playstation απορίες

rigardie

RetroAdept
Joined
2 Ιουν 2006
Μηνύματα
898
Αντιδράσεις
19
θέλω να ρωτήσω:

1.Μπορει κάποιος να αλλάξει τον σκληρο δισκο στο PS3 και να βάλει έναν αλλο πχ 500GB?

2.είναι ευκολο να τρέξεις Linux? σε αυτό

3.Εχει emulators για παλια home computers (ναι για amiga λεω)

ευχαριστώ
 
1)Πανευκολο το γραφει και το manual.

2)Δεν γνωριζω δεν απαντω.

3)Οχι ακομα.

Παρακαλω. :)
 
δηλαδή μπορείς να βαλείς εναν μεγαλο δισκο καλο αυτο

αν και εμένα με ενδιαφέρει ποιο πολύ το θέμα linux υπαρχει κανένα καλό site πάνω στο θέμα?

το XBOX360 παιρνει linux άραγε;
 
ώπα rigardie, Χριστουγεννιάτικος μποναμάς; χεεχχεεχεχ :D
 
rigardie επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα, όταν το εγκαταστήσεις γράψε δυο λόγια εδώ πέρα να ξέρουμε τι μας περιμένει :)

:anim-cheers:
 
rigardie είπε:
δηλαδή μπορείς να βαλείς εναν μεγαλο δισκο καλο αυτοαν και εμένα με ενδιαφέρει ποιο πολύ το θέμα linux υπαρχει κανένα καλό site πάνω στο θέμα?

το XBOX360 παιρνει linux άραγε;

:biglaugh: :animlaugh: :widesmile: :supergrin: :tickle: :rofl:

Κοιτα και στο ps3forums.gr η καπως ετσι για οδηγιες.
 
ανευ υποστηριξης GPU...
 
Για τους emulators δεν χρειάζεται, έτσι και αλλιώς. Εκτός και εαν θες να παίξεις Vegastrike.:biglaugh:
 
Ερώτηση για όποιν μπορεί να βοηθήσει. Αναβάθμισα το PS3 με firmware 2.10 αλλα όταν του βάζω dvd με avi μου λέει usupported file. Δε θα έπρεπε να τα παίζει με το καινούργιο firmware?
 
Το PS3 δεν υποστηριζει XviD,μονο DivX.Μαλλον ειναι XviD το avi..

Οσο για το αλλο ;) ,τα περισοτερα emulatoria χρειαζονται πλεον GPU (SSF,Chankast,WinUAE κτλ κτλ κτλ)
 
Παιζει xvid οπως παιζει τα περισσοτερα φορματ και ειναι και divx certified (το 360 οχι).

Δεν παιζει κατι παλια τυπου Divx.

Δοκιμασε να το περασεις στον σκληρο του Ps3.
 
Δεν παιζει Xvid,μονο DivX.

Το 360 παιζει και τα 2
 
To Ps3 το δικο μου παιζει xvid. :tease:

Ειναι μερικα ελαχιστα που δεν παιζει.

Δεν έχει πρόβλημα με όλα τα Xvid, αλλά με όσα το custom encoding έχει "ξεφύγει" από το πρωτόκολλο του Divx standard.

Και μην ξεχναμε το Ps3 ειναι "divx certified" το 360 οχι.

Τωρα που θα ερθει ο Shock θα μας λυσει την διαφωνια. :D
 
Χαχαχαχα...επειδη ειναι DivX certified δεν μπορει να παιξει Xvid με custom matrices ;)
 
Κλασσικη τακτικη σου ,αρχισες τις αγνωστες λεξεις για να μας κομπλαρεις. :eviltongue:

Τουλαχιστον απο το "no xvid" at all δηλωση σου το αλλαξες σε "xvid με custom matrices".
 
Πίσω
Μπλουζα