Playstation Vita [Codename NGP]

Για το battery life, δεν περίμενα και κάτι καλύτερο, αν λάβεις υπόψην τα specs.

Αλλά αυτό με τις propietary μνήμες. Θα τις κοπανάει όσο θέλει η sony. Απαράδεκτο!!
 
divined είπε:
Για το battery life, δεν περίμενα και κάτι καλύτερο, αν λάβεις υπόψην τα specs.
Αλλά αυτό με τις propietary μνήμες. Θα τις κοπανάει όσο θέλει η sony. Απαράδεκτο!!
Πιό πιθανό είναι να κοπανάει το κεφάλι της στο τέλος.

Δεν έχουν καταλάβει ότι ο κόσμος από ένα φορητό ζητάει φτηνή διασκέδαση. ΦΤΗΝΗ!
 
Δυστυχως ο κοσμος ζηταει τα μαλιοκεφαλα του σε μια κονσολα και επιπλεον να ειναι φτηνη,εμεις εδω το θελουμε πιο εντονα αυτο.
 
Δεν τον παω τον Kaz Hirai αλλα το tweet του δεν απεχει πολυ απο τη πραγματικοτητα :)

3 ωριτσες για τοσο δυνατο (τουλαχιστον οπως παρουσιαζεται) hardware ειναι μια χαρα...
 
Την πιο μικρή μνήμη που κυκλοφορεί θα πάρω. Τα games τα αγοράζεις σε retail και αν είναι και μεταχειρισμένα απο το public, ακόμα καλύτερα.

Ελπίζω, να το διαβάζει κανείς απο sony hellas για να το χωνέψουν. Θέλουμε να αγοράζουμε μεταχειρισμένα γιατί είναι φθηνότερα!!
 
για τη μπαταρία,δεν νομίζω κανείς να είχε πάρα πολλές ελπίδες (κατά βάθος ούτε και εγώ) :(

τώρα οι proprietary κάρτες μνήμης,όντως πολύ κακή κίνηση... δεν θέλω να τη δικαιολογήσω αλλά,μήπως το psv θα απαιτεί κάποιες συγκεκριμένες read/write ταχύτητες ή κάποια χαρακτηριστικά που μόνο αυτές είναι δυνατόν να έχουν;

edit

σχετικά με τις κάρτες που λένε ότι είναι ακριβές,η μεγαλύτερη (32gb) κοστίζει λιγότερο από την αντίστοιχη memory stick και περίπου το ίδιο με τις κορυφαίες προτάσεις στις sd...

οπότε αν οι επιδόσεις της είναι στα ίδια επίπεδα τότε μιλάμε για μια λογική τιμή,αν όχι :rant: .....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Shuhei Yoshida είπε:
The second lesson comes post-launch of the PSP. Because we shifted development resources to the PS3 launch, we kind of stopped supporting PSP games post-launch. That was a big mistake, because we didnʼt realize that third-party developers were doing the same because they were working on the new launch of software on the PS3, Nintendo Wii, and Xbox 360 as well
ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΑΩ.

Τους πήρε μόνο 5 χρόνια να το παραδεχτούν...
 
Final PS Vita Box Design for Europe.

 


vita.jpg
 
Aardvark είπε:
Final PS Vita Box Design for Europe.  


vita.jpg
'ντάξει δεν είναι κακό,προτιμώ όμως το πιο σοβαρό στυλ του κουτιού του psp (1ο μοντέλο),αυτό μου θυμίζει κάτι μεταξύ κουτιού κινητού και antivirus...
 
εμενα παλι σε απορυππαντικό μου φέρνει, κατι σαν ψεκαστικό για το WC και αλλα παρόμοια.
 
Δεν είναι άσχημο το κουτάκι. Αν υπολογίσεις και ένα game με την αρχική αγορά πάμε για ένα κόστος το λιγότερο 300?.
 
Παπαδες κανει.

 


[video=youtube;eGrRuf-tp3g]


 


 
Δε κατάλαβα και πολλά από το video να σου πω την αλήθεια μου. Ήταν καθαρά για τους φίλους μας τους Ιάπωνες.
 
Ti δεν καταλαβες βρε Αντωνη ,δεν ειδες τι ωραια που πατιουνται τα κουμπακια,δεν ειδες ωραια χρωματα ,στρογγυλους κυκλους...
 
Aardvark είπε:
Ti δεν καταλαβες βρε Αντωνη ,δεν ειδες τι ωραια που πατιουνται τα κουμπακια,δεν ειδες ωραια χρωματα ,στρογγυλους κυκλους...
Quoted for the truth! :D

Ναι, βρε Shock! Δεν είναι να καταλάβεις κάτι! :)

Δες τα χειριστήριά του! Σκέψου το feeling να παίζεις με αυτό! Κανα Prince of Persia, κανά Assasin's Creed, κανα uncharted (αν τα βγάλουν!) και πες μου ότι δεν εντυπωσιάζεσαι!

Partttneeeeerrrrrr! Δες το επόμενό μας gadgetάκι! :D
 
17 Ιανουαρίου ο αγαπημένος σας admin έχει τη γιορτή του. Να μαζευτούμε όλοι, να του το πάρετε λοιπόν!

Σας ευχαριστεί προκαταβολικά :)
 
Tα παλια UMD τι θα απογινουν ειναι μια ερωτηση που καιει πολλους χρηστες με τα εκατονταδες umd games τους,lol.


H λυση απο την Σονυ ειναι το λεγομενο UMD Passport service που λειτουργει ως εξης ,κατεβαζεις στο παλιο psp σου ενα app,βαζεις το umd σου μεσα ,το κανεις register και μετα πας με το Vita στο ps store και το παιρνεις με discount.


 


ss_preview_23jc6.jpg.jpg


 


ss_preview_full__2_.jpg.jpg


 


ss_preview_full__4_.jpg.jpg


 


http://www.eurogamer.net/articles/2011-11-11-sony-unveils-umd-passport-psp-to-vita-charge


 
Το ξαναγοράζεις σε χαμηλότερη τιμή δηλαδή. Και ΟΚ αν είναι με πιο hidef γραφικά κλπ. Αν είναι το ίδιο ακριβώς;
 
To ιδιο ακριβως ειναι,so what;;;


Ti θελεις να πεις αγαπητε admin.
:)
 
Πίσω
Μπλουζα