Playstation 4

Aardvark είπε:
Μαλιστα RTFM δηλαδη,οποτε αποφασισα συμφωνα και με τα γραπτα του Μαντογκι να το κανω μια φουλ φορτιση και να το βαλω στην ακρη και καποια στιγμη το ξαναφορτιζω.
Ξερει κανεις ποτε δειχνει το pad του PS4 οτι εκανε φουλ φορτιση,στου Ps3 τα κοντρολια το καταλαβαινες οταν σταματουσαν να αναβοσβηνουν τα λαμπακια.



Thnx all.
Το φως του joypad αναβοσβήνει κίτρινο (σε κατάσταση stand by) όταν φορτίζει. Μόλις είναι ΟΚ το φως από το joypad σβήνει εντελώς. Αντίστοιχα θα συμβαίνει και όταν το φορτίζεις με την κονσόλα ανοιχτή πιστεύω. Απλά μέχρι τώρα όσες φορές το έχω φορτίσει το έχω κάνει με την κονσόλα σε κατάσταση stand by.
 
Mια χαρα thnx, σε κονσολα ανοιχτη να σβηνει τελειως το φως δεν νομιζω μιας και ειναι απο κατασκευης του να καιει το συγκεκριμενο,χμμμ θα δουμε τι κανει και οταν ειναι open.
 
Αυτη ειναι η πρωτη διαφημιση του ps4 για την ιαπωνια και βλεποντας την παρατηρησα κατι και εχω ψαξει παντου μηπως το αναφερουν αλλα δεν βρηκα κατι.Στο 0:33 εμφανιζεται ενα παιχνιδι που πραγματικα μοιαζη παρα πολυ με το Wonderfoul 101 του Wii U και δεν εχω βρει καποιο παιχνιδι που να μοιαζη μαυτο και να κυκλοφορει για το ps4.Mπορει να κανω εντελως λαθος και να μην ισχυει αυτο που ειναι και το πιο πιθανο και λογικο αλλα ετσι και μια στο δισεκατομμυριο ισχυει ειναι πραγματικα πολυ γελοιοι εκει στη sony.

[video=youtube;YQx7Fpv-Q10]http://www.youtube.com/watch?v=YQx7Fpv-Q10#t=33
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Στο 0:33 εμφανιζεται ενα παιχνιδι που πραγματικα μοιαζη παρα πολυ με το Wonderfoul 101 του Wii U και δεν εχω βρει καποιο παιχνιδι που να μοιαζη μαυτο και να κυκλοφορει για το ps4.
Έλα ρε... Το "καταπληκτικό" (Μπουχαχαχαχαχαχαχαχα!! :p ) Knack είναι..
 
Ναι ειναι το knack απο τος launch τιτλους για το 4 ..Εχει καποια κοινα σημεια με το wonderfull 101 εκτος απο την αναλυση και τα καρε :D .Αυτες οι διαφημισεις τις Sony η μια καλυτερη απο ην αλλη ..Ανεκαθεν το ειχε στο θεμα διαφημιση
 
Ντροπη μου που δεν καταλαβα το εκπληκτικο Knack:p το οποιο εχει σαρωσει σε πωλησεις και εχει αποσπασει διθυραμβικες κριτικες :p

Χωρις πλακα παντως απο το ελαχιστο που δειχνουν στο βιντεο ολοιδιο με το wonderfoul 101 με φανηκε.
 
Λες και ηθελε κανας πλεϊστεισιονοφορας να παιξει τα μαϊμουδακια του γουαντερφαουλ,lol.
 
