Pleo

Αυριο λεω να κατσω να ασχοληθω με την επισκευη.Εχω λυσει με τεραστιες δυσκολιες το ρομποτακι αλλα εχω κολλησει στο πως θα απασφαλισω απο μια παραξενη ροδελα το συρμα που εχει δεμενο επανω της και να βαλω το καινουργιο.

Δειτε μια κακη φωτο της ροδελας.

attachment.php


Εχει δει κανεις ποτε κατι τετοιο να μου δωσει κανα hint? Aυριο θα ανεβασω και καλες φωτο απο τα σωθικα του δυσμοιρου Pleo...
 
Το θέμα είναι οτι η φωτο είναι αρκετά κακή, ώστε τουλάχιστον εγώ, να μπορέσω να βγάλω κάποια άκρη!
 
Πάρε ρε μια μηχανή με καλό macro mode και άσε τα κινητά! :p
 
:)

Σημερα θα τραβηξω φωτοζ με την νεα μου Nikon D3100.

Αυτο θα εχει και ως αποτελεσμα και καλυτερες φωτο πλεον στις συνεντευξεις.
 
Λοιπόν βήμα 1 εξετελέσθη...

Βγήκε από το κύριο γρανάζι το παλιό συρματόσκοινο και μπήκε καινούριο. Το παλιό σφήνωνε στο σημείο που δείχνει η φωτό του Wally χάρη σε ένα δακτύλιο που "πάχαινε" τη διατομή του σύρματος εκεί. Ο δακτύλιος αυτός ήταν αδύνατον να βγεί γιαυτό και κολλήθηκε με εποξική κόλλα 2 συστατικών.

Το βήμα αυτό ήταν το εύκολο. Πρέπει τώρα να μετρηθεί το σύρμα, να περάσει μέσα από πεντακόσιες τρύπες και να κολληθεί με τον ίδιο τρόπο στο άκρο του λαιμού εκεί που βιδώνει το κεφάλι.

attachment.php


Ο Pleo εις την χειρουργικήν κλίνην...

attachment.php
 
Ραγιζει η καρδια μου να τον βλεπω ετσι τον κακομοιρη.

Μιλαμε η συναρμολογηση θα ειναι μαρτυριο. Απο τα πλεον περιπλοκα μηχανικα συστηματα που εχω συναντησει.

Go Storm go!
 
Πίσω
Μπλουζα