Playmobil

Δειτε τι εφτιαξε ο τυπας ειναι πραγματικα υπεροχο το τι κανει κανεις αν το γουσταρει πολυ.Χρονια ονειρεβοτανε να το κανει ειμαι σιγουρος και τελικα το εκανε πραγματικοτητα.

Μερικες φορες καθεται και σκευτεται κανεις μηπως θα ηταν καλυτερα να μασταν playmobil? :xm:

Πολυ καλο το βιντεακι με αρεσε :cool:

Μολις χθες ανοιξα μερικα ακομη σακουλακια απο αυτη την σειρα και πετυχα μερικους απο τους παραξενους τυπαδες που παραφυλανε μεσα :eek:

Τα ποιο νεα που κερδισα ειναι το περιεργο ανθωποειδες-ρομποτ,οι δυο τυπαδες που μοιαζουνε λες και ηρθανε απο την yakuza,και ο ιποτης με την τεραστεια και φοβερη ασπιδα.Αξιζει να σημειωθει οτι αυτα τα spesial κοματια ειναι καθαρα μεσα σε αυτα τα σακουλακια που στοιχιζουν το 2 ευρο εκαστως,και εχουνε καποιες ιδιαιτεροτητες.Π.χ. στην ασπιδα του ιποτη τα πετραδια στην ασπιδα τα τοποθετεις εσυ,και καποια απο αυτα τα κοματια εχουνε κολπακια που τα κανει να φαινονται με το blacklight πολυ τελεια.Το ρομποτακι φαινετε φοβερο με αυτα τα διαφανα πλαστικα που μοιαζουνε με ηλεκτρισμο στα χερια του,και το κεφαλι του ειναι σαν το φαντασματακι που λαμπει στο σκοταδι.

DSC08641.jpg

DSC08642.jpg

DSC08643.jpg

DSC08644.jpg

DSC08645.jpg

DSC08646.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εφαρμογή για iphone ,ipad κ Android :worship: :worship: :worship:

 
Προβλέπω ότι θα καταστραφούμε ανεπανόρθωτα!....

Γιατί, ρε Αντρίκο!....

Γιατί - γιατί - γιατί! :D
 
D@redevil είπε:
Προβλέπω ότι θα καταστραφούμε ανεπανόρθωτα!....
Γιατί, ρε Αντρίκο!....

Γιατί - γιατί - γιατί! :D
Μια χαρα εισαι! :thumbup:

Εμεις τι να πουμε που δεν εχουμε iphone H' ipad?.... :banghead: :banghead: :banghead:
 
D@redevil κρύβε λόγια.......
 
ελπίζω να μην είναι... επιδημικό... :sad:
 
Αυτο ητανε ενα απο τα ποιο τελεια κοματια που αναφερεις και μας εδειχνε απο τοτε ακομη ποσο ποιο μπροστα ητανε η playmobil της λυρα τοτε ακομη σε σχεση με κατι αλλα παιχνιδια.Για εμενα ητανε εξοπραγματικο αυτος ο διαστημηκος σταθμος.Τωτα παλι δεν θυμαμαι αν τον ειχα η απλα αν πηγαινα σε ενα φιλο και επαιζα με αυτο παντος θα το ηθελα.Αυτος ο σταθμος με θημυζει πολυ την πασιγνωστη σειρα lost in space στο στησημο.

http://www.jomitoys.com/2010/05/playmospace-3536-space-station.html

Παντος ειχανε περασει πολλα απο τα χερια μου και ενα ητανε το μικρο διαστημικο λεωφορειο.

ps_3534_6.jpg :)

Οριστε και η μικρη τρομακτικια μου παρεουλα :cool:

DSC08698.jpg

DSC08692.jpg

DSC08694.jpg

DSC08695.jpg

DSC08696.jpg

DSC08697.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια χαρα σε βρισκω houndead!!! :thumbup:
 
Ακόμα ένα exclusive σετακι με κωδικό 3152.Δεν κυκλοφόρησε στην Ελλάδα,η photo είναι από το facebook.