Μα φυσικα και δεν θα ηθελε αφου εχει να παιξει παιχνιδιαρες στο ps4 με το τσουβαλι οπως knack,angry birds star wars,flower,trine 2 the complete story που δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην το εχει παιξει καπου αλλου αλλα δεν μιλαει κανεις να γκρινιαξει για νεα παιχνιδια ενω οταν κυκλοφορησε στο Wii U γεινοταν ακριβως το αντιθετο,call of duty ghosts,AC IV,Lego Marvel super heroes,injustice god among us,skylander swap force,madden nfl 25,fifa 2014nba 2k14,nba live 2014 που μπορει να τα παιξει σε οποιαδηποτε αλλη κονσολα και δεν υπαρχει λογος να αγορασει ps4 αφου τα ιδια λεγανε και για το Wii U και τα παιχνιδια που κυκλοφορησαν στο launch και υπηρχαν σε xbox 360,ps3 και υπαρχει και ενα killzone που ειναι ενα μετριο fps και τιποτα παραπανω οπως και λιγα αλλα ψιλοαδιαφορα παιχνιδακια.Μην ξεχασω φυσικα να αναφερω και το just dance 2014 που στο πεθαμενο Wii εχει πουλησει 1,73 εκατομμυρια κομματια ενω σε ολες της αλλες κονσολες μαζι νεας και προηγουμενης γενιας εχει πουλησει 900 χιλιαδες.

Οσοι αγορασαν το ps4 ειναι οι πορομενοι με την εταιρια,ειχαν τα προηγουμενα playstation,ειναι οπαδοι γενικοτερα και το πηραν για τα μελοντικα παιχνιδια που οντως θα κυκλοφορησουν και δεν το πηραν για τα παιχνιδια που εχει τωρα γιατι πολυ απλα δεν εχει παιχνιδια και οτι και να με πουν προσωπικα εμενα τα ακουω βερεσε.Οσο προβατα ημασταν ολοι εμεις που πηραμε Wii U στο launch τοσο προβατα ειναι ολοι αυτοι που αγορασαν ps4 στο launch.
 
metalcandyman είπε:
Οσοι αγορασαν το ps4 ειναι οι πορομενοι με την εταιρια,ειχαν τα προηγουμενα playstation,ειναι οπαδοι γενικοτερα και το πηραν για τα μελοντικα παιχνιδια που οντως θα κυκλοφορησουν και δεν το πηραν για τα παιχνιδια που εχει τωρα γιατι πολυ απλα δεν εχει παιχνιδια και οτι και να με πουν προσωπικα εμενα τα ακουω βερεσε.Οσο προβατα ημασταν ολοι εμεις που πηραμε Wii U στο launch τοσο προβατα ειναι ολοι αυτοι που αγορασαν ps4 στο launch.
Πολύ σωστός σε όλα!

Και επειδή έβριζα μία φορά και τα πρόβατα που έτρεξαν να πάρουν το WiiU για να παίξουν για τέταρτη φορά το New Super Mario Bros, βρίζω 100 φορές τα πρόβατα που έτρεξαν να πάρουν πρώτα το PS4 και μετά το Χ1 γιατί αν τα πρώτα παιχνίδια του WiiU ήταν μία φορά "για τα μπάζα", των άλλων 2 είναι 100 φορές χειρότερα!

Όμως η πλάκα είναι ότι αυτά τα πρόβατα που πέταξαν 400 και 500 η και παραπάνω ευρώ για να πάρουν τα νέα συστήματα για να δουν απλά μερικά πίξελ παραπάνω σε παιχνίδια που είχαν και στην προηγούμενη κονσόλα τους η κάποια καλούτσικα ως κακά παιχνίδια επιπέδου Knack, έβριζαν τα πρόβατά που έτρεχαν να πάρουν WiiU για να παίξουν για τέταρτη φορά το Mario και τα ζόμπι... Που εδώ που τα λέμε και τα 2 αυτά ήταν καλύτερα από αυτά που βγήκαν στα PS4 και Χ1....

Και τώρα βελάξτε όλοι μαζί ελεύθερα! :p
 
Παιδιά σεβαστειτε το συνομιλητή σας και όσους σας διαβάζουν.
 
Nintentαδες ενωμενοι ποτε νικημενοι.

 




Capture.JPG

 
Aardvark είπε:
Nintentαδες ενωμενοι ποτε νικημενοι. 





Α! Ποτέ δεν δέχτηκα τον χαρακτηρισμό "Νιντεντάς".. :p

Λίγο "αντισονάκιας" είμαι, και αυτό περισσότερο λόγο των φαν της.. :cool:

Κατά τα άλλα, και όπως είπα και πριν, την στιγμή που "τα έχωνα", η μάλλον όλοι τα χώναμε, σε όσους έτρεχαν να πάρουν το WiiU πριν ένα χρόνο, δεν είναι δυνατόν να κάνω την πάπια η και να "θαυμάζω" αυτούς που πετάνε 400+ ευρώ για να πάρουν το PS4... ;)

Και αντικειμενικά αυτή την στιγμή δεν αξίζει η αγορά των νέων συστημάτων.. Και ξανά αντικειμενικά οι περισσότεροι που αγόρασαν PS4 η και Χ1 το έκαναν λόγο του hype παρά για τα παιχνίδια... Και ακόμα και το "το παίρνω για το μέλλον" μάλλον δεν το δέχομαι γιατί για να δώσω 400+ ευρώ για ένα νέο σύστημα θέλω την πρώτη ημέρα να δω κάτι που δεν υπάρχει κάπου αλλού, και πολύ περισσότερο σε σύστημα που ήδη έχω.. Και αν περιμένεις να βγουν παιχνιδάρες στο μέλλον, άσε και την αγορά για το μέλλον για να το πάρεις μαζί με μία παιχνιδάρα και ίσως και σε μικρότερη τιμή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνώ κι εγώ με το ότι οι περισσότεροι που αγοράζουν ένα μηχάνημα στο launch είναι fanboys εταιριών (και καλά κάνουν, δεν κατηγορώ κανέναν, ο καθένας όπως την βρίσκει). Οι υπόλοιποι είναι απλά πωρωμένοι gamers με πολλά λεφτά που τα αγοράζουν όλα (εγώ ανήκω στην κατηγορία των πωρωμένων χωρίς λεφτά). Το να δίνεις όμως έναν σκασμό λεφτά (που δεν σου περισσεύουν) για να αγοράσεις μία κονσόλα στην αρχή της ζωής της (που είναι και πιο ακριβή από ποτέ) χωρίς να ξέρεις πόσο καλά θα είναι τα παιχνίδια της στο μέλλον, πόσο θα πουλήσει σε σχέση με τον ανταγωνισμό, πόσο καλά θα είναι τα games σε σχέση με τον ανταγωνισμό, τι τεχνικά προβλήματα θα έχει στο launch κλπ, δείχνουν μία τυφλή εμπιστοσύνη στην εταιρία που συνήθως την έχουν οι οπαδοί.

Εγώ δύο φορές στην ζωή μου το έκανα αυτό και την μία μου βγήκε ξινό. Και γενικά μου αρέσει η Nintendo περισσότερο από τους άλλους αλλά βλέπω ότι το WiiU ακόμα δεν έχει ούτε 2-3 τίτλους που θα με κάνανε να το αγοράσω οπότε αν είχα λεφτά και το αγόραζα πριν 1 χρόνο θα μου έβγαινε πάλι ξινό. Καλά, δεν μιλάω για τα PS4/XBOXone. Σίγουρα τα πιο αδιάφορα launch όλων των εποχών.

Που είναι τα μηχανήματα που έβγαιναν με 1-2 "killer apps" και δεν μπορούσες να αντισταθείς? Που είναι το SNES με το SMW και το F-Zero που έβλεπες τα mode7 εφέ? Το PS1 με τα Ridge Racer και Wipeout? Το N64 με το Mario 64 και το Turok? To Dreamcast με το Sonic Adventure (μέτριο αλλά τράβηξε τα βλέμματα) και το Soul Calibur? Και ακόμα θυμάμαι πόσο εντυπωσιακό ήταν το Rogue Leader στο Gamecube... ίσως η μόνη φορά που ένα launch game εκμεταλλευόταν 100% το hardware! Που είναι όλα αυτά τα ωραία? Αλήθεια, έχετε παρατηρήσει ότι τα τελευταία χρόνια ο όρος "killer app" έχει εξαφανιστεί και είναι πλέον retro? Είναι τυχαίο αυτό?

