχηγείο των Top Agents,και το 5289 που έχει διπλοπρόσωπη φιγούρα,με μαλλιά όρθια!!!!!!Για τη φάρμα άλλαξα γνώμη,είναι εντελώς χάλια!Το πάνω πάτωμα στις φάρμες δεν έχει καθόλου χώρο!Είναι εντελώς ξεφτίλα,και είναι κρίμα,γιατί απ'έξω μοιάζουν ωραίες!Κατά τ'άλλα το ξενοδοχείο είναι υπέροχο!!!Αλλά τώρα έχω κολλήσει με τις φιγούρες και δεν με νοιάζουν τα μεγάλα sets!!!!!!!!!
 
Spybil είπε:
@ D@redevil: ό,τι έχω ανεβάσει είναι από παλιά σετ. Το Ταχυδρομείο είναι το 4400 x2, η Τράπεζα περιέχει το 4402 και το Κρατητήριο βασίζεται στο 3988 με πολλές προσθήκες όμως.
Ευχαριστώ για την απάντηση! Είμαι λίγο άσχετη με το σπορ, αλλά τρελαμένη με τα playmobil! ;)
 
stayros είπε:
Απλα δειτε το βιντεο:
Best είσαι σίγουρος 100% ? Γιατί εγώ που κάθησα να το κάνω σε ένα συγκεκριμένο κατάστημα δεν είδα αποτέλεσμα. Μάλιστα έτυχε να πάρω και 2 φορές την ίδια φιγούρα :( . Καλύτερη μέθοδος είναι με την αφή....
 
Με μια πρόχειρη μετάφραση από το google translate,από γερμανικά σε αγγλικά,βρήκα από ένα Γερμανικό site,από ποια αξεσουάρ είναι εύκολο να φανεί τι περιέχει η σακούλα:

Fairy: wings (very large)

Lara: pistol belt and head lamp

Cheerleader: relatively empty bag requires a little patience is palpated until the pompoms (for me the most difficult search)

Vampire: collar

Jane: or Monkey Legs / Rock

Sissi is a self-goers (the skirt can not miss)

Bathers: towel similar to the strength of the toga of the Romans

Egyptian: rod or the ribbing of the Rock

Ballet dancer: relatively heavy, but the tutu is still clearly visible

Heidi: apron and basket

Veterinarian: Tube or Dog (Tube is easier)

Japanese: Subjects

Pirate: coat and hat to distinguish the guitarist of the skull may also

Alien: Cloak (easily distinguishable from the Elvis cape)

Guitarist, and hair coat (note: guitar 2 parts)

Elvis cape (is a self-goers)

Baskatballer: Hair is to feel good, comparatively empty bag

Skater: Skatboard feel deitlich (axes are not mounted)

Mexicans: hat is unique (guitar is also 2-piece rear body is separate)

Convict: felt hat (ball and ring are in a transparent bag of extra, non-chain)

Knight: Shield and Collar

Bayer: Vest (significantly shorter than the sheaths and not rear slotted)

Ninja: Belts

Captain America: helmet and shoulder pads
 
Πειραζει που τα θελω ολα? Και Top Agents, και Αγρια Δυση,και Πειρατες,και....και...και...:dribble::dribble::dribble::dribble:...με βλεπω να βγαζω αεροπορικο για Γερμανια με τη πρωτη ευκαιρια... :p :D...Η' η αλλη περιπτωση να νοικιασω ενα σπιτακι κοντα στο Funpark το δικο μας:animeek::animeek:.Υ.Γ. Δεν μαζευομαστε ολοι οι Playmobilοπαθεις να παμε στο Funpark μια βολτιτσα?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο βρε Best :D

Επίσης γνωστή αλυσίδα φαστφουντάδικου δίνει με το παιδικό γεύμα και playmobil.
 
Πίσω
Μπλουζα