3152.jpg
 
αχααα.σας βρήκα.χεχεχε.εριξα μια ματιά σε μερικες προηγούμενες σελίδες σε αυτό το θέμα και ακόμα βάζω κολίριο στα μάτια...μανούλα μου τι ωραία κομμάτια ειναι όλα αυτά????θα ανεβάσω και γώ αν είναι κάποια σετ που έχω στη συλλογή μου.
 
δεν ήταν και τόσο δύσκολο εεε ???

λοιπόν, αν είσαι με το ίδιο όνομα και στο pcc, έχω δει φωτογραφίες σου.

για να μην κάνεις τον ίδιο κόπο (ανέβασμα - άλμπουμ κλπ), μπορείς απλώς να μας παραπέμπεις με link στο αντίστοιχο site (εφόσον βέβαια αφορά τις ίδιες)

καλωσήρθες στην playmobiloσχιζοφρένεια και να περάσεις καλά :D
 
όχι pappous είμαι new entry.ποιος ειναι αυτός ο pcc's??? :xm: .

exclusiv setακι βλέπω.Εσεις είστε πολύ διαβασμένοι απ ότι βλέπω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κανένα playmobil collectors club θα λεει...
 
To ποσταρω εδω που ειναι και η "κεντρικη σελιδα" να το πω;... :wait2: ...των Playmobil!!!

Την θυμαστε την Calamity Jane;

attachment.php


Την κατασκευη της οποιας την ειχα παρουσιασει εδω

Λοιπον αυτο το φιγουρακι πηρε την θεση με εξι ψηφους

σε διεθνη διαγωνισμο custom!!! :D

Τα αποτελεσματα του διαγωνισμου custom

μπορειτε να τα δειτε εδω :)

Και για οσους δεν μπορουν να δουν

τα αποτελεσματα,απλα πατηστε το spoiler.:wink:

1st place "A white Druid" 10 votes

Tiermann-USA

attachment.php


2nd place "Anamaya la princesse inca " 9 votes


Incador-Belgium


attachment.php


3rd place "Calamity Jane" 6 votes


Retroplaymo-Greece


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο ρε Σταύρο, πάντα τέτοια! :D
 
Μπράβο Σταύρο. Μόνο που στις 2 πρώτες δε βλέπω ΤΙ επέμβαση έχει γίνει. Στη δική σου έκοψες και ένωσες. Στις άλλες τι έγινε? Το στέμμα, τα κέρατα και το βάψιμο έγινε?
 
Maddog είπε:
Μπράβο ρε Σταύρο, πάντα τέτοια! :D
Σε ευχαριστω πολυ γιατρε μου να 'σαι καλα!!!! :thumbup:

Kambia είπε:
Μπράβο Σταύρο. Μόνο που στις 2 πρώτες δε βλέπω ΤΙ επέμβαση έχει γίνει. Στη δική σου έκοψες και ένωσες. Στις άλλες τι έγινε? Το στέμμα, τα κέρατα και το βάψιμο έγινε?
Σε ευχαριστω πολυ Ναταλι μου! :flower:

Τι να σου πω βρε Ναταλι μου... :xm:

Στην πρωτη φιγουρα ο βασικος κορμος

παντως ειναι ο μαγος απο το σετ 4836

Υποθετω οτι το στεμα του Δρυιδη

ειναι κοψε/ραψε κι αυτο.

Ο μονος απο τους συμμετεχοντες

που εκανε παρουσιαση making off

πριν τον διαγωνισμο

ημουν εγω. :eek:

Οι υπολοιποι εδειξαν

κατευθειαν το αποτελεσμα.
 
πολλα συγχαρητηρια Σταυρο!!!!παντα αξιος :award: :award: :award: :award: :award: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

μεταξυ μας ; την περισσοτερη και την καλυτερη δουλεια εσυ την εκανες :)

αυτος που πηρε την 1η θεση δε νομιζω να εκανε τοσο κοπο να φτιαξει τα κερατα,οσο γι αυτον της 2ης θεσης,μαλλον ζωγραφισε τη φιγουρα,δε φαινεται να εκανε κατι παραπανω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα