Playstation 5

Ετούτος εδώ πότε έγινε Sony fanboy? :unsure:
 
Πληροφοριακά, την ημέρα κυκλοφορίας των 2 νέων κονσολών θα γίνουν συμβολικά οι σχετικές αναδιατάξεις στις ενότητες (XBox One X, Playstation 5 subforums κλπ)
 
Πολύ καλή δουλειά πάντως στο νέο UI. Θα έλεγα είναι ότι πρέπει:

 
Υπάρχουν παρόμοια παιχνίδια στις ήδη υπάρχουσες κονσόλες που είναι πιο εντυπωσιακά.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσφέρει αυτή η νέα γενιά ακόμα. Δεν υπάρχει ούτε ένα παιχνίδι που να πω ότι εντυπωσιάστηκα.
 
Υπάρχουν παρόμοια παιχνίδια στις ήδη υπάρχουσες κονσόλες που είναι πιο εντυπωσιακά.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσφέρει αυτή η νέα γενιά ακόμα. Δεν υπάρχει ούτε ένα παιχνίδι που να πω ότι εντυπωσιάστηκα.
Μαλλον θα πρεπει να περασει και καποιο χρονικο διαστημα ωστε οι προγραμματιστες να μαθουν καλυτερα την νεα κονσολα για να μπορεσουν να την αξιοποιησουν σε μεγαλυτερο βαθμο...Αυτο το θυμαμαι απο την εποχη του ps1-saturn-n64:fafoutis:

Aκομη ενα καινουργιο βιντεο απο το youtube

Gran Turismo 7 Gameplay PS5

 
Μαλλον θα πρεπει να περασει και καποιο χρονικο διαστημα ωστε οι προγραμματιστες να μαθουν καλυτερα την νεα κονσολα για να μπορεσουν να την αξιοποιησουν σε μεγαλυτερο βαθμο...Αυτο το θυμαμαι απο την εποχη του ps1-saturn-n64:fafoutis:

Aκομη ενα καινουργιο βιντεο απο το youtube

Gran Turismo 7 Gameplay PS5

Ακομα και τα πρωτα παιχνιδια του PS1 και N64 είχαν ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά απο Mega Drive και SNES. Ασε αργότερα που βελτιώθηκαν. Τωρα στo ps5 βλεπουμε τα ιδια παιχνιδια ουσιαστικά. Εγω δεν μπορω να ξεχωρισω αν βλεπω ενα παιχνιδι σε ps4 η ps5 αν δεν το γράφει ο τιτλος του video.
 
Oι διαφορες στο demons souls απο το PS3 στο PS5

Demon's Souls Remake | PS5 VS PS3 | Gameplay Reveal Comparison


Καινουργιο βιντεο με gameplay απο το spiderman στο ps5


PS5 vs PS4 vs PS3 Gameplay Comparison ft. GTA 5​

 
Τελευταία επεξεργασία:
Τα μάτια μου κάνουν πουλάκια ή καταστρέψανε τελείως τα lighting effects στον εξωτερικό χώρο με τα χιόνια στο GTA του PS5?
 
Kαινουργιο βιντεο με το remake του demons souls στην νεα γενια και συγκριση γραφικων PS3 VS PS5

 
Έχετε παρατηρήσει οτι απο τότε που έφυγε η SEGA απο τη σκηνή των videogames δεν υπάρχει καινοτομία στα παιχνίδια;Τι θέλω να πω με αυτό...;
Οτι βλέπουμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια με μια αλλαγή στο τίτλο του κουτιού του παιχνιδιού.(π.χ. PES PRO 2011-20012-2013... Και μετά TEKKEN 5-6-7...και πάει λέγωντας)Με λίγα λόγια μας πουλάνε τα ίδια παιχνίδια ξανά και ξανά με ελάχιστες καινοτομίες.Θα συμφωνήσω οτι απο το PS3 και μετά δε χρειάζονταν άλλες κονσόλες απο τη στιγμή που η υπολογιστική δύναμή τους δε μπορεί να χρεισημοποιηθεί 100% απο τις εταιρίες παιχνιδιών...
...και για να μη λέμε του στραβού το δίκιο, δε χρειάζεται κιόλας.Τι απαιτήσεις μπορεί να έχει το Pro στο PS3 για να σε κάνει να αγοράσεις καινούργια κονσόλα;
 
Aπ οτι βλεπω εγω το εντυπωσιακο τωρα στα γραφικα ειναι η 4k αναλυση και οχι τοσο η εξελιξη των ιδιων των γραφικων..πχ τα γραφικα σε racing με αγωνιστικα αυτοκινητα η στο περιβαλλον που ηταν 1080p στο ps4 τωρα πανε 4k με μικρες ομως επιπλεον γραφικες προσθηκες που μπορει και να μην γινουν αντιληπτες.

Μιας και εχω δει σε παιχνιδια που μπορει να φτασει το ps4 το ps5 σαν νεα γενια γραφικων περιμενα να εχει απο το λανσαρισμα κατα πολυ ανωτερα γραφικα σε πολλα παιχνιδια αλλα ομως δεν εντυπωσιαστηκα καθολου..Τωρα αν τα παιχνιδια του ps5 θελουν περισσοτερο καιρο στην αναπτυξη για καλυτερα γραφικα θα δειξει.
Η τελευταια κονσολα που με ειχε εντυπωσιασει και την αγορασα ηταν το xbox 360.Γραφικαρες ειχανε βγαλει σε παρα πολλα παιχνιδια σε αναλυσεις 720p 1080p.
 
Κυκλοφορησε σημερα στο PS5 το Call of Duty Black Ops Cold War.Βγηκε και για τις κονσολες της προηγουμενης γενιας.

Call of Duty Black Ops Cold War: PS5 vs PS4 PRO Graphics

 
Τελευταία επεξεργασία:
Πολύ πλήρες review (και με νοσταλγική ρετροεισαγωγή) του Σάκη από τους Unboxholics:

 
Μου έρχεται αύριο το εργαλείο. Θα σας γράψω εντυπώσεις.
 
Μου έρχεται αύριο το εργαλείο. Θα σας γράψω εντυπώσεις.
Σε ειδοποίησαν από τον προμηθευτή; Πότε το παρήγγειλες; Εγώ το έβαλα παραγγελία στις 19/9, αλλά ακομα δεν έχω ειδοποιηθεί και μαλλον το βλέπω για Γεναρη :(
 
Ναι, είναι ήδη στον courier. Από public 17/9.
 
Με το καλό να σας έρθουν. Περιμένουμε εντυπώσεις.
 
Πίσω
Μπλουζα