Τώρα όλοι έχουμε συνηθίσει να λέμε "ε, ακόμα είναι η αρχή σε κανα χρόνο να δούμε"... παλιότερα αν ένα μηχάνημα δεν είχε καλό launch παίρναμε κεφάλια, όχι αστεία. Βλέπε το Saturn με τα μέτρια arcade ports στην αρχή. Μόνο ντομάτες δεν πετάξαμε στις βιτρίνες. Και όλα τα περιοδικά το θάψανε. Αλλά ακόμα και αυτό είχε ένα Panzer Dragoon βρε αδερφέ! Τώρα τα standards έχουν πέσει τόσο πολύ που χωρίς ιδιαίτερα καλά games και ακόμα και αν τα launch hardware έχουν τεχνικά θέματα ή χαλάνε για πλάκα δεν μας πειράζει... ε, τι και αν άλλαξα το 360 δέκα φορές (και αγόρασα και 2-3 για backup) γιατί μου χάλαγε? Θα αγοράσω και το launch XBOXone γιατί έχω και τις μετοχές της Microsoft στο συρτάρι.

Πλέον βλέπω ότι μάλλον είναι πολύ καλύτερα να περιμένεις 2-3 χρόνια ώστε να μαζευτούν games, να πέσουν οι τιμές, να βγουν νέες εκδόσεις hardware, να λυθούν ότι προβλήματα υπάρχουν (πλέον τα προβλήματα είναι στανταρ), να βγουν games που πραγματικά εκμεταλλεύονται τις δυνατότητες των μηχανημάτων και γενικώς να υπάρχουν αρκετά στοιχεία ώστε να αποφασίσεις ποια κονσόλα είναι η καλύτερη για σένα (εφόσον δεν τις πάρεις όλες). Και όσο περιμένεις, απολαμβάνεις τα games της γενιάς που πέρασε σε τιμές κοψοχρονιά. Ασε που τα τελευταία games κάθε γενιάς συνήθως είναι πολύ καλά.

Πλέον δεν συμφέρει να είσαι fanboy.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tο Resogun τελικά είναι πολύ καλό. Είναι Defender + Datastrom clone, ένα retro παιχνίδι με σημερινά γραφικά που σε κρατάει μπροστά στο κουτί ώρες.

Νομίζω ότι είναι και δωρεάν για τους Plus.


Τα απλά Particles (λέμε τώρα) στην Amiga έγιναν voxels στο PS4
 
Ειχα συνηθισει παντα σε ενα καλο παλμαρε launch τιτλων. Παντα ψωνιζα launch και ποτε δεν το μετανιωσα. Aυτη η γενια εφερε τα πανω κατω. To PS4 δεν εχει ουσιαστικα παιχνιδια και το X1 δεν κυκλοφορει καν!

Μας ξενερωσαν. Ειναι προφανης η βιασυνη τους η οποια ομως ειναι αδικαιολογητη μιας και ειχαν 8 χρονια να το σχεδιασουν!

Παντως ειμαι σιγουρος οτι θα δουμε παιχνιδαρες...απλα δεν τις ειδαμε launch...εξ ου και το ξενερωμα
 
Tωρα βγηκατε ολοι στην πιατσα και σας φαινονται τοσο καινουργια ολα αυτα,retromaniax ειναι εδω η newbiepreteencasuals forum,δεν ειναι γνωστο εδω και κατι δεκαετιες οτι στο launch δεν υπαρχουν παιχνιδια.


Οταν λεμε launch εννοουμε ενα ευλογο χρονικα διαστημα 1,2 αντε το πολυ τρεις μηνες μετα την κυκλοφορια του και οχι κανα χρονο,
 
To MegaDrive ειχε ΟΚ launch lineup

Alex Kidd in the Enchanted CastleAltered Beast

Columns

Golden Axe

Space Harrier II

Super Thunder Blade

Thunder Force II
To Saturn ειχε καλο launch lineup

Virtua FighterClockwork Knight

Daytona USA
Το DC ειχε επικο launch lineup

Blue StingerDynamite Cop

Hydro Thunder

Monaco Grand Prix

Mortal Kombat Gold

Pen Pen TriIcelon

Power Stone

Ready 2 Rumble Boxing

Sega Rally 2

Sega Bass Fishing

Sonic Adventure

Speed Devils

Tokyo Highway Challenge

TrickStyle

Virtua Fighter 3tb
το XBOX ειχε σουπερ δυνατο launch lineup

Amped: Freestyle SnowboardingBatman: Vengeance

Blood Wake

Dave Mirra Freestyle BMX 2

Dead or Alive 3

Fuzion Frenzy

Halo: Combat Evolved

Jet Set Radio Future

Mad Dash Racing

Max Payne

NBA Live 2002

NHL 2002

NHL Hitz 2002

Oddworld: Munch's Oddysee

Project Gotham Racing

Rallisport Challenge

Tony Hawk's Pro Skater 3

TransWorld Surf

Wreckless: The Yakuza Missions
το 360 ειχε εξαιρετικο launch lineup

Amped 3Call of Duty 2

Condemned

FIFA 06: Road to FIFA World Cup

GUN

Kameo: Elements of Power

Madden NFL 06

NBA Live 06

Need for Speed: Most Wanted

Perfect Dark Zero

Peter Jackson's King Kong

Project Gotham Racing 3

Quake 4

Tiger Woods PGA Tour 06

Tony Hawk's American Wasteland
 
Αν μου γραφες και τα παιχνιδια θα σου βρισκα 5-10 που δεν δικαιολογουσαν το must buy ,οπως αν βαλεις κατω τα παιχνιδια του PS4,ONE,U θα σου βρω καποια που το κανουν.


Και τουμπαλιν.



Την ιδια κουβεντα καναμε και το '06 τοτε που το μισο φορουμ φωναζε οτι το 360 εχει μονο το Κameo και θα καταλαβεις οτι ολα ειναι σχετικα και εξαρταται απο το point of View του καθενα.


 


 
Post updated με τους Ευρωπαικους launch τιτλους παραπονιαρη
 


To MegaDrive ειχε ΟΚ launch lineup






Alex Kidd in the Enchanted Castle





Altered Beast



Columns





Golden Axe



Space Harrier II




Super Thunder Blade




Thunder Force II







 


To Saturn ειχε καλο launch lineup







Virtua Fighter



Clockwork Knight





Daytona USA






 


Το DC ειχε επικο launch lineup






Blue Stinger




Dynamite Cop




Hydro Thunder




Monaco Grand Prix




Mortal Kombat Gold




Pen Pen TriIcelon




Power Stone




Ready 2 Rumble Boxing





Sega Rally 2



Sega Bass Fishing





Sonic Adventure



Speed Devils




Tokyo Highway Challenge




TrickStyle





Virtua Fighter 3tb






 


το XBOX ειχε σουπερ δυνατο launch lineup






Amped: Freestyle Snowboarding




Batman: Vengeance




Blood Wake




Dave Mirra Freestyle BMX 2




Dead or Alive 3




Fuzion Frenzy





Halo: Combat Evolved



Jet Set Radio Future




Mad Dash Racing




Max Payne




NBA Live 2002




NHL 2002




NHL Hitz 2002




Oddworld: Munch's Oddysee





Project Gotham Racing



Rallisport Challenge




Tony Hawk's Pro Skater 3




TransWorld Surf




Wreckless: The Yakuza Missions







 


το 360 ειχε εξαιρετικο launch lineup






Amped 3




Call of Duty 2




Condemned




FIFA 06: Road to FIFA World Cup




GUN




Kameo: Elements of Power




Madden NFL 06




NBA Live 06




Need for Speed: Most Wanted




Perfect Dark Zero




Peter Jackson's King Kong




Project Gotham Racing 3




Quake 4




Tiger Woods PGA Tour 06




Tony Hawk's American Wasteland







 



 


Τα παραπανω θα τα παιρνα για τα bold ,του 360 δεν βρηκα τιποτα :p και στου PS4 τα launch καποιος θα βρει δυο παιχνιδια να παιξει και να φχαριστηθει και τρια και τεσσερα...για launch μιλαμε.


Για μενα και για σενα δεν εχει παιχνιδια αλλα για τους νορμαλ χρηστες δεν εχει ραλακια ,μπασκετακια, ποδοσφαιρα να φχαριστηθουν με τις ωρες οι αγοραστες;;;


To Κillzone αλλο αν δεν τους εκατσε δεν ειναι σαν τιτλος αντιστοιχος του HALO του XBOX δεν ειναι flag της Σονυ.



Το Knack μου θυμιζει τα οσα γραφαμε πριν 7 χρονια για το Kameo...ασχετο.





 


 
Πίσω
Μπλουζα